مهاجرت

بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی کدام است ؟

بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی

بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی کدامست؟ اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی را در آلمان داشته باشید ، بدون شک شما هم سوالاتی در مورد شهر مناسب برای دانشجویان پزشکی در ذهن دارید.

خبر خوب آنکه؛ تحصیل پزشکی در المان با مدرک دیپلم کاملا امکان پذیر است؛ بدین ترتیب که بایستی ابتدا در کالج این کشور به مدت یک سال تحصیل کرده و در ادامه برای دانشگاه های آلمان اقدام کنید.

در ادامه بیش تر در مورد انتخاب بهترین شهر برای دانشجویان پزشکی صحبت خواهیم کرد.

معیارهای انتخاب بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی

یکی از مسائلی که می تواند ذهن متقاضیان تحصیل پزشکی در آلمان را به خود مشغول کند ، انتخاب شهری مناسب است. آلمان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در اروپا است و دانشگاه های این کشور ، مجموعه ای از رشته ها نظیر ادبیات ، هنر ، مهندسی ، تجارت ، ورزش و پزشکی را ارائه داده اند.

همچنین ، این کشور محل راه اندازی کسب و کارهایی با فناوری های پیشرفته است و شهرهای آلمان موقعیت های شغلی بسیار متنوعی را در اختیار دانشجویان بین المللی از رشته های مختلف از جمله پزشکی قرار می دهند.

به طور کلی ، برخی از برترین شهرهای دانشجویی دنیا در آلمان واقع شده اند. لذا ، هیچ فرقی نمی کند که بخواهید در کدام رشته تحصیل کنید ، چرا که آلمان برخی از دانشگاه ها و شهرهایی برتر را در خود جای داده است. بنابراین ، اما برای انتخاب بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی چه باید کرد؟

کشور آلمان دارای 16 ایالت و هزاران شهر و روستا است و همان طور که انتخاب دانشگاهی مناسب برای تحصیل پزشکی بسیار مهم باشد ، انتخاب شهری مناسب نیز مهم است.

اما از آن جا که هر کدام از شهرهای آلمان دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند ، بررسی مواردی چون هزینه زندگی ، امنیت ، نرخ اشتغال و شرایط کار پس از فارغ التحصیلی می تواند در انتخاب بهترین شهر برای تحصیل پزشکی مهم باشند.

البته ، بهتر است در ابتدا دانشگاه پزشکی مورد نظر خود را در آلمان بیابید و سپس به دنبال بهترین شهر باشید. چرا که برخی از دانشگاه های پزشکی آلمان در بهترین شهرهای این کشور واقع شده اند.

بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل پزشکی در کدام شهرها واقع شده اند؟

برخی از بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان در شهرهای این کشور نظیر مونیخ ، برلین  هایدلبرگ قرار گرفته اند. در جدول زیر بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی به همراه دانشگاهی که در آن واقع شده است ، آورده شده:

نام دانشگاهنام شهر
دانشگاه هایدلبرگ آلمانهایدلبرگ
دانشگا فنی مونیخ آلمانمونیخ
دانشگاه توبینگن آلمانتوبینگن
دانشگا آلبرت لودویگ فرایبورگ آلمانفرایبورگ
دانشگاه هامبورگ آلمانهامبورگ
دانشگاه بن آلمانبن
دانشگاه روث آخنآخن
دانشگاه لوبک آلمانلوبک
دانشگاه پزشکی شاریته آلمانبرلین
دانشگاه لایپزیکلایپزیک
دانشگاه ویتن هردکهویتن در ایالت نوردراین وستفالن
دانشگاه ماگدبورگماگدبورگ
دانشگاه مونسترمونستر
دانشگاه وورتسبورگوورتسبورگ

در ادامه به بررسی بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی می پردازیم.

شهر مونیخ آلمان

یکی از برترین شهرهای دانشجویی در آلمان ، مونیخ است. این شهر به عنوان سومین شهر بزرگ آلمان شناخته می شود و از جذابیت های مونیخ وجود دانشگاه هایی رایگان و ارزان است.

مونیخ یک مرکز اقتصادی قدرتمند است و شامل فرصت های شغلی متنوعی برای دانشجویان بین المللی است و برخی از برترین دانشگاه های آلمان نظیر دانشگاه فنی مونیخ ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان ، مدرسه بازرگانی مونیخ و دانشگاه علوم کاربردی مونیخ در این شهر واقع شده اند. در مجموع این شهر دارای 12 دانشگاه است.

مونیخ می تواند بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی باشد. چرا که دانشگاه های پزشکی این شهر نظیر دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان و دانشگاه فنی مونیخ از تجهیزاتی بسیار پیشرفته بهره می برند و با بیمارستان های بزرگ همکاری دارند.

همچنین ، نام این دانشگاه ها را می توان در رنکینگ برترین دانشگاه های جهان مشاهده نمود و کیفیت آموزشی در این دانشگاه ها بسیار بالا است.

اطلاعاتی کلی در مورد شهر مونیخ آلمان:

موسسات پزشکی برتردانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان
امتیاز شفافیت بین الملل12 از 177
رتبه آلودگی (Numbeo)282 از 300
شاخص مراقبت های بهداشتی (Numbeo)83.58 (خیلی بالا)
شاخص کیفیت زندگی (Numbeo)206.89 (بسیار بالا)
شاخص ایمنی84.60 (بسیار بالا)

بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی

شهر برلین آلمان

برلین به عنوان بزرگ ترین شهر آلمان ، جمعیتی بیش از 3.5 میلیون نفر را در خود جای داده است. این شهر شامل بیش ترین تعداد موسسات و دانشگاه های تحقیقاتی در کشور آلمان است و در لیست بهترین شهرهای دانشجویی QS قرار دارد.

برلین به عنوان بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی ، شامل دانشگاه هومبولت برلین (رتبه ی 120 جهان) و دانشگاه آزاد برلین (رتبه ی 130 جهان) است که این دانشگاه ها از جمله دانشگاه های برتر در برلین هستند و در فهرست برترین دانشگاه های دنیا نیز لیست شده اند.

علاوه بر این ، دانشگاه فنی برلین با رتبه ی 147 جهانی ، دانشگاه هنر برلین ، دانشگاه پوتسدام ، دانشگاه BAU International Berlin در برلین قرار دارند.

همچنین ، دانشگاه پزشکی شاریته برلین که از جمله بزرگ ترین بیمارستان های آموزشی و دانشگاهی در اروپا است ، وابسته به دانشگاه آزاد برلین و دانشگاه هومبولت می باشد.

شما با تحصیل پزشکی در این شهر علاوه بر بهره از آموزش هایی با کیفیت ، می توانید در مورد تاریخ گذشته آلمان و جهان نیز ، اطلاعات با ارزشی دریافت نمایید. چرا که برلین میزبان موزه های معروف بسیاری نظیر موزه Neues ، گالری East Side Gallery ، موزه یهود ، موزه DDR و البته دیوار برلین است.

امروزه برلین ، به عنوان یک مرکز فرهنگی و تجاری بسیار پر رونق شناخته می شود و هزینه های زندگی به صرفه در برلین یکی از نکات مثبت تحصیل در این شهر است. چرا که بنا به اطلاعات QS ، مونیخ توانسته بالاترین امتیاز را در میان شهرهای مقرون به صرفه آلمان کسب کند و در این زمینه دارای رتبه ای بالاتر از شهرهایی نظیر مونیخ و هامبورگ است.

اطلاعاتی کلی در مورد مونیخ به عنوان بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی ، در جدول زیر آورده شده است:

موسسات پزشکی برتردانشگاه آزاد برلین
امتیاز شفافیت بین الملل12 از 177
رتبه آلودگی (Numbeo)220 از 300
شاخص مراقبت های بهداشتی (Numbeo)76.59 (بالا)
شاخص کیفیت زندگی (Numbeo)178.13 (بسیار بالا)
شاخص ایمنی59. 54 (متوسط)

شرکت مهاجرتی مهرآفرینشهر هایدلبرگ آلمان

هایدلبرگ دارای جمعیتی حدود 1.6 میلیون نفر است و از آن جا که جنگ جهانی دوم بر این شهر تأثیر نداشته ، لذا تمام بناها و ساختمان های تاریخی در هایدلبرگ پابرجا باقی مانده اند.

همچنین ، هیدلبرگ میزبان یکی از کهن ترین دانشگاه های آلمان یعنی دانشگاه هایدلبرگ است. این دانشگاه در سال 1386 تاسیس و به خاطر دانشکده ی پزشکی اش شهرت جهانی دارد. دانشگاه هایدلبرگ بسیار وسیع است و پردیس های این دانشگاه در سرتاسر شهر پراکنده شده اند.

هایدلبرگ به عنوان بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی ، جمعیتی از دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف را در خود جای داده است و دانشکده پزشکی هایدلبرگ در زمینه تحقیقات و پزشکی در میان برترین و قوی ترین دانشگاه های سطح اروپا قرار دارد.

تحصیل پزشکی در این دانشگاه به حداقل شش سال و سه ماه زمان نیاز داشته و شامل مراحل پیش بالینی ، بالینی و کارآموزی است.

در مجموع ، شهر هایدلبرگ برترین دانشگاه ها را در خود جای داده است. در این شهر ، انواع رشته ها در دسترس دانشجویان بین المللی خواهد بود و از آن جا که هایدلبرگ شامل جمعیتی قابل توجه از دانشجویان و اساتید بین المللی و نیز گردشگران است ، لذا در این شهر احساس غربت و بیگانه هراسی وجود نخواهد داشت.

اما دقت داشته باشید که ، متوسط هزینه زندگی در شهر هایدلبرگ در مقایسه با سایر شهرهای آلمان نظیر مونیخ ، بن ، هامبورگ ، فرانگفورت و غیره بیش تر است.

شهر آخن آلمان

آخن نیز در لیست بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی قرار دارد. آخن ، شهری کوچک در نوردراین وستفالن است. آخن از جمله شهرهای پیشرو در زمینه نوآوری است و در این خصوص ، شامل دو دانشگاه اصلی یعنی دانشگاه RWTH آخن و FH آخن می باشد.

این شهر جذاب یکی از مکان های مورد علاقه ی امپراتور شارلمانی بوده تا جایی که در کلیسای جامع آخن که یکی از کهن ترین کلیساها در اروپا است ، به خاک سپرده شده است.

در صورتی که علاقمند به تحصیل در رشته هایی نظیر فناوری خودرو و ساخت ، مهندسی مکانیک و فناوری پزشکی باشید ، می تواند آخن بهترین مکان برای شما باشد.

همچنین ، آخن میزبان یکی از بزرگ ترین مرکزهای پزشکی و تحقیقاتی در اروپا است. لذا ، کلینیک آخن که به عنوان یک بیمارستان دانشگاهی و تحقیقاتی به شمار می آید ، بخشی از دانشگاه روث (RWTH) آخن بوده و در شهر آخن واقع شده است.

همچنین ، دانشگاه علوم کاربردیFH  آخن در زمینه مهندسی مکانیک و برق تخصص دارد و رتبه نخست دانشگاه های علمی کاربردی کشور آلمان از آن این دانشگاه است.

آخن در بخش غربی شهر کلن قرار دارد و نزدیک به مرز هلند و بلژیک است. لذا ، می توان در تعطیلات آخر هفته از این کشورها بازدید کرد.

از دیگر مزایای انتخاب آخن برای تحصیل پزشکی ، میانگین هزینه های پایین زندگی در این شهر است.

اطلاعات کلی در رابطه با تحصیل در آخن:

  • دانشگاه ها: دانشگاه RWTH آخن ، FH آخن
  • شاخص هزینه زندگی: 71.81

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا