تعبیر خوابدانستنی ها

تعبیر خواب مار: 10 نشانه دیدن مار در خواب از سیاه تا سفید

تعبیر مار در خواب چیست؟ همیشه گفته می‌شود که خواب، برادر مرگ است و با خوابیدن، روح انسان برای مدتی از جسم جدا شده و سفر می‌کند. از آن‌جایی که غالباً یک سوم از زندگی خود را در خواب به سر می‌بریم، عالم خواب و اتفاقاتی که در دل خود جای می‌دهد مهم و جالب به نظر می‌رسند. با وجود این که بخش اعظم خواب‌ها و رویاهای خود را فراموش می‌کنیم، بازهم فهمیدن معنای خواب‌ها برایمان شگفت‌انگیز است. خواب‌های ما می‌توانند خبر از آینده‌ای داشته باشند که روح، به استقبال آن رفته است. خواب مار یکی از خواب‌های متداولی است که اغلب افراد آن را می‌بینند.

از گذشته تا به امروز یکی از رایج‌ترین خواب‌هایی که معبران تفسیرهای خود را برای آن ارائه داده‌اند، خواب مار بوده است. به همین دلیل قصد داریم چندین تعبیر خواب مار را برایتان شرح داده و شما را با تعبیر دیدن خواب مار آشنا کنیم. برای فهمیدن تعبیر دیدن مار در خواب تا انتهای این مطلب با فارسیرو همراه باشید.

تعبیر دیدن مار در خواب

بیشتر بخوانید: خواب کی تعبیر می شود؟|تعبیر خواب و هر آنچه باید درباره آن بدانید

خواب مار تعبیرش چیست؟

اگر با این سوال مواجه شده‌اید که تعبیر دیدن مار در خواب چیست، باید به شما بگوییم که دیدن مار در خواب، نشان از دشمنی است که قصد آزار و اذیت شما را دارد. این دشمن ممکن است از آشنایان شما بوده و یا غریبه باشد. اگرچه تعابیر دیگری نیز برای خواب دیدن مار ارائه شده است، اما در اکثر تعابیر مار همان دشمن است. با توجه به شرایط زندگی و جزئیات خواب، این تعابیر تغییر می‌کنند و به هر میزان که تفسیر درست‌تری از خواب و شرایط فعلی‌تان داشته باشید، تعبیر درست‌تری نیز خواهید داشت. اگر می‌خواهید بدانید که خواب مار تعبیرش چیست، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تعبیر خواب مار بر اساس رنگ آن

با وجود این که تعبیر خواب مار عمدتاً حول محور مشخصی می‌چرخد و مفاهیم، تفاوت چندانی ندارند، اما تفاوت در جزئیات خواب مثل رنگ ماری که در خواب می‌بینید، می‌تواند جزئیاتی را در تعبیر خواب مار تغییر دهد. در ادامه این مطلب به پرسش‌های «تعبیر خواب مار سبز چیست»، « تعبیر خواب مار سیاه چیست» و «نشانه خواب مار چیست» پاسخ خواهیم داد.

تعبیر خواب مار سیاه چیست؟

در تعبیر مار سیاه در خواب آمده است که رنگ سیاه نشان‌دهنده خطری بالاقوه است و دیدن خواب مار سیاه به این معناست که خطری شما را تهدید می‌کند؛ بنابراین باید مراقب خودتان باشید. کلیت این خواب مفهوم منفی دارد و ممکن است باعث تحولات ناخوشایندی در زندگی‌تان شود. تعبیر خواب مار معمولاً مرتبط با بخشی از زندگی حقیقی و انعکاسی از واقعیت است. مار سیاه می‌تواند نشان‌دهنده قدرت درونی شما نیز باشد و وقتی با تهدید مار سیاه در خواب مواجه می‌شوید، می‌تواند به این معنا باشد که شما از پس دغدغه‌های ذهنی‌تان بر نمی‌آیید.

ابن سیرین درباره تعبیر خواب مار سیاه می‌گوید:« دیدن مار سیاه در خواب، به معنای دشمنی آشناست که هنوز پنهان است و او را نمی‌شناسید». در ارتباط با مار سیاه کوچک در خواب گفته شده که این خواب به دوران کودکی اشاره دارد. تعبیر مار بزرگ در خواب نشان‌دهنده درسی بزرگ و جدی است که احتمالاً از یکی از نزدیکانتان خواهید آموخت.

اگر در خواب مار سیاهی را دیدید که به دو نیم تقسیم شده، به این معناست که شما باید در شرایط اجتماعی بهتر عمل کنید؛ اما فراموش نکنید که هرگز نمی‌توان بی‌نقص بود. دیدن مار سیاه باردار در خواب در خانم‌ها به این معناست که صاحب فرزند پسر خواهند شد. تعبیر خواب مار سیاه و قرمز این است که اتفاقات منفی در زندگی شما به نتیجه‌ای مثبت می‌انجامند؛ در حالی که خواب مار سیاه و زرد تعابیر منفی دارد و نشان از حوادث ناخوشایند است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب سگ: 17 نشانه دیدن سگ در خواب از سیاه تا سفید

تعبیر خواب مار سیاه

تعبیر خواب مار سفید

برخلاف مار سیاه، در تعبیر خواب مار سفید آمده است که اتفاقات خوشایندی پیش روی شماست. اگر خواب مار سفید را ببینید، به این معناست که آغاز جدیدی می‌تواند برای شما اتفاق بیفتند. به طور کلی مار سفید به بخش پاک روح شما اشاره دارد و انرژی‌های مثبت را به تصویر می‌کشد. اگر در خوابتان با تهدیدی از سمت مار سفید مواجه شدید، به این معناست که سازگار شدن با نیروهای درونی و ضمیر ناخودآگاهتان، کار دشواری به نظر می‌رسد. لازم است در این زمینه بیشتر تلاش کنید.

اگر در خواب مار سفیدی را دیدید که نصف شده است، باید سعی کنید بهتر با شرایط اجتماعی خو گرفته و سازگار شوید. دیدن مار سفید کوچک در خواب نشان‌دهنده این است که باید از پول و سرمایه‌تان در جهت بهتر و درست‌تری استفاده کنید. استفاده درست از سرمایه‌ها می‌تواند شما را در مسیر پیشرفت قرار دهد.

تعبیر مار سفید در خواب درصورتی که به شما حمله کند، تلاش برای غلبه بر مشکل یا فردی دردسرساز است. دیدن خواب مار سفید روی شن یا چمن نشان از موقعیتی است که احتمالاً به شما آسیب می‌رساند؛ بنابراین باید از خود مراقبت کنید. اگر در خواب به ماری خیره شدید، ممکن است دچار حوادث نامبارکی در زندگی حقیقی شوید؛ چرا که این خواب را خوب و مثبت ندانسته‌اند.

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب ماهی چیست ؟|معنی دیدن ماهی در خواب و تعبیر دیدن ماهی

تعبیر خواب مار سفید

تعبیر خواب مار زرد

رنگ زرد در خواب می‌تواند نشان‌دهنده شادی و قناعت باشد. همچنین به این معناست که شما توانایی یافتن بهترین راه حل در شرایط نامناسب و مشکلات را دارید. با این حال، تعبیر خواب مار زرد چندان مثبت و خوشایند به نظر نمی‌رسد. گفته‌اند تعبیر مار زرد در خواب، داشتن دشمنی است که به دلیل رنج بردن از بیماری، رنگش به زردی می‌زند. همواره رنگ زرد نمادی از احتیاط بوده است؛ بنابراین در صورتی که خواب مار زردی را دیدید، حتماً بیشتر احتیاط کنید تا دوست را از دشمن تشخیص دهید.

اگر یک مار زرد در خواب شما را گاز بگیرد، به معنای خیانت از طرف یک دوست است. دیدن مار زرد زیر نور آفتاب در خواب، به معنای رنج و بیماری است و کشتن این مار، غلبه بر بیماری و بهبودی را نشان می‌دهد.

تعبیر خواب مار زرد

تعبیر مار سبز در خواب

تعبیر خواب مار سبز چیست؟ طبق تعبیر ابراهیم کرمانی تعبیر مار سبز در خواب نشان‌دهنده این است که دشمن شما زاهد و درستکار است؛ در نتیجه باید از دشمنی با او دست بکشید. به طور کلی رنگ سبز در خواب نشان از اتفاقات خوشایند و تحولات مثبت و همچنین شروع جدید است؛ اما تعبیر دیدن خواب مار همواره منفی و نشان از وجود دشمن است. گفته می‌شود خواب مار سبز تا حدود زیادی می‌تواند مرتبط با بعد احساسی زندگی باشد. اگر مار سبزی را خواب دیدید که به شما حمله می‌کند، به این معناست که در جدال با ضمیر ناخودآگاهتان هستید و غلبه بر آن برای شما مشکل است.

دائماً با نفستان درگیر می‌شوید و عوامل زیادی می‌توانند شما را غمگین کنند. تعبیر خواب ترسیدن از مار سبز این است که شما در تلاش برای مقابله با شرایطی سخت و یا شخصی مشکل‌ساز هستید. در تعبیر خواب مار سبز آمده که مار دو نیم شده این اخطار را به شما می‌دهد که در نحوه حضورتان در اجتماع تجدید نظر کرده و برای حضور بهتر و مؤثرتر تلاش کنید. دیدن خواب مار کبرای سبز نشان‌دهنده بی‌اعتمادی شما به برخی از نزدیکانتان است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب گربه: 16 نشانه دیدن گربه در خواب از سیاه تا سفید

تعبیر مار سبز در خواب

تعبیر مار قرمز در خواب

در تعابیر مختلف، مار قرمز به دشمن خوش‌گذران و یا مشکلاتی در ارتباط گرفتن با دیگران نسبت داده شده است. تعبیر خواب مار قرمز می‌تواند نشان‌گر ظاهر مشکلات و موانع زندگی باشد که فرد نمی‌تواند به راحتی از آن‌ها عبور کند. اگر خواب مار قرمز کوچکی را دیدید، نشان این است که فردی در حال توطئه علیه شماست. این فرد از نظر معنوی و عقلانی از شما ضعیف‌تر است.

تعبیر خواب دیدن مار قرمزی که به شما حمله کرده و شما را گاز می‌گیرد، شکست احتمالی در یک موقعیت حساس است؛ اما خوب است که همه راه‌ حل‌ها را در نظر داشته و آن‌ها را بررسی کنید. تعبیر مار قرمز در خواب درحالی که در چمن مخفی شده باشد، به این معناست که شخصی حقیقتی را از شما پنهان می‌کند. این می‌تواند هم مثبت و هم منفی در نظر گرفته شود؛ چرا که گاهی لازم است از برخی حقایق بی‌خبر بود.

تعبیر مار قرمز در خواب

تعبیر خواب مار قهوه ای

تعبیر خواب مار قهوه ای اگر به گونه‌ای باشد که با صلح و سازش ظاهر شود، نشان از کسب قدرت است؛ اما اگر مار با عصبانیت ظاهر شود، نشان از اذیت شدن شما توسط دوستانتان است. اگر مار قهوه ای کوچکی را در خواب دیدید، به این معناست که امکان دریافت کمک مالی برای شما وجود دارد. تعبیر خواب دیدن مار قهوه ای در حال فرار نشان این است که شما از حقایق و مشکلات فرار می‌کنید. باید بتوانید با مشکلاتتان روبه‌رو شده و آن‌ها را حل کنید.

تعبیر خواب مار قهوه ای

 

تعبیر خواب مار در خانه

تعبیر خواب مار در خانه می‌تواند به موارد متعددی بستگی داشته باشد. پیش از هر چیز باید توجه کنید که در خانه خودتان هستید یا خواب خانه دیگری را می‌بینید. اگر مار در خانه خودتان باشد، به این معناست که مشکلی در خانه‌تان دارید. این مشکل ممکن است مالی باشد یا به مشکلات سلامتی مربوط شود. اگر از ماری که در خانه شماست فرار می‌کنید، یعنی به جای حل مشکلات خود، از آن‌ها فرار می‌کنید و اگر تلاشی برای بیرون کردن مار از خانه‌تان نمی‌کنید، به این معناست که از خانه و محل زندگی فعلی‌تان راضی نیستید.

تعبیر مار در خانه در خواب به شرطی که مار در خانه‌تان خوابیده و کسی در خانه نباشد، نشان از این است که مشکل مالی داشته و در تأمین مخارج خانه به مشکل خورده‌اید.

تعبیر خواب نیش زدن مار

چندین مورد برای تعبیر خواب نیش زدن مار بیان شده که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. در برخی تعابیر نیش زدن مار به خیانت ارتباط داده شده و برخی دیگر آن را یک نوع هشدار به حساب می‌آورند. در انواع تعبیر نیش زدن مار در خواب آورده‌اند که اگر مار شما را نیش بزند، یعنی از درون پرخاشگر هستید و یا درگیر بیماری شده‌اید. اگر مار دیگران را نیش بزند، می‌تواند نشان از سخنان نیش‌دار و کنایه‌های اطرافیان به شما باشد که موجب اذیت و آزار شما می‌شود.

گفته می‌شود که نیش خوردن از مار به معنای از بین رفتن آرامش خانواده است و یوسف(ع) نیز می‌گوید:« کسی که در خواب نیش زدن مار را می‌بیند در واقع از سمت دشمن گزند و آسیبی به او خواهد رسید و ممکن است باعث ضرر و زیان فراوان شود».

تعبیر خواب کشتن مار

تعبیر خواب کشتن مار می‌تواند اشاره به غلبه و چیرگی بر دشمن داشته باشد. تعبیر خواب مار نشان از دشمن است و زمانی که در خواب ماری را می‌کشید، در واقع بر دشمنتان پیروز می‌شوید. تعبیر کشتن مار در خواب برای شما می‌تواند به معنای رسیدن به آرامشی پایدار ناشی از رهایی از دشمن باشد.

تعبیر خواب ترسیدن از مار

در کل تعبیر خواب ترسیدن از مار چندان خوب نیست. مار نماد دشمنی است که به شما نزدیک می‌شود و ترسیدن از مار، به معنای آسیبی است که دشمن به شما می‌زند و موجب آزار و اذیت شما می‌شود.

تعبیر گرفتن مار در خواب

تعبیر گرفتن مار در خواب، همچون کشتن آن، به نوعی غلبه و چیرگی را نشان می‌دهد. اگر در خواب مار را بگیرید، به این معناست که بر دشمن پیروز می‌شوید و دیگر خطری از جانب او شما را تهدید نمی‌کند.

تعبیر خوردن مار در خواب

تعبیر خوردن مار در خواب می‌تواند دست‌یابی به موقعیتی ارزشمند باشد که شما را چندین پله بالا می‌کشد. طبق تعابیر گوناگون، اگر خواب خوردن گوشت مار را ببینید، احتمالاً به پادشاهی و مقام بالایی دست خواهید یافت.

تعبیر مار در آب در خواب

تعبیر مار در آب در خواب می‌تواند این باشد که دشمنی دارید که می‌خواهد به شما ضرر برساند؛ اما تنها با حرف‌هایش شما را می‌رنجاند و توان آسیب زدن به شما را ندارد. ممکن است علی رغم خواسته‌اش، با ندانم‌کاری به شما سود هم برساند. تعبیر دیدن مار در خواب، در صورتی که چند مار در کنار هم باشند، اشاره به نگرانی‌تان از وضعیت فعلی دارد. می‌خواهید شرایط را به نفع خود عوض کنید؛ اما برای این کار باید تلاش بسیار و عزمی جزم داشته باشید. تعبیر خواب مار در آب این هشدار را به شما می‌دهد که بیشتر مراقب باشید.

تعبیر خواب مار از نظر قرآن

طبق آیات قرآن، دیدن مار در خواب نشان‌دهنده وجود دشمن است. در شرایطی اگر مار دور گردن حلقه زده باشد، به این معناست که باید زکات مالتان را نصف بپردازید. از دیدگاه امام صادق (ع) بر اساس آیات قرآن، تعبیر خواب مار به 10 شکل ممکن است:

 1. تعبیر خواب مار از نظر قرآن، دشمن ناشناس و آشنایی است که دشمنی خود را آشکار نمی‌سازد.
 2. تعبیر مار در خواب می‌تواند لذت زندگانی باشد.
 3. تعبیر دیگر دیدن مار اشاره به سلامتی و تندرستی دارد.
 4. در صورتی که بر مار غلبه کنید، می‌تواند نشان‌دهنده پادشاهی باشد.
 5. تعبیر دیگر دیدن مار در خواب می‌تواند اشاره به بزرگی و در دست گرفتن رهبری عده‌ای داشته باشد.
 6. ماری که در خواب می‌بینید، می‌تواند نشان از زن خوش خط و خالی باشد که باید از او ترسید.
 7. رسیدن به دولت و خوشبختی می‌تواند تعبیر دیدن مار در خواب باشد.
 8. معنی دیگر دیدن مار رد خواب رسیدن به آرزوها و اهداف است.
 9. تعبیر دیگری از مار در خواب اشاره به فرزند پسر دارد.
 10. اخرین تعبیر خواب مار در ارتباط با وقوع سیلاب است.

این‌ها چند تعبیر خواب مار از نظر قرآن هستند که به بررسی آن‌ها پرداختیم.

تعبیر مار در خواب چیه

سوالات متداول

 1. آیا خواب مار خوب است؟

  به طور کلی تعبیر خواب دیدن مار چندان خوب به نظر نمی‌رسد. در اکثر تعابیر، دیدن خواب مار نشان از داشتن دشمن یا بیماری است که در اغلب مواقع از چشم شما پنهان بوده و آشکار نیست. با این حال در بعضی روایات، مار نماد سلامتی به حساب می‌آید.

 2. تعبیر خواب مار از نظر روانشناسی یعنی چه؟

  طبق آموزه‌های علم روانشانسی، تعبیر مار در خواب به شرایط زندگی فرد بر می‌گردد. به عبارتی نمی‌توان یک تعبیر مشخص برای همه افرادی کهخواب مار را می‌بینند ارائه کرد. تعبیر خواب مار در یک شخص می‌تواند سلامتی و در شخص دیگر، بیماری باشد.

 3. تعبیر بیرون آمدن مار از دهان چیست؟

  گفته می‌شود دیدن مار در خواب در حالی که از دهان، بینی یا گوش بیرون می‌آید، به این معناست که فرزند شما دشمنتان می‌شود.

 4. تعبیر مار در لباس در خواب چیست؟

  تعبیر خواب مار در لباس، می‌تواند به معنای وجود دشمن خانگی باشد. در میان نزدیکانتان دشمنی دارید که هنوز او را نشناخته‌اید.

جمع‌بندی

دیدن خواب مار یکی از متداول‌ترین خواب‌هاییست که اکثر افراد آن را دیده‌اند. مارها درون خواب می‌توانند در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف ظاهر شوند که هر کدام نشان از موضوعی خاص هستند که با توجه به شرایط کنونی شما می‌توانند متغیر باشند. تعبیر مار در خواب زن می‌تواند متفاوت از این خواب در مردان باشد. همچنین معبران مختلف گاهاً تعابیر کاملاً متضادی داشته‌اند. این که کدام تعبیر برای شما اتفاق بیفتد، قابل تشخیص نیست. البته با در نظر گرفتن شرایط زندگی می‌توان نزدیک‌ترین تعبیر را در نظر گرفت.

به طور کلی تعبیر خواب دیدن مار، مواجهه با دشمن است. تعبیر خواب مار با توجه به ویژگی‌های ماری که در خواب می‌بینید، می‌تواند ویژگی‌های دشمن احتمالی‌تان را مشخص کند. در این مقاله تعبیر دیدن مار در خواب را با جزئیات برایتان آوردیم تا بتوانید خواب مار را تعبیر کنید. اگر اطلاعات بیشتری در ارتباط با تعبیر دیدن خواب مار و یا تعبیر مار مرده در خواب دارید، با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید درباره نماد مار در فنگشویی به مطلب نمادهای فنگ شویی سایت مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا