آرایشی و زیباییآرایش بدنترفندها و آموزش های آرایشی

بهترین روش برنزه شدن پوست: 3 تا از بهترین راههای برنزه کردن

بهترين روش برنزه كردن پوست این روزها در میان خانم‌ها و آقایان از محبوبیت زیادی برخوردار است. بسیاری از افراد معتقدند با برنزه شدن پوست زیبایی آنها به شدت افزایش می‌یابد. روش‌های برنزه‌شدن متفاوت است. از مواد و دستگاه‌های مختلفی برای انجام برنزه استفاده می‌شود. بهترین روش برنزه ‌شدن سریع، برنزه‌ شدن با آفتاب است. اما نورآفتاب علاوه برفواید دارای زیان‌هایی نیز برای پوست است. به همین دلیل برای جلوگیری از آسیب به پوست در هنگام برنزه، باید نکات ویژه‌ای را رعایت نمائید.

مکان جغرافیایی و محل اقامت شما نیز تاثیر زیادی در برنزه کردن پوست دارد. در ادامه با بهترین روش برای برنزه شدن پوست آشنا می‌شوید. پس با سایت فارسیرو همراه باشید.

برنزه شدن پوست چیست؟

قطعاً برایتان جالب است که بدانید برنزه شدن چیست و چه معنایی دارد و بهترین روش برنزه شدن چه روشی است. برنزه شدن پوست همان تغییراتی است که آفتاب برروی پوست ما می‌گذارد. در زمان گذشته برنزه‌کردن تنها مخصوص فصل تابستان بود. مردم برنزه‌شدن را  مختص فصل تابستان می‌دانستند. برنزه بودن یک ویژگی خاص و لوکس به نظر می رسید. اما کم‌کم این تغییر رنگ فصلی جای خود را به تغییر رنگ دائمی داد. این روزها بسیاری از دختران و پسران جوان اقدام به برنزه‌شدن با نور خورشید می‌نمایند.

راه‌های برنزه شدن پوست حتی بهترین روش برنزه شدن قطعاً دارای مزایا و معایبی است. برنزه‌‌ کردن پوست در بیشتر مواقع برای پوست ما مناسب نیست. اما با انجام اقدامات مناسب و رعایت نکات ویژه، دیگر سلامتی شما به خطر نخواهد افتاد. هنگام برنزه کردن، پوست پرتوهای فرابنفش (که معمولاً به آن اشعه UV  گفته می‌شود) را جذب می‌کند. در همین روز پوست شما از خود ماده‌ای به نام ملانین تولید می‌نماید که سبب تیره شدن لایه‌ بیرونی پوست شما می‌گردد.

همچنین بخوانید: فواید و عوارض برنزه شدن: 5 خطر برنزه کردن که باید بدانید!

بهترین روش برنزه شدن

 

تاریخچه برنزه شدن

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که اصلاً این برنزه‌ شدن پوست از کجا آمده است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برنزه کردن اولین بار توسط کوکو شانل طراح مد فرانسوی در سال 1920 کشف شد. قبل از ابداع روش برنزه توسط  کوکو، بیشتر مردم به چهره‌های سفید و رنگ پریده علاقمند بودند. اما زمانی که این کار توسط طراح مد فرانسه ابداع شد. بسیاری از زنان برای زیبایی بیشتر، شروع به برنزه‌ کردن پوست خود کردند و این تاریخ آغاز برنزه شدن‌‌ پوست بود و از آن پس، دوست داران برنزه کردن پوست ، همواره به دنبال بهترین راه برنزه شدن هستند. در ادامه بهترین روش برنزه شدن پوست را بررسی می‌کنیم. 

اقداماتی که قبل از برنزه کردن باید انجام دهید

همان طور که می‌دانید برنزه کردن حتی بهترين روش برنزه كردن ، ضررهای خاص خود را دارید. برای اینکه این ضررها را به حداقل برسانید، بهتر است بعد از انتخاب بهترین روش برنزه شدن و قبل از اقدام به برنزه کردن، کارهایی را انجام دهید. پس قبل از هر چیر بیایید با اقداماتی که قبل از برنزه کردن باید انجام دهید آشنا شوید. این اقدامات به شرح زیر است: 

 • پاکسازی پوست

پاکسازی پوست به شما پوستی شاداب و عاری از هرگونه آلودگی را هدیه می‌دهد. اگر قبل از انجام برنزه شکلاتی پاکسازی انجام دهید، پوست شما به دلیل تمیز بودن برنزه شکلاتی زیباتری خواهد شد. البته در انجام پاکسازی پوست زیاده‌روی نکنید، زیرا منجر به نازک‌شدن و آسیب به پوست شما می‌شود. حتی اگر بهترین راه برنزه كردن را انتخاب کرده‌اید قبل از آن پوست خود را پاکسازی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. 

 • استفاده از ضدآفتاب با حداقل محافظت

برای برنزه شکلاتی حتماً باید از ضدآفتاب با SPF بسیار پایین استفاده نمائید. اشعه‌های UVA و UVB برای داشتن پوست برنزه شکلاتی باید به عمق پوست نفوذ کنند. استفاده از ضدآفتاب با SPF بالا از برنزه شکلاتی جلوگیری می‌نماید. انتخاب بهترین راه برای برنزه شدن پوست به علاوه یک کرم ضد آفتاب مناسب بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می‌آورد. 

 • استفاده از روغن‌های طبیعی

زمانی که می‌خواهید اقدام به برنزه کردن پوست خود با بهترين راه برنزه كردن پوست کنید ، استفاده از روغن‌های طبیعی مانند آرگان، آووکادو، تمشک، هویج، نارگیل به شما در داشتن پوست برنزه شکلاتی کمک بسیار زیادی می‌کند.

 • انتخاب زمان مناسب

انتخاب زمان مناسب در برنزه شکلاتی تاثیر بسیار زیادی دارد. همیشه در ساعات اولیه صبح قبل از ساعت 10 و یا بعد از ساعت 3 بعدازظهر اقدام به برنزه نمائید. انجام برنزه در این ساعات از سوختگی پوست شما جلوگیری می‌نماید.

 • استفاده از آب نمک

آب نمک تاثیر بسیار زیادی در ایجاد پوستی شکلاتی دارد. پس حتماً سطح بدن خود را به آب نمک بسیار رقیق آغشته نمائید و بعد با بهترين راه برنزه شدن ، پوست خود را برنزه کنید. 

 • انجام برنزه در فواصل منظم

با انجام جلسات منظم برنزه، از کمرنگ شدن رنگ شکلاتی پوست خود جلوگیری نمائید. حتماً بعد از انجام برنزه شدن با آفتاب، پوست خود را با یک مروطب‌کننده مناسب پوست مرطوب کنید. حتما بخاطر داشته باشید برای نتیجه گیری بهتر از بهترين روش برنزه كردن پوست باید فواصل زمانی منظم را رعایت کنید.

بهترین روش برنزه شدن

 

بهترین روش برنزه‌ شدن و داشتن پوست شکلاتی

بسیاری از افراد برنزه شکلاتی را به سایر رنگ‌های برنزه ترجیح می‌دهند. اما برای برنزه شکلاتی چه اقداماتی باید انجام داد. در ادامه شما را با بهترین روش‌ های برنزه ‌شدن شکلاتی آشنا می‌کنیم. 

بهترین روش برنزه شدن، برنزه شدن با آفتاب 

یکی از رایج‌ترین و سریع‌ترین راه‌ها برای برنزه کردن پوست، استفاده از نور خوشید می‌باشد. این روش فواید و مضرات خاص خود را دارید که برای به حداقل رساندن مضرات آن باید نکات خاصی را رعایت کنید. اگر به دنبال راهی راحت و سریع برای برنزه و شکلاتی کردن پوست خود هستید، آفتاب بهترین گزینه است. در مقاله‌ای از سایت فارسیرو به طور کامل برنزه شدن با آفتاب سریع و فوری را توضیح دادیده‌ایم. حتماً به این مقاله سر بزنید.

بهترين روش برنزه كردن، برنزه شدن با سولاریوم

این روزها دستگاه‌های زیادی برای برنزه کردن پوست ابداع شده است. سولاریوم از مهمترین این دستگاه‌ها است. این دستگاه از یک محفظه بسته تشکیل شده است. داخل محفظه بسته یک تخت و لامپ‌های فرابنفش وجود دارد. بعد از قرارگرفتن فرد داخل محفظه و خوابیدن روی تخت، عملیات برنزه شدن پوست‌ توسط لامپ‌های فرابنفش انجام می‌شود. معمولاً برای رسیدن به رنگ دلخواه چندین جلسه موردنیاز می‌باشد و این روش بهترين روش برنزه کردن راحت است.در مقاله‌ای به طور کامل برنزه شده با سولاریم را برای شما بررسی کرده‌ایم. این مطلب را از دست ندهید. 

بهترین روش برنزه شدن با سولاریوم

 

برنزه شدن بدون آفتاب و سولاریوم در خانه 

یکی ار بهترين روش برنزه كردن، همین روش برنزه شدن در خانه است. به دلیل تاثیر بد مواد شیمیایی، اکثر افراد مواد طبیعی را به مواد شیمیایی ترجیح می‌دهند. این قضیه در مورد برنزه‌شدن نیز صدق می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از مواد طبیعی نیز پوست خود را برنزه کنید. همچنین شاید امکان برنزه شدن با آفتاب و سولاریوم را نداشته باشید و دلتان می‌خواهد پوست خود را برنزه کنید. باید بگوییم خوشبختانه روش‌‌هایی وجود دارد که می‌توانید بدون آفتاب و سولاریوم و در خانه پوست خود را برنزه کنید. در مطلبی به طور کامل به این موضوع پرداخته‌ایم. اگر به دنبال راهی خانگی و بدون سولاریوم و آفتاب برای برنزه کردن هستید این مطلب را از دست ندهید. 

نکات مهم در هنگام بهترين روش برنزه كردن

برخی نکاتی که برای برنزه کردن حتما باید به آن‌ها توجه کنید به شرح زیر است:

 • به طور مرتب آب بنوشید
 • قبل از اینکه اقدام به برنزه کردن بکنید، موهای زائد خود را اصلاح کنید. اصلاح موهای زائد بعد از برنزه کردن باعث ایجاد لکه روی پوستتان می‌شود‌‌.
 • اگر برنزه کردن با سولاریوم را انتخاب کرده‌اید و بار اولتان است، مدت زیادی در دستگاه نمانید.
 • اگر پوستی خیلی سفید و حساس دارید باید از کرم‌های ضدآفتاب قوی‌تری مثل ضد آفتاب با 50 SPF استفاده کنید.
 • از روغن بچه استفاده نکنید زیرا باعث می‌شود پوستتان بسوزد.
 • حتماً از بالم لب استفاده کنید.
 • اگر برنزه شدن با نور آفتاب را انتخاب کردیده‌اید، حتما در حین بروزه کردن بچرخید تا خط برنزه روی بدنتان ظاهر نشود‌.

 

سوالات متداول

برای برنزه شدن باید چیکار کرد؟

ابتدا باید روش موردنظر برای برنزه‌ شدن پوست خود را انتخاب نمائید. در مرحله‌ دوم پس از انتخاب شیوه‌ انجام، باید لوازم و روغن‌های پوستی خود را آماده کنید. پس از انجام این مراحل باید مدت زمانی از روز را برای حضور در زیر نور آفتاب  مشخص کنید. البته اگر دارای شرایط خاص پوستی هستید، قبل از برنزه کردن پوست حتماً با پزشک متحصص مشورت نمائید.

برای برنزه شدن چی بزنیم؟

شما می‌توانید از مواد طبیعی و سایر لوسیون‌های بدن استفاده نمایید. این موضوع کاملاً شخصی است و به سلیقه‌ خودتان بستگی دارد. علاقه‌مندان به روش‌های خانگی می‌توانند از روغن‌هایی مانند زیتون و یا مواد غذایی مانند قهوع، هویج و… برای برنزه کردن پوست خود استفاده نمایند. با این‌حال اگر به روش‌های خانگی علاقه‌مند هستید، روغن‌هایی مانند زیتون و مواد غذایی بسیاری است که می‌توانید از آن استفاده نمایید.

جمع بندی

یکی از ترندهای زیبایی دنیای مد و فشن، برنزه شدن با آفتاب است. راه‌های برنزه‌ شدن پوست متعدد است. برنزه‌‌شدن با آفتاب، سولاریوم، کرم‌ها و لوسیون‌ها و مواد طبیعی انجام می‌شود. بهترین روش برنزه شدن در آفتاب با توجه به رنگ پوست، وضعیت مالی، انتخاب روش طبیعی و یا دستگاه و… صورت می‌گیرد. بسیاری از افراد روش‌های طبیعی را به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند.

استفاده از مواد طبیعی بی‌ضرر و ارزان است. هنگام برنزه‌ شدن پوست باید برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به نکات مهمی توجه کرد. نوشیدن آب به میزان کافی، استفاده از عینک محافظ، استفاده از لباس‌های مناسب مانند مایو، تغییر وضعیت در هنگام حمام آفتاب و… را نام برد. مواد طبیعی مانند قهوه، هویج، حنا، روغن زیتون و… به شما کمک می‌کند تا بتوانید به آسانی پوست خود را برنزه نمائید. در این مقاله بهترین روش برنزه شدن پوست را برای شما بیان کردیم. امیدواریم مطالب این بخش برای شما مفید بوده باشد. در پایان خوشحال می شویم که نظرات خود را در مورد بهترین راههای برنزه شدن پوست با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا