فناوری در زندگی

بازسازی خانه قدیمی را از کجا شروع کنیم؟

بازسازی خانه های قدیمی معمولا از ساخت یک خانه جدید و نو دردسر بیشتری را به همراه دارد. بسیاری از مردم تصور می کنند که بازسازی منزل به معنای تغییر کفپوش و دیوارپوش داخل خانه است. اما واقعیت این است که جزئیات بیشتری باید برای بازسازی تغییر داده شوند که توجه به آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد. افرادی که قصد بازسازی خانه قدیمی خود را دارند، با در نظر داشتن نقشه راه، می توانند راحت تر فرآیند بازسازی خانه های قدیمی را انجام دهند. در ادامه مقاله قصد داریم اولویت های بازسازی را به صورت مرحله به مرحله توضیح دهیم.

اولویت های بازسازی خانه قدیمی

بازسازی و نوسازی فقط با هدف زیباسازی خانه های قدیمی انجام نمی شود. بلکه باید با انجام این اقدامات به عملکرد مناسب خانه های قدیمی نیز توجه شود. اولویت های نسبتا زیادی برای بازسازی خانه های قدیمی وجود دارند که حتما باید با توجه به نیاز خانه و شرایط آن، این اقدامات را به ترتیب انجام دهید. یکی از دلایل سردرگمی افراد برای بازسازی منزل این است که نمی دانند کار بازسازی را از کجا انجام دهند. با بررسی اولویت های بازسازی و نوسازی خانه، این دغدغه افراد برطرف خواهد شد.

  1. افزایش استحکام ساختمان

اولین قدم برای بازسازی خانه های قدیمی باید افزایش استحکام این خانه ها باشد. خانه های قدیمی در اثر گذر زمان استحکام خود را از دست می دهند و ممکن است آسیب پذیرتر شوند. می توان با تخریب و ساخت مجدد دیوارها و یا استفاده از روش های نوین، استحکام خانه ها را به ویژه در برابر زلزله افزایش داد.

  1. تعویض یا سرویس تاسیسات و لوله کشی

تاسیسات و لوله کشی داخل ساختمان معمولا 10 سال طول عمر مفید دارند. اگر بیش از 10 سال از عمر خانه می گذرد، باید اقدام به تعویض لوله کشی و تاسیسات کنید. در غیر این صورت با یک سرویس ساده و رفع مشکلات موجود (در صورت وجود)، می توانید مجددا از سیستم تاسیسات و لوله کشی استفاده کنید.

  1. اصلاح رنگ یا رنگ کاری جدید برای خانه

اصلاح رنگ، رفع ترک خوردگی های روی دیوار یا رنگ کاری مجدد از جمله اقداماتی هستند که تاثیر زیادی روی زیبایی خانه دارند. می توان به جای اصلاح رنگ، از کاغذ دیواری های مدرن یا کلاسیک برای طراحی خانه ها استفاده کرد.

  1. تعویض کابینت های آشپزخانه

برای بازسازی خانه باید به تعویض کابینت های آشپزخانه نیز بپردازید. معمولا کابینت آشپزخانه جلوه زیادی در خانه دارد. کابینت های قدیمی می توانند روی ظاهر آشپزخانه تاثیر منفی داشته باشند. بنابراین حتما باید برای بازسازی خانه، علاوه بر تعویض دیوارپوش های آشپزخانه حتما اقدام به تعویض کابینت ها نیز کنید. کابینت های گلاس و ممبران جزء کابینت های پرطرفدار برای آشپزخانه ها محسوب می شوند.

انتخاب بهترین کفپوش برای بازسازی خانه

  1. انتخاب بهترین کفپوش برای بازسازی خانه

تغییر کفپوش در هنگام بازسازی خانه جزء واجبات است. اما اگر کفپوش منزل هنوز سالم است، می توان برای کاهش هزینه بازسازی خانه از همان کفپوش های قدیمی نیز استفاده کرد. در غیر این صورت حتما باید کفپوش های قدیمی با کفپوش های جدید از نوع سرامیک یا پارکت تعویض شوند.

  1. تعویض شیرآلات بهداشتی

شیرآلات بهداشتی که در سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه مورد استفاده قرار گرفته اند، تاثیر زیادی روی زیبایی خانه دارند. برای بازسازی خانه باید تا حد امکان این شیرآلات تعویض شوند. خوشبختانه هزینه تعویض این شیرآلات چندان زیاد نبوده و می توان با حداقل هزینه این کار را انجام داد.

  1. تعمیر سقف و کناف کاری

در نهایت برای حفظ زیبایی خانه و نوسازی آن، می توان تعمیر سقف را نیز انجام داد. در صورتی که سقف نیاز به رنگ کاری دارد، می توان با کمک افراد متخصص سقف را رنگ کرد. علاوه بر این، کناف کاری نیز می تواند تاثیر زیادی روی زیبایی خانه و ظاهر جدید آن داشته باشد.

هزینه بازسازی خانه چقدر است؟

هزینه بازسازی خانه چقدر است؟

هزینه بازسازی خانه تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی است که از جمله آن ها می توان به پیچیدگی و حجم کار اشاره کرد. خانه های مسکونی قدیمی باید به صورت باطنی نوسازی شوند. یعنی تاسیسات، لوله کشی و بسیاری از تجهیزات داخلی نیاز به تعویض دارند. اما خانه های جدید می توانند با بازسازی ساده، ظاهر زیباتری برای فروش، اجاره و یا زندگی پیدا کنند. بنابراین، هزینه بازسازی خانه بستگی به شرایط خانه و قدمت ساخت آن دارد.

شرکت ویستا افرند؛ مشاور شما برای بازسازی منزل با کمترین هزینه

اولویت بندی برای بازسازی خانه می تواند روی کاهش هزینه های بازسازی تاثیر زیادی داشته باشد. اما برای اولویت بندی حتما باید متخصصین بازسازی و نوسازی منزل، شرایط منزل را مورد بررسی قرار دهند و با توجه به آن و بودجه کارفرما، اقدامات لازم را انجام دهند. شرکت ویستا افرند، یک شرکت در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی منزل است که خدمات حرفه ای را در این زمینه ارائه می کند. برای دریافت مشاوره جهت بازسازی خانه های قدیمی و دریافت قیمت، می توانید به سایت این شرکت مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا