آموزشدانستنی ها

قیمت دوره icdl در آموزشگاه‌های مختلف

آگاهی از قیمت دوره icdl در آموزشگاه‌های مختلف و انتخاب بهترین و به صرفه‌ترین موسسه برای آموزش یکی از مهمترین دغدغه‌ها برای علاقمندان است. بیشتر افرادی که تمایل دارند در چنین دوره‌هایی شرکت کنند و مدرک معتبر و رسمی فنی حرفه‌ای را از آن خود سازند، با این پرسش اساسی روبرو می‌شوند.

همان‌طور که می‌دانید با شرکت در دوره icdl مهارت‌های هفتگانه کامپیوتر و نرم‌افزارهای مهم و کاربردی، آی تی، ورد، اکسس، اکسل، پاورپوینت، نحوه کار با ایمیل و اینترنت را آموزش خواهید دید. بسیاری از افرادی که تمایل به شرکت در آن داشته و یا می‌خواهند به بررسی قیمت دوره icdl در آموزشگاه‌های مختلف اقدام نمایند می‌خواهند پس از دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای، که اعتبار بالایی هم دارد، در خارج از کشور اقامت کنند و یا به کسب و کار مشغول شوند.

در این مقاله به ارائه مطالبی در زمینه هزینه دوره icdl خواهیم پرداخت. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص هستید با ما همراه باشید.

قیمت دوره icdl

قیمت icdl با توجه به مزایایی که شرکت در آن فراهم می‌سازد، کاملاً مقرون به صرفه و مناسب در نظر گرفته شده است و می توان گفت هزینه مدرک icdl بسیار ناچیز است و عمده هزینه شما صرف یادگیری و آموزش خواهد شد و خود مدرک تنها یک هزینه ناچیز برای ثبت نام در آزمون فنی حرفه ای دارد.

اگر دسترسی شما به محل برگزاری دوره با دشواری همراه است، می‌توانید روش آنلاین را انتخاب کنید. در این صورت مجبور نیستید برای شرکت در کلاس در محلی خاص حاضر شوید و یا مدت زمان‌های طولانی را صرف ماندن در ترافیک، دود و رفت و آمد سازید.

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای شرکت در این کلاس‌ها ارائه سرفصل‌های متناسب با بازار کار است. دوره icdl به طور کامل با استانداردهای اعلام شده از سمت سازمان فنی و حرفه‌ای و اصول آن مطابقت دارد. پس از پشت سر گذاشتن دوره نیز موفق به دریافت مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای خواهید شد. این مدرک تنها یک گواهینامه محض از یک آموزشگاه نبوده و برایتان ارزش و اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

عامل دیگری که قیمت icdl را مقرون به صرفه می‌سازد استفاده از اساتید بسیار مجرب و کارآزموده برای آموزش به علاقمندان است. پس از پایان کلاس‌ها نیز به بازار کار مناسبی معرفی خواهید شد. لذا دغدغه‌ای بابت استخدام نخواهید داشت.

علاوه بر این، به دلیل استاندارد بودن دوره پس از پشت سر گذاشتن کلاس‌ها، می‌توانید به راحت‌ترین شکل ممکن به بازارهای کار داخلی و یا حتی خارج از کشور جذب شده و به استخدام در بیایید.

هزینه دوره icdl مجازی و حضوری

بسیاری از افراد با این پرسش روبرو می‌شوند که هزینه دوره icdl به صورت مجازی با قیمت آن به شکل حضوری، تفاوت دارد یا خیر؟. در پاسخ به این سوال باید گفت که چند عامل مهم قیمت دوره icdl را با تغییر مواجه می‌سازد. یکی از مهمترین این عوامل آموزشگاه‌ها هستند.

هر کدام از موسسه‌ها قیمت خاصی را برای این دوره تعیین کرده‌اند که اندکی با دیگر آموزشگاه‌ها تفاوت دارد. شیوه برگزاری کلاس‌ها، حضوری یا آنلاین و یا حتی خصوصی بودن آن‌ها نیز قیمت این دوره را تغییر می‌دهد. در حالت معمول قیمت کلاس‌های آنلاین کمتر است.

به جز تفاوت قیمت icdl در کلاس‌های آنلاین، خصوصی و حضوری، تفاوت دیگری در آن‌ها به چشم نمی‌خورد. یعنی شرکت کنندگان متون و محتوا و سرفصل‌های مشترکی را دریافت کرده و در نهایت نیز به همان مدرک icdl فنی و حرفه‌ای معتبر دست پیدا خواهند نمود. به این نکته نیز توجه داشته باشید که تنها شرکت کنندگانی می‌توانند مدرک این دوره را به دست آورند که امتیازهای مورد نیاز را کسب نموده باشند.

 

مقایسه قیمت دوره icdl در آموزشگاه‌های مختلف

همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد قیمت icdl ممکن است در آموزشگاه‌های مختلف با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشد. پس احتمال دارد موسساتی را پیدا کنید که کمترین قیمت را برای برگزاری آن از شما دریافت می‌نمایند. با این حال نباید تنها با توجه به این فاکتور موسسه‌ای را برای پشت سر گذاشتن این دوره انتخاب کنید.

پس علاوه بر بررسی قیمت و هزینه دوره icdl به فاکتورهای دیگری هم دقت کنید تا در نهایت از عملکرد و انتخاب خود رضایت خاطر داشته باشید. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که باید به آن توجه کنید این است که آیا آموزشگاه مورد نظرتان از اساتید با تجربه و کارآزموده در تدریس مباحث و سرفصل‌ها استفاده کرده یا خیر؟.

این فاکتور اهمیت بسیار زیادی داشته و می‌تواند وجه تمایز یک آموزشگاه خوب و موفق از یک موسسه ناکارآمد باشد. اگر در حین بررسی آموزشگاه متوجه شدید که قیمت دوره icdl در آن پایین‌تر از سایر مراکز است اما از اساتید خبره و کاربلد بهره نبرده، بهتر است از حضور در کلاس‌های آن صرف نظر کنید.

علاوه بر بررسی تجارب اساتید، بهتر است به بررسی این نکته هم بپردازید که آیا آموزشگاه مورد نظر مدرک معتبر به شما ارائه می‌دهد یا خیر و آیا مدرک ارائه شده برای استخدام شدن و ورود به بازار کار مورد تایید قرار می‌گیرد؟.

این احتمال وجود دارد که برخی از موسسات دوره مورد نظر را بدون مدرک رسمی و معتبر در اختیارتان قرار دهند و یا مدارکی را به شما ارائه دهند که برای ورود به بازار کار داخلی و بین‌المللی هیچ کمکی نخواهد کرد‌.

پس از این مورد به بررسی این موضوع اقدام کنید که آیا آموزشگاه، دوره‌های پروژه محور و یا عملی را در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌دهد یا از این امکان بهره نبرده است؟.

همان‌طور که می‌دانید انجام پروژه‌های عملی و یا پشت سر گذاشتن دوره‌های پروژه محور، نقش قابل توجهی در عمق بخشی به یادگیری‌های شما داشته و نقاط قوت و ضعفتان را نشان می‌دهد. پس حواستان به این نکته هم باشد که موسسه‌ای را برای دریافت دوره آی سی دی ال انتخاب کنید که پروژه‌های عملی در اختیارتان قرار می‌دهد.

علاوه بر بررسی این موارد و پس از آگاهی از قیمت دوره icdl در آموزشگاه مورد نظر خود، باید امکان برگزاری دوره‌های آنلاین در آن را هم ارزیابی کنید و مطمئن شوید که این دوره‌ها با جلسات رفع اشکال همراه هستند و یا امکان ضبط مباحث و آموزش‌ها برای شرکت کنندگان وجود دارد تا بتوانند به صورت مجدد و مکرر از مباحث آموزش داده شده استفاده کنند.

آموزشگاه مورد نظر شما باید علاوه بر دریافت مناسب‌ترین قیمت icdl از سابقه‌ای طولانی در زمینه تدریس حضوری و آنلاین برخوردار باشد و این دوره‌ها را با کیفیت بالا در اختیار متقاضیان قرار دهد تا رضایت خاطر آن‌ها را جلب کند.

مدرک icdl را چطور باید دریافت کنیم؟

معمولا آموزشگاههای مختلف بعد از گذراندن دوره به شما مدرکی از همان آموزشگاه ارایه می شود اما نکته مهم این است که مدرکی که در تمام سازمان ها و نهادهای داخل کشور اعتبار دارد، تنها مدرک فنی حرفه ای است.

اما نکته بسیار مهم این است که شما برای دریافت مدرک از فنی حرفه ای لزوما نیاز نیست در فنی حرفه ای و به صورت حضوری آموزش ببینید، می توانید در یکی از دوره های آنلاین icdl شرکت کرده و مهارت های لازم را کسب کنید و سپس برای آزمون فنی حرفه ای با مبلغی ناچیز ثبت نام کرده و در صورت قبولی مدرک را دریافت کنید.

آیا حتما باید در کلاس های آموزشی شرکت کنیم؟

اگر احساس می‌کنید که برای دریافت مدرک ICDL به مشکل نخواهید خورد، قبلا در دوره های آموزشی شرکت کرده اید، به مباحث دوره icdl مسلط هستید و به هر شکل احساس می کنید که مهارت های هفتگانه کامپیوتر را بلد هستید، نیازی به شرکت در کلاس های آموزشی ICDL نخواهید داشت و می‌توانید برای دریافت مدرک ICDL رایگان اقدام نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا