عطر و ادکلنآرایشی و زیباییچه چیزیدانستنی ها

تفاوت بادی اسپلش با اسپری بدن و بادی میست چیست؟

در ایام گرم تابستان، مهم‌ترین چیزی که همه به آن فک می‌کنند این است که چگونه بوی عرق خود را کاهش دهند. افرادی مانند کسانی که بیشتر ساعات روز را بیرون سپری می‌کنند، ورزشکارها و… بیشتر این مسئله را درک می‌کنند. هر ساله تعداد زیادی از لوازم آرایشی و بهداشتی به این منظور تولید می‌شود که همه آن‌ها برای رفع نیاز و ساده‌ترکردن زندگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بادی میست، اسپری بدن، بادی اسپلش و… همه برای کاهش بودی عرق و خوشبوکردن بدن استفاده می‌شوند؛ اما آیا تفاوت بادی اسپلش با اسپری بدن و بادی میست و بقیه لوازم آرایشی را می‌دانید؟

بسیاری فکر می‌کنند که تفاوت بادی اسپلش و اسپری بدن فقط در نوع استفاده آن‌ها است؛ ولی علاوه بر این تفاوت‌های دیگری نیز با هم دارند که دانشتنشان می‌تواند به شما در انتخاب محصول مناسب کمک کند. در این مقاله می‌خواهیم فرق بین بادی اسپلش و اسپری بدن را به طور کامل بررسی کنیم. تا انتها با فارسیرو همراه باشید.

بادی اسپلش چیست؟

قبل از اینکه به تفاوت بادی اسپلش با اسپری بدن بپردازیم، بهتر است توضیح مفصلی راجع به هر کدام از این‌ها بدهیم. بادی اسپلش بدن در واقع موادی خوشبو با غلظت کم هستند. این مواد به قدری سبک هستند که به راحتی روی پوست پخش و جذب می‌شوند.

بادی اسپلش را معمولا از مرکبات می‌سازند و با توجه به غلظت کم و تازگی مواد تشکیل دهنده آن، هرچقدر هم استفاده کنید بوی آن‌ها ماندگار نیست؛ پس جایگزین مناسبی برای عطر نیستند. آن‌ها را می‌توان به عنوان خوشبوکننده‌های موقتی در نظر گرفت. بوی خوش و تازه آن‌ها موجب آرامش اعصاب می‌شود. بادی اسپلش را می‌توان بعد از حمام و یا زمانی که می‌خواهید برای مدت کوتاهی بیرون بروید استفاده کنید.

البته این مشکل با راه حل‌هایی که در ادامه خواهیم گفت، قابل حل است. برای باقی‌ماندن بیشتر بادی اسپلش بر روی پوستتان این کار‌ها را انجام دهید:

  1. یک دوش طولانی بگیرید.
  2. بدن خود را پس از آن با لوسیون چرب کنید.
  3. بادی اسپلش را به تمام نقاط بدن، مخصوصا نقاط نبض‌دار بپاشید.
  4. برای ماندگاری بهتر می‌توانید از دئودوانتی که بوی شبیه بوی بادی اسپلشتان دارد، استفاده کنید.
  5. قبل از پوشیدن لباس مطمئن شوید بادی اسپلش روی پوستتان خشک شده است.
  6. به موهای تمیز خود نیز اسپری کنید.
تفاوت بادی اسپلش و اسپری بدن

بادی میست چیست؟

تفاوت بادی اسپلش و بادی میست در ترکیبات سازنده آن‌ها است. بادی میست یک مایع عطری است که در بطری اسپری عرضه می‌شود. معمولاً با آب، الکل و ترکیبی از عطرهای مختلف ساخته می‌شود که می‌تواند شامل رایحه‌های مصنوعی و روغن‌های معطر باشد. این ترکیب را می‌توان روز پوست تمام نقاط بدن استفاده کرد و مانند بادی اسپلش، بهتر است آن را بلافاصله بعد از حمام استفاده کرد. بادی میست علاوه بر این که به بدن یک عطر فوق‌العاده دوست داشتنی به بدن می‌دهد، می‌تواند پوست بدن را مرطوب کرده و به طراوت آن کمک کند؛ چرا که روغن‌های مخصوص معطر خاصی در ساخت آن بهره می‌جویند. همین امر موجب تفاوت بادی اسپلش با بادی میست می‌شود.

همانطور که تفاوت بادی اسپلش و بادی میست ممکن است برای افراد غیرقابل تشخیص باشد، ممکن است بادی میست را با عطر هم اشتباه بگیرید. همانطور که گفته شد تفاوت بادی میست و بادی اسپلش در ترکیبات آن است.

همین امر برای بادی میست و عطر هم صدق می‌کند. عطرها به ندرت حاوی آب هستند. در عوض، آن‌ها با الکل و حجم بالایی از عطرهای شیمیایی که توسط عطرساز ساخته می‌شوند، ترکیب می‌شوند. بادی میست رایحه‌ای ملایم داشته که پس از ۱ الی ۴ ساعت از بین می‌رود؛ در حالی که عطرها رایحه‌ای بسیار قوی داشته و به تدریج در طول روز محو می‌شوند.

بهترین روش استفاده از بادی میست

تفاوت بادی اسپلش و بادی میست را به طور کامل متوجه شدید. حال به شما آموزش میدهیم که چگونه از بادی میستتان استفاده کنید که ماندگاری بیشتری نیز داشته باشد.

  • مستقیماً روی پوست شما اعمال می شود. مانند یک عطر، با استفاده از مه یا اسپری روی نقاط گرما بهترین عملکرد را خواهید داشت. بادی میست گاهی اوقات می‌توانند به عنوان آبرسان عمل کنند، بنابراین از این مزیت استفاده کنید و روی سینه، بازوها، هر جایی که دوست دارید، اسپری کنید!
  • آن را روی لباس های خود امتحان کنید! به دلیل محتوای کم الکل، اسپری‌کردن روی لباس‌های نازک خطر بسیار کمتری برای لباس دارد و بوی آن مانند یک ادوپرفیوم قوی به تار و پود لباس نفوذ نمی کند.
  • به دلیل ماهیت سبک رایحه‌های موجود در بادی میست‌ها، اغلب می‌توانید از چندین اسپری برای ترکیب رایحه‌های زیبا مانند عطرهای نارگیل، گل‌ و دیگر رایحه‌ها استفاده کنید تا عطر تابستانی فوق‌العاده‌ای برای تعطیلات تابستان در ساحل ایجاد کنید.
تفاوت بادی اسپلش و بادی میست

اسپری بدن چیست؟

اسپری بدن اکثر ویژگی‌های مشابه بادی میست را دارد؛ اما روش پخش مایع درون آن به دلیل تفاوت غلظت مواد، کمی متفاوت است. اسپری بدن معمولاً در یک بطری آئروسل عرضه می‌شود و از فشار برای پخش عطر استفاده می‌کند، برخلاف محفظه بادی میست که معمولاً از یک پمپ کوچک تولید می‌شود.

 تفاوت بادی اسپلش و اسپری بدن

فرق بادی اسپلش و اسپری بدن را نیز مانند فرق بادی اسپلش و بادی میست، ممکن است خیلی‌ها ندانند. اگر بخواهیم فرق بین بادی اسپلش و اسپری بدن را فقط لفظی و از روی معنیشان در نظر بگیریم، باید بگوییم که اسپلش به معنی صدایی است که توسط برخورد یک مایع به جسم جامد ایجاد می‌شود؛ در حالی که اسپری به معنی پراکنده شدن قطرات کوچک مایع غبار ریز و ملایم است.

از روی همین‌ها می‌توان تفاوت اسپری بدن و بادی اسپلش را فهمید. اسپری به دلیل داشتن غلظت بالاتری از مواد نحوه پخش‌شدنش نیز متفاوت است.

مهم‌ترین تفاوت بادی اسپلش و اسپری بدن در این است که اگر بادی اسپلش را به طور مستقیم روی پوست بزنید، به دلیل وجود مواد طبیعی می‌تواند به طراوت پوست کمک کند و همچنین قیمت بالاتری نیز دارند. در حالی که اسپری بدن ارزان‌تر بوده و در صورت جذب‌شدن توسط پوست می‌تواند منجر به بروز حساسیت‌ها و حتی سرطان هم شوند.

همچنین بخوانید: راه‌های برنزه شدن پوست + عوارض و فواید برنزه کردن در آفتاب

فرق بادی اسپلش و اسپری بدن

تفاوت بادی اسپلش و بادی میست

تفاوت اسپری بدن با بادی اسپلش را به طور کامل متوجه شدیم حال به سراغ تفاوت بادی اسپلش و بادی میست برویم. اولین تفاوتی که می‌توان برای این دو محصول نام برد این است که میزان ماندگاریشان با هم متفاوت است. بادی میست‌ها نسبت به بادی اسپلش‌ها محصولاتی جدید بوده و ماندگاری بیشتری نیز دارند.

اما اصلی‌ترین فرق بادی میست و بادی اسپلش ترکیبات آن‌ها است. در بادی میست از چربی‌ها و روغن‌های معطر بیشتری استفاده شده که همین امر موجب افزایش ماندگاری آن‌ها نیز شده است. می‌توان از این محصول به جای عطر و ادکلن هم استفاده کرد؛ هر چند هنوز هم ماندگاری کمتری نسبت به عطرها دارند.

تفاوت بادی اسپلش و این ماده عطری کمتر از فرق بادی اسپلش با اسپری بدن است و این دو ماده بیشتر به هم شبیه هستند. به طور کلی فرق بادي ميست و بادي اسپلش چندان حائز اهمیت نیست؛ زیرا ویژگی‌های یکسانی دارند. هنگامی که دست به خرید یکی از این دو محصول می‌زنید، در واقع همان عطر و ادوپرفیوم را خریداری می‌کنید، تنها تفاوتی که دارند این است که غلظت و ماندگای کم‌تری نسبت به سایر خوشبوکننده‌ها دارند.

تفاوت بادی اسپلش با سایر مواد خوشبو کننده کمی بیشتر است؛ زیرا این خوشبوکننده تازه وارد بازار شده، دارای ترکیبات طبیعی‌تری نسبت به بقیه است.

چه زمانی از بادی میست، بادی اسپلش و یا اسپری بدن استفاده کنیم؟

تفاوت ترکیبات این سه محصول می‌تواند منجر تفاوت در استفاده این‌ها نیز شود. البته تفاوت بادی اسپلش و بادی میست خیلی کم است را می‌توان تقریبا یک جور از آن‌ها استفاده کرد؛ اما سایر محصولات را بهتر است به درست‌ترین شکل ممکن مورد استفاده قرار داد. حال بیایید ببینیم کدام فرمول برای چه موقعیت‌هایی بهتر عمل می‌کند.

از آن‌جایی که محصولاتی مانند بادی میست، بادی اسپلش و اسپری بدن رایحه‌ای سبک‌تر دارند که ماندگاری آن‌ها نیز برای مدت کوتاه‌تری است، پیشنهاد می‌کنیم این رایحه‌ها را برای هر فعالیتی مانند رفتن به مغازه‌ها، دیدن یک دوست برای یک ناهار ساده یا رفتن به مدرسه و دانشگاه استفاده کنید.

به هیچ عنوان زمان‌هایی که قرار است به مدت طولانی از منزل بیرون بمانید، مخصوصا روزهای گرم، از این محصولات روی بدن خود اسپری نکنید؛ زیرا نمی‌توانند با حجم زیاد عرق و بوی بدن شما مقابله کنند.

فرق بادی اسپلش و بادی میست

سوالات متداول

فرق اصلی بادی میست و بادی اسپلش چیست؟

این دو تفاوت چندانی با هم نداشته و شبیه به هم هستند. تنها تفاوتی که می‌توان برای آن‌ها در نظر گرفت ترکیبات و ماندگاری آن‌ها است.

تفاوت اصلی اسپری بدن و بادی اسپلش چیست؟

اسپری دارای ترکیبات شیمیایی است و درصد الکل بالاتر و ماندگاری بیشتری نیز دارد، درحالی که بادی اسپلش از ترکیبات طبیعی‌تر و ماندگاری کمتری است.

جمع‌بندی

تفاوت بادی اسپلش و اسپری بدن و سایر محصولات را در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم. هر کدام از محصولات خوشبوکننده دارای تعریف خاصی هستند که با دانستن آن‌ها می‌توانید بهتر محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. هر چند فرق بادی میست و بادی اسپلش چندان زیاد نبوده و می‌توان گفت که این دو دارای ویژگی‌های یکسانی هستند؛ اما باز هم تفاوت بادی اسپلش به دلیل طبیعی‌تربودن و جدیدبودن با بقیه محصولات زیاد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا