چطورخودت انجام بدهدانستنی ها

چه پتویی را میتوان با ماشین لباسشویی شست؟

منسوجات خانگی مانند پتو نیاز به تمیز کردن و شستشوی منظم دارند  . برای اینکه پتو علاوه بر ظاهر و عطر دلپذیر، خواص خود را نیز حفظ کند، تکان دادن آن تنها کافی نیست و این منسوجات بزرگ و سنگین باید شسته شوند.

برای شستشوی پتو ، معمولا بهترین گزینه خشکشویی است. زیرا خشکشویی پتو ، علاوه بر کیفیت بالا در تمیزی ، مانع از آسیب دیدن لباسشویی خانگی و هزینه های سنگین تعمیر آن می شود.

آیا پتو را می توان در ماشین لباسشویی شست؟

برای یافتن پاسخ این سوال، به دنبال برچسبی روی پتو خود باشید که معمولاً به یکی از لبه‌های آن دوخته می‌شود این برچسب. به شما می گوید که آیا می توان آن را داخل ماشین لباسشویی شست یا فقط باید آن را به خشکشویی سپرد.
اکثر پتوهایی که با الیاف مدرن تولید شده اند معمولاً قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند. در مورد پتوهای بامبو هم همینطور است. شما همچنین می توانید معمولاً پتوهای پشمی را در دمای پایین، با استفاده از محصولات شوینده خاص و در یک چرخه ظریف بشویید.
در هر صورت، سعی کنید حتما برچسب روی پتو را مطالعه کنید و در صورت عدم وجود به یاد داشته باشید که چه نوع پرکننده ای در پتو وجود دارد و قوانین شستن این مواد را دنبال کنید.

چه پتویی را میتوان با ماشین لباسشویی شست؟

نحوه شستن پتو در ماشین لباسشویی

1.    حجم ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

بیایید با این واقعیت شروع کنیم که همه ماشین های لباسشویی به اندازه کافی بزرگ نیستند که بتوانند به درستی یک پتوی حجیم و سنگین را بشویند. سعی کنید پتو را در درام قرار دهید. اما پتو نباید کل درام را پر کند ، زیرا در غیر اینصورت پتو درست شسته نمی شود و ممکن است دستگاه آسیب ببیند. اگر دستگاه شما نمی تواند پتو را تحمل کند، آن را به خشکشویی بسپارید.
به یاد داشته باشید که خیس شدن  وزن پتو را حداقل دو برابر می کند . بنابراین  قبل از شستشو ابتدا آن را وزن کرده و عدد حاصل را در 2 ضرب کنید تا متوجه شوید که آیا ممکن است ماشین لباسشویی به دلیل بار بیش از حد درام خراب شود یا خیر.

2.    از بین بردن لکه های روی پتو قبل از شروع به شستشو

پتو را از نظر وجود لکه بررسی کنید. لکه های یافت شده را با یک لکه بر بدون کلر حذف کنید. همچنین می توانید لکه را با آب مرطوب کرده و یا صابون لباسشویی را روی لکه ها بمالید. اگر منشا لکه ها را به خاطر دارید، سعی کنید آنها را با استفاده از روش های خاص پاک کنید. به عنوان مثال، لکه های خون با پراکسید هیدروژن، لکه های قهوه با محلول سرکه یا اسید سیتریک و غیره پاک می شوند. پس از اعمال روش های حذف لکه بگذارید مواد به مدت 30 الی 60 دقیقه رو لکه باقی بمانند.

3.     پتو را بشویید.

پتو خود را طبق دستورالعمل روی برچسب آن بشویید. برای شستن پتو از مواد شوینده مایع استفاده کنید. اگر در حال شستن پتوی پشمی هستید، یک شوینده مخصوص مواد پشمی انتخاب کنید و از چرخه شستشوی ظریف استفاده کنید. فراموش نکنید که از اضافه کردن بیش از حد مایع شوینده برای شستشوی پتو در ماشین لباسشویی اجتناب کنید ، زیرا باقیمانده های آن پس از شستشو در پتو باقی می ماند.
دمای آب ماشین لباسشویی برای شستشوی پتو را 30 درجه انتخاب کنید و پس از پایان چرخه شستشو از آویزان کردن آن اجتناب کنید و برای اینکه پتو خشک شود آن را بر روی یک سطح افقی پهن کنید. پتو را چندین بار آبکشی کنید تا ریزترین ذرات پودر شوینده در آن باقی نماند و یا از مایع شوینده برای شستشو استفاده کنید.

قوانین اساسی برای مراقبت از پتو

1. پس از بیدار شدن از خواب، باید پتو را تکان دهید، آن را صاف کنید و سپس آن را تا کنید.
2. اگر پتو در در کمد نگهداری می شود، لازم است آن را ابتدا در یک کیسه پارچه ای قرار داده سپس درون کمد بگذارید..
3. اگر از پتو به طور مداوم استفاده نمی شود، به طور دوره ای آن را باز و در هوای تازه تهویه کنید.

پتوی تولید شده از پشم گوسفند (یا شتر) نیاز به مراقبت ویژه دارد. توصیه های کلیدی عبارتند از

– حتماً محیط را تهویه کنید و در عین حال مطمئن شوید که نور مستقیم خورشید روی سطح آن تابیده نشود.
– چرخه شستشو این پتو ها در ماشین لباسشویی باید دستی، تا 30 درجه و بدون چرخش انتخاب شود.
– قابل شستشو در ماشین لباسشویی با حالت شستشوی پشم بدون چرخش
– در برخی موارد، پتوهای پشمی را نمی توان در خانه شست (این باید روی برچسب نشان داده شود)، در چنین شرایطی فقط تمیز کردن خشک و سپردن به خشکشویی مناسب است.
– هرگز این پتوها اتو نکنید.

این روزها خشکشویی آنلاین در همه جا در دسترس است . برای شستشوی و اتوکشی انواع البسه ، پرده و پتو و.. کافی است با خشکشویی حباب تماس گزفته یا بطور آنلاین سفارش خود را ثبت کنید
خشکشویی تشک خوشخواب تهران ، خشکشویی کتانی ، خشکشویی انواع لباس مجلسی و عروس و.. از جمله خدمات خشکشویی آنلاین حباب است .
برای کسا اطلاعات بیشتر با خشکشویی حباب تماس بگیرید.
۹۱۰۹۲۷۳۲ – ۰۲۱
www.hobabb.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا