خدمات

همه چیز در مورد طراحی سایت وکلا

وکالت نیز یکی از مشاغل مهم و حیاتی جامعه است که دلیل اهمیت آن مسلماً نیاز مردم به این حرفه و تخصص وکیل برای رفع اختلافات و مسائل حقوقی می‌باشد. امروزه وکلاً برای رفع مسائل حقوقی افراد اقدام به ایجاد درگاه و بستر‌های متفاوت برای برقراری ارتباط کرده‌اند.

سایت وکلاً بستری عالی برای معرفی وکلاً به متقاضیان و همچنین برقراری ارتباط با ارباب رجوع می‌باشد. علاوه بر آن درگاهی مناسب برای دریافت خدمات حقوقی آنلاین نیز می‌باشد. به همین جهت در سال‌های اخیر تعداد راه‌اندازی سایت وکلاً به بیشترین تعداد خود در اینترنت رسیده است. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به جهات مختلف سایت اختصاصی وکلاً و مزایای راه‌اندازی این سایت بپردازیم.

دلیل اهمیت طراحی سایت وکلاً چیست؟

استفاده از ابزار‌های دیجیتالی برای پیشرفت فعالیت و کسب و کار در سال‌های اخیر بیشتر و بیشتر شده است. حقوقدانان نیز به دلیل مزایای بستر دیجیتالی به راه‌اندازی آن روی آورده‌اند. می‌توان اذعان داشت که طراحی سایت وکلاً برای وکلاً و مشاوران حقوقی ضرورت پیدا کرده است. این امر به دلیل متقاضیان بسیاری است که به تخصص این افراد نیاز دارند.

ارتباط آنلاین و ۲۴ ساعته با وکیل خود و یا مشاوران حقوقی برای دریافت مشاوره و یا هماهنگ کردن جلسات مشاوره در این بستر کار را برای طرفین ساده‌تر و سریع‌تر کرده است. یکی از دلایل اهمیت طراحی سایت عدم حضور در دفتر وکالت برای دریافت مشاوره و ارائه وکالت نامه است. شاید برایتان جالب باشد بسیاری از موکلین هرگز به دفتر وکالت وکیل خود نرفته‌اند.

به طور مثال بسیاری از موکلین که در خارج از کشور زندگی می‌کنند برای انجام کار‌های حقوقی خود در داخل کشور به وکیل نیاز دارند. چه بستری مناسب‌تر از وبسایت وکلاً برای دادن وکالت به وکیل که در هر جایی از دنیا به صورت آنلاین این امر امکان‌پذیر می‌شود. همچنین وجود سایت وکلاً برای کاربران مزایای دیگری را به همراه دارد. صرفه‌جویی در زمان و هزینه از مزایای ایجاد سایت می‌باشند که منجر به استقبال افراد از سایت‌های حقوقی شده است.

هدف از طراحی سایت وکلا

وکلاً اهداف مختلفی از طراحی سایت وکلا در ذهن خواهند داشت. گسترش فعالیت‌های حقوقی و کسب اعتبار و دیجیتالی کردن فعالیت خود از اهداف مهم طراحی سایت وکلاً می‌باشند. معرفی خود به کاربران برای دریافت بیشتر پرونده‌های حقوقی و قبول وکالت آن‌ها و همچنین کسب درآمد از طریق ارائه مشاوره حقوقی آنلاین از اهداف دیگر طراحی وب سایت می‌باشند.

هدف از طراحی سایت وکلا

اما وکلاً و مشاورانی که به طراحی سایت مزبور نیاز دارند برنامه‌نویس یا طراحان آنان باید به چ موارد و امکاناتی توجه داشته باشند؟ در ادامه به این موارد نیز خواهیم پرداخت.

در طراحی سایت وکیل چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم؟

طراحی سایت وکلاً قطعاً با باید و نباید‌هایی همراه خواهد بود. قطعاً قبل از هر اقدامی در خصوص طراحی سایت استراتژی و هدف از طراحی چنین سایتی از سوی وکیل تعیین خواهد شد. بنابراین بر اساس نیاز و هدف وی امکانات مختلفی به سایت اضافه می‌شوند.

قبل از هر چیز وبسایت وکلاً بایستی دارای گرافیک زیبا و کاربری آسان در ساخت پنل باشد. هر کاربری به آسانی بتواند پنل خود را در وبسایت ایجاد کند و سؤالات حقوقی خود را از مشاوره و وکیل بپرسد. همچنین امکان ارائه پرونده حقوقی خود به وکیل از این طریق فراهم خواهد شد.

علاوه بر این موارد موکلین نیز از طریق حساب کاربری خود از آخرین وضعیت پرونده خود مطلع خواهند شد. بر این اساس می‌توان مهم‌ترین ویژگی سایت وکلاً را در گرافیک زیبا و کاربر پسند و همچنین پنل کاربری ساده دانست. علاوه بر این موارد وب سایت مزبور بایستی دارای امکانت زیر باشد؛

امکانات سایت وکلا

· پنل ارسال پیامک به موکلین

· تخصیص بخشی برای پرس و پاسخ در خصوص مسائل حقوقی

· ارائه آخرین تغییرات و اصلاحیه‌های قوانین و اخبار حقوقی

· ایجاد بخشی برای عقد قرارداد و تنظیم مفاد آن

· ایجاد سامانه یا سیستم‌های نوبت دهی به صورت آنلاین برای دریافت وقت ملاقات حضوری

· ارائه محتوا‌های مفید و اصیل و دارای سئو برای افزایش اطلاعات مخاطبان

· ایجاد درگاه مناسب و مطمئن پرداختی

· تنظیم سیستمی برای رزرو وقت مشاوره آنلاین

· تماس با ما و ارائه اطلاعات تماس و آدرس دفتر وکالت

· پشتیبانی و مدیریت سرور

مشاوره آنلاین برای وکلا

یکی از مهم‌ترین مزیت در طراحی سایت وکلاً ارائه مشاوره آنلاین به کاربران در فضای اینترنتی است. جالب است بدانید آمار ارائه مشاوره آنلاین بیشتر از آمار ارائه مشاوره به صورت حضوری است. واقعیت این است که دیگر کسی برای دریافت مشاوره حقوقی خود را مجبور به طی کردن مسافت طولانی و صرف هزینه رفت و آمد نخواهد کرد.

به همین دلیل بسیاری از وکلاً و مشاورین حقوقی برای ارائه این خدمات به افراد اقدام به طراحی و راه‌اندازی سایت مشاوره آنلاین وکلاً کرده‌اند. بنابراین در طراحی سایت‌هایی مخصوص ارائه مشاوره حقوقی به صورت آنلاین بایستی امکانات خاصی را در نظر گرفت. برای به کار بردن امکانات مذکور در طراحی سایت نیاز به طراحی اختصاصی سایت می‌باشد. به این صورت برنامه‌نویس یا طراح بر اساس هدف و نیاز مشتری سایت مشاوره آنلاین را طراحی و راه‌اندازی خواهد کرد. زیرا طراحی اختصاصی سایت مربوط به وکلاً دارای سرعت و ابزار‌های مختلف می‌باشد.

چه کسانی می‌توانند اقدام به راه‌اندازی سایت وکلاً نمایند؟

مسلماً طراحی سایت وکلاً عملی زیرکانه برای هر وکیل و مشاور حقوقی خواهد بود. برای طراحی سایت نیاز نیست وکلاً و یا مشاوران حقوقی دفتر یا مؤسسه ثبت شده داشته باشند. اما برای داشتن سایت وکلاً و ارائه مشاوره حقوقی و دریافت نماد اعتماد و اعتبار قضایی نیاز است که وکیل پروانه رسمی و قانونی وکالت داشته باشد.

افرادی که فاقد پروانه وکالت هستند مجاز به طراحی سایت مشاوره و وکالت نخواهد بود. پس بر این اساس راه‌اندازی سایت برای هر وکیل پایه یک دادگستری و مشاوران مورد تأیید حقوقی از نظر قانونی هیچ مانعی ندارد هیچ یک ضرورت نیز می‌باشد.

چرا یک وکیل باید سایت داشته باشد؟

طراحی سایت وکلاً برای هر وکیل و مشاور حقوقی ضرورت دارد. زیرا این اقدام زیرکانه از سوی وکلاً مزایا و نتایج مثبت برای وکیل و کاربران در پی خواهد داشت. این امر موجب کسب اعتماد و اعتبار بیشتر و افزایش ارباب رجوع و بالا بردن تجربه خواهد شد.

می‌دانیم که در موضوع وکالت دادن تجربه وکیل مهم‌ترین رکن برای انتخاب وکیل از سوی موکلین می‌باشد. وکلاً از این طریق تجربه خود را افزایش می‌دهند و در حرفه خود اعتبار و خوشنامی کسب خواهد کرد. در نتیجه موجب گسترش کسب و کار خود و همچنین کسب درآمد بیشتر نیز خواهد شد.

چرا یک وکیل باید سایت داشته باشد؟

همچنین نیازی نیست که یک وکیل برای ارائه خدمات در دفتر یا مکان خاصی حضور داشته باشد. بلکه می‌تواند به صورت آنلاین در هر ساعت از شبانه روز و در هر جا و مکانی به متقاضیان و ارباب رجوعان خود ارائه خدمات دهد. همچنین برای دریافت مدارک از موکل خود و یا ارائه فرم وکالت نامه نیازی به ملاقات حضوری نخواهد بود. بلکه از طریق وبسایت می‌توان اطلاعات را میان وکیل و موکل رد و بدل کرد.

جمع‌بندی

طراحی سایت وکلاً نیاز به مهارت و تجربه دارد. اگر اقدام به طراحی سایت اختصاصی وکلاً کردید حتماً از تخصص و مهارت برنامه‌نویسان حرفه‌ای بهره بگیرید. چرا که طراحان تجربه‌های مختلفی در زمینه طراحی این سایت خواهند داشت. آنان بهترین سایت را برای شما راه‌اندازی خواهند کرد. سایت حرفه‌ای وکلاً منجر به گسترش و رونق کسب و کار و حرفه‌ای‌تر شدن فعالیت شما خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا