دانستنی هاراهنما

دستگاه‌های مناسب برای ماساژ بدن

همه ما دوست داریم یک ندگی خوب و آرام داشته باشیم؛ اما گاهی اوقات تنش‌ها و درد‌های روزمره مانع از رسیدن به این هدف می‌شونددقیقاً در اینجاست که دستگاه‌های ماساژور به کمک ما می‌آینداین ابزار‌ها به ما کمک می‌کنند تا کیفیت زندگی خود را بهتر و حالمان را خوب‌تر کنیماین مقاله به‌دنبال بررسی نحوه استفاده از این دستگاه‌ها استهمراه ما باشید.

نحوه کارکرد ماساژور تفنگی

ماساژور تفنگی یک ابزار برقی است که قدرت ماساژ درمانی را به شما می‌دهداین دستگاه که به یک مته برقی شباهت دارد از فناوری لرزش یا ضربه برای کمک به تسکین درد‌های عضلانی و بازیابی عضلات پس از تمرین استفاده می‌کنددو نوع ماساژ با این ماساژور وجود دارد به نام «ماساژ ضربه‌ای» و «ماساژ لرزشی» که اختلافات جزئی با هم دارند اما مزایای آن‌ها تقریباً یکسان است.

این دستگاه در روش لرزشی با ایجاد ارتعاش در بافت عضلانی باعث شکستن بافت آسیب دیده و گره‌های عضلانی می‌شوداین کار به بهبود انعطاف‌پذیری و دامنه حرکتی کمک می‌کند؛ همچنین می‌تواند به کاهش التهاب و درد کمک کنددر ادامه راهنمای گام به گام استفاده از این دستگاه را به شما می‌گوییم:

 1. دفترچه راهنما را مطالعه کنید.

 2. دستگاه را شارژ کنید.

 3. دستگاه را از برق جدا کرده و سری مورد نظر را متصل کنید.

 4. قبل از شروع، دستگاه را با کم‌ترین سرعت روشن کنید.

 5. آن را روی ناحیه مورد نظر بدن بدون افزایش فشارقرار دهید.

 6. ماساژور تفنگی را به‌آرامی در امتداد عضله مورد نظر حرکت دهید.

 7. در صورتی که گره یا چسبندگی را احساس می‌کنید، ماساژ را به مدت ۳۰ ثانیه در آن ناحیه حرکت دهید سپس به ناحیه دیگر بروید.

 8. اگر نیاز داشتید، ماساژ را تکرار کنید.

Shape3

بهترین برند ماساژور دست

ماساژور دستی همان دوست وفاداری که از آرامش از دست رفته را به شما بر می‌گردانداین ماساژور طراحی هوشمندانه و عملکرد بی‌نظیری داردیکی از بهترین برند‌هایی که توانسته ماساژور‌های دستی فوق‌العاده‌ای را به بازار عرضه کند «ریلکس آپ» است.

در راستای تأمین نیاز‌های مردم، هولدینگ بهین جهش داتیس از سال ۱۳۹۳ به سختی کوشید تا بهترین تجربه ماساژ را به مردم ارائه دهداین هولدینگ با تلاش فراوان و انتخاب هوشمندانه موفق به اخذ نمایندگی یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های دنیا یعنی «ریلکس آپ آلمان» شد.

ریلکس آپ به‌عنوان یکی از برترین برند‌های ماساژور دستی با تمرکز روی سلامت و راحتی شما، محصولاتی را ارائه می‌دهد که هم‌زمان با آرامش و راحتی، جنبه درمانی و تسکین درد هم دارنداین محصولات با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته و طراحی‌های متفاوت به شما تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد از ماساژ دستی را ارائه می‌دهندبنابراین اگر به‌دنبال یک همراه وفادار برای لحظات خود یا بد خود هستید، مجموعه ریلکس آپ با تجربه، تخصص و طراحی‌های متمایز گزینه‌ی بی‌نظیری برای شما است.

فواید استفاده از صندلی ماساژور

تحقیقات گسترده و معتبری درباره تأثیرات مثبت ماساژ به‌عنوان یک درمان علمی وجود دارددر ادامه به چند مزیت طلایی استفاده از صندلی ماساژ اشاره خواهیم کرداستفاده مداوم از این صندلی برای بهبود سلامتی بسیار مفید است.

Shape4

 • تحقیقات نشان می‌دهند که ماساژ می‌تواند سطح استرس فیزیکی و ذهنی را به‌طور قابل‌توجهی کاهش دهداین فرایند با کاهش ضربان قلب، تنش عضلات و کاهش سطح کورتیزول انجام می‌شود؛ همچنین میزان سراتونین و دوپامین افزایش می‌یابد که به رفع خستگی‌های مزمن و استرس‌های ناگهانی کمک می‌کنند.

 • استفاده از صندلی ماساژ باعث افزایش ترشح هورمون اندروفین می‌شود که مسئولیت حال خوب و شادی را بر عهده دارداین هورمون موجب تعادل احساسات و حالت روحی که جزء فواید ماساژ گردن هم هست نیز می‌شود.

 • مطالعات نشان می‌دهد که ماساژ و استفاده از صندلی ماساژ می‌تواند به ترشح هورمون ملاتونین کمک کنداین هورمون برای خواب خوب لازم است و «ماساژ» یک گزینه کارآمد برای داشتن خواب آرام و منظم خواهد بود.

 • تحقیقات نشان می‌دهد که ماساژ به کاهش استرس و فشار خون لحظه‌ای کمک می‌کند و برای سلامتی سیستم قلبی و عروقی بسیار مفید استماساژ می‌تواند به کاهش درد‌ها و تنش‌های عضلانی ناشی از جراحی کمک کند.

 • استفاده از صندلی ماساژ می‌تواند به کاهش درد‌های مزمن به‌ویژه در ناحیه کمر کمک کندتحقیقات نشان می‌دهد که ۱۰ جلسه ماساژ در طول ۱۲ هفته می‌تواند تا ۷۵ درصد از درد‌های مزمن کمر را کاهش دهد.

 • ماساژ گردش خون را سریع‌تر کرده و درد‌ها و خستگی‌های سر را کاهش می‌دهدتحقیقات دادند افرادی که به‌طور منظم ماساژ می‌گیرند، سر درد کم‌تری را تجربه می‌کنند.

 • آرامش ذهن و ر‌هایی از فشار‌ها مسیری را برای پرورش خلاقیت باز می‌کندماساژ علاوه بر اینکه یک لحظه لذت‌بخش را در میان مشغله‌های روزمره فراهم می‌کند، به شما اجازه می‌دهد تا ذهن خود را برای خلق چیز‌های جدید آماده کنید.

 • ماساژ بدن را به دلیل فعال شدن عضلات، مفاصل و تاندون‌ها به انعطاف و حرکت بیشتری وادار می‌کندیکی از مهم‌ترین فواید استفاده از صندلی‌های ماساژ «افزایش گردش خون در تمامی نقاط بدن» استبسیاری از ما با برنامه ورزشی منظمی روبه‌رو نیستیم در نتیجه تحرک عضلات‌مان بسیار محدود استماساژ این تحرک را تا حد زیادی بیشتر می‌کند.

 • تحقیقات نشان دادند که استفاده از صندلی ماساژ به‌ویژه در فصل سرما برای سلامتی مؤثر استتحرک ایجاد شده توسط ماساژ باعث افزایش کارایی گلبول‌های سفید می‌شود و سیستم ایمنی را در مقابل ویروس‌ها مقاوم‌تر می‌کند.

خلاصه مقاله

به‌عنوان کلام آخر باید بگوییم که زندگی بهتری را با یک دستگاه ماساژور خواهید داشتاین دستگاه‌ها با امکانات مختلفی که دارند به شما اازه می‌دهند تا به بهترین شکل ممکن از ماساژ بدنتان لذت ببرید و با حال بهتری زندگی کنیداز حالا به بعد با یک دستگاه ماساژور مناسب به زندگی‌تان ادامه دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا