دانستنی ها

سایبان حیاط

سایبان حیاط

سایبان حیاط از جمله کاربردی ترین انواع سایبان موجود به شمار می رود. این نوع سایبان برقی کمک می کند تا بتوان از حیاط منزل بیشترین استفاده را داشت. سایه بان حیاط را می توان برای حیاط منزل، حیاط خلوت و روی درب حیاط مورد استفاده قرار داد. برای آشنایی بیشتر با سایبان حیاط ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید.

معرفی سایبان حیاط

سایبان حیاط به سایبان هایی اطلاق می شود که بر روی حیاط منازل مسکونی یا هر مکان دیگری نصب می شوند. این نوع سایبان با اهداف مختلفی بر روی حیاط نصب می شود. برای مثال ممکن است نور مستقیم آفتاب در برخی از ساعات روز مشکلاتی را به وجود آورد. نصب سایبان بر روی حیاط می تواند به رفع این مشکل تا حدود زیادی کمک کند. البته باید توجه داشته باشیم که انتخاب نوع مناسب سایبان می تواند به افزایش رضایت از سایه بان کمک کند.

سایبان حیاط منزل از جمله سایه بان هایی به شمار می رود که علاوه بر کیفیت، دکوراتیو بودن آن نیز مطرح است. با توجه به اینکه این نوع سایه بان ها در حیاط نصب می شوند، روزانه در معرض دید قرار دارند. این موضوع باعث شده تا جنبه دکوراتیو بودن آنها نیز برای خریدار بسیار مهم باشد.

بدین ترتیب شرکت ایران سایبان با توجه به استقبال بیشتر، انواع سایبان را به صورت دکوراتیو نیز تولید می کند. این موضوع به خاطر تمایل بیشتر افراد به خرید سایبان شیک و زیبا برای حیاط است. علت این استقبال هم این است که سایبان می تواند بخشی از دکوراسیون بیرونی خانه به شمار برود.

سایبان برقی

انواع سایبان حیاط

سایبان حیاط را معمولا شرکت ایران سایبان از نوع بازویی تولید می کند. سایبان بازویی به خاطر مزیت های زیادی که دارد، توانسته است گام بزرگی در جلب رضایت مصرف کننده بردارد. همین امر باعث شده تا سایبان بازویی بیشتر از هر نوع سایبان دیگری برای حیاط به کار رود.

سایبان حیاط برقی یکی از انواع پرکاربرد سایبان مورد استفاده برای حیاط می باشد. این نوع سایبان کاملا اتومات بوده و با استفاده از یک ریموت کنترل می توان باز و بسته کردن آن را انجام داد. سایبان حیاط دستی نوع دیگری از این محصولات به شمار می رود که فاقد موتور می باشد. نیروی محرکه برای باز و بسته شدن با نیروی دست انسان تامین می شود. سایبان دستی با وجود قیمت مناسب تر اما باز هم با استقبال کمتری نسبت به نوع برقی روبرو هستند.

سایه بان حیاط را کارگاه ایران سایبان به صورت یکطرفه و دوطرفه تولید می کند. سایبان یکطرفه حیاط برای ابعاد کوچک و سایبان دوطرفه حیاط برای ابعاد بزرگ تر مورد استفاده قرار می گیرد. سایبان دوطرفه می تواند به صورت برقی و تمام اتوماتیک تولید شود. البته واضح است که هزینه ساخت سایبان دوطرفه بیشتر از سایبان یکطرفه است.

انواع سایبان

مزایای سایبان حیاط

معمولا حیاط منازل دارای ابعاد مختلفی است، هر کدام از مشتریان ممکن است سایه بانی با ابعاد متفاوت نیاز داشته باشند. امکان سفارشی سازی باعث شده تا تولیدی ایران سایبان بتواند برای هر مشتری سایبان مناسبی تولید کند. این موضوع باعث شده تا مشتریان رضایت بسیار بیشتری از سایه بان حیاط داشته باشند.

استفاده از روکش ضد آب

یکی از اهداف استفاده از سایبان حیاط، جلوگیری از رطوبت باران و برف است. این موضوع باعث شده تا چادر دوزی ایران سایبان از روکش های ضد آب استفاده نماید. روکش های ضد آب کمک می کنند تا بتوان با اطمینان خاطر انواع وسایل را زیر سایبان قرار داد.

سبک بودن

یکی دیگر از مزایای سایبان حیاط، سبک بودن آنها است. با توجه به استفاده از آلومینیوم در ساخت این نوع سایه بان، معمولا وزن سبکی دارند. سبک بودن سایبان باعث می شود تا راحت تر نصب شوند. وزن سبک این سایه بان باعث می شود تا طول عمر بیشتری نیز داشته باشند.

عدم زنگ خوردگی

یکی دیگر از ویژگیهای سایبان حیاط، مقاوم بودن به زنگ خوردگی است. معمولا اسکلت اصلی این نوع سایبان از جنس آلومینیوم ساخته می شود. ضد زنگ بودن آلومینیوم باعث شده تا به هیچ عنوان دچار پوسیدگی و زنگ خوردگی نشوند. این موضوع باعث شده تا بتوان سالها از این نوع سایبان استفاده کرد.

کاربردهای سایبان حیاط

یکی از اصلی ترین کاربردهای این نوع سایبان، همان طور که نام آن پیداست، استفاده برای حیاط منازل است. تقریبا همه خانه های حیاط دار نیاز به سایبان دارند. انواع سایبان اگر از نوع متحرک ساخته شوند، در صورت عدم نیاز می توان آنها را جمع کرد. بدین ترتیب می توان از هوای آزاد نیز در مواقع مناسب بهره مند شد.

سایبان حیاط خلوت

حیاط خلوت یکی از بخش های بسیار کاربردی هر خانه محسوب می شود. با توجه به استفاده های فراوان، اغلب خانه ها دارای حیات خلوت هستند. سایبان حیاط خلوت کمک می کند تا در هر شرایط جوی بتوان از فضای موجود نهایت استفاده را برد. حیاط خلوت معمولا فضای نسبتا کوچکی دارد. این موضوع به کاهش قیمت سایه بان حیاط خلوت کمک می کند.

سایبان روی درب حیاط

سایبان روی درب حیاط می تواند به ظاهر و نمای بیرونی ساختمان جلوه ای خاص بدهد. از طرفی دیگر به عنوان محافظی برای درب حیاط عمل می کند و مانع از رسیدن رطوبت به درب می شود. سایبان روی درب حیاط محیط مناسبی برای نورپردازی درب حیاط نیز به شمار می رود. بدین ترتیب در سال های اخیر استقبال از سایبان روی درب حیاط بسیار زیاد شده است.

قیمت سایبان حیاط

قیمت سایبان حیاط بستگی زیادی به مواد و متریالی دارد که در ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به کاربرد آلومینیوم در این نوع سایه بان ها، می توان نتیجه گرفت قیمت آنها کمی بالا است. البته این موضوع به هیچ وجه مانع استفاده از این نوع سایبان نشده است. علت این استقبال را هم می توان مزایای بسیار زیاد این نوع سایه بان دانست.

نحوه سفارش سایبان حیاط

افرادی که در خانه حیاط دار زندگی می کنند، بهتر است برای تهیه انواع سایبان حیاط، به سایت ایران سایبان مراجعه کنند. زیرا یکی از شرکت های معتبر در زمینه تولید سایبان، ایران سایبان است. شرکت ایران سایبان با تلاش متخصصان توانسته بهترین و با کیفیت ترین سایبان حیاطی را تولید نماید. هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری یا آنلاین می توان برای خرید انواع سایه بان حیاط اقدام کرد. البته این موضوع را باید مد نظر داشت که خرید آنلاین می تواند مقرون به صرفه تر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا