آموزش

یادگیری زبان آلمانی در یک ماه

زبان آلمانی از نظر سختی، درجه دو را دارد و یکی از زبان‌های متوسط برای یادگیری به حساب می‌آید. برای رسیدن به این هدف جسورانه، باید ذهن آماده، انگیزه کافی و انرژی متناسب و یک معلم خوب داشته باشید. آموزش زبان آلمانی ملل می‌تواند به شما معلم خوب و باانگیزه را معرفی کند تا هدف پرجرات خود را به دست بیاورید. برنامه ریزی روزانه، هدف گذاری و آماده کردن ذهن برای یادگیری، جزو عواملی هستند که شما را در این مسیر کمک می‌کنند.

زبان آلمانی، زبان فیلسوفان بزرگی مثل نیچه، گوته و هگل بوده است. با این حال، کمتر از 150 میلیون نفر در جهان هستند که به این زبان صحبت می‌کنند. بیشتر از صد میلیون نفر آن‌ها را متولدین کشورهای آلمانی زبان مثل آلمان، اتریش، سوئیس و لیختن اشتاین و بخشی از بلژیک تشکیل می‌دهند. بقیه کسانی که به آلمانی صحبت می‌کنند، این زبان را به عنوان زبان دوم یا سوم خود انتخاب کرده‌اند.

معلم خوب برای یادگیری زبان آلمانی

بهترین و اثرگذارترین پارامتر و متغیر برای یادگیری زبان آلمانی، داشتن معلم خوب برای یادگیری است. معلم باانگیزه و باتجربه می‌تواند جلوی اشتباهات و خطاها را در همان شروع ماجرا بگیرد. به عنوان مثال، اشتباه تلفظ کردن حروف می‌تواند تمام مسیر یادگیری شما را خراب کند. یا تلفظ کلماتی که گفتن آن‌ها قاعده خاصی دارد و ریتم جملات. هر کدام از این‌ها باید زیر نظر معلم باتجربه انجام شود که شما بتوانید با اطمینان بیشتر و پاهای محکم‌تری در این مسیر قدم بردارید.

آموزش زبان ملل به شما در پیدا کردن و انتخاب معلم کارکشته و خوب کمک می‌کند. اگر انگیزه و انرژی کافی دارید که زبان آلمانی را از پایه و طبق اصول درست یاد بگیرید، با ما همراه باشید. این یادگیری به شما کمک می‌کند که گرامر سخت و واژه‌های پیچیده آلمانی را در کمترین زمان یاد بگیرید.

مسیر یادگیری زبان آلمانی

برای رسیدن به هر هدفی، لازم است که قواعد اصلی و اولیه را یاد بگیریم. ساختار کلی زبان آلمانی را می‌توانید خیلی زود و با تمرین‌های موثر جمله سازی یاد بگیرید. سخت‌ترین قسمت یادگیری زبان آلمانی که تا انتها همراه شما خواهد بود، همین یادگیری الفبا، جمله سازی و تلفظ کلمات است.

در هنگام هدف گذاری برای یادگیری باید حواستان باشد که مرحله‌های اول، ممکن است نیاز به سختگیری و تعهد بیشتری داشته باشند. هیچ وقت در ابتدای مسیر، انتظار زیادی از خودتان نداشته باشید. یادگیری مثل هل دادن گلوله برفی از بالای کوه است. شاید در قدم‌های اول، خیلی بزرگ نباشد که دیده شود، اما وقتی کمی جلوتر برود، بسیار بزرگتر از چیزی خواهد شد که انتظارش را دارید.

تسلط روی حروف الفبا و کلمات

برای تسلط به حروف، به معلم نیاز خواهید داشت. حروف صدادار در آلمانی، کمی با تصور شما از انگلیسی و فارسی متفاوت است. درست تلفظ کردن آن‌ها، به شما در شنیدن کلمات و بالا بردن توانایی مکالمه کمک می‌کند. در آموزش زبان ملل روی این موضوع تاکید داریم که آموزش آلمانی از پایه به درستی پیش برود. زبان آموز باید بتواند به دانش قبلی خودش تکیه کند تا پیشرفت قابل قبولی را در خودش ببیند. بنابراین زمانی که پایه‌ها محکم شده باشند، می‌توانیم قدم‌های خیلی موثرتری برداریم و با سرعت بیشتری یاد بگیریم.

یادگیری کلمه‌های پرتکرار

در مرحله بعدی باید روی کلمات پرتکرار مثل احوال پرسی و مکالمه‌های روزمره تمرکز کنیم. بهترین راه برای افزایش قدرت مکالمه، یادگیری جملاتی است که برای صحبت روزمره استفاده می‌شوند. زبان آلمانی ممکن است در ابتدا کمی گیج کننده باشد. تمام اسم‌ها، صفت‌ها و فعل‌ها با توجه به جنسیت به کار می‌روند و زبان آموز باید یاد بگیرد که چه طور آن‌ها را استفاده کند. با توجه و تمرکز کافی روی این موضوع، اعتماد به نفس بیشتری به دست خواهید آورد.

دستور زبان آلمانی

ساختار و دستور زبان آلمانی، تا حد زیادی به انلگیسی شباهت دارد. در حقیقت انگلیسی است که زیر مجموعه زبان آلمانی به حساب می‌آید. بنابراین از زبان انگلیسی، پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر است و نیاز به گذاشتن زمان بیشتری برای یادگیری دارد. گرامر زبان آلمانی در ابتدا، کمی شما را به چالش می‌کشد. استثناها و قواعد زیادی هستند که باید آن‌ها را به مرور یاد بگیرید. همان طور که در بالا اشاره کردیم، از کلمه‌ها و اصطلاحات پرتکرار شروع کنید و به سمت افزایش دایره واژگان بروید.

قرار گرفتن در شرایط آموزش

اگر محیط اطراف خود را طوری طراحی کنید که دیگران هم آلمانی صحبت کنند، شتاب یادگیری بالاتر می‌رود. برای این کار می‌توانید در کلاس‌های گروهی آموزش زبان ملل شرکت کنید. قرار گرفتن در محیطی که دیگران هم آلمانی صحبت می‌کنند و از شما می‌خواهند که فارسی را کنار بگذارید، کمک ذهنی بزرگی خواهد بود. در این محیط، شما تلاش بیشتری خواهید کرد و به سرعت رشد می‌کنید.

اگر امکان آموزش در کنار دیگران را ندارید، می‌توانید خودتان را به محیط آلمانی نزدیک کنید. به عنوان مثال از دوستی کمک بگیرید که در حال یادگیری آلمانی است و در همراهی با یکدیگر رشد کنید. یا این که زبان آلمانی را به محیط زندگی خودتان اضافه کنید. قرار گرفتن در محیط درست، می‌تواند چیزی شبیه به حضور در کشور مبدا باشد.

اضافه کردن آلمانی به محیط

روش کارگشاتر دیگر، اضافه کردن عناصری به محیط خانه و زندگی است که زبان آلمانی دارند. به عنوان مثال، شبکه‌های تلویزیونی آلمانی زبان، اولین گزینه هستند. با دیدن اخبار، فیلم و سریال و برنامه‌هایی که به زبان آلمانی تولید شده‌اند، شما مجبور خواهید شد که به این زبان عادت کنید. دیدن فیلمی پر هیجان که فهمیدن دیالوگ‌ها برای شما خیلی مهم باشد، شما را با انگیزه‌تر می‌کند.

هر چه قدر که المان‌های محیط شما به آلمانی نزدیک‌تر بشوند، شما بیشتر حس می‌کنید که در آلمان و یا یکی از کشورهای آلمانی زبان هستید. موثرترین راه برای پیشرفت در زبان آلمانی هم حضور در خود کشور آلمان است. اما وقتی امکانش را نداریم، باید از روش جایگزین استفاده کنیم.

پادکست و ویدئوهای آلمانی

گوش دادن به پادکست‌ها و فایل‌های صوتی آلمانی هم گزینه موثر بعدی است. این پادکست‌ها به عادت شنیداری شما کمک می‌کنند. شنیدن یکی از مهارت‌های پایه است و مکالمه را برای شما خیلی خیلی ساده‌تر می‌کند. اگر بتوانید این کار را قبل از خواب انجام دهید، حتی می‌توانید ذهنتان را اماده‌تر هم بکنید.

یوتیوب و ویدئوهای آلمانی را به گوشی و رایانه شخصی خودتان اضافه کنید. دیدن این فیلم‌ها و ویدئوها شما را در محیط یادگیری زبان آلمانی قرار می‌دهند.

رادیوهای آلمانی زبان، موسیقی و کتاب صوتی هم گزینه‌های دیگری هستند که زبان آلمانی را برای شما ساده می‌کنند. کتاب صوتی با پادکست کمی متفاوت است. شما با گوش دادن به کتاب صوتی آلمانی، می‌توانید نسخه متنی آن را هم پیدا کنید و کلمات را در حین خواندن، بشنوید. تمرینی فوق العاده که شما را برای یادگیری ساختار و تلفظ کلمات به زبان آلمانی کمک می‌کند.

کتاب‌های صوتی و متنی آلمانی

مرحله آخر هم کتاب خواندن به زبان آلمانی است. سایت‌های زیادی هستند که از کتاب‌های کودک تا کتاب‌های سخت آلمانی، در آن‌ها دسته بندی شده‌اند. خواندن مقالات آلمانی هم تا حدی شبیه به همین شیوه است. شما با جستجو کردن در سایت‌ها، می‌توانید مقاله‌ها و متن‌های آلمانی بخوانید و آماده شروع زندگی به این زبان بشوید.

یادگیری زبان آلمانی چه قدر طول می‌کشد؟

زمان بهینه و موثر برای یادگیری زبان آلمانی، حداکثر سی هفته است. یعنی کمی بیشتر از هفت ماه که برای شما ممکن است خیلی زیاد باشد. شاید فکر کنید برای یادگیری زبان آلمانی در یک ماه، شما باید حدود شش هفت برابر یک زبان آموز معمولی، زمان و انرژی بگذارید. اما در حقیقت، شما با پیوستگی و استفاده از روش‌های موثر دیگر مثل تغییر محیط به زبان آلمانی، سرعت خودتان را بالا می‌برید.

با اضافه کردن عناصر زبان آلمانی به محیط، بهره گرفتن از یک معلم باانگیزه و خوب، صحبت کردن روزانه و شنیدن کلمات آلمانی، سرعت شما بالاتر می‌رود. پیوستگی در مسیر یادگیری، خیلی موثرتر از گم شدن در بین کارهای روزمره دیگر است. شما می‌توانید در یک ماه، آلمانی را یاد بگیرید، به این شرط که محیط و ذهن شما به همان اندازه آماده باشد.

آموزش زبان ملل در این مسیر، همراه شما خواهد بود. با استفاده از یک معلم باتجربه، کتاب‌ها و فیلم‌هایی را انتخاب کنید که بتواند سرعت شما را بالا ببرد. اشتباهات شما در همان شروع مسیر، رفع می‌شوند و قدم‌های شما محکم تر خواهد شد. داشتن پایه قدرتمند کمک خیلی خوبی برای کسانی است که می‌خواهند مسیر را سریع تر طی کنند. قوی تر شدن در اصول، به منزله قوی تر شدن گام‌ها است. دونده سرعت، نیاز به پاهای قدرتمندتر دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا