آموزش

10 راهکار عملی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

به عمل کار برآید به سخن‌دانی نیست! حتی اگر میلیون‌ها واژه از یک زبان را در ذهن داشته باشید، تا زمانی که نتوانید به آن زبان صحبت کنید، هیچکس مهارت شما را تایید نخواهد کرد. به همین دلیل است که تقویت مکالمه زبان انگلیسی انقدر اهمیت دارد. صحبت به این زبان، مهم‌ترین هدف یادگیری است و رسیدن به آن، نیاز به تلاش و تکرار بسیار زیادی دارد.
موسسات زیادی ادعا می‌کنند که می‌توانند مهارت Speaking شما را به سطح پیشرفته برسانند؛ اما حتی بهترین روش‌ها هم بدون تمرین عملی بی‌نتیجه خواهند ماند. کدام تمرین‌ها بیشترین تاثیر را در رشد مهارت مکالمه دارند؟ با ما همراه باشید تا در ۱۰ قدم به این سوال پاسخ دهیم!
صحبت کردن به زبان انگلیسی یک مهارت کاملا عملی است، بنابراین نباید در کتاب‌ها به دنبال یادگیری آن باشید. اگر به فکر تقویت مکالمه زبان انگلیسی راه‌های زیر را امتحان کنید:

۱- شرکت در دوره‌های مکالمه محور

شرکت در کلاس‌های آموزشی بیشترین تاثیر را در یادگیری زبان دارد. در صورتی که می‌خواهید به صورت اختصاصی روی مهارت Speaking تمرکز کنید، بهتر است دوره‌های تخصصی مکالمه را انتخاب کنید. دوره‌های آموزش زبان انگلیسی سفیر، با محوریت مکالمه و بحث آزاد، به شما کمک می‌کنند که در فضایی تعاملی از این زبان استفاده کنید، متوجه نقاط ضعف و قوت خود شوید و هرچه سریع‌تر رشد کنید.

۲- استفاده از تکنیک سایه

یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت مهارت تلفظ و مکالمه صحیح به زبان انگلیسی، استفاده از تکنیک سایه زنی یا Shadowing است. در این تکنیک، به یک فیلم، پادکست، کتاب صوتی یا هر نوع فایل صوتی و تصویری دیگر به زبان انگلیسی نیاز دارید. روش کار به این صورت است که باید اصطلاحات و جملات موجود در فیلم یا پادکست را برای خود تکرار کنید.
در ابتدای کار، بهتر است تنها روی مکالمات یک کاراکتر خاص تمرکز داشته باشید. همچنین می‌توانید روی اصطلاحات خاص، مثلا مواردی که در رستوران یا هنگام خرید گفته می‌شود تمرکز کنید. آموزش زبان انگلیسی برای کودکان نیز قابل استفاده است و می‌توان آن‌ها را با تماشای انیمیشن و تقلید از کاراکترهای کارتونی موردعلاقه‌شان، به مکالمه انگلیسی تشویق کرد.

۳- مکالمه روزمره به زبان انگلیسی

بهترین راه برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی این است که به صورت روزمره از این زبان استفاده کنید. در محل کار، خانه، فروشگاه، باشگاه و هر فضای دیگری سعی کنید اصطلاحات معمول را به زبان انگلیسی برای خود بیان کنید. اگر همراهی دارید که برای مکالمه می‌توانید از او کمک بگیرید چه بهتر، وگرنه می‌توانید تنها برای خود زمزمه کنید تا به کاربرد عبارات عادت کنید.

۴- قرار گرفتن در فضاهایی به زبان انگلیسی

هیچ چیز به اندازه یک فضای انگلیسی زبان نمی‌تواند شما را در یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی کمک کند. لزوما قرار نیست در یک کشور انگلیسی‌زبان زندگی کنید؛ این فضا می‌تواند یک گروه مجازی به زبان انگلیسی، یک کلاس یا فضای شغلی شما باشد. کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی سفیر، به دلیل تمرکز کامل روی مهارت مکالمه، فضایی تعاملی برای زبان‌آموزان ایجاد می‌کند.

۵- برقراری ارتباط با انگلیسی‌زبان‌های Native

دنیای مجازی، مرزهای بین کشورها را برداشته است. این روزها می‌توانید از سراسر دنیا دوستانی بیابید و با آن‌ها صحبت کنید. از این فرصت، می‌توانید برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی ‌ استفاده کنید. شبکه‌های اجتماعی تعاملی مانند اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و لینکدین بهترین انتخاب‌ها برای برقراری ارتباط با افرادی هستند که زبان مادری آن‌ها انگلیسی است. حتی می‌توانید به این افراد بگویید که در حال یادگیری هستید تا برای پیشرفت سریع‌تر به شما کمک کنند.

۶- یادگیری موضوعی مکالمه

هدف خود از صحبت به زبان انگلیسی را تعیین کنید. می‌خواهید در دانشگاه تحصیل کنید؟ قصد کار کردن در کشورهای دیگر را دارید؟ یک سفر پیش رو دارید؟ بهتر است در ابتدا از اهداف کوچک شروع کنید. به عنوان مثال یادگیری مکالمه انگلیسی برای خرید، رفتن به رستوران، هتل و کارهای روزمره بهترین ایده برای آغاز راه است.

۷- حفظ کردن شعر و آهنگ انگلیسی

موسیقی، نسبت به اصطلاحات خشک و بی‌روح، ماندگاری بهتری در ذهن دارد. موسیقی متناسب با سطح خود را انتخاب کنید و سراغ اشعار عامیانه‌تر بروید. برای  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان سراغ شعرهایی بروید که علاوه بر لحن ساده، محتواهای کاربردی و آموزنده داشته باشند. به عنوان مثال شعرهایی درباره سلام و احوالپرسی، مدرسه و مهدکودک، نام حیوانات و غذاها بهترین انتخاب برای رده سنی کودک هستند.

۸- ضبط کردن صدای خود و گوش دادن به آن

کمتر کسی پیدا می‌شود که مشتاق شنیدن صدای ضبط شده خود باشد، اما این کار در تقویت مکالمه زبان انگلیسی بسیار مهم است. با شنیدن فایل ضبط شده می‌توانید روی نحوه تلفظ و لحن خود بیشتر تمرکز کنید و در صورت نیاز آن را اصلاح نمایید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید فایل ضبط شده را به استاد زبان انگلیسی خود نشان دهید یا از یک متخصص درباره مهارت خود کمک بگیرید.

۹- یادگیری اصطلاح به جای واژه

حفظ کردن واژه برای یادگیری یک زبان جدید تنها در مراحل ابتدایی کاربرد دارد. به جای این کار، بهتر است از منابع مختلف اصطلاحات کاربردی را جمع‌آوری کنید و به یادگیری آن‌ها بپردازید. اخبار انگلیسی، فیلم، کتاب و پادکست بهترین منابع برای یافتن عبارت‌های جدید در جهت تقویت مکالمه زبان انگلیسی ‌ هستند.

۱۰- در آخر، از صحبت کردن در دنیای واقعی نترسید!

بسیاری از افراد روش‌های مختلفی را برای یادگیری مکالمه به کار می‌برند، اما در آخر در موقعیت‌های واقعی از به کارگیری این زبان امتناع دارند. ترس از تلفظ غلط، احتمال سوء برداشت از سوی طرف مقابل و نگرانی از ناتوانی در مدیریت مکالمه از دلایل مهمی است که موجب می‌شود افراد به زبان انگلیسی حرف نزنند. برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی باید در هر موقعیتی از این زبان استفاده کنید؛ با دیدن یک توریست، در کلاس درس و در محل کار از انگلیسی حرف زدن نترسید. زیرا صحبت کردن، تنها کاری است که در نهایت به رشد مهارت مکالمه کمک خواهد کرد.

 کلاس مکالمه سفیر برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

دوره‌های فقط مکالمه موسسه سفیر، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تمرکز روی این مهارت کاربردی زبان انگلیسی هستند. کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی سفیر، ماهیتی تعاملی دارند و به همین دلیل، در کمترین زمان منجر به تسلط کامل به مکالمه انگلیسی خواهند شد. شرکت در این دوره‌ها به صورت حضوری و آنلاین ممکن است. کافی است به شعب سفیر مراجعه کنید یا در سایت Gosafir.com به صورت آنلاین آزمون تعیین سطح بدهید و در کلاس‌ها شرکت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا