وبسایت ها

رایگان فروشگاه آنلاین در کنار پیچ اینستاگرام خود بساز!

اگر به دنبال ساخت فروشگاه آنلاین برای اینستاگرام هستید، قطعاً می‌دانید که در حال حاضر قابلیت فعال کردن فروشگاه آنلاین در این برنامه در ایران با مشکلات تحریم روبه‌رو است‌، با این حال فکر می‌کنید ماجرا در همین‌جا دیگر تمام شده است؟ خب باید بگوییم که همیشه جایگزین‌هایی وجود دارد که بتوانید از آن‌ها بهره ببرید. در این زمینه هم بدون نگرانی می‌توانید با تهیه لینک پرداخت یا همان درگاه بدون سایت با یک تیر دو نشان بزنید.

هم یک فروشگاه ساده اما حرفه‌ای از محصولات و خدمات‌تان را در اختیار مشتری قرار بدهید هم مسیر پرداخت آنلاین را برای او هموار کنید؛ البته این مورد بستگی به وجود ویژگی‌های کاربردی و حرفه‌ای سرویس لینک پرداختی دارد که تهیه می‌کنید. در این راستا هم بهتر است در ابتدا با لینک پرداخت و چگونگی کاربرد آن برای ساخت فروشگاه در اینستاگرام آشنا بشوید و بدانید که از کجا باید لینک پرداخت تهیه کنید. برای دانستن تمام این موارد هم در ادامه‌ی این مطلب پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه شوید.

سرویس لینک پرداخت اینستاگرام چیست؟ (درگاه بدون سایت)

امکان ندارد کسی در فضای اینترنت قرار بگیرد و با لینک پرداخت آشنایی نداشته باشد! در واقع ما از همان آدرس اینترنتی‌‌ آبی رنگی صحبت می‌کنیم که شما به عنوان فروشنده می‌توانید آن را در اختیار مشتری قرار ‌دهید تا مشتری با لمس آدرس اینترنتی وارد صفحه پرداخت شده و بعد از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود مبلغ مد نظر را در کمترین زمان بصورت آنلاین پرداخت کند. به این شکل مشتری شما به سرعت بعد از این‌که محصول خود را انتخاب می‌کند دیگر لزومی ندارد به طور مثال تا دم عابر بانک برود یا حوصله به خرج بده و شماره کارت و مشخصات فروشنده را وارد کند یا نگران محدودیت سقف پرداخت باشد، به‌ آسانی و در بستری امن و معتبر پول را واریز می‌نماید.

در ارتباط با اینستاگرام هم شما به عنوان دارنده‌ی تجارت و کسب‌وکار این امکان را دارید که لینک را از طریق بیو، استوری یا دایرکت در اختیار مشتری خود قرار بدهید؛ البته می‌توانید لینک مجزا و اختصاصی برای هر محصول/خدمت ایجاد کنید یا لینک عمومی داشته باشید که در ادامه به این موارد هم خواهیم پرداخت.

ساخت فروشگاه آنلاین برای پیج اینستاگرام با لینک پرداخت

اگر نگاهی به دور و برتان بیاندازید متوجه خواهید شد که این روزها بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها در برنامه‌ی اینستاگرام فعالیت کاری و تجاری دارند یا به طور کلی بسیاری از افراد از همان ابتدا کسب‌وکار خود را در این فضا راه می‌اندازند؛ چراکه اینستاگرام محبوبیت بالایی برای همه به‌خصوص ایرانی‌ها دارد. حتی اگر این پلتفرم فیلتر هم بشود آن‌قدری محبوب و کاربردی است که همیشه بازدیدکنندگان بالایی داشته باشد.‌ اما همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم قابلیت فعال کردن فروشگاه آنلاین در ایران تحریم شده است و فروشندگان به سختی می‌توانند از این قابلیت بهره ببرند.

در واقع قابلیت تگ محصول به شکل سبد خرید است از طریق فیسبوک به شما کمک می‌کند، مانند وب‌سایت عکس محصولات و خدمات خود را به شکل گالری دربیاورید و اطلاعات و توضیحات لازم را درج کنید و برای جذب مشتری بیشتر در معرض دید مخاطبان قرار بدهید و مشتری با فیس‌بوک پی پرداخت آنلاین را انجام دهد. حالا وقتی امکان ایجاد این قابلیت را ندارید به راحتی می‌توانید از ویژگی‌های کاربردی لینک پرداختی مثل لینک پرداخت رایان پی استفاده کنید تا فروشگاه آنلاین در اینستاگرام را داشته باشید.

شما با تهیه‌ی لینک پرداخت رایان پی و مراجعه به پنل مدیریتی این سرویس می‌توانید برای محصولات و خدمات خود یک لینک پرداخت عمومی و کلی بسازید یا برای هر کدام از آن‌ها یک لینک یا فرم پرداخت مجزا ایجاد کنید، از طرفی در کنار عکس محصولات خود توضیحات لازم مثل کد، نام، قیمت و… را درج کنید و فیلدهای سفارشی بسازید و در هر زمانی که نیاز بود برای مشتری ارسال نمایید. درست در این مرحله و با لمس لینک توسط مشتری است که یک فروشگاه ساده ولی حرفه‌ای به نمایش درمی‌آید تا اطلاعات دقیق‌تری از محصول یا خدمات مد نظرش داشته باشد و در ادامه با اطمینان و اعتماد بیشتری فرایند خرید را هم به شکل آنلاین تکمیل کند.

مهم‌ترین ویژگی‌های یک لینک پرداخت

تا این‌جا احتمالاً متوجه شده‌اید که لینک پرداخت می‌تواند زمینه را برای ایجاد فروشگاه آنلاین فراهم کند. اما این عمل بستگی به ویژگی‌های لینک پرداخت شما دارد. در این زمینه هم باید بدانید به طور کلی  درگاه‌های پرداخت دارای امکانات و مزایای مختلفی هستند تا بتوانید کنترل و نظارت بیشتری بر تراکنش‌ها داشته باشید از جمله:

  • امکان گزارش‌گیری از جزئیات تمام تراکنش‌ها
  • امکان تسهیم حساب برای تقسیم بندی سود شرکاء و ذی نفعان
  • داشتن کیف پول الکترونیکی
  • امنیت بالا

فرم پرداخت آنلاین محصول

اما دارا بودن یک سری ویژ‌گی‌های راه باز می‌کند تا لینک پرداخت جایگزین قابلیت فروشگاه آنلاین در اینستاگرام باشد که در جذب مشتری و بالا بردن شانس فروش بسیار مهم است. در زیر به ‌شرح آن‌ها می‌پردازیم.

۱. امکان ساخت لینک اختصاصی: یکی از ویژگی‌های مهمی که می‌تواند برای ترغیب مشتری کاربردی باشد ساخت لینک اختصاصی برای هر کدام از محصولات است. با این امکان شما برای هر کدام از محصولات خود لینک جداگانه خواهید داشت که در اختیار مشتری قرار بدهید.

۲. ایجاد گالری عکس: برای این‌که بتوانید فروشگاه آنلاین در کنار اینستاگرام داشته باشید، وجود گالری عکس بسیار مهم است. با این ویژگی مشتری با اطمینان خاطر بیشتری به سمت خرید کشیده می‌شود.

۳. ایجاد فیلدهای سفارشی: با فیلدهای سفارشی قادر هستید با توجه به نوع محصول و اطلاعاتی که برای سفارش نیاز دارید فرم دل‌خواه‌ و مناسب کسب‌وکار خود را بسازید. به طور مثال اگر شما در زمینه‌ی فروش پارچه فعالیت دارید با این ویژگی به‌راحتی می‌توانید فیلدی را به‌عنوان متراژ به فرم پرداخت اضافه کنید تا مشتری در زمان خرید متراژ مد نظرش را وارد کند.

 ۴. درج اطلاعات محصولات یا خدمات: با این ویژگی شما می‌توانید در فرم پرداخت و به همراه عکس محصولات خود یک سری اطلاعات مثل نام محصول، رنگ‌بندی، توضیحات منحصربه‌فرد و … را اضافه کنید.

۵. امکان قیمت‌گذاری ثابت یا دلخواه: با توجه به نوع محصول و روند فروش با این ویژگی  برای راحتی مشتری و جلوگیری از اشتباه این امکان را دارید که قیمت مشخص شده‌ای را در لینک ایجاد کنید در غیر این صورت می‌توانید درج قیمت را به خود مشتری بسپارید.

 6. تعیین کسرکارمزد : با این ویژگی این امکان را دارید که هزینه کارمزد به مبلغ پرداخت اضافه شود یا توسط صاحب کسب‌وکار در زمان تسویه پرداخت شود.

از کجا لینک پرداخت تهیه کنیم؟

لینک پرداخت سرویسی است که شرکت‌های پرداخت‌یار آن را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند و در برابر خدمات پرداختی خود کارمزد یا هزینه‌ی ثابتی از هر تراکنش کسر می‌نمایند‌‌. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت یک از شرکت‌‌های پرداخت‌یار مثل رایان پی که دارای مجوز پرداخت یاری از شاپرک است در یک روز کاری و تنها با تایید احراز هویت لینک پرداخت مد نظرتان را دریافت کنید. سرویس لینک پرداخت رایان پی دارای تمام ویژگی‌های مهمی است که بتوانید با استفاده از آن یک کاتالوگ از محصولاتتان را ایجاد کنید و با ساخت فرم پرداخت جدا در اختیار مشتری قرار بدهید. تسویه حساب با این سرویس به شکل روزانه و خودکار انجام می‌شود و هزینه‌ی ثابت ۵۰۰ تومان یعنی هزینه‌ای کمتر از کارت‌به‌کارت از هر تراکنش کسر می‌شود.

کلام پایانی: با تهیه‌ی یک لینک پرداخت حرفه‌‌ای می‌توانید به راحتی فروشگاه آنلاین را درکنار پیچ فروش اینستاگرام خود داشته باشید. در این مطلب شرح دادیم که با به کار گیری امکانات و ویژگی‌های این سرویس می‌توانید مانند یک وب‌سایت برای محصولات و خدمات خود گالری‌ای از عکس به همراه توضیحات کوتاه ایجاد نمایید و با فرم پرداخت در اختیار مشتری قرار دهید.‌

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا