کسب و کار کوچکآموزشچه چیزیدانستنی ها

بهترین نوع پالت برای استفاده در مناطق شمالی کشور چیست؟

آیا استفاده از پالت چوبی درمناطق شمالی کشور سودمندتر است یا پالت پلاستیکی؟ با توجه به اینکه پالت چوبی در تمام بخش ها بسیار جلوتر از استفاده از پالت های پلاستیکی است و از نظر قیمتی و محیطی فواید زیادی دارد و از نظر بهداشتی سالم تر است. اما با توجه به اینکه چوب قارچ و کپک بیشتری به خود جذب می کند و در مقابل پلاستیک دارای طول عمر کمتری است آیا استفاده از آن در مناطق شمالی مناسب است؟ در این مقاله قصد داریم به شناسایی بهترین نوع پالت برای استفاده در مناطق شمالی کشور بپردازیم برای این منظور همراه ما باشید.

استفاده از پالت پلاستیکی در مناطق شمالی

پالت های پلاستیکی معمولا برای حمل و نقل غذاهای تازه و منجمد و دارویی یا سایر محصولات با الزامات بهداشتی استفاده می شود. پالت های پلاستیکی غیر متخلخل هستند و به راحتی تمیز، شستشو یا استریل می شوند.

پالت های پلاستیکی 3 برابر گران تر از چوب هستند. آنها سبک تر هستند، اما سطح صاف آنها باعث لغزنده و پایداری کمتر برای انباشته شدن آنها می شود.

اگر محصولاتی را به خارج از استان یا خارج از کشور ارسال می کنید که امکان بازگشت و استفاده مجدد وجود ندارد، بعید است که پالت های پلاستیکی گران قیمت یک انتخاب تجاری اقتصادی برای شما باشند. اگر از طریق محموله هوایی یا به دلیل شرایط بهداشتی حمل می کنید یا اگر به کشورهایی که واردات پالت چوبی را تنظیم یا ممنوع می کنند ارسال می کنید، ممکن است متفاوت باشد.

در حالی که پالت های پلاستیکی اغلب به عنوان دوستدار محیط زیست معرفی می شوند، نمی توان آنها را به راحتی تعمیر کرد. آنها باید برای بازیافت ذوب شوند. با این حال، طول عمر آنها بسیار بیشتر از چوب است.

مزیت اصلی پالت های پلاستیکی این است که می توان آنها را برای مدت طولانی بدون شکستگی دوباره استفاده کرد. آنها برای نگهداری و استفاده مجدد در انبارها عالی هستند.

استفاده از پالت های چوبی در مناطق شمالی

پالت های چوبی تقریباً 3 برابر ارزان تر از پالت های پلاستیکی هستند و حداقل 10 برابر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. آنها وزن بیشتری نسبت به پلاستیک دارند و به راحتی قابل تعمیر و استفاده مجدد هستند.

با این حال، آنها برای اقلام شکننده ایده آل نیستند. بست های مورد استفاده در پالت های چوبی ممکن است به اقلام آسیب برساند. خطر سوراخ شدن وجود دارد.

پالت های چوبی دارای درجه ایمنی آتش سوزی مشابه پلاستیک نیستند. پالت های پلاستیکی در دمای بسیار بالاتر از چوب می سوزند، بنابراین به تولیدکنندگان توصیه می شود هنگام تصمیم گیری برای خرید پالت ها، کدهای آتش نشانی ساختمان را بررسی کنند.

به طور خلاصه، استفاده از پالت های چوبی و پلاستیکی مزایا و معایبی دارد. انتخاب شما به ترکیبی از عوامل مانند محصول و صنعت شما، استانداردها و مقررات قابل اجرا، بودجه و اقتصاد بلندمدت بستگی دارد.

پنج دلیل برای انتخاب پالت پلاستیکی به جای پالت چوبی در مناطق شمالی

پالت های چوبی رایج ترین پالت های مورد استفاده در صنعت تولید و لجستیک هستند. به خوبی شناخته شده است که یکی از ارزان ترین جایگزین ها است و می تواند در طول عمر خود مجددا استفاده و تعمیر شود. با این حال، پالت های چوبی سنگین هستند و به راحتی می شکنند، به این معنی که به طور منظم باید تعویض شوند. علاوه بر این، پالت‌های چوبی به دلیل سطح ناهموارشان به سختی تمیز می‌شوند و در صورت مرطوب بودن در معرض خطر آلودگی هستند. در سال های اخیر، پالت ها از تعداد فزاینده ای مواد از جمله پلاستیک، فلز و حتی مقوا ساخته شده اند. پالت های پلاستیکی سریع ترین جایگزین برای چوب هستند. این به دلیل پنج دلیل اصلی زیر است.

1. پالت های پلاستیکی بادوام هستند

پالت های پلاستیکی دوام بیشتری نسبت به پالت های چوبی در مناطق شمالی دارند زیرا احتمال خراب شدن آنها در سفرهای مکرر کمتر است. این پالت ها برای حمل محموله های سنگین در حین حمل و نقل و جابجایی با لیفتراک در انبار ایده آل هستند. همچنین در مقایسه با پالت های چوبی در برابر شرایط آب و هوایی بین حرکت ها مقاومت بیشتری دارند.

2. پالت های پلاستیکی کم هزینه هستند

از آنجایی که پالت‌های پلاستیکی سبک‌تر از واحدهای چوبی هستند، نرخ حمل‌ونقل از طریق جاده، دریا یا هوا پایین‌تر است. مزیت بزرگ پالت های پلاستیکی نسبت به پالت های چوبی، قابل تنظیم بودن آنهاست. پالت های قابل تنظیم اغلب دارای یک پایه نه پایه هستند که در پالت های دیگر لانه می کند و باعث صرفه جویی در فضای ارزشمند یک انبار می شود.

اگرچه پالت های پلاستیکی اغلب هزینه اولیه بالاتری دارند، اما هزینه هر سفر یک پالت پلاستیکی به دلیل دوام آنها اغلب به طور قابل توجهی کمتر است. در سال های اخیر، پیشرفت های جدید در فناوری، هزینه پالت های پلاستیکی را در مقایسه با پالت های چوبی کاهش داده است.

3 . پالت های پلاستیکی بهداشتی هستند

از آنجایی که پالت های پلاستیکی رطوبت را جذب نمی کنند، مشکلات رایج پالت های چوبی مانند پوسیدگی، آلودگی، بخور و جذب بو دیگر نگران کننده نیستند. بر خلاف انواع دیگر پالت ها، پالت های پلاستیکی معمولا به صورت یک تکه ساخته می شوند. بنابراین، سطح صاف پالت های پلاستیکی را می توان به راحتی و به طور کامل تمیز کرد. پالت های پلاستیکی برای صنایعی با الزامات قانونی و بهداشتی مانند داروسازی و مواد غذایی و آشامیدنی ایده آل هستند.

4. پالت های پلاستیکی سازگار با محیط زیست هستند

پالت های پلاستیکی نسبت به پالت های چوبی سازگارتر با محیط زیست هستند زیرا انتخاب پالت های پلاستیکی به جای چوب باعث کاهش جنگل زدایی می شود. پالت‌های پلاستیکی ساخته شده از پلاستیک بازیافتی هستند به طوری که میزان ضایعات را کاهش می دهند.

5. پالت های پلاستیکی برای همه ایمن تر هستند

انتخاب پالت های پلاستیکی به جای پالت های چوبی باعث از بین رفتن میخ ها و تخته های شکسته می شود. این بدان معناست که اشیاء قیمتی شما کمتر آسیب می بینند و کارمندان شما محیط کاری امن تری دارند.

اگرچه پالت های پلاستیکی مزایای زیادی نسبت به پالت های چوبی دارند، اما هر دو در نهایت به هدف پالت بستگی دارند. اگر از پالت برای ارسال کالا به خارج از کشور با شانس بازگشت کم استفاده شود، سبک ترین و کم هزینه ترین جایگزین ایده آل خواهد بود. با این حال، اگر هدف از پالت استفاده مجدد برای سفرهای متعدد به یک فروشگاه یا انبار شما باشد، پالت چوبی یک جایگزین بادوام و یک انتخاب اقتصادی تری است.

باید بدانیم که پالت ها بخشی ضروری از زنجیره تامین مدرن هستند. برای نگهداری و حمل و نقل باید از پالت استفاده کنیم. پالت ها معمولا از چوب یا پلاستیک ساخته می شوند. اما با افزایش آگاهی از حفاظت از محیط زیست جهانی، پالت های پلاستیکی به انتخاب بهتری نسبت به پالت های چوبی تبدیل شده اند. بنابراین بهترین نوع پالت برای استفاده در مناطق شمالی کشور پالت پلاستیکی محسوب می شود اما اگر قصد دارید از پالت استفاده مجدد کنید و یا یک دیزاین نوستالژیک داشته باشید شاید پالت چوبی گزینه ی مناسب تری باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا