ترفندها و آموزش های آرایشیآرایش صورتآرایش مژه و ابروآرایشی و زیباییبررسی محصولات آرایشی و زیبایی

بهترین زمان برای دور انداختن لوازم آرایشی

لوازم آرایشی و بهداشتی از مهم ترین ابزارهایی هستند که می توانند پوست صورت را دچار مشکل کنند، از آن جایی که لوازم آرایشی تجزیه شده و از هم جدا می شوند، در صورتی که لوازم آرایشی و بهداشتی قابل استفاده نباشند محل مناسبی برای رشد و زندگی باکتری و ویروس ها تلقی می شوند.

 

چرا باید لوازم آرایشی را دور انداخت؟

استفاده از لوازم آرایشی فاسد موجب بروز انواع عفونت های پوستی، بیماری های ویروسی همچون تبخال و حتی سایر بیماری های پوستی خواهد شد، لوازمی که برای آرایش صورت و پوست استفاده می کنید حتما به تاریخ آن نگاه کنید و بعد خرید را انجام دهید.

در صورتی که لوازم آرایشی قدیمی که نیاز به جایگزین شدن داشته باشند، تعویض نشوند در پوست تان التهاب، حساسیت و سوزش را مشاهده خواهید کرد.

برچسب های مهم لوازم آرایشی

تاریخ انقضاء

هنگام خرید محصولات آرایش و بهداشتی توجه کنید که کلیه محصولات تاریخ انقضاء داشته باشند، ضمن این که در صورتی که محصولی آرایشی به شیوه های اشتباه استفاده و نگهداری شوند، احتمال خراب شدن شان زودتر از تاریخ انقضاء وجود دارد.

بهترین مکان نگهداری از لوازم آرایشی را می توان مکان هایی خشک و خنک عنوان کرد، از نگهداری لوازم آرایشی در مکان های گرم و تر جدا خودداری کنید، در صورتی که از محصول تان و لوازم آرایشی به بهترین شکل استفاده و نگهداری کرده باشید می توانید از محصول تا تاریخ انقضای آن استفاده کنید.

محصولات هیپوآلرژنیک

محصولاتی که دارای این برچسب هستند کاملاً ضد حساسیت هستند و استفاده از آن ها باعث بروز واکنش ها آلرژیک نمی شوند.

محصولات طبیعی و اورگانیک

لوازم آرایشی و بهداشتی های که در ساخت شان از مواد طبیعی و اورگانیک استفاده می شود، این محصولات فاقد فلزات سنگین، رنگ های مصنوعی و مواد افزونی هستند و در ساخت شان از مواد طبیعی موجود در طبیعت استفاده می شود.

بهترین زمان برای دور انداختن لوازم آرایشی

توجه به تاریخ باز کردن لوازم آرایشی و بهداشتی

هنگام باز کردن لوازم آرایشی تان به تاریخ انقضای آن ها توجه کنید در اغلب محصولات تاریخ انقضا با حرف M نمایش داده می شود، به طور مثال اگر روی یک کرم M3 مشاهده کردید به معنی این است که محصول از زمان باز شدن تا 3 ماه قابل استفاده می باشد و سپس باید دور انداخته شود.

نکات مهمی که باید هنگام استفاده از محصولات آرایش و بهداشتی توجه کنید

علاوه به توجه بر تاریخ انقضای لوازم آرایشی و به مواردی از جمله تغییراتی که در رنگ، بو، بافت لوازم آرایشی تان ایجاد شده توجه کنید، در صورتی که مواد داخل لوازم تان از همدیگر جداشده اند توصیه می کنیم از استفاده از آن ها خودداری کرده و آن ها را دور بیاندازید.

اگر محصولات و لوازم آرایشی تان برای مدتی در محیط های آلوده و غیربهداشتی قرار گرفته اند و امکان ضد عفونی شان وجود ندارد توصیه می شود که حتماً دور انداخته شوند.

بهترین زمان برای دور انداختن لوازم آرایشی

در این بخش بهترین زمان برای دور انداختن لوازم آرایشی آورده شده است.

رژ لب

با توجه به تحقیقات، رژ لب ها را باید هر سال تعویض کنید، از آن جایی که از این محصول به صورت مستقیم با لب و دهان برخورد می کند احتمال انتقال باکتری ها افزایش پیدا خواهد کرد.

با توجه به تحقیقات رژلب های قدیمی حاوی مقدار بسیاری باکتری های کشنده هستند، برای جلوگیری از انتقال باکتری های افراد به یگدیگر از استفاده از رژلب های سایر افراد خودداری کنید.

کرم پودر

اغلب کرم پودرها تا ۲ سال انقضاء دارند، در صورتی که متوجه تغییر رنگ کرم پودر شدید و یا محلول این محصول از هم جدا شده است باید آن را دور بیاندازید، کرم پودر ها به دلیل داشتن آب محل مناسبی برای تجمع باکتری ها هستند و برخورد باکتری به پوست و ورود آن به پوست موجب بروز جوش های پوستی خواهد شد.

کرم ضد آفتاب را هر 6 ماه یک بار تعویض کنید.

ریمل

ریمل ها را لازم است هر 3 ماه یک بار عوض کنید، ریمل های خشک شده بستر مناسبی برای تجمع باکتری ها معرفی می شوند، در صورتی که از ریمل فاسد استفاده شود موجب عفونت پلک، گل مژه و التهاب ملتحمه خواهد شد.

خط چشم مایع

خط چشم های مایع باید هر 3 تا 6 ماه تعویض شوند، مدادهای چشم ماندگاری بیشتری در مقایسه با خط چشم های مایع دارند، از آن جایی که خط چش های مایع حای مقداری آب هستند و محیط های مرطوب محل تجمع باکتری ها هستند توصیه می شود که هر 3 تا 6 ماه یکبار خط چشم تان را عوض کنید.

بهترین زمان برای دور انداختن لوازم آرایشی

محصولات پودری (سایه چشم و رژگونه)

امکان استفاده از محصولات پودری از جمله سایه چشم و رژگونه 2 تا 3 سال وجود دارد.

از آن جایی که امکان تماس سایه چشم با غشای مخاطی وجود دارد احتمال ورود باکتری به این محصول وجود دارد، نفوذ باکتری و میکروب موجب بروز عفونت های چشمی در افراد خواهد شد.

اسفنج های آرایشی

اسنفج های آرایشی از پرمصرف ترین ابزار آرایشی هستند که باید هر 3 تا 6 ماه تعویض شوند، از آن جایی که این ابزار حاوی مقدار بسیار زیادی سلول های مرده پوست و یا باکتری هستند باید پس از استفاده در 3 تا 6 ماه دور انداخته شوند.

باکتری های موجود روی اسفنج ها و براش ها موجب بروز التهابات و بثورات پوستی خواهند شد، در نتیجه استفاده از اسفنج های آرایشی به خصوص آن هایی که مرطوب می شوند بیشتر از 6 ماه به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

خرید لوازم آرایشی

یکی از فروشگاه های لوازم آرایشی آرایش تاپ می باشد که لوازم آرایشی با کیفیت و اورجینال عرضه می کند و می تواند یکی از انتخاب ها برای خرید لوازم آرایشی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا