ارزهای دیجیتال

معرفی کالکشن‌های برتر NFT سال 2023

با پیشرفت علم و تکنولوژی شیوه‌های معاملات نیز تغییرات زیادی کرده‌اند. به‌طوری‌که امروزه شاهد معاملات ارزهای دیجیتال در فضای بلاک‌چین‌ها هستیم که طرفداران زیادی نیز دارند. NFTها نیز نوعی رمزارز دیجیتالی غیرقابل‌تعویض هستند که به‌عنوان سند یک اثر دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از زمان ایجاد اولین NFTها تاکنون، افراد زیادی بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند. به‌طوری‌که برخی از این سرمایه‌گذارها، توانسته‌اند به سودهای زیادی دست پیدا کنند. در مقابل برخی دیگر نیز دارایی خود را از دست داده‌اند. سرمایه‌گذاری بر روی این رمز ارزها نیاز به آواهایی و شناخت آن‌ها دارد، ازاین‌رو افرادی که قصد سرمایه‌گذاری بر روی این رمز ارزها را دارند، باید ابتدا با بهترین کالکشن ‌های NFT آشنا شوند. با این کار آن‌ها می‌توانند بهترین رمزارز را برای سرمایه‌گذاری خود انتخاب کنند.

در ادامهٔ این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین کالکشن‌ های NFT آشنا کنیم، پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

کالکشن NFT چیست؟

قبل از این‌که به سراغ معرفی بهترین کالکشن ‌های NFT به پردازیم خوب است که به این سؤال پاسخ دهیم که کالکشن NFT چیست؟ بسیاری از افرادی که به سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال علاقه دارند نام ان‌اف‌تی‌ها را زیاد می‌شنوند، اما به‌دلیل این‌که این توکن‌ها مدت زمان طولانی نیست که ایجاد شده‌اند، بسیاری از افراد با آن‌ها آشنایی خوبی ندارند. کالکشن ان‌اف‌تی‌ها به مجموعه‌هایی از دارایی‌های دیجیتالی گفته می‌شود که توسط یک یا چند هنرمند به‌وجود آمده‌اند. همهٔ NFTهای که در یک مجموعه قرار می‌گیرند، دارای یک سبک خاص هستند و تنها در برخی از جزئیات باهم تفاوت دارند. افراد با خرید NFTها درواقع سند مالکیت یک اثر هنری را به‌دست می‌آورند.

مقاله پیشنهادی : ساخت nft رایگان

معرفی بهترین کالکشن‌ های NFT برای سرمایه‌گذاری

همان‌طور به آن اشاره شد، با ایجاد nftها، افراد زیادی روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کردند. سرمایه‌گذاری روی این توکن‌ها مانند سایر توکن‌های دیجیتالی بسیار پرریسک است. زمانی که سرمایه‌گذار دربارهٔ این توکن‌ها آگاهی لازم را نداشته باشد و اقدام به سرمایه‌گذاری کند، ریسک معاملات او بسیار بیشتر خواهد بود. برای این‌که بتوانید تعدادی از NFTهای مناسب را برای سرمایه‌گذاری پیدا کنید، باید نگاهی به تاریخچهٔ فروش آن در سال‌های گذشته داشته باشید. با این کار شما می‌توانید اطلاعات خوبی درمورد این رمز ارزها داشته باشید. بهترین کالکشن ‌های NFT عبارت‌اند از:

  • کالکشن میمون ‌های کسل

مجموعهٔ میمون‌های کسل که به‌اختصار به آن‌ها BAYC نیز گفته می‌شود در اوایل سال 2021 ایجاد شدند. این مجموعهٔ اخیر جزو پرطرفدارترین ان‌اف‌تی‌های بازار سرمایه‌گذاری تبدیل شده‌اند. به‌طوری‌که در مدت‌زمان کوتاهی، فروش بسیار خوبی داشته است و همین موضوع باعث شده‌است که این مجموعه نیز جزو بهترین کالکشن ‌های NFT در دنیا شناخته شوند.

کالکشن میمون‌ های کسل تنها شامل 10000 عدد بوده و بر پایهٔ اتر هستند. این عدد بیانگر کمیاب و بی‌همتا بودن این مجموعه است. در اوایل ایجاد این مجموعه، هر میمون کسل با قیمتی کمتر از 200 دلار به فروش می‌رسید. به‌طوری‌که تمامی این ان‌اف‌تی‌ها در مدت زمان دو روز، به‌طور کامل به فروش رسیدند. بعد از گذشت شش ماه از ایجاد این مجموعه از توکن‌های بی‌همتا ارزش آن‌ها به 80 دلار رسید. NFT میمون‌های کسل آثاری بسیار نادر و چشم‌نواز هستند که ممکن است در کنار کریپتوپانک به آثاری ماندگار در آینده تبدیل شوند، به همین دلیل نیز سرمایه‌گذاری بر روی این توکن‌ها می‌تواند سود خوبی برای سرمایه‌گذاران به‌همراه داشته باشد.

  • معرفی کالکشن کریپتوپانک

کریپتوپانک نیز جزو بهترین کالکشن ‌های NFT در جهان است که در اواسط سال 2017 توسط شرکت لاروا لبز ایجاد شد. این مجموعه نیز شامل 10 هزار توکن بی‌همتا و غیرقابل‌تعویض است. از اوایل ایجاد این مجموعه تاکنون، افراد زیادی بر روی توکن‌های موجود در این مجموعه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و به همین دلیل بسیاری از افراد، این مجموعه را جزو پرطرفدارترین NFTهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال می‌دانند.

همان‌طور که به آن اشاره کردیم، این مجموعه حدوداً 10 هزار کاراکتر منحصربه‌فرد دارد که ارزش هرکدام از آن‌ها متفاوت است. یکی از پرطرفدارترین توکن‌های این مجموعه، پانک انسانی است. البته بعدازاین توکن، پانک‌هایی مانند پانک میمون، پانک بیگانه و پانک زامبی نیز از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. پانک‌های میمونی یکی از باارزش‌ترین پانک‌های این مجموعه به‌شمار می‌رود که در یک حراجی با قیمت 8 میلیون دلار به فروش رفته است.

به‌طورکلی اگر بخواهیم تعریفی از توکن‌ها موجود در این مجموعه داشته باشیم باید بگوییم که ان‌اف‌تی‌های کریپتوپانک شامل تصاویر هنری 24*24 پیکسل هستند که به‌صورت الگوریتمی تولید می‌شوند. به‌طوری‌که بیشتر آن‌ها دختران و پسرانی با ظاهری بداخلاق هستند. البته در بین این مجموعه، چند توکن کمیاب و متفاوت نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید: لیست مشاغل خانگی موفق: فهرست 340 شغل خانگی زودبازده در ایران

  • معرفی کالکشن Mutant Ape Yacht Club

این مجموعه نیز محصولی دیگر از شرکت بازی‌سازی لاروا لبز است که جزو بهترین کالکشن ‌های NFT شناخته می‌شود. آیتم‌هایی که در این مجموعه قرار دارند، درواقع نسخه‌های بهبودیافته‌ای از کالکشن قبلی هستند. در زمان توزیع این مجموعه، 190 هزار آیتم آن به دارندگان قبلی ان‌اف‌تی‌های BAYC اهدا شد. این مجموعه در کل شامل 20 هزار آیتم است که تنها نیمی از آن قابلیت خریدوفروش عمومی را دارد.

شایان ذکر است قیمت این مجموعه در مقایسه با کالکشن BAYC، ارزان‌تر است. به‌طوری‌که ارزان‌ترین آیتم در مجموعهٔ قبلی، با قیمت حدود 73 اتریوم به فروش رسید. در صورتی که ارزان‌ترین آیتم کالکشن جدید با قیمت 13.9 اتریوم به فروش رسیده است. افرادی که به محصولات یوگالبز علاقه دارند، می‌توانند یکی از محصولات این مجموعه را با قیمتی مناسب خریداری کنند. تمامی آیتم‌ها یا توکن‌های موجود در مجموعهٔ Mutant Ape Yacht Club نیز کاملاً منحصربه‌فرد و بی‌همتا هستند.

  • معرفی کالکشن Azuki

یکی دیگر از بهترین کالکشن ‌های NFT مجموعه Azuki است که در ژوئن سال 2022 ایجاد شد. این کالکشن نیز شامل 10 هزار آیتم منحصربه‌فرد است و حجم معاملات آن به 261.6 هزار واحد اتریوم رسیده است. خریداران آیتم‌های Azuki حق عضویت در متاورس این پروژه را که با نام The Garden شناخته می‌شود را دارند. یکی از دلایل فروش خوب این کالکشن، وجود این متاورس بود که توانست باعث فروخته شدن 8700 تا از آیتم‌های آن شود. به‌طوری که درآمد حاصل از فروش کاراکترهای این مجموعه، به 29 میلیون دلار رسید.

گفتنی است که این پروژه در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و… بسیار فعال است. برای اطلاعات بیشتر از این کالکشن بهتر است که به سایت اصلی آن مراجعه شود. در سایت این مجموعه اطلاعات بسیار دقیق و خوبی از آیتم‌های آن در دسترس است.

  • معرفی کالکشن CLONE X

کالکشن CLONE X یکی از بهترین کالکشن ‌های NFT است که آیتم‌های آن به‌صورت سه‌بعدی هستند. این کالکشن توسط فردی ژاپنی به‌همراه تیمش در دسامبر سال 2021 ایجاد و روانه بازار شد. این کالکشن شامل 20 هزار آیتم سه‌بعدی منحصربه‌فرد است که هیچ‌کدام از آن‌ها شبیه به هم نیستند. به عبارتی دیگر توکن‌های این مجموعه نیز بی‌همتا و غیرقابل‌تعویض هستند. به کمک آیتم‌های این کالکشن، افراد علاقه‌مند می‌توانند یک واقعیت افزوده را تجربه کنند.

یکی از مزیت‌های خوب این پروژه، این است که چالش‌های مختلفی در آن برگزار می‌شود. به‌طوری‌که اگر افراد بتوانند در این چالش‌ها برنده شوند، می‌توانند جوایز مختلفی را کسب کنند. برای اطلاع از چالش‌های پیش‌ِرو در این پروژه، بهترین کار عضویت در شبکه‌های اجتماعی این مجموعه مانند اینستاگرام، توییتر و… است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر درمورد آیتم‌های این کالکشن، بهترین کار مراجعه به سایت اصلی آن است.

قیمت لحظه ای NFT ها

افرادی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری بر روی ان‌اف‌تی‌ها هستند باید از قیمت لحظه ‌ای NFT ها باخبر باشند، زیرا قیمت این توکن‌ها در حال نوسان است و قیمت ثابتی ندارند، به همین دلیل نیز سرمایه‌گذاری بر روی آن‌ها بسیار پرریسک است و نیاز به اطلاعات و دانش کافی دارد. بررسی و تحلیل قیمت‌های لحظه ای می‌تواند کمک زیادی به سرمایه‌گذاران کند تا بتوانند بهترین معاملات را انجام دهند. بی‌توجهی به قیمت‌ها و سرمایه‌گذاری کورکورانه می‌تواند باعث ازدست‌رفتن همه یا بخشی از سرمایه افراد شود.

برای اطلاع از قیمت ان‌اف‌تی‌ها، می‌توانید به سایت کریپتوباز مراجعه کنید. در این سایت علاوه‌بر قیمت روز NFTها، می‌توانید اطلاعات زیادی درمورد این توکن‌ها به‌دست آورید. تمامی اطلاعات این سایت به‌روز هستند و می‌توانند برای علاقه‌مندان به این حوزه، بسیار مفید و تاثیرگذار باشند.

خلاصه

به‌طورکلی می‌توانیم بگوییم که NFTها به توکن‌ها یا همان رمز ارزهای دیجیتالی گفته می‌شود که به‌عنوان سند مالکیت یک اثر هنری هستند. با پیدایش این توکن‌ها، تحولات زیادی در بازارهای سرمایه به‌وجود آمده‌است و افراد زیادی از این طریق به درآمدهای بالا رسیده‌اند. امروزه شاهد کالکشن‌های زیادی از NFTها هستیم که توانسته‌اند فروش خوبی در بازار داشته باشند. آشنایی با بهترین کالکشن‌ های NFT، به افراد کمک می‌کند تا معاملات پرسودتری را تجربه کنند.

شایان ذکر است که قیمت این توکن‌ها روزبه‌روز در حال تغییر است، به همین دلیل برای سرمایه‌گذاری بر روی آن‌ها، باید سرمایه‌گذاران از قیمت لحظه ای آن‌ها آگاه باشند. کاربران علاقه‌مند به این توکن‌ها، می‌توانند برای دسترسی به تحلیل‌ها و قیمت ان‌اف‌تی‌ها، به سایت کریپتوباز مراجعه کنند. در این سایت علاوه‌بر اطلاعات دقیق درمورد ان‌اف‌تی‌ها، کلی خدمات دیگر به کاربران داده می‌شود.

منبع : کریپتوباز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا