کسب و کار کوچک

کارگاه های خدمات MDF نیاز مبرم صنعت دکوراسیون

ام دی اف (MDF) یکی از محبوب ترین مواد ساختمانی بوده که در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود. عمده ترین کاربرد ام دی اف در صنایع مبلمان و ساخت کابینت می باشد. برای تسریع در عملیات ساخت و ساز، کارگاه های خدمات ام دی اف به وجود آمدند. این کارگاه ها مجهز به دستگاه های پیشرفته و به روز هستند و ام دی اف کاران خدمات خود را به این کارگاه ها واگذار می کنند.

خدمات ام دی اف چیست؟

خدمات ام دی اف مجموعه عملیاتی است که روی ورق های ام دی اف انجام می شود تا آن ها را به محصول تبدیل کند. اساسی ترین خدمات ام دی اف شامل خدمات برش MDF، نوار لبه PVC ، خدمات سی ان سی و وکیوم می باشد. در این مقاله به بررسی کاربردهای این خدمات به ویژه برش ام دی اف خواهیم پرداخت.

خدمات برش ام دی اف 

یکی از مهم ترین خدماتی که در صنعت ساخت و ساز ارائه می شود ، خدمات برش ام دی اف است. این خدمات شامل برش دقیق ، برش به ابعاد دلخواه و برش با فرم های مختلف می شود.
برش ام دی اف یک فرایند تولید است که با استفاده از یک ابزار برش، با فرمان تجهیز شده، بر روی پنل های MDF (Medium Density Fiberboard) انجام می شود. این فرایند برای تولید محصولات چوبی مانند کابینت، میز، صندلی، پارکت و … استفاده می شود. در این فرایند، ماشین برش با دقت بالا و قابلیت تنظیم ارتفاع، عرض و سرعت، بر روی پنل های MDF حرکت کرده و محصولات با دقت بسیار بالا ایجاد می شود. . همچنین، این فرایند، مصرف کمی از منابع و انرژی دارد، به صورت مستقیم در کاهش هزینه های تولید تاثیرگذار است.
پیشرفته ترین دستگاه ها برای انجام خدمات برش، پانل براتوماتیک (کات) و دستگاه برش سی ان سی می باشد. 

برش ام دی اف با دستگاه پانل بر اتوماتیک

برش ام دی اف با دستگاه کات، یکی از روش‌های ساخت مصنوعات چوبی و ام دی افی می‌باشد. با استفاده از دستگاه کات، می‌توان ام دی اف را با دقت برش داده و به اندازه و شکل مورد نیاز خود ساخت. در واقع، این روش به شما امکان می‌دهد تا به راحتی و با دقت بالا، قطعات ام دی اف را برش داده و برای ساخت مبلمان، کابینت‌ها، صندلی‌ها، میزها، و … استفاده کنید. همچنین، با استفاده از دستگاه کات، می‌توانید در زمان کمتر و با دقت بیشتری ام دی اف را برش دهید، که موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود و به کیفیت کار شما کمک می‌کند.
علاوه بر ورق ام دی اف، ورق های فومیزه، نئوپان و ملامین نیز با این دستگاه برش داده می شود.
برش ورق با دستگاه کات نیاز به کات مستر دارد. اکثر کارگاه های خدماتی با دریافت ابعاد یونیت، محاسبه ابعاد برش و کات مستر را انجام می دهند سپس عملیات برش انجام می شود.
در خدمات برش ام دی اف ، مهم ترین نکته ، دقت بالا در برش است. برای این منظور ، برش با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی های بروز انجام می شود تا نتیجه نهایی بی نقص باشد.

هزینه خدمات برش ام دی اف با دستگاه کات

اجرت برش MDF به صورت ورقی محاسبه می شود و برای ورق های مختلف متفاوت است. این نرخ هرساله از طرف اتحادیه درودگران هر منطقه اعلام می شود.

برش ام دی اف با دستگاه برش سی ان سی

دستگاه برش CNC ، اجرای طرح های مختلف و جذاب و برش های با فرم های خاص را امکان پذیر می سازد. این تکنولوژی به تولیدکنندگان این فرصت را می دهد تا با دقت بالا و به صورت اتوماتیک محصولات چوبی ظریف و زیبایی را تولید کنند. همچنین استفاده از دستگاه سی ان سی برای برش ام دی اف، ضایعات و پرتی ورق را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد.

خدمات برش ام دی اف

نحوه عملکرد دستگاه برش cnc

دستگاه سی ان سی یک دستگاه هوشمند است و قبل از برش یا حکاکی، طرح مورد نظر باید دریکی از نرم افزار های سه بعدی مانند اتوکد، تری دی مکس و… کشیده شده باشد، این دستگاه از طریق سیستم هوشمندش طرح را پردازش می کند و برای برش یا حکاکی آماده می کند. سپس دستگاه طبق الگویی که از طرح دریافت کرده، عملیات برش را آغاز می کند.
دستگاه CNC علاوه بر برش، کار حکاکی روی ورق های ام دی اف و چوب را انجام می دهد.
حکاکی روی چوب با دستگاه سی ان سی، روشی پیشرفته و دقیق برای حکاکی طرح‌ های چوبی است. در این روش، فایل طرح ابتدا در نرم افزار طراحی CAD تهیه می‌شود و سپس از طریق نرم افزار CAM، فایل طرح به دستگاه سی ان سی ارسال می‌شود. دستگاه سی ان سی با استفاده از ابزاری مانند فرز، طرح را روی چوب حکاکی می‌کند. این روش دقیق و برای حکاکی چوب در صنایع مختلف مانند تولید مبلمان، تزئینات داخلی و صنعت چوب و مصنوعات چوبی استفاده می‌شود. همچنین، این روش امکان حکاکی طرح‌های متنوع و دقیق را فراهم می‌کند.

هزینه خدمات سی ان سی

اجرت برش سی ان سی به صورت دقیقه ای محاسبه می شود. هرچه طرح برش پیچیده تر باشد زمان کار دستگاه بیشتر و در نتیجه هزینه برش بالاتر خواهد بود.

خدمات لبه چسبان PVC

نوار لبه پی وی سی نوعی نوار از جنس pvc است که به قسمت های برش خورده ورق ها چسبانده می شود تا هم فرم نا زیبای آن ها را بپوشاند و هم به استحکام آن ها کمک می کند. این نوار ها در طول و عرض ‌های مختلف و با طول مجاز متفاوت تولید و ارائه می شوند. همچنین نوار پی وی سی به راحتی قابل نصب و تعویض می باشد. کارگاه های خدمات ام دی اف به دستگاه پیشرفته لبه چسبان مجهز شده اند و خدمات نصب نوار لبه به صورت اتوماتیک با سرعت بالا در این کارگاه ها انجام می شود.

هزینه خدمات PVC

اجرت نصب نوار لبه به صورت متری محاسبه می شود و متناسب با ابعاد و نوع ورق متفاوت است.

خدمات وکیوم

خدمات وکیوم یا Vacuum MDF از جمله خدماتی است که در کارگاه های ام دی اف انجام می شود. در طی فرایند وکیوم پوششی از جنس PVC تحت فشار روی ورق ام دی اف پرس می شود. استفاده عمده از ورق های با روکش وکیوم در ساخت کابینت های کلاسیک و انواع کمد می باشد. روکش وکیوم مقاومت ورق ها در برابر نفوذ آب و رطوبت را افزایش می دهد. چسب مورد استفاده و نوع روکش به طور مستقیم بر کیفیت ورق های وکیوم تاثیر می گذارد. استفاده از متریال نا مرغوب برای انجام خدمات وکیوم باعث پوسته پوسته شدن یا جدا شدن وکیوم با گذشت زمان می شود. هزینه انجام خدمات به صورت سینی محاسبه می شود و مقدار آن متناسب با نوع چسب و روکش مصرفی متفاوت خواهد بود.

خدمات طراحی سه بعدی دکوراسیون

پیشنهاد ویژه ما به ام دی اف کاران این است که قبل از اقدام به ساخت دکوراسیون و واگذاری خدمات به کارگاه های خدماتی ، فضای خود را برای طراحی به یک طراح حرفه ای بسپارید.
طراحی سه بعدی دکوراسیون، عملیاتی است که در آن برای برآورده کردن نیازهای مشتری، یک نمایش سه بعدی از یک فضای داخلی طراحی می ‌شود. در این روش، با استفاده از نرم ‌افزارهای مخصوص طراحی بُعدی، اشیای دکوراتیو، مبلمان، سقف و کف، رنگ‌ ها و بافت‌ های مختلف مدل‌ سازی و به گونه ‌ای طراحی می‌ شوند که شخصیت و محیط کلی فضای داخلی را نشان دهند. طراحی سه بعدی دکوراسیون از روش‌هایی است که به راحتی می‌توان آن را با مشتریان در میان گذاشت و با بررسی نمونه‌ های مختلف به یک طرح نهایی دلخواه برسیم. پس از انتخاب و تایید طرح نهایی ، طراح، ابعاد کار را به کارفرما تحویل میدهد. کارگاههای خدماتی با استفاده از این ابعاد، کات مستر و ابعاد برش را استخراج می کنند و نهایتا ورق های طرح با دقت و سرعت بالا برش می خورد.

طراحی سه بعدی دکوراسیون

با استفاده از طراحی سه بعدی دکوراسیون، اشتباهات در فضاهای شخصی و تجاری کاهش می‌یابد و کیفیت طراحی و اجرای پروژه بهتر می‌شود.
جمع بندی
با توجه به اینکه MDF یک ماده چند منظوره و چندکاره بوده ، به دلیل خواص و ویژگی های بسیار مناسبی که دارد ، ارائه خدمات متنوعی در زمینه های مختلف به مشتریان امکان پذیر است. خدماتی که در زمینه MDF ارائه می شود ، شامل برش ، نوار ، سی ان سی و وکیوم است. هر یک از خدمات ام دی اف مانند خدمات برش ام دی اف ، خدمات وکیوم و … با توجه به نیازهای مشتریان و محدودیت های موجود ، به صورت حرفه ای و با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ارائه می شوند.
سخن پایانی
اگر یک ام دی اف کار هستید با واگذاری خدمات به کارگاه خدمات MDF، ورق های کار را به صورت آماده تحویل می گیرید و فقط کار مونتاژ و نصب را انجام می دهید. بنابراین امکان مدیریت پروژه های بیشتر برای شما فراهم می شود و کار با دقت، سرعت و کمترین خطا به کارفرما تحویل داده می شود. اما باید در انتخاب کارگاه دقت کنید. استفاده از متریال مرغوب و دقت بالا در انجام خدمات توسط کارگاه، مستقیما روی کیفیت کار شما تاثیر گذار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا