دندانپزشکیتعبیر خوابدانستنی هاسلامت و پزشکی

تعبیر خواب ایمپلنت و کاشت دندان: 100% معتبر و کامل

با توجه به اینکه ایمپلنت دندان یک پدیده جدید است، در منابع معتبر، تعبیر خواب ایمپلنت یا کاشتن دندان وجود ندارد. اما برای دندان تعبیر خواب هایی بیان شده است که می توانیم با توجه به آن ها، احتمالاتی را برای تعبیر خواب ایمپلنت یا کاشت دندان در نظر بگیریم. با توجه به اینکه دندان ها معمولا به نزدیکان و بستگان اشاره دارند، این خواب ممکن است به معنای اضافه شدن یک عضو جدید به خانواده باشد. همچنین از دیدگاه روانشناسانه، خواب ایمپلنت یا کاشت دندان می تواند نشان دهنده نیاز فرد به ظاهر زیباتر یا اعتماد به نفس بیشتر باشد. البته، تعبیر خواب ها بستگی به شرایط شخصی و اجتماعی فرد دارد و همیشه یکسان نیست. گاهی هم افراد در اثر افکار روزانه خواب می بینند و خوابشان تعبیر ندارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی تعبیر خواب کاشتن دندان و ایمپلنت دندان بپردازیم.

آیا تعبیر خواب ایمپلنت دندان نشانه ای از تغییرات در زندگی شماست؟

تعبیر خواب یکی از موضوعات مورد علاقه بسیاری از مردم است که در اکثر فرهنگ ها و تمدن ها وجود دارد. تعبیر خواب یک فرضیه است و قطعی نیست. بنابراین نباید بر اساس آن تصمیم  بگیریم.

ایمپلنت دندان موضوعی جدید در علم پزشکی است؛ بنابراین در تعبیر خواب های معتبر قدیمی که منتسب به امام صادق، یوسف، دانیال نبی علیهم السلام و ابن سیرین هستند در مورد تعبیر خواب ایمپلنت یا کاشت دندان صحبتی نشده است؛ آنچه در این منابع آمده است بیشتر در مورد دندان است و اگر تعبیر خواب دندان را بدانیم می توانیم در مورد تعبیر خواب کاشت یا ایمپلنت دندان احتمالاتی را در نظر بگیریم.

بسیاری از مطالبی که در گوشه و کنار اینترنت درباره تعبیر خواب کاشتن دندان می بینید، ساختگی و جعلی است. به عنوان مثال اشخاصی مانند لیلا برایت و آنلی بیتون که از قول آن ها تعبیر خواب نقل شده، اصلا وجود خارجی ندارند. غربی ها اعتقادی به پیش بینی آینده از طریق تعبیر خواب ندارند. در علوم غربی تعبیر خواب با دیدگاه روانشناسانه و برای تحلیل شخصیت فرد مورد توجه قرار می گیرد.

در بسیاری مواقع خواب ناشی از فعالیت های روزانه و مشغولیات های ذهنی است  و اصولا تعبیر خوابی برای آن در نظر گرفته نمی شود.

بنابراین چون تعبیر خواب ایمپلنت یا کاشتن دندان در منابع معتبر وجود ندارد، ابتدا تعبیر خواب دندان را بیان می کنیم و سپس متناسب با این تعبیرات، احتمالاتی در مورد تعبیر خواب کاشت یا ایمپلنت دندان ارائه می دهیم.

تعبیر خواب دندان به روایت امام صادق

در تعبیر خواب منتسب به امام صادق پنج تعبیر برای دیدن دندان در خواب وجود دارد:

 • به معنای اعضا خانواده، نزدیکان و بستگان
 • به معنای رسیدن به پول و مال
 • به معنای سود و منفعت
 • به معنای آسیبی که به خواب بیننده می رسد
 • به معنای کناره گیری شخص از افراد فامیل

به روایت یوسف پیامبر

از نگاه منتسب به حضرت یوسف پیامبر، دو تعبیر برای دیدن دندان در خواب وجود دارد:

 • افتادن دندان به معنای دوری یکی از نزدیکان و بستگان است.
 • شکستن دندان های بزرگ به معنای بروز اختلاف شدید است.

تعبیر خواب ایمپلنت دندان

برای تعبیر خواب بهتر است که کل جریان خواب در نظر گرفته شود. همچنین فردی که خواب دیده است و شرایط شخصی و اجتماعی او در تعبیر خواب موثر است. در نتیجه با توجه به عوامل گفته شده می توان به تعبیری درست برای خوابِ دیده شده رسید و همه خواب ها تعبیر یکسان ندارند. آنچه در اکثر تعابیر بالا مشاهده می شود این است که دندان ها اشاره به نزدیکان و بستگان دارد و اتفاقی که برای دندان می افتد، با اتفاقی که برای یکی از بستگان می افتد ارتباط دارد. با توجه به این نکته و تاکید مجدد درباره این که ایمپلنت دندان مساله ای تازه و نوظهور است، می توان حدس زد که تعبیر خواب کاشتن دندان و ایمپلنت دندان این باشد که عضوی جدید به خانواده اضافه می شود. در کنار این حدس، احتمالات دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

تعبیر خواب ایمپلنت دندان چیست

تعبیر خواب کاشت یا ایمپلنت دندان از نظر روانشناسی چیست؟

از دیدگاه روانشناسان غربی مانند فروید، خواب آرزوهای محقق نشده است که به شکلی ظاهر می شود. در بسیاری از موارد، خواب ها در اثر افکار و احساسات روزانه ما هستند و تعبیری به معنای پیش بینی آینده ندارند. خواب ایمپلنت دندان نیز می تواند بیانگر احساساتی باشد که در مورد سلامت دندان ها و یا ظاهر دندان هایتان دارید یا در کودکی داشته اید. بنابراین تحلیل های روانشناسانه از خواب دیدن کاشت دندان یا رویای کاشتن دندان مصنوعی می تواند به شرح زیر باشد:

 • نیاز به تغییر و بهبود شکل ظاهری خود: ایمپلنت دندان به عنوان جایگزینی برای دندان ممکن است به شکل ظاهری فرد و نحوه نمایش خودش در جامعه اشاره داشته باشد. در این مورد، خواب دیدن ایمپلنت دندان ممکن است به معنی نیاز فرد به بهبود ظاهری باشد.
 • نیاز به بهبود وضعیت دندان ها: ایمپلنت دندان یک روش درمانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. خواب دیدن ایمپلنت دندان ممکن است به این علت باشد که فرد به فکر بهبود وضعیت دندان های خود است.
 • ترس از عمل ایمپلنت: در برخی موارد، این خواب می تواند نشانه ای از افکار ناخوشایند و ترسناک باشد. اگر از کودکی از دندانپزشکی ترس داشته اید، این ترس می تواند در خواب ظاهر شود. برای مثال، ممکن است نشانه ای از ترس از عمل ایمپلنت دندان باشد و به شما نشان دهد که باید بیشتر در مورد این مسئله تحقیق کنید تا این ترس را از خود دور کنید.

با توجه به روانشناسی تعبیر خواب، ایمپلنت دندان می تواند نشانه ای از اعتماد به نفس، قدرت و زیبایی باشد. دندان ها نماد قدرت، اعتماد به نفس و جذابیت هستند و کاشت دندان می تواند به معنای نیاز به بهبود این خصوصیات باشد. به علاوه، ایمپلنت دندان نشانه ای از بهبود و ترمیم خود است که می تواند به معنای ارتقای روحی و روانی فرد باشد.

 جمع بندی

تعبیر خواب ایمپلنت یا کاشت دندان احتمالا نشانه اضافه شدن عضو جدیدی به خانواده فرد است؛ اما این فقط یک احتمال است، چون تعبیر خواب معتبری در مورد ایمپلنت و کاشت دندان وجود ندارد. ممکن است خواب کاشت ایمپلنت دندان به علت افکار روزانه فرد باشد که در این صورت می توان با دیدگاه روانشناسانه آن را بررسی کرد. با این دیدگاه می توان گفت چنین خوابی ممکن است به علت دغدغه فرد برای انجام ایمپلنت دندان باشد یا نشان دهنده نیاز فرد به زیباتر شدن و اعتماد به نفس بیشتر است.

ضمنا اگر به دنبال ایمپلنت دندان در نجف آباد یا اصفهان هستید، ما به شما ایمپلنت دندان در کلینیک مهرگان نجف آباد را توصیه می کنیم.

پی نوشت

در پایان تعبیر خواب دندان از دید چند معبر خواب دیگر بیان می شود.

به روایت دانیال نبی

از دید دانیال نبی دندان های مختلف اعضای مختلف فامیل را نشان می دهد. به عنوان مثال دندان های فک بالا مردان فامیل و دندان های فک پایین زنان فامیل را نشان می دهد. در روایت دیگری دندان های جلو پدر و مادر، خواهر و برادر یا فرزندان اطلاق می شود، دندان های کنار آن ها نشان از عمو و دایی و فرزندان آن ها دارد و دندان های میانی فک نشان از افراد ریش سفید فامیل دارد. دندان های آسیابی هم به اقوام و بستگان دور اشاره دارد. لق شدن دندان به معنای آن است که یکی از اعضای فامیل او با توجه به آنچه گفته شد، دچار بیماری و کسالت می شود.

به روایت محمد ابن سیرین

ابن سیرین حالات و نشانه های مختلفی را برای تعبیر خواب دندان در نظر گرفته است:

 • افتادن دندان جلو بر کف دست یا زمین بدون آن که گِلی و کثیف شود، نشان از آن است که فرزندی به عنوان خواهر یا برادر در خانواده او متولد می شود. اگر دندان با افتادن، کثیف و آلوده شد به معنای سرآمدن عمر یکی از بستگان اوست.
 • دندان های فاسد و شکسته نشانی از غم و محنت اهل خانواده و فامیل است.
 • اگر ببیند دندان جلو فشرده و له شده است، به معنای درگیری با افراد شرور است.
 • اگر ببیند تعداد دندان های جلو بیش از تعداد معمول شده است، به معنای باز شدن در های برکت برای یکی از بستگان است.
 • اگر ببیند در کنار و چسبیده به دندان جلویی، دندان دیگری رشد کرده است، نشان از تولد فرزند دختر برای اوست.
 • اگر ببیند جنس دندان هایش از آینه، نقره یا سفال باشد، به آن معناست که پایان عمر او نزدیک است.

 به روایت ابراهیم کرمانی

از نظر ابراهیم کرمانی دیدن دندان در خواب تعابیر مختلفی دارد که به شرح زیر است:

 • چنانچه ببیند تمامی دندان ها به یکباره میریزد و سپس در کف دست فرد جمع می شود، تعبیر آن است که فرد اقداماتی جهت نزدیکی بستگان خود انجام داده است.
 • تعریف و تمجید بستگان از شخص به شکل بوی مطبوع دندان ها نشان داده می شود. در مقابل بوی نامطبوع بدگویی فامیل از شخص است.
 • اگر دندان خود را به واسطه درد آن بکشد، پول و ثروت به آسانی به او می رسد .
 • سیاه شدن دندان در خواب نشانی از حزن و ناراحتی است.
 • اگر تمام دندان ها ریخته و در ظرفی قدیمی جمع آوری شده باشد و روی آن پوشانده شود، نشان از آن است که شخص عمری طولانی خواهد داشت و مرگ تمام بستگان خویش را مشاهده می کند.

به روایت جابر مغربی

از نگاه جابر مغربی دیدن دندان به نشانه های زیر است:

 • دندان درد و گرفتن آن با دست نشانی از سود مالی است. اما این سود ناچیز است. اگر با دست چپ دندان را بگیرد،  این سود ده برابر خواهد بود. و اگر دندانی را که درد می کند با هر دو دست بگیرد،  ثروت زیادی که قابل شمارش نیست به او می رسد.
 • اگر دندانی که خونی است از دهان خارج کند و به دیگری بدهد، نشان آن است که شخص دیگر سود و بهره ای می برد. در مقابل اما خود فرد خواب بیننده دچار سختی می شود.
 • اگر ببیند تعدادی از دندان هایش در دهان نیست، نشان از مسافرت جمعی از فامیل دارد که به سلامتی به موطن باز میگردند.
 • اگر در خواب خود ببیند که همه دندان ها روی زبان جمع شده است و سپس در جای خود قرار می گیرند، نشانی از کدورتی است که بستگان نسبت به او دارند و به زبان می آورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا