سلامت و پزشکی

معرفی 6 لوازم کاربردی برای گربه

اگر نگاهی به محیط اطراف خود بیندازید، متوجه خواهید شد که افراد زیادی مشغول به نگهداری از انواع حیوانات خانگی می باشند. این حیوانات خانگی شامل سگ، گربه و انواع پرندگان می شوند. نگهداری از حیوانات خانگی کار نسبتاً دشواری به شمار می آید؛ زیرا معمولاً باید برای نگهداری از آن ها زمان و هزینه های زیادی صرف کرد. یکی از این حیوانات خانگی که بسیاری از افراد به آن علاقه مند هستند، گربه ها می باشند. گربه ها به علت حالت خاص و لوسی که دارند، علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب می کنند. اما برای نگهداری از آن ها نیازمند لوازم و وسایل مخصوصی هستیم. در ادامه قصد داریم تا شما را بیشتر با انواع لوازم و تجهیزات مخصوص نگهداری و مراقبت از گربه ها آشنا کنیم.

1- شانه گربه

گربه ها دارای انواع نژادهای مختلفی هستند. تنوع نژادی آن ها روی ظاهر کلی آن ها نیز تأثیر می گذارد. معمولا گربه هایی که دارای مو و پشم بیشتری هستند، به مدل گارفیلدی مشهور می باشند. اما هر چقدر که گربه ها دارای موی بیشتری باشند، ریزش موی بیشتری نیز به همراه خواهند داشت. از جمله مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند، ریختن موهای گربه در سراسر نقاط منزل است. جهت رفع این مشکل می توان از انواع شانه های گربه استفاده کرد.

شانه های گربه به راحتی موهای کنده شده و اضافی روی پوست گربه را جدا کرده و از ریخته شدن آن ها در محیط منزل جلوگیری می کنند. شانه گربه دارای انواع مختلف با اشکال متنوعی می باشد. شما می توانید بر اساس نوع نیاز گربه خود، هر یک از مدل های مختلف آن ها را انتخاب کنید. حتما توجه داشته باشید که اگر جهت جلوگیری از ریزش موی گربه تصمیم به استفاده از شانه گربه دارید، حتماً از مدل هایی که مخصوص این کار هستند، استفاده کنید؛ زیرا معمولا شانه های گربه در انواع مختلف با کارایی های متفاوت قابل مشاهده هستند.

لباس گربه

2- لباس گربه

اگر نگاهی به صفحات مجازی بیندازید، مشاهده خواهید کرد که گربه های ملوس و زیبا انواع مختلفی از لباس گربه را به تن کرده اند. این مدل لباس ها که مخصوص گربه ها تولید می شوند، دارای انواع شکل ها و طرح های مختلفی هستند. علاوه بر آن، بر اساس نوع نیاز پت ها، دارای جنس های متفاوتی نیز هستند. برخی از آن ها مانند بارانی عمل می کنند، جنس ساخته شده آن ها طوری است که از نفوذ آب به درون لباس جلوگیری می ‌کنند. این مدل از لباس های بارانی های مخصوص گربه ها جزو محبوب ترین لباس های آن ها به شمار می‌ آید، زیرا معمولا گربه ها از خیس شدن متنفر هستند و علاقه ای به خیس شدن ندارند؛ بنابراین می توان از انواع مختلف این لباس های گربه استفاده کرد. معمولاً برخی از لباس های بارانی و لباس های پشمی گرم، دم گربه را نیز پوشش می دهند. برای اینکه ظاهر لباس گربه جذاب تر به نظر برسد، از انواع مختلف شخصیت های کارتونی یا عروسکی روی طرح های آن ها استفاده می شود.

3- اسپری گربه

اسپری گربه، یک نوع محصول مراقبتی برای حیوان خانگی شما است که به صورت اسپری به پشم و پوست گربه اعمال می‌شود. این اسپری‌ها معمولاً شامل عصاره‌ها و مواد ضد باکتری هستند که به تمیزی پشم و پوست گربه کمک می‌کنند، بوی نامطبوع را از بین می‌برند و می‌توانند باعث جلوگیری از انتقال بیماری‌های پوستی، قارچی و باکتریایی شوند. با وجود اینکه هر نوع اسپری گربه برای استفاده در شرایط خاصی طراحی شده است، اما عموماً به دو دسته کلی زیر تقسیم می‌شوند:

1- سپری‌های مراقبت از پوست گربه

2- اسپری‌های ضد انگل

اسپری‌های مراقبت از پوست گربه، عموماً شامل یک ترکیب از مواد ضد باکتری، مرطوب کننده و مواد شستشویی هستند. هدف از استفاده از این نوع اسپری‌ها، تمیز کردن پوست گربه، کاهش بوی بد و جلوگیری از خشک شدن پوست است. اسپری‌های مرطوب کننده می‌توانند به طور موثری به پوست گربه کمک کنند تا رطوبت خود را حفظ کند و باعث شود پوست سالم باقی بماند. اسپری‌های ضد انگل  عموماً شامل موادی هستند که قابلیت بازداری از حشرات را دارند. این نوع اسپری‌ها معمولاً برای جلوگیری از حمله پشه‌ها، کنه‌ها، بره‌ها و سایر حشرات به گربه‌ها استفاده می‌شوند. در برخی موارد، این اسپری‌ها می‌توانند حتی برای جلوگیری از حملات پشه‌ها به انسان‌ها نیز مفید باشند.

استفاده از اسپری‌های گربه به دو روش مختلف قابل اعمال هستند. در روش اول، شما می‌توانید اسپری را مستقیماً روی پوست گربه اعمال کنید. در این حالت، باید مطمئن شوید که اسپری بازاریابی شده و مناسب برای استفاده روی پوست گربه است. برای این کار، بهتر است از اسپری‌هایی که به صورت خاص برای گربه طراحی شده‌اند استفاده کنید.

روش دوم، نوع دیگری از استفاده از اسپری گربه است. در این روش، شما می‌توانید اسپری را روی جاهایی که گربه علاقه‌مند به لمس یا خراشیدن آن‌ها است، اعمال کنید. این روش می‌تواند به شما کمک کند تا گربه را به سمت لمس و خراشیدن سطوحی هدایت کنید که نمی‌خواهید خراش بخورد. به هر حال، باید مطمئن شوید که اسپری را روی سطوحی که به گربه خراشیدن نمی‌کنید، نازل نمی‌کنید.

استفاده از اسپری گربه، می‌تواند به شما در مراقبت از پوست و موی گربه، جلوگیری از حملات حشرات و بهبود عملکرد گربه کمک کند.

باکس گربه

4- باکس گربه

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در محیط منزل خود مشغول به نگهداری از گربه های ملوس و زیبا می باشید، حتما تا به حال برای شما پیش آمده است که برای حمل و جابه جایی آن در خارج از منزل با مشکل رو به رو شده باشید. جهت رفع این مشکل معمولاً می توان از انواع وسایل و ابزارهای مختلف استفاده کرد. یکی از بهترین و کارآمدترین وسیله هایی که بسیاری از افراد از آن برای حمل گربه استفاده می کنند، باکس گربه است. این مدل از باکس ها در انواع شکل های مختلف وجود دارند که برخی از آن ها کاملاً بسته و برخی دیگر با میله های مختلفی پوشیده می شوند.

این باکس ها در انواع سایز بندی های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. همانطور که می دانید گربه ها با افزایش سن دچار تغییر در سایز و اندازه خود می شوند؛ بنابراین باید بر اساس اندازه و وزن آن ها مدل مناسبی از باکس های مخصوص گربه را انتخاب کرد. در صورتی که گربه شما وزن زیادی دارد و اندازه آن بزرگ است، بهتر است از انواع باکس های بزرگ استفاده کنید تا در هنگام حمل و جابه جایی، گربه شما آزرده نشود. اما اگر اکنون گربه شما بچه گربه ای کوچک و ملوس می باشد، بهتر است انواع باکس های سایز متوسط را انتخاب کنید، زیرا به مرور زمان بزرگ تر می شوند و اندازه آن ها افزایش می یابد؛ بنابراین شما می توانید از این باکس برای مدت زمان طولانی تری استفاده کنید. 

5- ظرف مخصوص آب و غذای گربه

یکی از مهم ترین وسایلی که ابتدا باید برای نگهداری از گربه ها آن را تهیه کنیم، ظرف مخصوص آب و غذای گربه است. این حیوانات نمی توانند درون هر ظرفی غذا و آب خود را بنوشند. از این رو باید ظرف های مخصوص آن ها را که بر اساس استانداردهای مخصوصی ساخته شده اند، استفاده کرد. این مدل از ظرف ها در انواع سایزبندی های مختلف و با اشکال گوناگون وجود دارند.

6- قلاده گربه

از دیگر وسایل بسیار کاربردی و مهم، قلاده های گربه هستند. این مدل قلاده ها به طوری کاملاً استاندارد دور گردن گربه بسته می شوند. در نتیجه هنگام راه رفتن و پیاده روی می توانید فاصله گربه را با خود به طور کاملاً اختیاری مشخص کنید. در نتیجه احتمال گم شدن و فرار کردن گربه شما کم می شود.

سخن پایانی

وسایل گفته شده جزو لوازم ضروری و بسیار کارآمد جهت نگهداری از گربه ها به شمار می آیند. ممکن است برای شما هم سوال پیش آمده باشد که جهت تهیه آن ها از چه طریقی می توان اقدام کرد؟ مهمترین اصل در خرید لوازم نگهداری گربه مراجعه به یک پت شاپ مطمئن است. پت شاپ فراپت یکی از معتبرترین و قدیمی ترین آنلاین شاپ های فروش محصولات مخصوص حیوانات می باشد که برای مدت زمان طولانی در این زمینه فعالیت دارد. این فروشگاه تمامی لوازم و تجهیزات مخصوص به نگهداری انواع حیوانات مختلف را دارد. تمامی لوازم نامبرده شده، در پت شاپ فراپت موجود می باشند؛ بنابراین به راحتی می توانید بعد از مشاهده هر یک از آن ها و بررسی مدل های مختلف، مدل مد نظر خود را از میان آن ها پیدا کنید. تمامی لوازم و وسایل موجود در پت شاپ فراپت، بر اساس استانداردهای جهانی ساخته شده اند و نیازی به نگرانی شما جهت آزرده شدن حیوانات خانگی هنگام استفاده از آن ها نخواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا