نوشیدنی هاآشپزیچه چیزیدانستنی ها

کپسول قهوه چیست: انواع و نحوه استفاده از قهوه کپسولی

حتماً شما هم تا کنون نام کپسول قهوه را شنیده‌اید و این سؤال برایتان پیش آمده است که کپسول قهوه چیست؟ به طور خلاصه باید گفت که این کپسول محفظه‌ای برای سرو تکی قهوه بوده که برای اماده کردن یک فنجان قهوه از آن استفاده می‌کنند. این کپسول‌ها در شکل‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر شرکتی ممکن است نوع خاصی از آن را تولید و عرضه کند. درون این کپسول‌ها از پودر قهوه تازه پر شده که رایحه آرامش بخشی را به همراه دارد. ما در این مقاله از فارسیرو قصد داریم تا شما را با آن و نحوه استفاده از کپسول قهوه آشنا کنیم.

کپسول قهوه چیست؟

همان طور که اشاره شد این کپسول محفظه‌هایی هستند که برای سرو تکی قهوه تولید شده‌اند. این کپسول‌ها در بسته‌های خاصی و با اندازه‌های معینی تولید و راهی بازار می‌شوند. با تولید این کپسول‌ها افراد در مدت زمان کوتاهی به راحتی می‌توانند قهوه خود را اماده کنند و لازم نیست نگران اندازه قهوه دم شده باشند و از نوشیده آن لذت می‌برند.
برای اولین بار شرکت نسپرسو کپسول قهوه را تولید کرد. این کمپانی سوئیسی در زمان تولید قهوه کپسولی آن را در جنس کاملاً آلومینیومی قرار داد؛ زیرا آلومینیوم موجب می‌شد تا قهوه تازگی و رایحه خود را حفظ کند و همچنین بازیافت آن کار راحتی است.

اینکپسول قهوه چگونه ساخته می‌شود؟

ساختار کلی انواع کپسول قهوه به این صورت است که بدنه اصلی کپسول حاوی پودر قهوه بوده که معمولاً این جنس این بدنه را یا آلومینیوم یا پلاستیک انتخاب می‌کنند. برای ساخت کپسول قهوه درپوشی از جنس الومینیوم برای آن‌ها نیز در نظر گرفته می‌شود. در برخی از انواع قهوه کپسولی ممکن است فیلتر بالایی نیز قرار داده شود.

همچنین بخوانید: کافی بار خانگی چیست؛ 5 ایده برای کافه بار خانگی کوچک و شیک

کپسول قهوه چیست

انواع قهوه کپسولی چیست؟

بسیاری از برند‌هایی که انواع کپسول قهوه تولید می‌کنند مانند برند نسپرسو، این کپسول ها را در نوع های مختلفی دسته‌بندی می‌نمایند. به طور کلی انواع کپسول ‌های قهوه به دسته‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شوند.

کپسول‌های اسپرسو Espresso

این کپسول‌ها همان طور که از نامشان مشخص است حاوی قهوه اسپرسو هستند. این نوع از کپسول قهوه یکی از اولین و محبوب‌ترین محصولات این برند است.

کپسول‌هایی با غلظت بالا Intenso

این نمونه از قهوه کپسولی غلظت بسیار بالایی دارد. بنابراین اگر نمی‌دانید این نوع قهوه کپسولی چیست بهتر است قبل از مصرف آن این را بدانید این نمونه برای افرادی مناسب است که به طعم قهوه تلخ عادت دارند.

کپسول‌های بدون کافئین Decaffeinato

این نوع از قهوه کپسولی برای افرادی مناسب است که به هردلیلی نمی‌توانند کافئین مصرف کنند.

کپسول‌های لانگو Lungo

یکی دیگر از نمونه‌های کپسول قهوه کپسول‌های لانگو هستند و برای دو شات قهوه در نظر گرفته شده‌اند.

کپسول‌های تک خاستگاه Pure origin

یکی از بهترین نمونه‌های این نوع کپسول، کپسول‌های تک خاستگاه هستند. این نمونه کپسول‌ها از بهترین مزارع پرورش قهوه در دنیا گرفته شده و به صورت خالص عرضه شده و به دست مشتری می‌رسد. نحوه استفاده کپسول قهوه در انواع آن‌ها مشابه است و به یک شکل مصرف می‌شوند.

کپسول‌های محدود Limited Edition

قبل از انجام طریقه استفاده از کپسول قهوه در این مدل باید این نکته را به یاد داشته باشید که این کپسول‌های محدود نحوه کاشت و پرورش متقاوت‌تری دارند. همچنین این نوع در مقایسه با سایر انواع آن میزان بیشتری قهوه دارد.

کپسول‌های دگرگون و طعم دار Variations

پس از این که متوجه شدید کپسول قهوه چیست ممکن است فکر کنید به هیچ گاه به طعم قهوه علاقه‌ای ندارید. این نوع از کپسول‌ها برای افرادی تولید شده‌اند که به طعم قهوه علاقه‌ای ندارند. در واقع این کپسول‌ها به صورت طعم دار تولید شده‌اند.

مزایای استفاده از کپسول قهوه چیست؟

تا اینجا متوجه شدید کپسول قهوه چیست و با نحوه استفاده از کپسول قهوه آشنا شدید. حال ممکن است برای شما این سؤال به وجود آید که استفاده از این کپسول‌ها چه مزایای برای افراد به دنبال دارد. ما در ادامه اصلی‌ترین مزایای استفاده از کپسول قهوه را برای شما بیان می‌کنیم.

قهوه کپسولی

این کپسول‌ها فرآیند تولید قهوه اسپرسو را راحت می‌کنند

در خصوص طرز استفاده از کپسول قهوه باید این را بدانید که برای آماده کردن این قهوه‌ها باید دستگاه‌های مخصوصی تهیه نمایید که به آن‌ها دستگاه قهوه ساز کپسولی می‌گویند. طرز استفاده از قهوه ساز کپسولی به این صورت است که کپسول‌ها را در این دستگاه قرار می‌دهید و دستگاه مورد نظر اب جوش را از این کپسول‌ها رد می‌کند تا در نهایت قهوه شما اماده شود. بنابراین در این فرآیند شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن قهوه خود را اماده کرده‌اید.

آلودگی کمتری به همراه دارند

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌هایی که می‌تواند داشته باشد این است که زباله کمتری تولید می‌کند و فرآیند اماده‌سازی آن آلودگی صوتی زیادی ایجاد نمی‌کند. در صورتی که برای آماده کردن قهوه خود از دستگاه قهوه ساز کپسولی استفاده می‌نمایید لازم نیست نگران پخش شدن لکه‌های قهوه به اطراف و یا بهداشتی بودن آن باشید.

دستگاه قهوه ساز کپسولی کمتر آلوده و کثیف می‌شود

در خصوص دستگاه قهوه ساز کپسولی باید گفت که این دستگاه‌ها نیاز به تمیز کردن فراوان ندارند؛ زیرا این دستگاه‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند تا در زمان فرآیند آماده‌سازی قهوه کمترین آلودگی را داشته باشند و در صورت بروز آلودگی نیز به راحتی قابل تمیز شدن باشند.

پذیرایی بهتر از مهمان‌ها با قهوه کپسولی

استفاده از انواع کپسول‌های قهوه به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی از مهمانان خود پذیرایی کنید و برای هر مهمان طعم و نوع خاصی از قهوه را بر اساس سلیقه آن‌ها آماده کنید. همچنین همان طور که اشاره شد فرآیند اماده‌سازی آن نیز به سرعت انجام می‌شود.

جلوگیری از هدر رفت قهوه

به کار بردن این کپسول‌ها برای سرو قهوه موجب جلوگیری از هدر رفتن قهوه می‌شود. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که در زمینه تهیه قهوه تجربه ندارید، قطعاً همیشه با این مشکل رو به رو می‌شوید که چه مقدار از قهوه استفاده کنید و ممکن است در اکثر مواقع بسیاری از قهوه هدر رود. این کپسول‌ها با میزان مشخصی قهوه آماده شده‌اند و با استفاده از آن‌ها می‌توان یک یا دو فنجان قهوه را آماده کرد و دیگر نیازی نیست نگران هدر رفتن قهوه باشید.

سرعت بالای تولید قهوه با قهوه کپسولی

در واقع می‌توان این گزینه را یکی از اصلی‌ترین مزایای استفاده از کپسول قهوه معرفی کرد؛ زیرا با استفاده از این کپسول‌ها شما می‌توانید در مدت زمان کوتاهی قهوه خود را آماده کنید. به عنوان مثال اگر شما برای شرکت خود از قهوه ساز‌های کپسولی تهیه کرده‌اید، استفاده از آن موجب می‌شود تا کارکنان شما وقت کمتری برای تهیه قهوه صرف کنند.

با کپسول قهوه، اسپرسوی کافی شاپی تهیه کنید

با خرید کپسول قهوه برای پذیرایی از مهمانان خود شما می‌توانید برای آن‌ها یک قهوه با کیفیت و کافی شاپی آماده کنید. سعی کنید به جای استفاده از قهوه‌های آماده کپسول‌های قهوه را جایگزین آن‌ها کنید تا مهمانان شما از طعم بی‌نظیر این قهوه‌ها لذت ببرند.

روش و نحوه استفاده از کپسول قهوه

یکی از مهم‌ترین سؤالات در خصوصاین کپسول این است که نحوه استفاده از کپسول قهوه در اسپرسو ساز چگونه است. همانطور که گفتیم، برای آماده کردن کپسول قهوه باید از دستگاه‌های مخصوص استفاده نمایید. این دستگاه‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که دارای یک قسمت مخصوص برای قرار دادن کپسول هستند.
برای استفاده از این دستگاه ابتدا باید مخزن آب دستگاه را پر کرده و سپس آن را درون دستگاه در محل مورد نظر خود قرار دهید. در نهایت پس از روشن شدن دستگاه می‌توانید قهوه خود را دریافت کنید.

نحوه استفاده از کپسول قهوه

طرز استفاده از قهوه ساز کپسولی با دستگاه

برای استفاده از کپسول‌های قهوه شما تنها باید کپسول مورد نظر خود را درون دستگاه مخصوص قرار دهید و دکه روشن آن را فشار دهید. فراموش نکنید که کپسول مورد نظر باید با دستگاهی که تهیه کرده‌اید، همخوانی داشته باشد تا بتواند قهوه شما را آماده کند. زمانی که دستگاه روشن می‌شود آب جوش امده و با شفار بالا از کپسول مورد نظر عبور می‌کند.

محلی که کپسول در آن نگه داشته می‌شود دارای چند مربع بوده که می‌توانند کپسول مورد نظر را بشکنند. در نهایت قهوه‌ای که از طریق کپسول مورد نظر به وجود آمده است از طریق مسیر‌های مشخص به خارج از دستگاه هدایت می‌شود و توسط یک نازل قیف به درون فنجان شما ریخته می‌شود. بنابراین تنها روش استفاده کپسول قهوه استفاده از دستگاه مخصوص است.

همچنین بخوانید: آموزش تهیه ۵ تا از بهترین نوشیدنی های تابستانی سرد، خنک و ساده

سؤالات متداول

طرز استفاده از کپسول قهوه بدون دستگاه چگونه است؟

برای تهیه قهوه با استفاده از کپسول قهوه حتماً باید دستگاه مخصوص آن را خریداری کنید و بدون دستگاه این امر امکان‌پذیر نمی‌باشد.

چگونه از کپسول قهوه استفاده کنیم؟

همان طور که اشاره کردیم برای استفاده از کپسول قهوه باید دستگاه مخصوص به آن را تهیه نمایید.

بهترین نوع کپسول قهوه چیست؟

نمی توان به طور دقیق بیان کرد کدام نوع از کپسول‌های قهوه بهترین هستند زیرا هر فردی با توجه به سلیقه خود آن‌ها را مصرف می‌نماید.

جمع‌بندی

در این مطلب آشنا شدیم که کپسول قهوه چیست؟ همان طور که در مطالب بالا برای شما ذکر کردیم این‌ایده به یکی از ‌ایده‌های پر طرفداری تبدیل شد و دلیل آن مزایای بی‌شمار این کپسول‌ها است. راحتی اماده کردن قهوه به این صورت یکی از اصلی‌ترین دلایلی بود که این ‌ایده مورد استقبال قرار گرفت. ما در این مطالب سعی کردیم شما را با انواع مختلف قهوه کپسولی آشنا کنیم تا در زمان خرید بتوانید بر اساس سلیقه خود قهوه مورد نظر را انتخاب کنید.

در پاسخ به سؤال چگونه از کپسول قهوه استفاده کنیم باید مجدداً یادآوری کرد که این کپسول‌ها برای آماده شدن نیاز به دستگاه مخصوص دارند. بنابراین حتماً دستگاهی را تهیه کنید که با نوع کپسول مورد نظر شما سازگاری داشته باشد. این دستگاه‌ها دارای قیمت‌های مختلفی بوده و با توجه به کاربرد آن‌ها مقرون به صرفه هستند.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که به دنبال بهترین طعم برای قهوه‌اید و وقت کافی نیز برای آماده‌سازی آن ندارید پیشنهاد ما به شما این است که از کپسول‌های قهوه استفاده نمایید. نظر شما در مورد این کپسول­ ها چیست؟ خوشحال می­شویم تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا