گیاهان داروییبهترینتغذیهخواص خوراکی ها و نوشیدنی هادانستنی هالیست

بهترین دمنوش برای رفلاکس معده: 12 دمنوش کاهش اسید معده

3.3
(38)

همانطور که می‌دانید رفلاکس معده به معنی بازگشت اسید معده به لوله مری است که به اصلاح به آن GERD می‌گویند. عوامل متعددی باعث ایجاد  GERD می‌شوند. در صورتی که دچار این مشکل هستید، می‌توانید از دمنوش های گیاهی برای رفلاکس معده استفاده کنید. بهترین دمنوش برای رفلاکس معده دمنوشی است که در زمان کوتاه‌تری ناراحتی رفلاکس معده شما را برطرف کند. چندین دمنوش اسید معده وجود دارد که در منزل می‌توانید آن‌ها را تهیه و میل فرمایید. ما در این مقاله از فارسی رو به معرفی چند دمنوش رفلاکس معده و مواردی از بهترین دمنوش اسید معده برای شما عزیزان خواهیم پرداخت.

بهترین دمنوش برای اسید معده: چه دمنوش های گیاهی برای رفلاکس معده مناسب هستند؟

گیاهانی وجود دارند که به کاهش اسید معده و سوزش سردل در افرادی که دچار این عارضه هستند کمک می‌کند. این گیاهان ‌در دسترس هستند و تهیه دمنوش آن‌ها بسیار آسان است. در ادامه چند دمنوش مخصوص اسید معده برای انتخاب بهترین دمنوش برای رفلاکس معده به شما معرفی خواهد شد.

دمنوش بابونه و رفلاکس معده

بابونه نوعی گیاه گل‌دار و حاوی مقادیر زیادی از فلاونوئیدها و آنتی اکسیدان‌ها است؛ علاوه بر آن گیاه بابونه دارای خواص ضد اسیدی است که می‌توان از آن به عنوان دمنوش رفلاکس معده استفاده کرد. برای تهیه آن که جزئی از بهترین دمنوش برای اسید معده است، کافیست مقداری از بابونه را در آب جوش ریخته و مانند چای سیاه دم ‌کنیم. معمولا از بابونه خشک‌شده برای تهیه دمنوش ضد اسید معده استفاده می‌شود. این دمنوش برای اسید معده را ۱۵ دقیقه قبل از صبحانه به صورت ناشتا میل فرمایید. این کار را به مدت دو هفته هر روز انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

همچنین بخوانید: بهترین دمنوش نفخ شکم و معده | چه دمنوش‌هایی ضد نفخ شکم هستند

بهترین دمنوش برای رفلاکس معده

دمنوش پونه از بهترین دمنوش برای اسید معده

یکی از انواع بهترین دمنوش برای رفلاکس معده دمنوش پونه است. گیاه پونه یکی از مفید‌ترین گیاهان برای معده شناخته شده است و حاوی مقادیر زیادی از ویتامین‌های آ ب ث کلسیم تانن و… است. برای تهیه دمنوش پونه کافیست ۲ قاشق چای‌خوری پونه خشک را در مقداری آب جوش به مدت ۵ دقیقه بجوشانید یا ده دقیقه آن را دم کنید. می‌توانید برای بهتر شدن نتیجه از یک یا دو قاشق چای‌خوری عسل داخل دمنوش رفلاکس معده پونه استفاده کنید. روزی یک یا نهایتا دو فنجان دمنوش پونه برای کاهش اثرات رفلاکس معده کافی است.

دمنوش آویشن برای رفلاکس معده

آویشن گیاهی کوهی خوش‌عطر، خوش‌طعم و دارای خواص درمانی فراوانی است. در مواردی که اسید معده آزاردهنده می‌شود می‌توان از دمنوش آویشن برای رفلاکس معده استفاده کرد که یکی از انواع بهترین دمنوش برای اسید معده محسوب می‌شود. برای تهیه این دمنوش کافی است دوقاشق غذا خوری آویشن خشک شده را در دو فنجان آب جوش به مدت 15 دقیقه دم کرد. نوشیدن روزی یک یا دو فنجان دمنوش آویشن برای کاهش اسید معده کافی است.

دمنوش زنجبیل برای اسید معده

ریشه زنجبیل برای کاهش اثرات التهاب مری و معده بسیار مفید است. یکی از انواع بهترین دمنوش برای رفلاکس معده دمنوش زنجبیل است. برای تهیه‌ی آن ریشه زنجبیل را در آب جوش مدت ۵ دقیقه جوشانده و میل فرمایید. استفاده بیش از اندازه از دمنوش ضد رفلاکس معده زنجبیل باعث ترشح اسید معده می‌گردد پس در استفاده از آن محتاط باشید.

همچنین بخوانید: بهترین دمنوش گلودرد | دمنوش برای گلودرد شدید، سرفه و گرفتگی صدا

دمنوش اسید معده

دمنوش ریشه شیرین بیان

یکی از بهترین گیاهان کاهش اسید معده ریشه شیرین بیان است. برای تهیه دمنوش رفلاکس معده شیرین بیان یک قاشق چای‌خوری از پودر ریشه شیرین بیان را در یک لیوان آب جوش حل کرده و به صورت ناشتا نیم ساعت قبل از صبحانه میل فرمایید. با اینکه از انواع بهترین دمنوش برای اسید معده، دمنوش شیرین بیان است، اما شما باید در استفاده از ریشه شیرین بیان محتاط باشید زیرا این گیاه باعث افزایش فشارخون می‌گردد؛ بنابراین در افرادی که دارای فشار خون بالا هستند استفاده از آن توصیه نمی‌شود.

دمنوش برای کاهش اسید معده بادرنجبویه

گیاه بادرنجبویه برای کاهش اسید معده می‌تواند به عنوان دمنوش استفاده شود و یکی از انواع بهترین دمنوش برای رفلاکس معده محسوب می‌شود. در صورت داشتن حساسیت به این گیاه از مصرف آن اجتناب فرمایید. استفاده طولانی مدت از دمنوش بادرنجبویه توصیه نمی‌شود.

دمنوش اسید معده خارمریم

یکی از دمنوش ‌های مناسب برای رفلاکس معده دمنوش خارمریم است. این گیاه به دلیل داشتن خواص ضد التهابی باعث کاهش اثرات التهابی رفلاکس معده می‌شود.

دمنوش زردچوبه از بهترین دم نوش برای رفلاکس معده

یکی از دمنوش های ضد اسید معده دمنوش زردچوبه است. این دمنوش مخصوص رفلاکس معده و کاهش احساس سوزش در دستگاه گوارش، ازجمله مری و معده مفید است. زردچوبه دارای خواص ضدالتهابی است؛ لذا در کاهش التهاب ناشی از رفلاکس اسید معده نقش مؤثری را ایفا می‌کند.

دمنوش رفلاکس معده

دمنوش نارنج

نارنج به دلیل ایجاد لایه مخاطی در دیواره دستگاه گوارش باعث محافظت از مری، معده و روده در برابر اثرات مخرب اسید زیاد معده می‌گردد؛ بنابراین دمنوش نارنج می‌تواند به عنوان یکی از انواع بهترین دمنوش برای رفلاکس معده استفاده شود.

دمنوش پرسیاوشان

نوعی دمنوش مناسب برای اسید معده وجود دارد به نام دمنوش پرسیاوشان. پرسیاوشان گیاهی است که ترکیبات آن ترشح اسید اضافی را متوقف و اختلالات گوارشی را برطرف می‌کند. می‌توانید از دمنوش پرسیاوشان به عنوان یکی از انواع بهترین دمنوش برای رفلاکس معده برای کاهش ترشح اسید معده خود استفاده کنید.

دمنوش زیره سیاه از بهترین دم نوش برای اسید معده

یکی از راه‌های کاهش سوزش سردل استفاده از دمنوش زیره سیاه است که می‌توانید روزی یک با دوبار از آن برای کاهش اسید معده خود و بهبود علائم گوارشی ناشی از ترشح زیاد اسید نوش جان نمایید.

دمنوش ریشه گل ختمی

ریشه این گیاه به ‌دلیل وجود لیزاب فراوان در کاهش اسید معده بسیار مؤثر است و دارای خاصیت ضدالتهابی، مرطوب کنندگی، نرم کنندگی و چسبندگی بالایی است؛ بنابراین استفاده از دمنوش اسید معده ریشه گل ختمی در درمان رفلاکس معده بسیار مؤثر خواهد بود.

همچنین بخوانید: بهترین دمنوش برای سرماخوردگی | طرز تهیه دمنوش مناسب سرماخوردگی قوی

بهترین دمنوش برای اسید معده

سوالات متداول

چه دمنوش هایی برای رفلاکس معده خوب است؟

انواع مختلفی دمنوش مناسب برای کاهش اسید معده وجود دارد. چند دمنوش گیاهی برای رفلاکس معده را در داخل مقاله نام بردیم. به طور خلاصه دمنوش‌های پونه، آویشن، بابونه، زنجبیل، پرسیاوشان، خارمریم، شیرین بیان، بادرنجبویه، نارنج و … جزئی از انواع بهترین دمنوش برای رفلاکس معده به شمار می‌آیند.

برای رفلاکس معده چه بخوریم؟

می‌توانید از این دمنوش های مفید برای رفلاکس معده استفاده کنید: دمنوش آویشن، پونه، زنجبیل، بابونه، نارنج، خارمریم، پرسیاوشان، ریشه گل ختمی، شیرین بیان و …

جمع‌بندی

در این مقاله سعی ما بر این بود که به معرفی انواعی از بهترین دمنوش برای رفلاکس معده بپردازیم. این دمنوش‌ها حاوی ترکیبات مفیدی برای کاهش ترشح اسید معده و برطرف‌کردن التهاب ناشی از آن هستند. انتخاب بهترین دم نوش برای اسید معده بستگی به شرایط فردی شما دارد. مصرف این دمنوش‌ها در حد تعادل و درصورت عدم حساسیت نسبت به آن‌ها برای تسکین عوارض و همچنین پیشگیری از تولید بیش از حد اسید معده توصیه می‌شود. باید توجه داشته باشید که دمنوش‌ رفلاکس معده هرگز نمی‌تواند جایگزین دارو شود وشما حتی اگر بهترین دم نوش برای رفلاکس معده را انتخاب کرده باشید، باید برای درمان انواع بیماری ها خود حتما به پزشک مراجعه نمایید.

چند دمنوش اسید معده را به شما معرفی کردیم از جمله: دمنوش پونه، آویشن، بابونه، زنجبیل، ریشه شیرین بیان، بادرنجبویه، خارمریم، پرسیاوشان و زردچوبه. امید است که مطالب ذکر شده درباره معرفی چند دمنوش مفید برای رفلاکس معده برای شما مفید واقع شده باشد. لطفا اگر انتقاد و یا پیشنهادی درباره مقاله معرفی انواع دمنوش برای رفلاکس اسید معده دارید ما را از شنیدن آن‌ بهره‌مند فرمایید.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

میانگین 3.3 / 5. تعداد 38

اولین نفری باش که رای میده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا