برند های معروف

تعمیرات یخچال جنرال الکتریک چگونه است ؟

یخچال فریزر و ساید بای ساید های جنرال الکتریک یکی از بهترین محصولات لوازم خانگی در بازار ایران می‌باشد، از این رو تعمیرات یخچال های جنرال الکتریک امری بسیار مهم و تکنیکی می‌باشد. استفاده از قطعات اصلی و اورجینال، استفاده درست از آن و سرویس های دوره‌ای منظم از فاکتور های مهمی است که باید برای یخچال GE رعایت کنید. بهترین گزینه برای تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک(GENERAL ELECTRIC)، نمایندگی آن می‌باشد؛ زیرا تعمیرکاران نمایندگی رسمی علاوه بر در دست داشتن قطعات اورجینال، به تمامی مشکلات و خرابی های یخچال و ساید این برند آگاهی کامل دارند.

قطعات یخچال GE

عملکرد قطعات یخچال GE مانند کلونی می‌ماند، یعنی تمامی قطعات به یکدیگر مرتبط و تکمیل کننده هم دیگه هستند. به همین دلیل آشنایی با قطعات و آگاهی از نوع عملکرد آنها خالی از لطف نیست. در ادامه به چند قطعه مهم و نوع کارایی آن اشاره کردیم.

  • برد اصلی

برد اصلی یا مادر برد دستگاه، از این قطعه می‌توان به عنوان مغز یخچال و ساید جنرال نام ببریم زیرا در صورت بروز مشکل در این قطعه تمام یخچال دچار مشکل می‌شود.

  • فن

فن یخچال فریزر و ساید جنرال یکی از اصلی ترین قطعات می‌باشد، زیرا وظیفه خنک کنندگی فضای داخلی یخچال و کمپرسور را بر عهده دارد.

  • کمپرسور

وظیفه کمپرسور تبدیل بخار گاز به مایع فشرده و چرخاندن آن در لوله های کندانسور و مدار گازی می‌باشد.

  • کندانسور

اگر یک تعریف کلی بخواهیم از وظیفه کندانسور در ساید بای ساید، یخچال فریزر و کولر گازی بکنیم این است که وظیفه آن خنک کردن گاز مبرد است.

خرابی های رایج یخچال و ساید جنرال الکتریک

یخچال فریزر هم مانند سایر دیگر وسایل برقی احتمال خرابی دارد، از این رو قصد داریم چند نمونه از خرابی هایی که ممکن است برای یخچال و ساید GE اتفاق بی‌افتد را برای شما بین کنیم تا در صورت مشاهده بهترین اقدام و عملکرد را داشته باشید.

  1. خاموشی یخچال

اگر یخچال شما به طور ناگهانی خاموش شد ابتدا پریز و سپس محافظ برق آن را چک نمایید اگر هر دوی آنها سالم بودن سریعا با نمایندگی جنرال جهت عیب یابی دقیق و رفع مشکل تماس بگیرید.

  1. یخچال خنک نمی‌کند

وظیفه خنک کنندگی یخچال بر عهده فن می‌باشد از این رو اگر یخچال شما خنک نمی‌کند امکان مشکل از سمت فن است. بهتر است این کار را به تعمیرکاران معتبر نمایندگی بسپارید زیرا ممکن است این مشکل از سمت برد اصلی باشد.

  1. نویز

اگر هنگام صحبت با تلفن همراه خود در آشپزخانه شاهد نویز زیادی هستید احتمال این مشکل از سمت یخچال شما باشد و این یک زنگ هشدار برای تعمیر آن باشد.

  1. لامپ یخچال روشن نمی‌شود

این مشکل بسیار جدی نیست شما می‌توانید با خرید یک لامپ جدید و تعویض آن این مشکل را حل نمایید.

  1. سر و صدای زیاد یخچال

این مشکل مربوط به کمپرسور یخچال شما می‌شود که نشان از خرابی آن دارد. همچنین از دیگر عوامل خرابی کمپرسور یکسره شدن فن یخچال نیز می‌باشد.

ارور های ساید بای ساید GENERAL ELECTRIC

از آنجایی که یخچال فریزر و ساید بای ساید های جنرال الکتریک بسیار هوشمند هستند گاهی خرابی ها و مشکلات خود را به صورت پیام اخطار(Error) به شما نشان می‌دهند تا به تعمیرات و رفع مشکل آن بپردازید. از این ارور ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

اورو FF

این Error زمانی برای شما نمایش داده یم‌شود که دمای فریزر شما به بیش از حد مجاز خود رسیده باشد و یخ مواد داخل آن آب شده باشد. از عوامل این پیام باز بودن درب، تنظیم نبودن دمای فریزر و خرابی لاستیک درب می‌باشد.

PF ERROR

زمانی که این پیام ظاهر شود احتمالا بعد از آن ارور FF نیز ظاهر می‌شود. این پیام مربوط به سیستم برقی یخچال از دوشاخه، مدار برقی و حتی برق ساختمان نیز می‌تواند باشد.

ارور CC یخچال جنرال

این ارور همانند ارور FF می‌باشد با این تفاوت که CC پیام هشدار برای یخچال است، یعنی زمانی که تنظیمات دمای یخچال شما با مشکل مواجه شده باشد. برای رفع این پیام هم می‌توانید مانند پیام خطای فریزر عمل کنید.

ارور TC در یخچال های GE

این پیام خطا مربوط به قطعه Turbo cooling می‌باشد. وظیفه این قطعه کاهش سریع دما در یخچال می‌باشد و زمانی که Turbo cooling وظیفه خود راانجام بدهد و باز هم روشن باشد این پیام خطا بر روی نمایشگر یخچال یا ساید شما نمایش داده می‌شود. برای رفع ارور TC کافیست دکمه آن را فشار دهید تا این پیام برای شما رفع شود

نمایندگی رسمی لوازم خانگی جنرال در ایران

سپردن تعمیرات به نمایندگی اصلی و همچنین اطمینان از استفاده از قطعات اورجینال شاید مهم ترین دغدغه هر شخص هنگام خرابی یخچال و ساید آشپزخانه باشد. وجود نمایندگی معتبر این برند با ۱۲۰شعبه در سراسر ایران تنها نمایندگی رسمی محصولات لوازم خانگی جنرال الکتریک در ایران می‌باشد که تمامی خدمات نصب، سرویس دوره‌ای و تعمیرات این برند را انجام می‌دهد.

سخن پایانی

تعمیرات یخچال جنرال الکتریک امری بسیار مهم است. در صورت نیاز به تعمیرات ساید و یخچال های GE بهتر است از نمایندگی تعمیرات این برند درخواست کمک کنید. پارسا سرویس معتبر ترین نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی جنرال الکتریک در ایران می‌باشد. در این مقاله سعی داشتیم شما را با خرابی ها و ارور های احتمالی که برای یخچال فریزر و ساید بای ساید های جنرال اتفاق می‌افتد آشنا و نحوه برخورد با این مشکلات را به شما بیاموزیم.

برگرفته از مجله زوم لایف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا