فناوری در زندگی

آموزش فارکس و بررسی اخبار فارکس برای مبتدیان

شما برای ماندن در هر یک از کسب و کارها باید با قوانین آن کسب و کارها آشنا باشید. بنابراین برای فعالیت در بازار فارکس بهتر است که قوانین بازار را به خوبی بشناسید. در این بازار روش های خاصی جهت موفقیت وجود دارد. استراتژی های متفاوتی را می توانید برای کسب سود بیشتر به کار بگیرید. اگر قوانین بازار را به خوبی بشناسید به راحتی می توانید درصد موفقیت تان را بیشتر کنید.

آشنایی با قوانین بازار فارکس

برخی از مهمترین قوانین بازار فارکس که هر یک از معامله گران باید با آنها آشنا باشند عبارت است از :

سرمایه مناسب وارد بازار کنید

اولین قانونی که مربوط به بازار مالی بین ‌المللی مورد نظر می باشد این است که سرمایه مناسبی را وارد آن نماییدو بسیاری از سرمایه‌گذاران زمان وارد شدن به این بازار از حساب های مجازی استفاده می کنند. این حساب ها در ابتدای وارد شدن به بازار روش مناسبی هستند. معامله‌گران بعد از اینکه از حساب های مجازی استفاده کنند می توانند به حساب های تجاری شان بروند. آنها در ابتدا معاملات خود را با قیمت پایین انجام می دهند. این اقدام موجب می‌ شود که به مرور زمان سود بیشتری کسب نمایند.

فارکس چیست - آشنایی کامل با بازار فارکس و سرمایه گذاری در آن - بررسی سود و ضرر در سایت فارکس

ریسک کمتر از 5 درصد را بشناسید

یکی دیگر از قوانین بازار مالی بین المللی نامتمرکز این است که در مورد ریسک کمتر از ۵ درصد اطلاعات بیشتری کسب کنید. مدیریت سرمایه از جمله مواردی می باشد که در این بازار باید رعایت شود. مدیریت سرمایه یعنی اینکه شما بر اساس سرمایه‌ تان را ریسک نمایید. نکته مهمی که در مورد این قانون وجود دارد این است که هیچ یک از استراتژی ها به صورت 100 درصد نمی توانند به شما سود دهند. امکان دارد که در برخی از معاملات شما ضرر کنید. اگر مدیریت سرمایه داشته باشید با ریسک کمتر از ۵ درصد قادر خواهید بود زمان ضرر از نابودی سرمایه تان جلوگیری کنید.

معامله بیش از حد در بازار مالی بین المللی فارکس

بیش از حد معامله نکنید، این قانون یکی از مهمترین قوانین بازار فارکس می باشد. شما به عنوان بهترین معامله گر بازار نمی توانید به طور دائم معامله نمایید. در برخی از روزها به دلایل نوسانات کم و یا زیاد شما نمی توانید بهترین سود را به دست بیاورید. بنابراین باید در برخی از مواقع صبر نمایید و معاملات مناسب را پیدا کنید.

استراتژی خاص بازار

برای پیش بینی کردن قیمت ها در بازار بین المللی نامتمرکز باید استراتژی خودتان را پیدا کنید. در این بازار نباید به دنبال این مسئله باشید که معاملات را پیش بینی کنید. استفاده  از استراتژی های تان می توانید حرکاتی که مربوط به قیمت است را بر اساس معاملات تان انجام دهید. بنابراین هیچ زمانی را پیش‌بینی نکنید و تنها به دنبال احتمالات بروید.

پایبند بودن به برنامه استراتژی در بازار مالی فارکس

یکی از دیگر قوانین بازار فارکس این است که به استراتژی معاملاتی و برنامه تان پایبند باشید. اگر یک استراتژی معاملاتی خاص پیدا کنید می توانید وارد معاملات تحلیلی گردید. فردی که حرفه ای شده است با بررسی کردن مواردی که مربوط به استراتژی اش می باشد وارد معاملات می گردد.

توصیه میشود قبلا از اینکه وارد بازار فارکس شوید حتما آموزش صفر تا صد فارکس را یاد بگیرید

اهمیت اخبار فارکس

اهمیت اخبار بر کسی پوشیده نیست و همه ما میدانیم برای کسب پول بیشتر است. زیرا اخبار بخشی بسیارمهم در بازار و پتانسیل حرکت بازار را دارد. با انتشار اخبار بخصوص اخبار مهم، تقریبا انتظار مشاهده حرکات بزرگ را داریم. هدف ما بعنوان معامله گر این است که به سمت درست حرکت کنیم.

واقعیتی که می دانیم این است که بازار به احتمال زیاد به چه سمتی حرکت می کند و این حرکت، فرصتی ایجاد می کند که ارزش دارد آن را بررسی کنید. البته خطرات معامله اخبار همچون هر استراتژی معامله ای همواره وجود دارد و باید از آن آگاهی داشته باشیم. مثلا درطول رخدادهای خبری مهم، بازار بسیار فرار است و بسیاری از کارگزاران در این زمان ها درحال گسترش اسپرد معاملاتی هستند و این امر، هزینه های معامله را افزایش می دهد.

 

ممکن است نوسانات قیمت را تجربه کنید و این زمانی اتفاق می افتد که میخواهید با قیمتی خاص وارد بازار شوید اما بدلیل نوسانات شدید درحین رویدادها، قیمت بسیار متفاوتی را خواهید دید. حرکات بزرگ بازار که توسط رویدادهای خبری رخ می دهند معمولا در یک جهت درحرکت نیستند. اغلب مواقع ممکن است بازار در یک جهت شروع به حرکت کند صرفا برای اینکه در جهتی دیگر بازگردد و تلاش برای یافتن مسیر صحیح بسیارمشکل شود.

بنابراین هرچند اخبار بازار فارکس می تواند سودآور باشد اما تحلیل آن چندان ساده نیست و نیازمند تحلیل بسیارزیاد است. مهمتر از همه، همیشه باید با یک برنامه جامع پیش رفت.

چه گزارشات خبری ارزش معامله دارند؟

پیش از بررسی استراتژی ها به منظور معامله رویدادهای خبری، باید دید کدام رویدادهای خبری ارزش معامله کردن دارند. نکته مهم این است که اخبار توانایی افزایش نوسانات در کوتاه مدت را داراست، بنابراین بطور طبیعی مایل به معامله اخباری هستیم که بهترین پتانسیل حرکت بازار را دارند. بازار به اقتصادی ترین اخبار از کشورهای مختلف واکنش نشان می دهد و پرمخاطب ترین و بزرگترین اخبار متعلق به آمریکا است. زیرا این کشور بزرگترین اقتصاد جهان است و دلار آمریکا ارز جهانی است. یعنی ارز این کشور دربرگیرنده حدودا 90 درصد تمام معاملات فارکس است. به همین دلیل، داده ها و اخبار امریکا بسیارمهم است.

درکنار گزارشات تورم و مذاکرات مربوط به بانک مرکزی، باید به اخبار جغرافیای سیاسی نیز دقت کنیم، ازجمله اخبار جنگ، بلایای طبیعی، نا آرامی های سیاسی و انتخابات. هرچند اینها ممکن است به اندازه سایر اخبار تاثیر نداشته باشند اما بازهم ارزش توجه دارند.

اخبار فارکس فکتوری

 

 

نکات حاصل از تحلیل اخبار

درمورد حرکت در بازار سهام گاهی تمایلات در بازارهای سهام، پایه و اساسی برای حرکات مهم و بزرگ در بازار فارکس می شود. حال که دانستیم کدام رویدادهای خبری بیشترین حرکات را ایجاد می کنند، گام بعدی تعیین جفت ارزهایی هستند که ارزش زیادی برای تجارت کردن دارند. اخبار می تواند سبب افزایش نوسانات در بازار فارکس شده و فرصت های تجاری را افزایش دهد. بنابراین معامله ارزهای دارای نقدینگی اهمیت بیشتری می یابد. جفت ارزهای نقد سبب این اطمینان در ما می شود که دستوراتمان بطور هموار درحال اجرا شوند.

حتما جفت ارزهای اصلی را می شناسید:

  1. EUR/USD
  2. GBP/USD
  3. USD/JPY
  4. USD/CHF
  5. USD/CAD
  6. AUD/USD

جفت ارزهای اصلی دارای بیشترین نقدینگی هستند و معمولا کمترین کارمزدها را پرداخت می کنند. وقتی گزارشات خبری را دریافت می کنید، اسپردها گسترش پیدا می کنند. بنابراین منطقی به نظر می رسد که جفت ارزهای اصلی را برای شروع انتخاب کنیم.

به منظور تجارت اخبار، دو موضع گیری اصلی وجود دارد: ۱) موضع گیری جهت دار و ۲) موضع گیری غیرجهت دار

موضع گیری جهت دار یعنی انتظار دارید پس از انتشار گزارشات خبری، بازار به چه سمتی در حرکت باشد. در هنگام یافتن فرصت های معاملاتی در جهتی خاص، بهتر است بدانید گزارشات خبری که موجب حرکت بازار می شوند در چه موضوعی باشند.

موضع گیری غیرجهت دار، استراتژی جهت دار را نادیده می گیرد و صرفا بر این واقعیت تکیه دارد که گزارشات خبری بزرگ سبب حرکات بزرگ می شود. اهمیت ندارد در چه جهتی در حرکت هستید صرفا می خواهید وقتی اتفاق می افتد در آنجا باشید! این یعنی وقتی بازار در یکی از دو جهت در حرکت است، برنامه دارید که وارد معامله شوید و هیچ موضع گیری درمورد اینکه قیمت بالا یا پایین می رود ندارید. به همین دلیل، نام آن موضع گیری غیرجهت دار است.

اخبار فارسی فارکس به زبان فارسی

جهت بازار را با اخبار فارکس بیابید!

نکات مهمی برای جهت بازار با استفاده از اخبار فارکس وجود دارد که می توانید دریابید کدام گزارشات خبری را معامله کنید. در حالت ایده آل صرفا می خواهید آن گزارشات را معامله کنید زیرا احتمال بالایی وجود دارد که بازار پس از اعلام آنها حرکات بزرگی خواهد داشت.

کار بعدی که می توانید انجام دهید این است که حداقل 20 دقیقه پیش از انتشار اخبار واقعی، به محدوده توجه کنید. نقطه شکست بالایی شما در سقف آن محدوده قرار دارد و نقطه شکست پایینی شما در کف آن نقطه قرار دارد. دقت کنید هرچه محدوده کوچکتر باشد، احتمالا حرکت بزرگی پس از گزارشات خبری دیده می شود. سطوح ورودی شما، نقاط شکست خواهد بود. در این قسمت می توانید تنظیم دستورات خود را انجام دهید. توقف های شما باید حدودا 20 پیپ پایین و بالای نقاط شکست قرار گیرند و اهداف اولیه شما تقریبا در همان محدوده سطوح شکست باشند.

بهترین سناریو این است که تنها یکی از معاملات شما اجرا شود و قیمت همچنان درحال حرکت به نفع شما ادامه یابد به گونه ای که ضرر نکنید. درهر حال، در انتهای روز باید مثبت باشید. یکی از عواملی که موضع گیری غیرجهت دار را جذب می کند، این است که هر نوع احساسات را حذف می کند. این کار، فرصت های بیشتری را برایتان فراهم می کند. استراتژی های زیادی برای معامله اخبار وجود دارد اما زمانی که درحال کار بر رویکردی برای بهره مندی از حرکات گزارش خبری هستید، مفاهیمی که برایتان شرح دادیم بهتر است بخشی از برنامه شما شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا