دانستنی هابهتریننکات

بهترین کتاب ها برای شروع سال جدید

سال جدید همیشه احساسی متفاوت در افراد به وجود می‌آورد. بسیاری از کسانی که پیش از شروع سال جدید ناامید هستند، با شروع آن حس می‌کنند فرصت کافی دارند تا بتوانند مسیر زندگی خود را تغییر دهند و تغییرات مثبتی را در زندگی خود به وجود بیاورند. با وجود پیشرفت تکنولوژی، کتاب‌ها هنوز هم بخش مهمی از زندگی ما هستند که می‌توانند به‌سرعت حال‌وهوای ما را عوض کنند و ما را به سمت مسیر درست زندگی هدایت کنند یا ذهن ما را به کار بیندازند و در نتیجه تغییرات مثبتی در زندگی ما به وجود بیاورند.

این مسئله مهم را به ذهن بسپارید؛ اگر دوست دارید در سال جدید تغییر کنید یا سالی متفاوت را آغاز کنید کتاب‌خواندن را حتماً در برنامهٔ روزانهٔ خود بگنجانید. کتاب‌ها می‌توانند الهام‌بخش و آموزنده باشند، تمرکز شما را بالا ببرند یا شما را از دستِ روزمرگی‌های کلافه‌کنندهٔ زندگی خلاص کنند.

در ادامهٔ این مطلب شما را با چند کتابِ متفاوت آشنا می‌کنیم که می‌توانند تغییراتی مثبت و سازنده در زندگی شما به وجود بیاورند. با مطالعهٔ این کتاب‌ها سال جدیدتان را متفاوت آغاز کنید.

برای خرید کتاب‌های لیست زیر می‌توانید وارد سایت 30book.com شوید و یا عبارت خرید کتاب از ۳۰بوک را در مرورگر خود جست‌وجو کنید.

کتاب افسانهٔ کاریزما

کاریزما نوعی جذابیت و دلربایی گیرا است و همیشه موضوعی بحث‌برانگیز در میان مردم بوده است. برخی افراد ذاتاً کاریزماتیک هستند و به راحتی می‌توانند با دیگران تعامل داشته باشند و در زندگی خود الگو یا الهام‌بخش دیگران می‌شوند. اما بسیاری از افراد نیز به شدت دوست دارند کاریزماتیک باشند. افراد کاریزماتیک بر جهان اثر می‌گذارند و می‌توانند در زندگی شخصی و اجتماعی خود به موفقیت برسند. مردم معمولاً بیشتر به حرف‌های یک فرد کاریزماتیک گوش می‌دهند و از او پیروی می‌کنند. گرچه شاید کاریزماتیک بودن کمی برای افراد درونگرا مشکل باشد اما غیرممکن نیست. پس چه تغییری بهتر از کاریزماتیک‌شدن سراغ دارید؟

اولیویا فاکس کابان نویسندهٔ آمریکایی و سخنران عمومی است که در کتاب افسانهٔ کاریزما داستان‌های سرگرم‌کننده، علم دقیق کاریزما و ابزارهای کاربردی برای کاریزماتیک شدن را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. او که این کتاب را بر اساس مقالات و مطالعه‌های معتبر علمی نوشته است، در این کتاب به تشریح زندگی رهبرهای مختلف دنیا پرداخته است و به شما نشان می‌دهد چه چیزهایی می‌تواند بر کاریزماتیک بودن شما تأثیر بگذارند.

برای خرید کتاب افسانه کاریزما کلیک کنید.

کتاب افسانه کاریزما در ۳۰بوک

کتاب کار عمیق

توانایی تمرکز بر روی یک مسئله یا یک کار در دنیای آشفتهٔ امروز، یک توانایی مهم تلقی می‌شود چون به شما امکان می‌دهد به سرعت مهارت‌های جدید پیچیده را بیاموزید و بتوانید کارهای‌تان را به سریع‌ترین و بهترین شکل ممکن به پایان برسانید. کارل نیوپورت در کتاب کار عمیق به همین موضوع پرداخته است و به شما نشان می‌دهد چطور می‌توان بدون حواس‌پرتی بر روی یک کار تمرکز کرد.

این کتابِ متفاوت، قواعدی برای کسب موفقیت متمرکز در بحبوحۀ دنیای پر هرج و مرج است.  کتاب کار عمیق ترکیبی از انتقاد فرهنگی و توصیه‌های عملی است و خواننده را به سفری در میان داستان‌های به یاد ماندنی می‌برد. شما در این کتاب داستان‌های متفاوتی می‌خوانید، از داستانِ کارل یونگ گرفته که برجی سنگی در جنگل ساخت تا ذهنش را متمرکز کند تا یک اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی که بلیط هواپیما می‌خرد تا برای نوشتن کتابی به محیط آرام توکیو برود؛ هیچ توصیۀ بیهوده‌ای در کار نیست! نویسنده در کتاب کار عمیق ابتدا به بررسی تفاوت دو مفهوم کار عمیق و کار سطحی می‌پردازد و تقریبا صد صفحۀ اول کتاب کار عمیق، یعنی بخش اول آن، به توضیح ایدهٔکار عمیق اختصاص داده شده است.

کتاب کار عمیق در ۳۰بوک

کتاب سپیده‌دمانِ همه چیز

داستانِ زندگی ما اصلاً از کجا شروع شد؟ اجدادمان چه کردند و چگونه به اینجا رسیدیم؟ مگر قرار نبود پیشینیان‌مان در عصر یخ‌بندان بیش‌تر به میمون‌ها نزدیک باشند تا به انسان؟ مگر قرار نبود نظام‌های سیاسی‌شان ابتدایی و فاقد عناصر متکی بر انتخاب‌های آگاهانه باشند؟ مگر قرار نبود با ابداع کشاورزی و خلق مازادِ تولید، سلسله‌مراتب اجتماعی و دولت ناگزیر شوند؟ مگر قرار نبود اندیشمندانِ روشنگری فرانسه به «وحشیان نجیب» آزادی را بیاموزند و نه برعکس؟ مگر قرار نبود شکل‌های برابری‌خواهانهٔ زندگی منحصر به جوامع بدوی و غیرشهری باشد؟

دیوید رالف گریبر انسان‌شناس آمریکایی، آنارشیست برجسته و عضو هیئت علمی مدرسهٔ اقتصادِ لندن است. او کتاب سپیده‌دمانِ همه چیز را با همکاری باستان‌شناس برجسته دیوید ونگرو نوشته است. این دو نویسنده در کتاب سپیده‌دمان همه چیز تمام بدیهیات تاریخی را به چالش کشیده‌اند و با نکاتی تازه شما را میخکوب می‌کنند. کتاب سپیده‌دمان همه‌ چیز اساساً درک شما از گذشتهٔ بشر را دگرگون خواهد کرد و راهی به سوی تصور اشکال جدید آزادی و روش‌های جدید سازماندهی جامعه ‌می‌گشاید.

کتاب روشن کردن مسیر زندگی

اُپرا وینفری مجری و تهیه‌کنندهٔ تلویزیونی درجه یک و بی‌همتایی است که توانست در تمام دوران کاری‌اش در این شغل ارزشمند، ارتباطی غیرقابل قیاس و توصیف‌ناپذیر با مردم سراسر جهان برقرار کند. گرچه بسیاری نمی‌دانند اما اُپرا مسیر سختی را در زندگی طی کرده تا توانسته به جایگاه امروزی‌اش برسد. او بعدها که توانست به موفقیت برسد عنوان کرد که در دوران کودکی و اوایل نوجوانی مورد آزارواذیت قرار گرفته و در 14 سالگی باردار شده است. پسرش نارس به دنیا آمد و درگذشت. سپس وینفری را به نزد پدرش فرستادند که یک آرایشگر در نشویل بود و درحالی‌که هنوز در دبیرستان بود در رادیو مشغول به کار شد و بعد نیز شغلش را از دست داد و او را به جایی فرستادند که فکر می‌کردند برنامه‌هایش بیننده‌ای نخواهد داشت، اما اشتباه می‌کردند!

حالا این مجری برجسته، در کتاب روشن کردن مسیر زندگی به شما کمک می‌کند تا نقاط عطف مهم در مسیر خودیابی را بشناسید، آنچه را که واقعاً برای رسیدن به رضایت شخصی به آن نیاز دارید بیاموزید و با راه‌های انحرافی زندگی آشنا شوید. اپرا در هر فصل با به اشتراک گذاشتن درس‌های کلیدی و داستان‌های شخصی زندگی خودش، به شما کمک می‌کند تا بهترین مسیر برای زندگی خود را تعیین کنید. او خِرد و بینش افراد برجسته‌ای همچون اکهارت توله، برنه براون، لین مانوئل، الیزابت گیلبرت، جی.زی و الن.دی جنرس را در طیف گسترده‌ای از زمینه‌ها گردهم آورده است تا به شما نشان دهد چطور می‌توانید به راحتی اهداف واقعی زندگی خود را بیابید.

کتاب مواجهه با مرگ

چه می‌شد اگر شخصی به بیماری لاعلاجی مبتلا شود اما خودش از این موضوع مطلع نشود؟ آیا او درنهایت می‌میرد؟ آیا زندگی‌اش تغییر می‌کند؟ آیا این قضیه تفاوتی در نحوهٔ زندگی افراد به وجود می‌آورد؟

مواجهه با مرگ تنها رمانِ براین مگی فیلسوف انگلیسی است. او که در طول عمرش بیشتر به موضوعات فلسفی پرداخت در این کتاب داستانی از عشق، زندگی و مرگ می‌گوید. مواجهه با مرگ داستان زندگی مردی به نام جان اسمیت است، یک روزنامه‌نگار که یک سال است در خاورمیانه زندگی می‌کند و ناگهان یک روز صبح متوجه می‌شود چند غده روی گردنش رشد کرده است. او به توصیهٔ پزشکش تصمیم می‌گیرد به انگلستان برگردد. بیماری جان کشنده است اما پزشکان به توصیهٔ مادرش هیچ چیزی به او نمی‌گویند و نویسنده در این کتاب زندگی و افکار جان را بازگو می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا