خدمات

فروشگاه صنایع دستی ایرانی

فروشگاه صنایع دستی ایرانی FHC

FHCiran فروشگاه اینترنتی صنایع دستی ایرانی است که برای کمک به صادرات ایران و نمونه کاتالوگ و اطلاعاتی در مورد فرش دستباف ابریشمی تابلو فرش صنایع دستی مانند خاتم کاری فیروزه کوب ملیله کاری مینا کاری تخته نرد و فروش زعفران به سراسر جهان فعال می باشد

فرش و فرش دستباف

قالی و فرش دستباف ایرانی از قدیم الایام شهرت زیادی داشته است. همانطور که هر کشور و ملیتی نماد خاصی دارد، به جرأت می توان گفت که فرش دستباف یکی از نمادهای مهم ایران است. بسیاری از علاقه مندان به قالی و هنر بافت بر این باورند که بهترین، زیباترین و با کیفیت ترین  فرش ها  متعلق به ایران است!

اما بشر از ابتدای خلقت به دنبال راهی برای پوشاندن زمین زیستگاه خود بوده است تا از سرما و سفتی زمین جلوگیری کند. در ابتدا از پوست و پشم حیوانات برای این کار استفاده می کردند، اما تحقیقات نشان می دهد که قدمت قالی های دستباف ایرانی به دوران هخامنشی و چند صد سال قبل از میلاد می رسد.

فرش ایرانی

اصالت فرش ایرانی یا handmade carpet price به حدود 2500 سال پیش برمی گردد. ایرانیان از پیشگامان قالی‌بافان تمدن‌های کهن بوده‌اند و در طی قرن‌ها خلاقیت و نبوغ در این زمینه به درجه‌ای از کمال دست یافتند. مهارت‌های قالی‌بافی به‌عنوان یک راز خانوادگی بسیار محافظت‌شده در طول نسل‌ها منتقل می‌شود. ردیابی تاریخ فرش ایران به دنبال کردن مسیری برای رشد فرهنگی یکی از بزرگترین تمدن هایی که جهان تا به حال به خود دیده است کمک می کند.

حتی امروزه، با جمعیت رو به رشدی که در گرداب جامعه صنعتی در حال گسترش به دام افتاده اند، ارتباطات ایرانی با فرش به همان اندازه قوی است. خانه ایرانی برهنه و بی روح است بدون قالیچه های ایرانی که بازتاب پیوند عمیق مردم با هنر ملی آنهاست.

تاریخچه فرش ایرانی

ایرانیان از اولین قالیبافان جهان باستان بودند. قدیمی ترین فرش ایرانی شناخته شده پازیریک نام دارد . در یک مقبره یخ زده مربوط به یک فرمانروای سکایی در سیبری کشف شد و قدمت آن به حدود 500 سال قبل از میلاد تخمین زده می شود. اکنون در موزه هرمیتاژ سنت پترزبورگ نگهداری می شود

فرش پازیریک (پازیریک).

در هزاره اول پیش از میلاد، در دره پازیریک واقع در زیر چمنزارهای فلات وسیع اوکوک ، جایی که مرزهای چین ، قزاقستان و مغولستان به هم می رسد، سکاها زندگی می کردند.مردم اعتقاد بر این است که سکاها تا حدودی کوچ نشین و تا حدی ساکن بوده اند که اصالتاً ایرانی بوده اند. آنها به زبانی از شاخه سکایی زبان های ایرانی صحبت می کردند و گونه ای از ادیان باستانی ایرانی را اجرا می کردند. این قبایل گله های عظیمی از حیوانات به ویژه اسب پرورش می دادند. آنها مقبره های خود را در یخبندان حفر کردند و متوفی را با انبوهی از چوب و سنگ پوشاندند. بنابراین، تمام اشیاء حفاری شده از مقبره های یخ زده آنها در شرایط قابل توجهی حفظ شد. فردی که فرش پازیریک را کشف کرد، پروفسور سرگئی رودنکو ، پیشنهاد کرد که این فرش مصنوع از امپراتوری هخامنشی در ایران است.

و اکثر محققین فرش نیز معتقدند که به احتمال زیاد از ایران یا ارمنستان آمده است. با این حال، منشأ دقیق آن از هر دوی آنها هنوز یک راز استایران و ارمنستان سنت‌های دیرینه‌ای در قالی‌بافی دارند، اگرچه اسب‌های نشان‌داده‌شده روی قالی‌ها تقریباً شبیه به سوارکاران روی فریز در شهر باستانی ایران، تخت جمشید است .

اولین شواهد مستند از وجود فرش ایرانی از متون چینی مربوط به دوره ساسانی (224-641 میلادی) به دست آمده است. اما در تاریخ نگاری یونانی شواهد مکتوبی درباره وجود، ارزش و کیفیت فرش ایرانی وجود دارد.
هنر قالی بافی در دوره های مختلف تاریخ ایران دستخوش تحولات بسیاری شد. در اوایل دوره اسلامی به اوج خود رسید اما در حمله مغول کاهش یافت. پس از تهاجم، این هنر دوباره در زمان سلطنت تیموریان و سلسله های ایلخانی مغول شروع به شکوفایی کرد. در صفویهعصر، در حالی که معماری و نقاشی عمده ترین رشته های هنری مورد حمایت دولت بودند، صنعت نساجی و قالی بافی نیز از اهمیت زیادی برخوردار شد. در قرن شانزدهم، صنایع دستی عمدتاً عشایری با ایجاد کارگاه های دربار به صنایع سلطنتی تبدیل شد. شناخته‌شده‌ترین فرش‌های این عصر که نشان‌دهنده قله طرح است، فرش اردبیل نام دارد که قدمت آن به سال ۱۵۳۹ میلادی می‌رسد.

نحوه خرید بهترین زعفران ایرانی

آنها می گویند زعفران طلای سرخی است که طعمی غیرقابل توصیف را در خود دارد که طعم اطراف خود را به چیزی خارق العاده تبدیل می کند. زعفران به عنوان تنها ادویه معطری که از نظر وزن ارزشی برابر با طلا دارد، محصول گل کروکوس است. استفاده از زعفران عطری تند، طعمی متمایز و رنگ طلایی درخشان به غذاها می دهد. با این حال، استفاده از آن به سفارشات آشپزی محدود نمی شود، بلکه از زعفران برای مصارف دارویی و همچنین تهیه عطر و رنگ استفاده می شود.

خرید زعفران از آن دسته خریدهایی است که شما را ملزم به رعایت غذاهای بسیار لذیذ می کند تا از هدر نرفتن یا سرگردانی جلوگیری کنید. هنگام خرید زعفران باید مراقب زعفران تخته‌ای و منبع خرید زعفران باشید. امروزه می توانید زعفران را از منابع مختلفی مانند یونان، افغانستان، مراکش، کشمیر، اسپانیا و ایران پیدا کنید. با این حال، کیفیت آنها قطعا یکسان نیست.

چرا زعفران ایرانی را انتخاب کنیم؟

ایران سرزمین مادری زعفران است و سالانه بیش از 90 درصد زعفران جهان را تولید می کند. زعفران ایران در مقایسه با زعفران تولید شده در کشورهای دیگر، رنگ قرمز تیره‌تری دارد و بوی گزنده‌ای مخصوص این نوع زعفران دارد. زعفران از قدیم الایام در آشپزی و فرهنگ ایرانی نقش تعیین کننده ای داشته است و کیفیت زعفران خالص ایرانی جای سوال ندارد. زعفران تولید شده در خراسان رضوی به ویژه شهر قاین، معروف ترین زعفران ایرانیان به دلیل مرغوبیت آن است. اما چگونه می توان از خرید یک نوع زعفران باکیفیت مطمئن شد؟

انواع زعفران

زعفران انواع مختلفی دارد که کیفیت آنها متفاوت است. ممکن است زعفران را به صورت نخ های قرمز یا نارنجی (یعنی کلاله کامل) یا به صورت آسیاب شده پیدا کنید. باید به سراغ نخ ها بروید زیرا طعم و عطر خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کنند. علاوه بر این، تقلب زعفران آسیاب شده با مواد و فیلرهای مشابه آسان است. وقتی زعفران به صورت نخ در می آید، می توانید کیفیت آن را بررسی کنید. زعفران از نظر محل بریدن کلاله چهار نوع اصلی دارد: سرگل، نگین، پوشال و دسته.

زعفران سرگل بهترین نوع زعفران با تندترین رنگ و عطر است. نخ‌های سرگل به‌عنوان خالص‌ترین نوع زعفران، نوک‌های قرمز کلاله با شیپوری شکل هستند که از قسمت‌های زرد و سفید سبک جدا می‌شوند که ارزش کیفی ندارند. این نوع زعفران دارای بیشترین میزان کروسین، پیکروکروسین و سافرانال است.

زعفران نگین دومین نوع زعفران مرغوب است. The price of Iranian saffron نگین را درست در انتهای برچه که کلاله آن به سه سارگول تقسیم می شود، بریده می شود و حاصل مراقبت و وقت زیاد است. این نوع زعفران به اندازه زعفران سرگل خالص نیست، اما از آنجایی که رشته های زعفران به یکدیگر متصل هستند، احتمال کنده شدن آن بسیار کمتر است.

نخ های زعفران پوشال از سرگل و قسمت زرد رنگ کلاله بالا تشکیل شده است. این نوع زعفران به اندازه زعفران نگین خالص نیست.

نخ های زعفران دسته تقریباً تمام قسمت های کلاله را شامل می شود و کلاله حدود 3-4 سانتی متر زیر سرگل بریده می شود. قدرت رنگ دهی این نوع زعفران به اندازه انواع دیگر قوی نیست و خلوص آن بسیار کمتر است.

نکات مهم در خرید تخته نرد خاتم

اندازه تخته نرد:

اندازه سفر تخته نرد یا کوچک

این مدل تخته نرد بیشتر برای مسافرت و جاده است. به این ترتیب می توانید با این مدل های جمع و جور در هنگام مسافرت با اتومبیل، اتوبوس و حتی هواپیما اوقات بهتر و بیشتری را سپری کنید. در نظر داشته باشید که این مدل و مهره ها و تاس های آن بسیار سبک و کوچک هستند.

تخته نرد سایز متوسط

از نظر ابعاد یکی از بهترین مدل هاست چون انعطاف بیشتری دارد و حمل و نقل سختی ندارد و فضای مناسبی برای غلت زدن و قرار دادن مهره ها دارد. اندازه مهره ها نیز در این مدل ها مناسب است و جابجایی آنها برای شما مشکلی ایجاد نمی کند.

تخته نرد سایز بزرگ یا تخته نرد رومیزی

هر تخته نرد با ابعادی فراتر از ابعاد ذکر شده در قسمت های قبل در دسته تخته نردهای بزرگ و رومیزی قرار می گیرد. backgammon price
فضای تاس بیشتر و مهره های بزرگتر به شما تسلط بیشتری می دهد.

مواد تخته نرد:

تخته نرد چرمی

تخته نرد چرمی یک تخته نرد لوکس است که بسته به نوع چرم مورد استفاده می تواند قیمت متفاوتی داشته باشد. یکی از اعضای این تابلوها جذب صدا و عدم تولید نویز در حین بازی است. یکی از معایب این تابلوها چرم بودن و نگهداری پیچیده آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا