روابط زناشویی و جنسیآموزشدانستنی هاراهنماروانشناسی و خانوادهزوج و خانواده

آموزش روش استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی

روش استارت استاپ چیست؟یکی از اصلی‌ترین نیازهای انسان، نیاز جنسی است که در واقع بخش عمده‌ای از کشش او به جنس مخالف، ریشه در همین نیاز دارد. بخش مهمی از زندگی مشترک افراد، وابسته به رابطه جنسی آن‌ها با یکدیگر است. به هر میزان که رابطه جنسی یک زوج با یکدیگر خوب باشد، آن‌ دو رابطه بهتر و صمیمانه‌تری خواهند داشت. در مقابل اگر رابطه جنسی خوبی وجود نداشته باشد، احتمال بروز اختلافات میان یک زوج بیشتر می‌شود.

جالب است بدانید بسیاری از جدایی‌ها مستقیم یا غیرمستقیم با کیفیت رابطه جنسی میان زوجین ارتباط دارد. با توجه به اهمیت این موضوع، باید انواع ناتوانی‌های جنسی و بی‌میلی‌ها را جدی گرفت. این مشکلات شیوع زیادی در بین مردم دارند؛ اما متأسفانه به دلیل خجالت کشیدن یا ترس، از بیان آن امتناع می‌کنند. به همین دلیل مشکل را حل نشده رها کرده و یا از روش نادرستی برای حل آن استفاده می‌کنند. مصرف داروها بدون نسخه پزشک، آسیب‌های زیادی را برای چنین افرادی در پی خواهد داشت.

در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با یک روش شناختی-رفتاری به نام روش استارت استاپ آشنا کنیم. روش استارت اند استاپ به شما کمک خواهد کرد تا دچار زود انزالی نشوید. در ادامه این مطلب از سایت فارسیرو خواهید فهمید روش استارت استاپ چیست؟

روش استارت استاپ چیست؟

روابط جنسی ممکن است بنا به دلایل مختلف، با مشکل مواجه شوند و همین مسئله روابط میان همسران را نیز با مشکلاتی درگیر کند. مشکلات جنسی ممکن است از جانب مرد یا زن باشد. چیزی که واضح است، این است که این مشکلات چه از جانب زنان باشد و چه از طرف مردان، نباید به عنوان دلیلی برای سرزنش یا تمسخر قرار بگیرد. باید بدانید استرس و اضطراب و فشارهای روانی می‌توانند این مشکلات را برای هر کسی به وجود آورند. سعی کنید در کنار هم و با مراجعه به پزشک و روانشناس، مشکلتان را حل کنید.

یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که در روابط جنسی به وجود می‌اید، انزال زودرس است. عوامل مختلفی چون استرس، فشارهای روانی، ترس از عدم نعوظ در زمان نزدیکی و عواملی از این دست باعث می‌شوند تا فرد، به انزال زودرس دچار شود. در چنین شرایطی اغلب مردان از بیان مشکلشان شرم دارند و آن را با یک متخصص در این زمینه در نمیان نمی‌گذارند. همین امر باعث می‌شود تا بدون تجویز پزشک و داشتن آگاهی، به مصرف برخی داروها روی بیاورند. به علاوه برخی از افراد مواد افیونی چون تریاک را درمانی برای این مسئله می‌یابد و مشکلی که با یک راهکار ساده قابل حل است، به مشکل بزرگ‌تری تبدیل می‌شود.

زودانزالی مشکلی است که بسیاری از افراد با آن درگیرند. اگر شما نیز با چنین مسئله‌ای مواجه هستید، بهتر است پیش از هرچیز به یک روانشناس مراجعه کنید و با کمک او اعتماد به نفس از دست رفته‌تان را برگردانید. لازم است بدانید که این مسئله آن‌قدرهاهم بزرگ نیست که راه حلی نداشته باشد. در مرحله بعد تحت نظر پزشک، از درمان‌های دارویی یا غیر دارویی استفاده کنید.

یکی از روش‌های غیر دارویی برای درمان زود انزالی، روش استارت استاپ  است که می‌توان جایگزینی برای روش‌های درمانی دارویی باشد. در این روش می‌توانید ذهن  و بدنتان را شرطی کنید و به این طریق، مدت زمان رابطه جنسی را افزایش دهید. در ادامه این مقاله بیشتر درباره روش استارت اند استاپ صحبت خواهیم کرد.

روش استارت اند استاپ

فواید تکنیک استاپ اند استارت Start and Stop

تکنیک درمان خانگی زود انزالی استارت استاپ یکی از روش‌های درمانی برای افزایش طول مدت رابط جنسی است که می‌تواند راه حلی خوبی برای درمان زود انزالی باشد. روش‌های شناختی-رفتاری در خیلی از مواقع جایگزین خوبی برای درمان‌های دارویی هستند. اگرچه درمان‌های دارویی کوتاه اثرتر هستند و سریع‌تر تأثیرات خود را نشان می‌دهند، اما روش‌های شناختی رفتاری بعد از مدتی می‌توانند اثرگذاری بیشتری داشته باشند. تمرین استارت استاپ یکی از روش‌های مؤثری است که برای درمان زود انزالی به کار گرفته می‌شود.

برای آن که نتیجه مطلوبی از این روش بگیرید، لازم است که صبر داشته باشید و مدتی به بدنتان زمان دهید تا این شرط را بپذیرد. بعد از آن خواهید دید که اثر تکنیک استاپ اند استارت بسیار بیشتر از داروهاست. علاوه بر آن، روش start & stop عوارض جانبی داروها را ندارد و شما را از آسیب این عوارض در امان نگه می‌دارد.

داروها ممکن است بعد از مدتی اثر خود را از دست بدهند؛ اما برای روش start and stop این اتفاق نمی‌افتد. هر چه زمان بیشتری از شروع به‌کارگیری این روش بگذرد، بدن و ذهن شما آماده‌تر شده و طبیعتاً نتیجه بهتری می‌گیرید. به طور کلی استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی روش مؤثری است. در ادامه آموزش استارت استاپ را برای شما خواهیم داشت.

آموزش اآموزش استارت استاپستارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی

تکنیک درمان زود انزالی استارت استاپ نیاز به صبر و حوصله دارد. باید بتوانید مدتی تمرین کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. این روش باعث می‌شوند ذهن و بدن شما شرطی شود و ارگاسم به تأخیر بیفتد. به این ترتیب ارتباط جنسی بهتری خواهید داشت. به طور کلی در روش استارت استاپ باید بتوانید به محض نزدیک شدن به انزال، رابطه را متوقف کنید و مانع ارگاسم شوید. مجدداً بعد از چند دقیقه شروع می‌کنید تا به ارگاسم نزدیک شوید. تعداد دفعات تکرار این روش، بسته به توانایی بدن شما متفاوت است. مراحل آموزش روش استارت استاپ را شرح خواهیم داد.

برقراری ارتباط مؤثر پیش از رابطه جنسی

برای شروع استفاده از روش درمانی استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی، لازم است چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. قبل از شروع رابطه جنسی با شریک جنسی‌تان، حتماً او را از این موضوع مطلع کنید تا از حرکات شما شوکه نشود. مسئله مهم در نتیجه‌ بخش بودن روش استارت اند استاپ، همکاری همسرتان است. اگر او شما را در اجرای این تکنیک همراهی کند، قطعاً نتیجه بهتری خواهید گرفت. اگر موافقت او را کسب کردید، می‌توانید وارد مرحله بعد شوید. در این مرحله می توانید از روش میک لاو پیش از برقراری رابطه جنسی بهره بگیرید.

همچنین بخوانید: تقویت کیفیت و افزایش تعداد اسپرم + راه های افزایش سرعت اسپرم

روش استارت استاپ چیست؟

شروع و استارت رابطه جنسی

سعی کنید رابطه را آرام و آهسته شروع کنید. سرعت دادن به رابطه می‌تواند باعث این شود که فوراً به ارگاسم برسید. با آرامش و نرمی رابطه را پیش ببرید. بهتر است یک کلمه را مشخص کنید تا به محض نزدیک شدن به ارگاسم، با استفاده از این کلمه همسرتان تحریک را متوقف کند. هر زمان به انزال نزدیک شدید، کلمه مورد نظر را بیان کنید. به این صورت، روش استارت استاپ در رابطه زناشویی را به کار ببندید.

توقف و استاپ رابطه جنسی

به محض این که احساس کردید به انزالتان نزدیک شده‌اید، تحریکات را متوقف کنید. برای این کار لازم نیست از تخت خارج شوید؛ فقط در حالت استراحت قرار بگیرید و از هرگونه تحریکی دور بمانید. بعد از آن که مطمئن شدید حس لذتتان به طور کامل فروکش کرده، می‌توانید مرحله بعدی را آغاز کنید.

استارت مجدد رابطه جنسی

برای ادامه روش استارت استاپ، باید سعی کنید مجدداً برانگیخته شوید. تحریک جنسی می‌تواند به کمک همسران توسط دست یا سکس دهانی اتفاق بیفتد. بعد از این که کاملاً برای داشتن رابطه جنسی آماده شدید، رابطه را شروع کنید. این بار هم مثل دفعه قبل، با نزدیک شدن به انزال رابطه را متوقف کرده و این چرخه را چنیدن بار تکرار کنید.

برای دفعات اول استفاده از تکنیک استارت استاپ برای جلوگیری از زود ارضایی، یک مرتبه مکث کافی است. رفته‌رفته با افزایش توانایی ذهن و بدنتان، می‌توانید این مکث‌ها را تا حداکثر 9 بار افزایش دهید. شیوه انجام روش درمانی استارت استاپ برایتان شرح داده شد. با استفاده از این روش می‌توانید مدت زمان رابطه جنسی‌تان را افزایش داده و لذت بیشتری را به خود و همسرتان هدیه کنید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب رابطه جنسی:17 تعبیر خواب نزدیکی با محرم و نامحرم

روش درمانی استارت استاپ

سوالات متداول

روش start and stop در رابطه زناشویی چیست؟

روش استارت اند استاپ یک تکنیک درمانی است که به شما کمک می‌کند تا مدت زمان و کیفیت رابطه جنسی خود را افزایش دهید. با استفاده از این تکنیک، زود انزالی و ارگاسم زودرس را از خود دور می‌کنید.

مراحل اصلی روش درمانی استارت استاپ چیست؟

مراحل اصلی تکنیک درمانی استارت استاپ شروع، توقف، وقفه و شروع مجدد است. دفعات تکرار این چرخه می‌تواند هربار بیشتر شود.

جمع‌بندی

برای درمان زود انزالی راهکارهای متعددی پیشنهاد می‌شوند. بسیاری از این موارد شامل درمان‌های دارویی هستند که ممکن است عوارض متعددی بر سیستم بدن فرد داشته باشند. در کنار درمان‌های دارویی، درمان‌های شناختی رفتاری نیز وجود دارند که به نظر می‌رسد پیشنهاد بهتری باشند.

درمان‌های رفتاری مثل روش استارت استاپ، علاوه بر این که عوارضی ندارند، اثربخشی بیشتر و بهتری نیز از خود نشان داده‌اند. نکات مهمی که در اجرای این روش باید در نظر دشته باشید این است که روش استارت اند استاپ برای آن که خوب اثر کند، باید با صبر و حوصله به صورت مستمر انجام شود. از طرفی همکاری هر دو طرف رابطه بر اثربخشی تکنیک استارت اند استاپ مؤثر است. نکته دیگر این که حتماً در وقفه‌ها خوب استراحت کنید تا توان ادامه دادن در شما وجود داشته باشد و زود خسته نشوید.

رعایت موارد گفته شده به شما کمک خواهد کرد تا رابطه بهتری داشته باشید. در این مقاله فهمیدیم روش استارت استاپ چیست و چگونه می‌توان تمرین استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی را انجام داد. اگر اطلاعاتی درباره سایر درمان‌های رفتاری برای درمان زود انزالی دارید، آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا