ترند های روز

راهنمای کامل برای شرکت در مزایده خودرو

یکی از پیشنهادات بسیار خوب در بازار خودرو برای کسب سود از مسیر خرید و فروش وسایل نقلیه، شرکت در مزایده خودرو است. در این راستا بهترین شیوه برای بررسی اطلاعات، آدرس، شماره تماس و جزئیات خودرو با مراجعه به سایت مزایده خودرو میسر می‌شود. برای این که در هر مزایده شرکت کنید، از قبل باید راهنمای شرکت در مزایده خودرو به صورت آنلاین و قوانین و مدارک مربوطه را مطالعه کنید. در این گزارش قصد داریم شما را برای شرکت در مزایده وسایل نقلیه آماده کنیم. همراه ما باشید تا به نقل از سایت رسمی آگهی‌های مزایده ماشین، اطلاعات جامع را در این باره ارائه دهیم.

نکات اولیه برای شرکت در مزایده خودرو

در فرایند مزایده خودرو، خریداران قیمتی مابین قیمت بازار و قیمت پایه ارائه شده توسط کارشناس رسمی دادگستری را برای خرید خودرو اعلام می‌کنند. اطلاع رسانی این مزایدات از طریق روزنامه‌های کثیرالانتشار و سایت مزایده کار انجام می‌گیرد. بنابر اعلام مدیر مزایدات خودروهای فروشی در ایران این قابلیت با ایجاد وب سایت ویژه برای درج آگهی‌های فروش خودرو فراهم شده است. با استفاده از این وب سایت‌ها کاربران می‌توانند بدون نیاز به خرید روزنامه در هر لحظه و در هر جا به تمام آگهی‌های مزایده و برنامه‌های مربوط به مزایده خودروها دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این در صورتی که افراد در سایت آگهی مزایده کار ثبت نام کنند می‌توانند بدون محدودیت از تمامی اطلاعات مربوط به مزایده‌های وسایل نقلیه بهره‌مند شوند.

آشنایی با انواع مزایده خودرو

در حالت کلی دو نوع مزایده عمومی و خصوصی وجود دارد و شما قبل از شرکت در هر گونه مزایده‌ای باید با نوع آن آشنا شوید. معمولا قیمت پایه برای هر وسیله نقلیه در مزایده عمومی از قبل توسط کارشناس دادگستری تعیین می‌شود و بعد از آن که قیمت‌های پیشنهادی در بازه تاریخ مورد نظر ارائه شوند، در نهایت پس از اتمام تاریخ مزایده برنده مشخص و معرفی می‌شود. لازم به ذکر است که همه مردم می‌توانند در چنین مزایده‌هایی که از نوع عمومی هستند شرکت کنند؛ اما در مزایده‌های خصوصی هر فردی نمی‌تواند شرکت کند و معمولا دعوت نامه‌های رسمی برای عده‌ای از افراد جهت شرکت در این نوع مزایده‌ها ارسال می‌شود. همچنین در این نوع مزایده قیمت پیشنهادی و برنده نامعلوم و بدون ‌نام اعلام می‌شود.

در بحث مربوط به انواع مزایده خودرو دسته‌بندی دیگری نیز می‌توان ایجاد کرد:

مزایده خودرو شرکت‌های خودروسازی

در این نوع مزایده شرکت‌های بزرگ سازنده خودرو در ایران مانند ایران خودرو و سایپا لیست وسایل نقلیه مزایده خود را اعلام کرده تاریخ آن را مشخص می‌کنند. در چنین شرایطی تمامی افراد واجد شرایط که در ادامه ذکر می‌کنیم، طبق قانون می‌توانند در آن شرکت کنند.

مزایده خودرو ارگان‌های دولتی و خصوصی

در مزایده ارگان‌های دولتی و خصوصی ارگان‌هایی مانند سپاه، مراکز مبارزه با مواد مخدر، ادارات، شرکت‌ها و واحدهای نظامی می‌توانند خودروهای خود را از طریق برگزاری مزایده به فروش برسانند.

مدارک لازم برای شرکت در مزایده خودرو

در حالت کلی مدارک اولیه جهت ثبت نام در مزایده خودرو برای یک ارگان نسبت به ارگان دیگر با هم فرق دارد؛ اما باز هم موارد زیر را می‌توانید برای شرکت در مزایده خودرو در نظر داشته باشید:

 • داشتن حداقل سن 18 سال
 • ارائه مدرک هویتی معتبر از جمله کارت ملی و شناسنامه به مرکز برگزار کننده مزایده
 • پرداخت وجه واریزی اولیه(حدود 10 درصد قیمت پایه) برای ضمانت پرداخت کل مبلغ پس از برنده شدن (این وجه در پایان مزایده به شرکت کنندگان بازگردانده می‌شود.)

مدارک لازم برای پلاک خودرو خریداری شده در مزایده

پس از آنکه در مزایده شرکت کردید و در آن برنده شدید لازم است نسبت به ثبت پلاک با حضور در مراکز مربوطه پلیس راهور اقدام کنید.

برای منظور حتما مدارک احراز هویت همچون شناسنامه و کارت ملی و گواهینامه را به همراه داشته باشید. ارائه کارتکس و همچنین مدارک سکونت مالک در این امر ضروری است.

راهنمای ثبت نام در مزایده خودرو آنلاين

بدون داشتن اطلاعات کافی و درست و دارا بودن شرایط شرکت در مزایده‌های خودرو به هیچ عنوان نباید در مزایده‌ها شرکت کنید و مبلغ تضمینی را پرداخت نمایید. به همین خاطر اگر اطلاعات کافی در این باره نداشته باشید و تشخیصتان در سلامت و کارایی خودرو نادرست و با خطا همراه باشد با ضرر و زیان مواجه می‌شوید. از این رو معمولا افرادی که در مزایده خودروها شرکت می‌کنند مهارت‌های بسیار خوبی در این زمینه دارند و یا این که از افراد ماهر کمک می‌گیرند. با این حال بهتر است قبل ورود به این بازار چند نکته را در نظر داشته باشید:

 • زمان دقیق برگزاری مزایده‌ها را در سایت‌های خبری و آگهی‌های سایت مزایده کار به صورت مستمر بررسی کنید.
 • قبل از ثبت نام در سایت‌های خبری و آگهی‌های سایت مزایده کار، در مورد تاریخ برگزاری مزایده، مکان برگزاری، مبلغ اولیه به عنوان ودیعه و شرایط دقیق شرکت در مزایده آن خودرو را مطالعه کنید.
 • مدارک کامل برای ثبت نام و شرکت در مزایده هر نوع وسیله نقلیه را از قبل تهیه و آماده کنید؛ در صورتی که مدارک شما ناقص و یا معتبر نباشد، در تضاد با قانون بوده و از لیست شرکت کنندگان حذف می‌شوید.
 • فرمول‌های پیشنهادی برای قیمت دهی در مزایده خودرو را یاد بگیرید. قیمت پیشنهادی شما در مزایده همواره باید از قیمت بازار کمتر و از قیمت پایه بیشتر باشد. در پایان در نظر داشته باشید که برخی اوقات خودرو بدون پلاک و حتی با باک خالی به شما تحویل داده می‌شود. بنابراین خودتان باید هزینه‌های اضافی برای خلافی مالیات، ثبت سند، پلاک و غیره پرداخت کنید.

مزایای شرکت در مزایده خودرو

از زمان آغاز به کار مزایده‌های آنلاین در سایت مزایده خودرو مزایایی مطرح شده است که فعالیت در این سایت را برای شرکت در مزایده ارجح‌تر می‌کند. این مزایا به شرح زیر هستند:

 • خودروهای خریداری شده از طریق مزایده آنلاین در مقایسه با خودروهای خریداری شده از نمایندگی‌ها و یا سایت‌های دیگر ارزان‌تر هستند؛ به گونه‌ای که احتمالا مجبور باشید خودرو موردنظر خود را در سایت‌ها و نمایندگی‌ها با همان مشخصات مشابه با تفاوت قیمتی بیشتر خریداری کنید. اما سایت مزایده کار این روند را با بودجه کمتر، آسان می‌کند.
 • در آگهی‌های مزایده خودرو هر وسیله نقلیه سبک تا سنگین را از برندهای داخلی تا خارجی می‌توانید پبدا کنید؛ حتی خودروهای گران قیمت خارجی را می‌توانید به وسیله مزایده با قیمت پایین خریداری نمایید.
 • امکان یافتن خودرو کاملا جدید و سالم یا با کمترین کارکرد در سایت مزایده خودرو وجود دارد که خیال شما را از بابت عدم نیاز به تعمیر و سالم بودن خودرو راحت می‌کند.
 • اگر شما جزو علاقه مندان به کلکسیون خودروهای قدیمی باشید، در مزایده کار می‌توانید با قیمت‌های پیشنهادی جذاب و ارزان نسبت به بازار، در مزایده خودرو شرکت کنید.

مزایده کار، اولین سامانه آگهی‌های آنلاین مزایده خودرو در کشور

برای شرکت در مزایده هر خودرویی اگر با نکات ثبت نام و درج قیمت پیشنهادی به خوبی آشنا باشید، می‌توانید تجربه بسیار جذابی را از خرید خودرو به این شیوه کسب کنید. سایت مزایده کار با سال‌ها تجربه در زمینه مزایده هزاران خودرو ایرانی و خارجی، امکان درج هزاران آگهی بروز مزایده وسایل نقلیه از اقصی نقاط ایران را برای شرکت کنندگان فراهم کرده است. اطلاعات مربوط به هر ماشین، موتور سیکلت و کلکسیونی از خودروهای قدیمی و جدید به طور کامل در هر آگهی بدون کمترین خطایی و با جزئیات درج می‌شود. در این راستا کارشناسان مزایده کار تجربه جدیدی از خرید و فروش ایمن را با همراهی مشتریان در صفر تا صد مراحل مزایده فراهم می‌کنند. کافیست در سایت مزایده کار mozayedecar.ir ثبت نام کنید تا متوجه عملکرد بسیار خوب و مسئولیت پذیری تک تک پرسنل مزایده کار باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا