آرایشی و زیباییآرایش صورتسلامت عمومیمراقبت از پوست

11 نکته اساسی جهت مراقبت پوست در فصل پاییز و سرما

با شروع شدن فصل پاییز و سرد شدن هوا، پوست صورت و بدن به طورطبیعی شروع به خشک شدن می کند. از طرفی استفاده از وسایل گرمایشی در خانه و یامحل کار نیز، باعث کم شدن رطوبت هوا و دهیدراته شدن پوست می شود و در نتیجه موجب خشکی، خارش و ترک خوردن پوست می گردد. به همین دلیل رسیدگی به پوست خیلی مهم خواهد بود. با توجه به اهمیت مقوله مراقبت از پوست در پاییز، در این قسمت قصد داریم تا به نکات اساسی در این مورد اشاره کنیم.

 در پاییز برنامه مراقبت از پوست تغییر می کند

با آغاز پاییز، هوا سردتر و متلاطم‌تر می شود، بادهای تندو شدیدتری شروع به وزش می کند و دمای روزانه هم به شدت تغییر می‌کند. روزهای پاییزی، گرم و مرطوب هستند ولی شب ها خشک‌ و خنک.  به همین جهت پوست شما باید خود را با این تغییرات آب و هوایی جور کند. پس، برنامه مراقبت از پوست در فصل پاییز با بقیه فصل‌ها تفاوت دارد.

 

نکات اساسی مراقبت از پوست در فصل پاییز

images_1696748592_652254300fc62.jpg

در این قسمت به بیان مهمترین نکات برای مراقبت از پوست میپردازیم ولی اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه مراقبت و نگهداری از پوست دارید، میتوانید به بخش مقالات مراقبت پوستی نیکرخ مراجعه کنید که مرجع تخصصی زیبایی پوست میباشد.

 

از شوینده مناسب فصل پاییز استفاده کنید

با کاهش دما، رطوبت هم  کم می شود به همین دلیل خشکی هوا  موجب کم شدن رطوبت می شود.در چنین حالتی بهتر است از شوینده صورت حاوی آبرسانی بیشتر استفاده کنید. استفاده از یک پاک کننده میسلار Micellar Cleansing Water  موجب آبرسانی پوست میشود، و آن را در برابر آسیب  سرمای این فصل، محافظت می‌کند. همچنین شوینده‌های ملایم سلولهای مرده پوست را از بین می‌برند و از خشکی یا گرفتگی سلول های پوست جلوگیری می‌کنند.

 

 استفاده از مرطوب کننده قوی برای مراقبت از پوست در فصل پاییز

مرطوب کننده مزایای بسیاری برای محافظت و مراقبت از پوست در برابر خشکی و شرایط بد آب و هوا دارد. خیلی از افراد بر این باورند که فقط پوست خشک نیاز به مرطوب کننده دارد اما اینتصور کاملا اشتباه است .حتی افرادی که دارای  پوست چرب هستند هم نیاز به کرم مرطوب کننده دارند.  بهتر است برای مراقبت از پوست خشک درفصل پاییز  از کرم هایی با پایه چربی استفاده کنید و برای محافظت از پوست چرب از مرطوب کننده های با پایه آب استفاده کنید.

بهترین موقع برای استفاده از کرم مرطوب کننده زمانی است که صورتتان را با پاک کننده مناسب پاک کرده اید زیرا در این زمان همه چربی ها و آلودگی ها شسته شده و پوست مناسب جذب ویتامین می باشد. هنگام خرید پاک کننده دقت کنیدکه بهترین پاک کننده ها برای محافظت از پوست آن هایی هستند که حاوی ویتامین ای و سی هستند.

 

برای مراقبت از پوست در پاییز از زدن ضد آفتاب غافل نشوید

استفاده از کرم ضدآفتاب تنها برای  فصل تابستان نیست . بلکه در فصل پاییز و زمستان هم برای مراقبت از پوست مناسب است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. چنانچه تا کنون فکر می کردید به علت ملایم تر شدن نور آفتاب در فصل های پاییز و زمستان نیازی به ضدآفتاب ندارید سخت در اشتباه بوده اید، زیرا مصرف نکردن ضدآفتاب در فصل سرما بموجب خشکی پوست می شود. به همین دلیل برای مراقبت از پوست در پاییز از ضدآفتاب هایی با  SPF30 به بالا استفاده کنید تا پوستتان در مقابل اشعه های خورشید در آسیب نبیند و دچار خشکی نشود.

 

 سعی کنید پوست را در معرض هوای سرد قرار ندهید

پرهیز از قرار دادن پوست درجریان سرما، خود به خود به حفظ سلامت پوست کمک می کند. با این وجود گرمای مصنوعی حاصل از وسایل گرمایشی منزل هم  با کاهش رطوبت هوا، می تواند اثرات بدی بر روی پوست داشته باشد. به همین جهت متخصصان پوست توصیه می کنند که برای مرطوب نگه داشتن هوای منزل  و کمک به حفاظت از پوست در پاییز از یک دستگاه بخور استفاده شود.

 

 با دست‌ها ی خود مهربان باشید

طی  پاییز و زمستان پوست دست‌ها بیشتر  در معرض خشکی و پوسته پوسته شدن است، پس بهتر است از همین الان که سرمای هوا بیشتر نشده برای محافظت پوست خود از کرم‌های مرطوب‌کننده یا روغن‌های مناسب استفاده کنید.

 

images_1696748610_652254425f38a.jpg

استفاده از کرم دور چشم

سعی کنید از کرم دور چشم استفاده کنید. زیرا که کرم های دور چشم بهترین راه برای محافظت از پوست دور چشم است. به علت اینکه دور چشم عاری از غدد چربی است به همین دلیل سریع تر از سایر نقاط صورت دچار خشکی و چروک می شود. استفاده از کرم دور چشم بهنگهداری از رطوبت کمک کرده و از خشکی و ایجاد چروک ممانعت می کند.

 

استفاده از لوسیون بدن

با کاهش رطوبت هوا دراین فصل ، پوست شما خشک‌تر شده و شروع به خارش می‌کند. یکی از معمولترین راه‌ها برای کاهش خارش پوست آبرسانی کل بدن است. لوسیون‌های بدن در برگیرنده مواد مرطوب کننده و آبرسان هستند و با ایجاد یک لایه محافظ روی پوست موجب می شوند تا رطوبت از دست رفته  به پوست بازگردد. بهترین زمان استفاده از این لوسیون‌ها پس از حمام است به علت اینکه رطوبت جذب شده به پوست در آن باقی بماند.

 

مراقبت از پوست لب با بالم لب

خشک شدن لب ها و ترک خوردن آنها یکی از مشکلات شایع به ویژه در فصل پاییز و زمستان است. چون لب ها فاقد غدد چربی بوده و به خشکی محیط خیلی حساس هستند و به راحتی دچار خشکی و ترک خوردگی می شوند. خیلی از ما برای برطرف کردن خشکی لب ها دایما آنها را با آب دهان خیس می کنیم ولی این کار موجب شدید تر شدن آن می شود. به همین دلیل برای مراقبت از پوست در فصل پاییز به جای زبان کشیدن از  بالم لب استفاده کنید.زمان خرید بالم لب دقت کنید بهترین بالم لب برای مراقبت از پوست لب، بالم لب هایی هستند که دارایSPF  می باشند.

 

از پوست پاهایتان مراقبت کنید

خیلی از افراد به مراقبت از پوست پای خود دقت نمی کنند و به آن اهمیت نمی دهند. پوست پا در فصول سرد سال بیشتر از هر فصل دیگری نیاز به مراقبت دارد زیرا آب و هوای سرد و خشک موجب ایجاد یا تشدید ترک کف پا می شوند. پس برای مراقبت از پوست در فصل پاییز  سعی کنید کف پا را با استفاده از کرم و روغن مناسب مرطوب کنید. با مراقبت صحیح از پوست پا در فصل پاییز و زمستان با بازگشت دوباره تابستان می توانید از صندل‌های زیبای تابستانی با خیال راحت استفاده کنید.

 

استفاده از لایه بردارهای روغنی برای پوست

استفاده از لایه بردارها یکی از راه های محافظت از پوست در فصل پاییز است. استفاده از لایه بردار در پاییز به این علت است که لایه برداری درست موجب جداشدن سلول‌های مرده پوست شده وباعث آبرسانی و رطوبت‌رسانی هرچه بیشترو بهتر به پوست بدن می‌شوند. مناسب ترین لایه بردار برای مراقبت از پوست در فصل پاییز لایه بردارهای روغنی هستند که  دارای بافت و ترکیب یک دست تری می باشند.

 

از ویتامین C غافل نشوید

این نکته را جالب است بدانید که ویتامین سی در فصل های سرد سال تاثیرگذارتر است؛ چون می تواند از پوست در مقابل اشعه های خورشید محافظت کند. این ویتامین نیز موجب یکنواخت شدن رنگدانه های پوست می شود و با ویژگی کلاژن سازی خود، موجب شفاف و روشن‌تر شدن پوست می شود. مصرف مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی دارای ویتامین C در برنامه مراقبت از پوست در پاییز، تاثیر شایان و قابل توجه ای بر روی پوست خواهد داشت.

مطلب مفیدی که مطالعه نمودید توسط مجموعه تخصصی پوست نیکرخ تهیه شده است؛ نیکرخ یک مجموعه فروشگاهی مراقبتی پوست میباشد که طی سالیان دراز در حال فعالیت و درمان در زمینه مراقبت پوست و بیماری های پوستی در حال فعالیت میباشد. شما میتوانید با سرچ کلمه نیکرخ یا فروشگاه نیکرخ در گوگل به این فروشگاه مراجعه نموده و از مقالات و محصولات تخصصی این مجموعه توانا، بهره مند شوید. کافی ست سری به وبسایت مجموعه نیکرخ بزنید تا تمامی این سخنان برای شما واضح گردد.

در ضمن لازم به ذکر است برای خرید محصولات مراقبت پوست تخصصی و هوم کر میتوانید به بخش مورد نظر مراجعه نمایید و در بین تنوع بالای محصولات مراقبت پوست به خرید اینترنتی بپردازید تا بتوانید به بهترین محصولات مراقبت از پوست دست یابید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا