سفرجهان گردی

راه های مهاجرت به انگلستان چگونه است؟

راه های مهاجرت به انگلستان

روش های مهاجرت به انگلستان عمدتا به سه گروه اصلی مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت سرمایه گذاری تقسیم می شوند. در زیر هر یک از این روش ها را به تفصیل مورد بحث قرار داده ایم:

مهاجرت به منظور کار: مهاجرت کاری به منظور جذب نیروی انسانی با دانش و مهارت خاص انجام می شود. این کار ممکن است برای خودش، خانواده اش یا شرکتی باشد که از خدمات او استفاده می کند. این روش مستلزم یافتن کارفرما یا شرکت کاریابی از کشور خود و اخذ ویزای کاری برای مهاجرت است. از این روش برای جذب نیروی انسانی با تجربه استفاده می شود.

مهاجرت تحصیلی: مهاجرت تحصیلی یکی از محبوب ترین راه های مهاجرت به انگلستان است. به این ترتیب فردی برای گذراندن دوره های آموزشی مختلف به این کشور مهاجرت می کند. در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا می توان در انگلیس تحصیل کرد. برای این روش، پس از درخواست پذیرش از دانشگاه های انگلستان از طریق درخواست رسمی، باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری: فردی که می خواهد از این طریق مهاجرت کند باید حداقل 2 میلیون پوند داشته باشد. این مبلغ می تواند به صورت نقدی، سرمایه گذاری در شرکت های انگلیسی و یا سرمایه گذاری در بازار سرمایه باشد.

سایر راه های مهاجرت به انگلستان و اطلاعات بیشتر در مورد هر روش را در لینک زیر بخوانید:

https://malekpourmie.net/تشریح-کامل-هفت-طریق-مهاجرت-به-انگلستان/

مراحل مهاجرت به انگلستان

راه های مناسبی برای موفقیت در مهاجرت به انگلستان وجود دارد. در متن زیر به بررسی راهکارهای مهم در این زمینه می پردازیم:

1- کسب اطلاعات: قبل از شروع برنامه ریزی برای مهاجرت به انگلستان، باید از طریق منابع مختلف اطلاعات لازم را در مورد شرایط مهاجرت، فرصت ها و روش های مختلف به دست آورید. این مراجع می توانند سفارتخانه ها، دفاتر مهاجرتی، مشاوران حقوقی و افرادی باشند که تجربه مهاجرت به انگلستان را دارند.

2- آماده کردن اسناد: در بسیاری از موارد; مهاجرت به انگلستان مستلزم ارائه مدارک مختلف می باشد. بنابراین، قبل از حرکت باید اسناد خود را جمع آوری و بررسی کنید. این اسناد شامل گذرنامه، گواهی تحصیلی، سوابق کاری، سند ازدواج و غیره می باشد.

3- یافتن فرصت های شغلی: برای افرادی که به دنبال فرصت های شغلی هستند، یافتن شغل مناسب در انگلستان اولین قدم مهم در مهاجرت به این کشور است. برای این منظور می توانید از سایت های استخدام، مشاوران شغلی و شرکت هایی که به دنبال متقاضیان خارجی هستند استفاده کنید.

اگر روش های مخصوص افراد خاص برای مهاجرت به انگلیس اقدام می کنید ممکن است مراحل متفاوتی را نیاز باشد طی کنید. مثلا برای مهاجرت پرستار به انگلیس ملک پور باید ویزای مخصوص معادل سازی دریافت کرد.

مراحل مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلستان از روش تحصیلی

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد. برای این روش نیاز به پذیرش و ثبت نام در دانشگاه یا موسسه آموزشی دارید که شامل مهارت های خاص، دوره های کوتاه مدت، دوره های محدود زمانی، دوره های کارآموزی یا دوره های تخصصی می شود.

پس از پذیرش، فرد باید برای ویزای دانشجویی خود اقدام کند. برای دریافت ویزا فرد باید شرایط قانونی را داشته باشد.

همچنین با اخذ ویزای تحصیلی به فرد اجازه کار پاره وقت داده می شود.

مهاجرت به انگلیس با ویزای کاری

مهاجرت به انگلستان از طریق کار یکی از روش های رایج مهاجرت به این کشور می باشد. برای شروع این روش باید با یک شرکت یا کارفرما در انگلستان تماس گرفت و به دنبال فرصت های شغلی بود.

پس از یافتن فرصت شغلی مناسب، فرد باید به صورت مستقل یا با کمک مشاور مهاجرتی برای ویزای کار اقدام کند. برای اخذ ویزا، فرد باید شرایط قانونی مهاجرت کاری از جمله مهارت و توانایی انجام کار، حمایت مالی کافی و مدارک لازم را داشته باشد.

مهاجرت به انگلستان با سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری یکی از موفق ترین راه های اخذ ویزای ورود به این کشور می باشد. این روش اغلب توسط افرادی که قصد کسب درآمد و سرمایه گذاری در این کشور را دارند انتخاب می شود.

برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری، فرد باید حداقل 2 میلیون پوند (GBP) سرمایه گذاری کند. این سرمایه می تواند نقدی، سرمایه گذاری در شرکت های انگلیسی یا سرمایه گذاری در بازار سرمایه انگلیس باشد.

برای شروع فرآیند سرمایه گذاری، باید یک حساب بانکی در انگلستان باز کنید و وجوه لازم را به آن حساب واریز کنید. پس از آن باید از طریق مشاور معتبر مهاجرت برای ویزای سرمایه گذاری اقدام کند. پس از صدور ویزا، فرد می تواند در انگلستان زندگی و کار کند.

مزایای مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان مزایای زیادی دارد از جمله:

1- فرصت های شغلی: انگلستان به عنوان یک کشور توسعه یافته با بازار کار بزرگ، فرصت های زیادی برای کار و کسب درآمد برای مهاجران ارائه می دهد.

2- تحصیلات عالی: انگلستان دارای تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان است و دوره های بسیار خوبی در زمینه های مختلف از جمله علوم پزشکی، مدیریت، حقوق، هنر، ورزش و غیره ارائه می دهد.

3- استاندارد زندگی بالا: انگلستان دارای استاندارد زندگی بالا و شهرهایی با سابقه گردشگری غنی است. مهاجران می توانند از فرهنگ و زیبایی های این کشور لذت ببرند.

4- فرهنگ های مختلف: انگلستان در غرب اروپا واقع شده و با کشورهایی مانند اسپانیا، فرانسه و آلمان همسایه است. به همین دلیل است که فرهنگ و زبان انگلیسی در این کشور بسیار پیشرفته است.

5- سیستم بهداشت بیمارستانی: انگلستان دارای سیستم بهداشتی بیمارستانی بسیار قوی است که مراقبت های بهداشتی کافی را برای مهاجران فراهم می کند. این سیستم مراقبت های بهداشتی شامل مراکز درمانی و داروخانه های با کیفیت بالا می باشد.

معایب مهاجرت به انگلستان

از معایب مهاجرت به انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- هزینه بالای زندگی: انگلستان یکی از گران ترین کشورهای جهان است و هزینه زندگی در انگلیس، مسکن، اشتغال، تحصیل و بهداشت و درمان در این کشور بسیار بالاست.

2- آب و هوای نامناسب: انگلستان دارای هوای نامساعد و سردی است که عده ای را آزار می دهد. زمستان های سرد و تاریک و تابستان های نه چندان گرم آب و هوای انگلستان را مشخص می کند.

3- محدودیت های ویزا: اخذ ویزای کار و تحصیل بسیار سخت و پیچیده است و معمولا محدودیت های زیادی برای مدت اقامت و کار در این کشور وجود دارد.

4- فرآیند ثبت نام پیچیده: ثبت نام در دانشگاه ها و کالج ها در انگلستان فرآیندی پیچیده و طولانی و برای بسیاری از مهاجران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا