روانشناسی و خانواده

متن انگیزشی روانشناسی: بهترین جملات روانشناسی انگیزشی و فلسفی

موفقیت مسیر پر پیچ‌‌ وخمی دارد که برای رسیدن به آن باید اراده‌ای قوی و ذهنی خلاق داشته باشید. هیچ‌کس به‌اندازه خود فرد نمی‌تواند او را در رسیدن به موفقیت یاری کند و هیچ سخنی نمی‌تواند قوی‌تر از سخن ذهن و اندیشه افراد باشد. در کنار اراده و تلاش، گاهی افراد به دنبال یک محرک هستند تا هدف آن‌ها را یادآور شده و به آن‌ها کمک کند پرقدرت به راه خود ادامه دهند. یکی از این راه‌ها خواندن متن انگیزشی روانشناسی است.

خواندن جملات انگیزشی فلسفی و متن‌ های انگیزشی روانشناسی این قدرت را به شما می‌دهند که به خود رجوع کنید و برای رسیدن به اهداف خود محکم‌تر گام بردارید. اگر به دنبال خواندن بهترین جملات انگیزشی و متن‌های روانشناسی هستید، با سایت فارسی رو همراه باشید.

بهترین جملات روانشناسی انگیزشی و فلسفی

بهترین سخنان و متن انگیزشی روانشناسی و فلسفی بلند

برای آن‌که به فرد بهتری تبدیل شوید باید ذهن خود را پر از انرژی مثبت کنید. شما باید تلاش کنید بهترین خودتان باشید و در این راه کمک گرفتن از سخن و تجربه بزرگان کار شایسته‌ای است. مهم نیست مسیر پیش روی شما چقدر تاریک است یا دیگران تا چه اندازه آن مسیر را طی نشدنی می‌پندارند. مهم این است که شما به روشنایی ذهن و افکار خود تکیه کنید، و این همان چیزی است که شما را از دیگران متمایز می‌کند. در این مسیر استفاده از سخن بزرگان و پندواندرز آن‌ها بسیار کارساز است.

برای آشنایی با کلام روانشناسی و تاثیرات آن شما گاه با متن انگیزشی روانشناسی بلند روبه‌رو هستید و گاه با متن انگیزشی روانشناسی کوتاه. هرکدام از این‌ها تاثیرات خودشان را دارند و در مواقع ضروری می‌توانند به شما کمک کنند. متن انگیزشی روانشناسی این قدرت را به شما می‌دهد که در اوج خستگی و ناامیدی تجدیدقوا کرده و باانرژی مضاعف برای رسیدن به اهداف خود گام بردارید. در ادامه زیباترین و تاثیرگذارترین متن‌های روانشناسی و فلسفی بلند را برای شما ارائه کرده‌ایم.

وقتی می‌شود دقایق عمرت را با آدم‌های خوب بگذرانی؛ چرا باید لحظه‌هایت را صرف آدم‌هایی کنی که یا دل‌های کوچکشان مدام درگیر حسادت‌ها و کینه‌ورزی‌های بچه‌گانه‌اند؛یا مدام برای نبودنت، برای خط زدنت تلاش می‌کنند؟ نه، همیشه جنگیدن خوب نیست. این روزها فهمیده‌ام برای اثبات دوست داشتن، برای به‌دست آوردن دل آدم‌ها، برای اثبات خوب بودن نباید جنگید. بعضی چیزها وقتی با جنگیدن به‌دست می‌آیند بی‌ارزش می‌شوند. این روزها نسخه فاصله گرفتن را می‌پیچم برای هرکسی که رنجم می‌دهد. این را با خود تکرار می‌کنم و می‌بخشمشان. نه به‌ خاطر اینکه مستحق بخشش‌اند. تنها به این خاطر که من مستحق آرامشم.

زیگموند فروید

سخت‌ترین چیز در زندگی تصمیم برای شروع کار است. در ادامه فقط تلاش و پشتکار لازم است. ترس‌ها ببرهای کاغذی‌اند. از پس هرچه بخواهید، برمی‌آیید. شما می‌توانید برای تغییر و کنترل زندگیِ خود دست‌به‌کار شوید. بعدازآن، کلید و راه‌حل، پاداشتان خواهد بود.

امیلی ایرهارت

زندگی همین امروز است. امروز تنها چیزی است که به وجودش اطمینان دارید؛ پس به چیزی علاقه‌مند شوید، سرگرمی و فراغتی برای خود دست‌وپا کنید، بگذارید نسیم شور و اشتیاق به ‌سمت شما بوزد و طعم امروز را مزه‌مزه کنید.

دیل کارنگی

آیا نگران این نیستی که بعد از مرگ همه تو را به فراموشی بسپارند؟ خب، تو نگرانی؟ فک نمی‌کنم. من با آدم‌های زیادی در ارتباط هستم که باهم صمیمی هستیم. وقتی عشق بین ما هست، مگر می‌شود فراموش شد؟ عشق کلید زنده ماندن است حتی بعد از مرگ. مرگ پایان زندگی هست ولی رابطه‌ها ادامه پیدا می‌کنه.

میچ البوم

ما گمان می‌کنیم که لیاقت و ظرفیت عشق را نداریم. گمان می‌کنیم اگر بگذاریم عشق در وجودمان راهی یابد، خیلی حساس و با محبت می‌شویم ولی شخص خردمندی به اسم لوین چقدر قشنگ این مطلب را بیان کرده است: عشق تنها کارِ عقلانی و منطقی است

میچ البوم

ﻭﺍﺑﺴﺘﮕﯽ ﯾﺎ ﺩﻟﺒﺴﺘﮕﯽ؟ وابستگی یعنی می‌خواهمت چون مفیدی. دلبستگی یعنی می‌خواهمت حتی اگر مفید نباشی. ﻣﻦ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﮐﺎﺭ ﮔﺮﺍنقیمت ﺭﻭﯼ ﻣﯿﺰﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﻠﺴﺎﺕ ﻣﻬﻢ، ﻭﺍﺑﺴﺘﻪﺍﻡ، ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﺟﻌﺒﻪﯼ ﺁﺑﺮﻧﮓ ﺑﯽﺧﺎﺻﯿﺘﯽ ﮐﻪ ﯾﺎﺩﮔﺎﺭ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﮐﻮﺩکی‌ام ﺍﺳﺖ ﺩﻟﺒﺴﺘﻪ. ﻣﻦ ﺑﻪ ﻣﯿﺰی ﮐﻪ ﻫﺮ ﺭﻭﺯ ﭘﺸﺖ ﺁﻥ ﻣﯽﻧﺸﯿﻨﻢ ﻭﺍﺑﺴﺘﻪﺍﻡ، ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﺁﻥ ﮔﻠﺪﺍﻥ ﮐﻮﭼﮏ ﮐﺎﮐﺘﻮﺳﯽ ﮐﻪ ﮐﻨﺎﺭ ﭘﻨﺠﺮﻩ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪﺍﻡ، ﺩﻟﺒﺴﺘﻪ. ﻭﺍﺑﺴﺘﮕﯽﻫﺎ ﺭﺍ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻭ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ ﻭﺍﻟﺪﯾﻦ ﻣﯽﺁﻣﻮﺯﻧﺪ ﻭ ﭘﺮﻭﺭﺵ می‌دﻫﻨﺪ، ﺍﻣﺎ ﺩﻟﺒﺴﺘﮕﯽﻫﺎ ﺍﻧﻌﮑﺎﺱ “ﺧﻮﺩ ﻭﺍقعی من” ﻫﺴﺘﻨﺪ. به کسی که دوستش داری “”دلبسته”” باش نه وابسته!

نلسون ماندلا

هرگز، منتظر” فرداى خیالى” نباش. سهمت را از” شادى زندگى”، همین امروز بگیر. فراموش نکن “مقصد”، همیشه جایى در “انتهاى مسیر” نیست! “مقصد” لذت بردن از قدم‌هایی‌ است، که برمى‌داریم! چایت را بنوش! نگران فردا مباش. از گندم‌زار من و تو مشتی کاه می‌ماند برای بادها. از خدا پرسیدم: خدایا چطور می‌توان بهتر زندگی کرد؟ خدا جواب داد :گذشته‌ات را بدون هیچ تاسفی بپذیر، با اعتماد زمان حالت را بگذران و بدون ترس برای آینده آماده شو. ایمان را نگهدار و ترس را به گوشه‌ای انداز . شک‌هایت را باور نکن و هیچ‌گاه به باورهایت شک نکن. زندگی شگفت‌انگیز است فقط اگر بدانید که چطور زندگی کنید .

نلسون ماندلا

اراده یک احساس نیست بلکه شامل احساس‌های فراوان است و نمی‌توان آن را از اندیشه جدا کرد. درعین‌حال اراده یک شور است و کسی که اراده می‌کند به‌اشتباه اراده را با عمل یکی در نظر می‌گیرد.

نیچه

مردي كه داراي عزمي نيرومند و اخلاقي متين اسـت، هرگز فضيلت اخلاقي خود را فداي هوس‌های زندگي نمي‌كند. آري مرداني دراين جهان زندگي كرده اند كه براي تكميل و حفظ فضايل اخلاقي، جسم و جان خود را فدا ساخته‌اند. یقیناً خاک و کود لازم اسـت تا گل سرخ بروید؛ اما گل سرخ نه خاک اسـت و نه کود.

پونگ

انسان سه راه دارد: راه اول از اندیشه می‌گذرد، این والاترین راه اسـت. راه دوم از تقلید می‌گذرد، این آسان‌ترین راه اسـت. و راه سوم از تجربه می‌گذرد، این تلخ‌ترین راه اسـت. برای اداره كردن خویش، از سرت استفاده كن و برای اداره كردن دیگران، از قلبت.

دالایی لاما

زندگي، پديده‌ای ايستا نيست؛ تنها دو گروه نمي‌توانند انديشه‌های خود را عوض كنند: ديوانگان تيمارستان و مردگان قبرستان. تغییردهندگان اثرگذار در جهان کسانی هستند کـه برخلاف جریان شنا می‌کنند.

والترنیس

بهترین سخنان و متن انگیزشی روانشناسی و فلسفی بلند

بهترین جملات انگیزشی روانشناسی و فلسفی کوتاه

علاوه بر متون بلند شما با انواع جملات انگیزشی روانشناسی کوتاه نیز روبه‌رو هستید که تاثیر زیادی در روح شما خواهند داشت. در ادامه چند متن انگیزشی روانشناسی معروف و محبوب را برای شما ذکر کرده‌ایم.

در پایان، تعداد سال‌های زندگی‌تان اهمیتی ندارد. آنچه مهم است، زندگی جاری در خلال این تعداد سال‌هاست.

آبراهام لینکلن

بزرگ‌ترین روز زندگیِ همه‌ی ما روزی است که مسئولیت تمام نگرش‌ها و رفتارهایمان را تمام‌کمال بر عهده بگیریم.

جان. سی. مکسول

10درصد از زندگی‌تان وقایعی است که با آن روبه‌رو می‌شوید و ۹۰درصدِ باقی‌مانده شیوه‌ی برخورد و پاسخ‌گویی به آنهاست.

لو هولتر

تغabb7c212ییر، قانون زندگی است و هرکس به گذشته یا آینده چشم بدوزد، قطعا حال را از دست خواهد داد.

جان. اف. کندی

با آنچه به‌دست می‌آوریم، زندگی و معیشت خود را می‌سازیم، اما با آنچه می‌بخشیم، گوهر زندگی را به‌دست می‌آوریم.

وینستون چرچیل

در آن لحظه که به این نتیجه می‌رسید که همه‌چیز درست خواهد شد، حقیقتا نیز چنان خواهد شد.

جان. اف. کندی

اگر برنامه‌ی زندگی‌تان را خودتان طراحی نکنید، اتفاقات و شانس، شما را به برنامه‌های زندگیِ کس دیگری پرتاب می‌کنند. حدس می‌زنید چه چیزی انتظارتان را خواهد کشید؟ هرچه باشد، قطعا چیز دندان‌گیری نیست.

جیم ران

آموخته‌هایم از زندگی را در ۳ کلمه خلاصه می‌کنم: زندگی ادامه دارد.

رابرت فراست

زندگی سفری جسورانه است و دیگر هیچ.

لس براوون

گنجی که در اعماق نامحدود شما حبس شده است ، در لحظه‌ای که خود نمی‌دانید ، کشف خواهد شد

جبران خلیل جبران

زیاد زیستن تقریباً آرزوی همه‌کس است، ولی خوب زیستن آرمان یک عده معدود

لنگستون هیوز
بهترین جملات انگیزشی روانشناسی و فلسفی کوتاه

متن انگیزشی روانشناسی برای درس خواندن

تقریبا در همه‌ی جوامع درس خواندن و تحصیلات مهم‌ترین راه برای موفقیت است. شما باید از طریق درس خواندن به فردی عالم و یا دارای فن تبدیل شوید تا بتوانید مفید و موثر شود. حتی کارهای یدی نیز به علم نیاز دارند و یک مکانیک باسواد بسیار موفق‌تر از یک مکانیک بی‌سواد است. این مثال را می‌توانید در کشاورزی، دامداری، فروشندگی و هر شغل دیگری هم وارد کنید. معمولا افراد در طی مسیر درس‌ خواندن دلسرد می‌شوند و انگیزه خود را از دست می‌دهند.

واندن متن انگیزشی روانشناسی و جملات انگیزشی فلسفی باعث می‌شوند فرد با انگیزه‌ای مجدد سرعت درس خواندن خود را دو چندان کند. متن روانشناسی انگیزشی معمولا برای دانش‌آموزان و دانشجویان بسیار جذاب و کاربردی است. در ادامه به چند مورد از معروف‌ترین جملات انگیزشی روانشناسی درزمینه تحصیلات پرداخته‌ایم.

بیشترِ شکست‌های زندگی ناشی از تسلیم‌ شدن در نقطه‌ای است که تنها چند گام تا پیروزی فاصله داشته است.

توماس ادیسون

فرقی نمی‌کند ۲۰ساله هستید یا ۸۰ساله؛ هرکس آموختن را متوقف کند پیر خواهد شد. هرکس پیوسته بیاموزد، جوان خواهد ماند. مهم‌ترین چیز در زندگی، جوان‌ نگه‌داشتن ذهن است.

هنری فورد

میزان موفقیت شما بر اساس مقدار موانع‌ای که درراه رسیدن به اهدافتان پشت سر گذاشته‌اید، سنجیده می­شود.

بوکر تی واشینگتن

گر برای وقت خود ارزش قائل نیستید، دیگران هم اهمیت چندانی به آن نخواهند داد. اتلاف وقتتان را متوقف کنید و قدر اجان وودنین موهبت زندگی خود را بدانید و به آن بها دهید.

کیم گارست

همه‌چیز خوب پیش می­رود برای کسانی که بهترین تلاششان را برای انجام کارهایشان می­کنند.

کیم گارست

آنچه بدان می‌اندیشیم، برای ما رخ خواهد داد؛ پس اگر خواهان تغییر هستیم باید ذهنمان را باز نگاه داریم.

وین دایر

انسان کامل کسی است که زندگانی خود را به‌دست خود بسازد

آرتور شوپنهاور

خوشبخت کسی است که به یکی از این دو چیز دسترسی دارد: یا کتاب‌های خوب یا دوستانی که اهل کتاب باشند.

ویکتور هوگو

از اینکه باید به‌ناچار برای دستیابی به اهداف بزرگ‌تر از برخی موارد خوب چشم‌پوشی کنید، هراس نداشته باشید.

جان دی راکفلر

بزرگ‌ترین ناتوانی ما کوتاه آمدن است، امن‌ترین راه برای کامیابی تلاش برای یک‌بار دیگر است.

توماس ادیسون

متن انگیزشی روانشناسی برای درس خواندن

جملات انگیزشی روانشناسی کودک

روح لطیف و معصومیت وجودی کودکان سبب می‌شود برای شناخت آن‌ها و آگاهی از نوع رفتار با آن‌ها به سراغ بزرگان علم روانشناسی برویم. در این مسیر خواندن متن انگیزشی روانشناسی و جملات انگیزشی فلسفی می‌توانند کمک زیادی داشته باشند. شما با خواندن یک متن روانشناسی انگیزشی، با‌روح کودک خود عجین شده و گویی خود را کودک می‌بینید. همین مساله شما را کمک می‌کند افکار نادرست و رفتارهای غلط خود را در برابر کودکان اصلاح کنید. برای آشنایی با این جملات با ما همراه باشید.

کودکان، زندگی تو را مهم و معنادار می‌کنند.

ارما بامبک

بگذار یادمان بماند که یک کتاب، یک قلم، یک کودک و یک معلم، می‌توانند دنیا را تغییر دهند.

ملاله یوسفزی

کودکان را نباید به قالب دلخواه درآورد، بلکه باید آن‌ها را شکافت و کشف کرد.

جس لیر

بغل گرفتن، معجزات زیادی می‌کند؛ خصوصا برای کودکان.

پرنسس دایانا

هیچ‌چیز به‌اندازه نوع رفتار با کودکان، روح حقیقی جامعه را آشکار نمی‌سازد.

نلسون ماندلا

بهترین راه برای داشتن فرزندانی عالی، خوشحال کردنشان است.

اسکار وایلد

اگر می‌خواهید فرزندانتان باهوش باشند، برایشان قصه بخوانید. اگر می‌خواهید خیلی باهوش باشند، برایشان بیش‌تر قصه بخوانید!

آلبرت انیشتین

باید به کودکانمان، رویاپردازی با چشمان باز را بیاموزیم!

هری ادواردز

به‌جای این‌که به کودکان بیاموزید که به چه چیزی فکر کنند، به آن‌ها چگونه فکر کردن را بیاموزید!

مارگارت مید

اگر می‌خواهیم آرامش حقیقی را به جهانیان بیاموزیم، و اگر می‌خواهیم در مقابل جنگ‌ها ایستادگی کنیم، باید بیش‌تر با کودکان باشیم.

ماهاتما گاندی

کودکان، کتاب رنگ‌آمیزی نیستند که با هر رنگی دلتان می‌خواهد آن‌ها را رنگ کنید!

خالد حسینی
جملات و متن های انگیزشی روانشناسی کودک

جمله و متن انگیزشی روانشناسی انگلیسی

در کنار متن انگیزشی روانشناسی به زبان فارسی، بسیاری از جملات هستند که به زبان انگلیسی توسط دانشمندان یا فلاسفه گفته‌ شده‌اند و فقط به زبان فارسی ترجمه شده‌اند. این جملات انگیزشی فلسفی تاثیر زیادی در شناخت طرز فکر و نگرش افراد و استفاده از تجربیات آن‌ها دارد. شما با خواندن یک متن روانشناسی انگیزشی چه به زبان فارسی باشد و چه انگلیسی می‌توانید توان ازدست‌رفته خود را احیاء کنید و چه‌بسا این امکان با خواندن متن انگلیسی بیشتر باشد.

If you were born poor, it’s not your mistake. But if you die poor, it’s your mistake.

اگر فقیر به دنیا آمده‌اید، این اشتباه شما نیست اما اگر فقیر بمیرید، این اشتباه شما است.

بیل گیتس

Victory is never to fall, It is to rise after every fall

پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری، آن است که بعد از هر زمین خوردنی برخیزی

مهاتما گاندی

Life is really simple, but we insist on making it complicated.

زندگی به‌واقع ساده است، ولی ما بر پیچیده ساختنش پا می‌فشاریم.

کنفوسیوس

My father chose my name, and my last name was chosen by my ancestors. That’s enough, I myself choose my way

نامم را پدرم انتخاب کرد، نام خانوادگی‌ام را اجدادم! دیگر بس است، راهم را خودم انتخاب می‌کنم.

دکتر شریعتی

Don’t let anyone rent a space in your head, unless they’re a good tenant.

به هیچ‌کس اجازه نده فضایی را در سرت اجاره کند، مگر اینکه مستاجر خوبی باشد.

The liar’s punishment is not in the least that he is not believed, but that he cannot believe anyone else.

مجازات آدم دروغ‌گو این نیست که کسی باورش نمی‌کند بلکه این است که خودش نمی‌تواند حرف کسی را باور کند.

جورج برنارد شاو

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.

کسی که هیچ‌گاه اشتباه نکرده، هرگز چیز جدیدی را امتحان نکرده است.

آلبرت آینشتاین

The darkest nights produce the brightest stars.

تاریک‌ترین شب‌ها ؛ روشن‌ترینِ ستارگان را هویدا می‌سازد.

To live a creative life, we must lose our fear of being wrong

برای ساخت یک زندگی ایده آل باید ترس از شکست را کنار بزاریم

If you are not willing to risk the usual you will have to settle for the ordinary

اگر شما تمایلی به ریسک کردن ندارید معمولا یک زندگی عادی خواهید داشت.

جیم ران
جمله و متن های انگیزشی روانشناسی انگلیسی

سوالات متداول

شناخت روانشناسان و فلاسفه بزرگ و آشنایی با کلام آن‌ها گاه سبب ایجاد سوال‌هایی درزمینه متن روانشناسی انگیزشی می‌گردد. افراد به دنبال کشف این حقیقت هستند که متن فلسفی و انگیزشی تا چه حد موثر است؟ ما در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

آیا متن‌ های انگیزشی در موفقیت تاثیر دارد؟

متن انگیزشی روانشناسی در لحظات سخت و ناامیدی می‌تواند به شما توان و نیرویی مجدد دهد و انگیزه شما را برای ادامه مسیر احیا کند. یک جمله انگیزشی فلسفی این توان را دارد که در ذهن شما نفوذ کرده و افکار منفی را از بین ببرد؛ بنابراین هرگز جملات انگیزشی روانشناسی را نادیده نگیرید.

سخن پایانی

رسیدن به قله‌های موفقیت و اهداف بزرگ، نیازمند تلاش و پشتکار است و این تلاش وابسته به ذهنی روشن است. برای آنکه در مسیر موفقیت ثابت‌قدم باشید و اتفاقات ناگوار شما را ناامید نکنند بهتر است از سخن بزرگان و متن انگیزشی روانشناسی کمک بگیرید. جملات انگیزشی روانشناسی این قدرت را به شما می‌دهند انگیزه‌ی خود را مجددا به‌دست آورده و در مسیر درست گام بردارید. سخنان انگیزشی روانشناسی بر اساس تجربه و علم گفته‌شده‌اند و همین امر سبب می‌شود شما راه درست و غلط را بدون آنکه خود تجربه کنید، بشناسید.

شما باید بتوانید فکر، سخن و عملتان را با‌هم یکی کرده و به این صورت پیشرفت کنید. ما در این مطلب متن انگیزشی فلسفی و روانشناسی از افراد بزرگ را برای شما شرح دادیم تا در مسیر پیشرفت خود از این متن های انگیزشی روانشناسی بهره ببرید. اگر شما هم در این زمینه تجربه یا سوالی دارید لطفا آن را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا