خدماتبهتریندانستنی هاراهنما

بهترین وکیل مهریه در کرج چه کمکی می‌تواند بکند؟

مهریه برگرفته از سنت و مذهب در حقوق قضایی ایران است و با توجه به وضعیت فعلی قوانین ازدواج، مهریه را به‌عنوان پشتوانه‌ای مالی برای زن می‌شناسیم که هر زمان که خواست، می‌تواند آن را دریافت کند. ازآنجاکه در اغلب مواقع، طلب مهریه در اختلافات شدید یا هنگام طلاق رخ می‌دهد، ممکن است به فرایندی سخت و پردردسر تبدیل شود که در صورت نداشتن آگاهی نسبت به قوانین کشور در این رابطه، حتی می‌تواند به فرایندی غیرممکن تبدیل گردد. راهکار چیست؟ با داشتن بهترین وکیل مهریه در کرج که در حوزه فعالیت خود، تخصص و توانمندی‌های کافی را داراست، علاوه بر کسب اطلاعات لازم، می‌توانید فرایند طلب مهریه خود را با آرامش کامل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به انجام برسانید.

وکلای فعال ما در کرج وکیل به شما کمک خواهند کرد تا مطابق با قانون، این پروسه را به بهترین شکل ممکن طی نمایید و نگرانی از بابت تضییع حقوق خود نداشته باشید. همچنین، با مشاوره حقوقی رایگان تلفنی می‌توانید راهنمایی‌های لازم را در این خصوص دریافت نمایید.

وکیل مهریه در کرج چه کمکی می‌تواند به ما بکند؟

هر وکیلی که پرونده وکالت دارد، می‌تواند در زمینه‌های مختلف فعالیت کند و پرونده‌های متفاوتی را بسته به انتخاب خود، قبول نماید؛ اما خیلی از وکلا ترجیح می‌دهند با توجه مهارت‌ها یا علایق خود، در یک یا چند حوزه به‌صورت تخصصی فعالیت کنند. وکالت مهریه، یکی از حوزه‌هایی است که خیلی از وکلا در این زمینه فعالیت می‌کنند؛ اما بهترین وکیل مهریه در کرج کیست؟ چه کمکی می‌تواند به شما بکند؟ مدیریت کردن بهینه امور مربوط به مهریه ازلحاظ اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است و ازآنجاکه زیرمجموعه حوزه وکالت خانواده می‌باشد، مهم است که شخصی باتجربه و مسلط را انتخاب نمایید.

وکلای حرفه‌ای ما در کرج وکیل، وظایف مهمی را در این زمینه بر عهده دارند و می‌توانند به طرق مختلف، به شما کمک کنند که عبارت‌اند از:

 • پیگیری مداوم پرونده، گزارش مستمر وضعیت پرونده و همه اطلاعات آن به موکل
 • توضیح کامل روال کار و قوانین مربوطه به موکل
 • پاسخگویی به تمامی سؤالات موکل در خصوص طلب مهریه، به‌صورت دقیق و شفاف
 • دفاع از حقوق موکل خود
 • اخلاق‌مداری و انصاف در رابطه با موکل
 • دلسوزی و صداقت
 • پرهیز از تبانی با طرف مقابل پرونده مهریه
 • رازداری، معتمد بودن و امانت‌دار بودن
 • تلاش در جهت حل اختلافات و مشکلات به‌صورت کاملاً صلح‌آمیز
 • پرهیز از وعده‌های غیرممکن و غیرمنطقی به موکل
 • دستمزد منصفانه و وارد نکردن فشار مالی مضاعف، به‌خصوص زمانی که موکل از شرایط مالی مناسبی برخوردار نیست.
 • توضیح کامل حقوق و تکالیف به موکل
 • جلوگیری از کشیده شدن موکل به حاشیه‌ها و بازداشتن او از انجام کارهای غیرضروری
 • جلوگیری از پیچیده‌تر شدن شرایط پرونده
 • بررسی نوع مهریه در سند ازدواج به‌منظور انتخاب سریع‌ترین و بهترین راه جهت مطالبه، به اجرا گذاشتن یا وصول مهریه

 

انواع مهریه

مهریه بر 4 نوع وجود دارد که رویه مطالبه آن بسته به نوع مهریه متفاوت است. بهترین وکیل مهریه در کرج وکیل به شما اطلاعات لازم را ارائه خواهد داد؛ اما برای آشنایی بیشتر، توجه شما را به مطالب زیر جلب می‌کنیم:

مهرالحسنه

مهریه حضرت فاطمه (س) می‌باشد که اغلب مسلمانان بر این اساس مقدار مهریه خود را مشخص می‌نمایند و ۵۰۰ درهم یا ۱۲۵۰ گرم نقره می‌باشد.

مهرالمسمی

همان مهریه مرسوم و شناخته‌شده است که نوع و اندازه آن را زوجین در حین عقد یا پس‌ازآن تعیین و به توافق می‌رسند.

مهرالمثل

زمانی به زن داده خواهد شد که هنگام خواندن خطبه عقد مهریه مشخص نشده باشد و درصورتی‌که مشخص‌شده، قانونی و مشروع نباشد و چنانچه نزدیکی صورت بگیرد، مهرالمثل بر زن مستحق می‌گردد. برای تعیین مقدار مهرالمثل، زن به دادگاه مراجعه و دادخواست می‌دهد؛ از سوی دادگاه کارشناسی جهت بررسی وضعیت زندگی و اجتماعی زن فرستاده می‌شود.

مهرالمتعه

مانند مهرالمثل است، با این فرق که قبل از اینکه زوجین نزدیکی داشته باشند، طلاق صورت می‌گیرد. در مهرالمتعه زمان عقد مهریه‌ای تعیین نشده است و بر اساس وضعیت مالی مرد از طرف دادگاه تعیین می‌شود.

مراحل مطالبه مهریه با کمک وکلای کرج وکیل

زمانی که برای مطالبه مهریه مراجعه می‌کنید، به دو طریق می‌توانید این پروسه را به انجام برسانید: از طریق اجرای ثبت، از طریق دادگاه. وکیل مهریه در کرج به شما کمک خواهد کرد تا در هر دو شیوه، بهترین و کوتاه‌ترین مسیر را با خیالی آسوده طی کنید.

مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت

برای درخواست مهریه از طریق اجرای ثبت، ابتدا به دفتر ثبت ازدواج مراجعه و مدارک موردنظر جمع‌آوری می‌شوند. سپس به اداره اجرائیات ثبت‌اسناد مراجعه کرده و پرونده تشکیل می‌شود. در ادامه، اموال مرد، مورد استعلام قرار می‌گیرد و در صورت داشتن اموال، اموالش توقیف و ارزش بندی خواهد شد و مهریه زن از اموال توقیف‌شده پرداخت می‌گردد. هنگامی‌که نیاز به توقیف یا مزایده اموال مرد وجود داشته باشد، با داشتن وکیل مهریه در کرج، این مراحل سریع‌تر به انجام می‌رسد. در صورت عدم داشتن اموال توقیفی توسط مرد، مراحل مطالبه از طریق مراجع ذی‌صلاح ادامه می‌یابد.

در اداره ثبت، گواهی برای مطالبه مهریه به دادگاه خانواده صادر می‌شود. در این دادگاه، مرد می‌تواند درخواست اعسار از پرداخت مهریه را ارائه دهد که معمولاً پذیرفته می‌شود و مهریه به اقساط متعدد تقسیم می‌شود. بعد از درخواست صدور اجرائیه، در صورت عدم پرداخت اقساط توسط مرد، دادگاه می‌تواند با دستور جلب، از نیروهای انتظامی درخواست بازداشت مرد را صادر کند. برای کسب راهنمایی‌های بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق شماره موبایل وکیل رایگان ما در کرج وکیل به شماره 09426001201 اقدام نمایید.

 

مطالبه مهریه از طریق دادگاه

بدون مراجعه به اداره ثبت، به‌منظور مطالبه مهریه در کرج، زن می‌تواند به‌طور مستقیم از طریق مراجع قضایی شهر اقدام نماید. در این شرایط، زن با مراجعه به دفتر خدمات قضایی، درخواست خود را برای دریافت مهریه آماده می‌کند. دادخواست زن تنها در صورتی به شورای حل اختلاف خواهد رفت که مهریه زیر 20 میلیون تومان باشد؛ در غیر این صورت، دادخواست به دادگاه خانواده ارجاع خواهد شد تا رسیدگی‌های لازم انجام گیرند.

با توجه به اینکه در پروسه مطالبه مهریه از طریق دادگاه، رفت‌وآمدها به مراجع قضایی زیاد است، شما می‌توانید با استفاده از بهترین وکیل مهریه در کرج، کلیه پروسه دریافت مهریه را به او بسپارید و دیگر نیازی به حضور شما نباشد. به‌علاوه، در اکثر مواقع، روال دریافت مهریه با اختلافات شدید طرفین همراه است که ترجیح می‌دهیم باملاحظه شرایط روحی و عاطفی طرفین، تمامی پروسه با حضور وکیل به انجام برسد و دیگر نیازی به روبه‌رویی زوجین نباشد. در ادامه، در دادگاه خانواده برای دادخواست زن پرونده تشکیل خواهد شد و در جلسه رسیدگی و با صدور رأی دادگاه، مرد محکوم به پرداخت مهریه خواهد شد. توجه داشته باشید که با حضور تیم وکلای ما در کرج وکیل، می‌توانید درخواست طلاق فوری دهید و ما با انجام پروسه قانونی لازم، کمک خواهیم کرد تا پیش از تشکیل دادگاه، امکان توقیف اموال مرد وجود داشته باشد.

مزایای مشاوره با بهترین وکیل مهریه در کرج

از طریق مشاوره حقوقی رایگان تلفنی با بهترین وکیل مهریه در کرج، شرایط فوق‌العاده‌ای را برای موکلان فراهم کرده است تا تحت هر شرایطی، بتوانند به بهترین شکل ممکن به نتیجه‌ای که می‌خواهند برسند. ازجمله مزایای ویژه‌ای که همکاری با وکلای ما برای شما به ارمغان می‌آورد، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • حقوق افرادی که به هر دلیلی از دفاع حق خود در رابطه با مهریه محروم هستند، باید موردتوجه قرار گیرد. برخی افراد به دلایل مختلف ازجمله موانع شخصیتی یا مشکلات جسمی قادر به دفاع از حقوق خود، اعم از مهریه، نیستند. در چنین شرایطی، حضور یک وکیل مهریه در کرج می‌تواند به آنان در این امر کمک بزرگی کند.
 • آشنایی با قوانین مربوط به مهریه از طریق مشاوره حقوقی، بسیار اهمیت دارد. بسیاری از افراد به دلایل مختلف ازجمله ناآشنا بودن با قوانین مهریه با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند. مشاوره با یک وکیل مهریه مجرب، باعث می‌شود که افراد با حقوق و تکالیف خود درباره مهریه آشنا شوند و درک بهتری از این موضوع پیدا کنند.
 • امکان انجام تمامی کارهای مرتبط با مهریه توسط وکیل مهریه امکان‌پذیر است. افراد می‌توانند وکیل مهریه خود را عهده‌دار کارهای مرتبط با مهریه قرار داده و از دانش و تجربه او بهره‌مند شوند.
 • جلوگیری از اتلاف وقت، تسهیل روند، کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از هزینه‌های اضافی، از مزایای حضور بهترین وکیل مهریه در کرج است. درصورتی‌که وکیل مهریه دارای تخصص و تجربه لازم باشد، می‌تواند امور مرتبط با مهریه را به‌سرعت و با کیفیت بهتری انجام دهد و از ایجاد هزینه‌های اضافی جلوگیری کند.
 • حضور یک وکیل مهریه مجرب به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای می‌تواند به افزایش احتمال به نتیجه رسیدن پرونده مهریه کمک کند و از پیچیده‌تر و بغرنج‌تر شدن آن جلوگیری نماید.

کلام آخر

به دلیل پیچیدگی‌هایی که فرایند مطالبه مهریه در ایران به همراه دارد، گرفتن وکیلی که در این زمینه تخصص و مهارت لازم را دارد و با قوانین حقوقی کاملاً آشناست، می‌تواند به این پروسه سرعت زیادی ببخشد. اگر به دنبال بهترین وکیل مهریه در کرج هستید، کافی است با شماره موبایل وکیل رایگان ما تماس گرفته یا به وب‌سایت کرج وکیل به آدرس karaj-vakil.com مراجعه نمایید. ما به شما کمک خواهیم کرد تا با خیالی آسوده، این پروسه را طی نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا