بازارها

روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

حوزه‌ای که در سال‌های اخیر بیشتر از دیگر بازارهای مالی مورد نظر کاربران اینترنتی بوده، حوزه ارزهای دیجیتال است. به لطف ویژگی‌های امنیتی بلاک چین، ارزهای دیجیتال محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. کاربران می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتر این نوع از ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و برای کارهای مختلف استفاده کنند. این نوع از ارزها هر چند امنیت فوق العاده بالایی دارند و کاربردهای آنها در حال گسترش است، دارای نوسانات زیادی هستند. هرچند این نوسان می‌تواند به نفع برخی از سرمایه گذاران و تریدرها باشد. اما خرید و فروش ساده تنها راه کسب درآمد از ارزهای دیجیتال نیست و حوزه‌های دیگر بلاک چین نیز به وجود آمده‌اند تا به روش‌های جدیدتری برای کسب درآمد و سرمایه گذاری دسترسی داشته باشیم.

مقدمات کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

مانند هر حوزه دیگری، حوزه ارزهای دیجیتال نیز نیاز دارد تا با مفاهیم پایه و اولیه آن آشنا شوید. ارزهای دیجیتال به دلیل بهره گرفتن از تکنولوژی بلاک چین با مفاهیم پیچیده و دشواری در هم آمیخته‌اند. به همین خاطر شاید درک مفاهیم اولیه و نحوه کار ارزهای دیجیتال در ابتدا برای برخی افراد سخت باشد. در وهله دوم بهتر است اطلاعات کاملی از انواع ارزهای دیجیتال و نحوه آنالیز آنها به دست آورده باشید. برای این که به ترید یا سرمایه گذاری بپردازید، لازم است تا انواع ارزهای سودده و پروژه‌های جدید را شناسایی کنید.
به لطف نوین و پرهیجان بودن دنیای بلاک چین، تعداد توسعه دهندگانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند زیاد شده است و پلتفرم‌ها و ابزارهای مختلفی برای آنالیز و بررسی ارزهای دیجیتال به وجود آمده‌اند. در قدم بعدی نیاز است تا از یک صرافی ارز دیجیتال و کیف پول کمک بگیرید. تمام دارایی‌های شما در کیف پول ارز دیجیتال شما ذخیره خواهد شد. پس بهتر است از یک کیف پول مطمئن و امن استفاده کنید که از دارایی‌های دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی می‌کنند. به این نکته توجه داشته باشید که کیف پول‌ها برای بلاک چین خاصی ساخته می‌شوند و برخی از آنها با تعداد زیادی از بلاک چین‌ها سازگار هستند. تعدادی از این کیف پول‌ها قادرند تا علاوه بر ارز دیجیتال، دیگر نوع توکن‌ها را نیز در خود نگه داری کنند. به طور حتم دسترسی به پلتفرم‌های بیشتر، نحوه کسب درآمد شما را بهبود می‌بخشد.
نکته مهم دیگری که باید برای فعالیت در این حوزه بخاطر بسپارید، مطالعه و مشاهده پروژه‌های جدید است. بهتر است نحوه خواندن وایت پییر پروژه‌ها را یاد بگیرید. این مسئله به شما کمک می‌کند تا با بررسی پروژه‌ها و پلتفرم‌های جدید، به موثق یا تقلبی بودن آنها پی ببرید. به طور حتم پروژه‌هایی که آینده خوبی دارند، وایت پیپر موثق و کاملی نیز خواهند داشت.

سرمایه گذاری و ترید ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری، ترید و خرید و فروش ارز دیجیتال | کیف پول من

مانند هر نوع بازار دیگری، سرمایه گذاری و معامله می‌توانید اولین انتخاب شما برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال باشد. ترید و سرمایه گذاری در بورس ایران، فارکس و بازارهای دیگر بسیار کاربردی است. برای این که در دنیای ارزهای دیجیتال با ترید و سرمایه گذاری موفق شوید، باید راه مناسبی را طی کنید. اولین قدم شما باید آموزش خرید و فروش ارزهای دیجیتال باشد. این در صورتی است که با اصول و مفاهیم پایه دنیای بلاک چین و ارزهای دیجیتال آشنا باشید. پس از این که با مفاهیم اولیه آشنا شدید، بهتر است نکات فنی و اصلی مربوط به معامله و ترید را یاد بگیرید.
به چنین دانشی، دانش تکنیکال ارز دیجیتال گفته می‌شود. اما بررسی تکنیکال به تنهایی برای موفقیت مناسب نیست. اهرم دیگر شما در این دنیا، استفاده از تحلیل فاندمنتال است. تحلیل فاندمنتال نیز نیاز به درک کافی از دنیای بلاک چین و بررسی اخبار دارد. با دانستن آخرین اخبار این حوزه و بررسی پروژه‌های جدید می‌توانید سرمایه گذاری موفق‌تری داشته باشید. این در صورتی است که به نوسان گیری و ترید روزانه بپردازید.
سرمایه گذاری مفهوم دیگری است که با ترید به اشتباه گرفته می‌شود. سرمایه گذاری به نوعی از معامله گفته می‌شود که در مدت زمان طولانی انجام می‌شود. افراد سرمایه گذار با شناسایی پروژه‌ها و ارزهای دیجیتال معتبر، به سلیقه خود مقداری دارایی را خریداری کرده و در کیف پول خود هولد می‌کنند. این افراد متعقدند که پروژه انتخاب شده آینده روشنی دارد و برخلاف وضعیت فعلی، در آینده ارزش زیادی پیدا خواهد کرد. در این حالت دیگر تحلیل تکنیکال به درد بخور نخواهد بود.

استیکینگ ارز دیجیتال

استیکینگ ارز دیجیتال راه جدیدی است که برای کسب درآمد از این دارایی‌ها به وجود آمده است. برای استیکینگ نیاز است تا ارزهای دیجیتالی را انتخاب کنید که امکان استیک کردن آنها وجود دارد. پس از آن می‌توانید این ارزها را در پلتفرم‌های مختلف، یا بلاک چین مربوط به همان ارز دیجیتال استیک کنید. با استیک کردن، شما ارزهای دیجیتال را در کیف پول خود و درون شبکه بلاک چین قفل می‌کنید. استیکینگ فرایند جایگزین استخراج ارز دیجیتال است.
این فرایند در مورد ارزهای دیجیتالی به کار گرفته می‌شود که از فرایند اثبات سهم استفاده می‌کنند. در این فرایند به جای استفاده از دستگاه‌های پرقدرت برای انجام پردازش، از ارز دیجیتال برای اعتبارسنجی تراکنش استفاده می‌شود. با استیکینگ، شما ارزهای دیجیتال اصلی یک بلاک چین را خریداری کرده و درون کیف پول قفل می‌کنند. سپس شما به عنوان اعتبارسنج شناخته شده و با تایید تراکنش‌ها از بلاک چین ارز دیجیتال پاداش می‌گیرید.

استخراج ارز دیجیتال

آسان ترین راه استخراج ارز دیجیتال | کیف پول من

پس از خرید و فروش ارزهای دیجیتال، استخراج رمزارز، متداول‌ترین راه برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است. بلاک چین پایگاه داده ارزهای دیجیتال است که به صورت غیرمتمرکز عمل می‌کند. افرادی که به عنوان نود شناخته می‌شوند، وظیفه تایید تراکنش‌ها را برعهده دارند. تایید تراکنش‌ها به وسیله حل مسائل پیچیده و دشوار انجام می‌شود. برای این کار، افراد به دستگاه‌های قدرتمند ماینینگ، مانند ایسیک نیاز دارند.
با تایید تراکنش و ایجاد بلوک جدیدی در بلاک چین، به ماینرها پاداشی از طریق شبکه اعطا می‌شود. به این فرایند، استخراج ارز دیجیتال گفته می‌شود. شاید استخراج ارز دیجیتال ساده و راحت به نظر برسد، اما این کار به دستگاه‌های گران قیمت و پرقدرتی نیاز دارد. نگهداری و مدیریت این دستگاه‌ها نیز دشوار بوده و کسب سود از این راه به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. پس از استخراج ارز دیجیتال شما می توانید آن را به فروش بگذارید و یا حتی با ارز های دیگر ترید کنید و اقدام به فروش یا خرید بیت کوین کنید.

کسب درآمد از NFTها

در دنیای بلاک چین، ان اف تی یا توکن‌های غیرمثلی به کمک قراردادهای هوشمند ایجاد شده‌اند. این توکن‌ها هر کدام ارزش خاصی دارند و نمی‌توان آن را با بقیه ان اف تی‌های مشابه تعویض کرد. ان اف تی تنها روی بلاک چین‌های نسل جدید مانند سولانا، اتریوم و غیره به وجود می‌آید. این نوع از توکن‌ها در سال 2021 معرفی شده و محبوبیت پیدا کردند. هنرمندان مختلفی توانستند با استفاده از این فناوری، آثار خود را به قیمت‌های میلیون دلاری به فروش برسانند. توکن‌های غیرمثلی با گسترس دنیای بلاک چین کاربردهای بیشتری پیدا کردند. در حال حاضر این توکن‌ها را می‌توان در بازی‌های بلاک چینی و متاورس نیز استفاده کرد.
در صورتی که قابلیت ایجاد ان اف تی دارید، می‌توانید با ساخت و فروش ان اف تی درآمد زیادی به دست آورید. در غیر این صورت، خرید ان اف تی‌های معتبر و سرمایه گذاری روی آنها می‌تواند راه خوبی برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال باشد.

بازی‌های بلاک چینی

برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال به همراه سرگرمی، بهتر است به بازی‌های بلاک چینی نگاهی بیاندازید. این نوع از بازی روی بلاک چین‌های نسل جدید ساخته می‌شوند. کاربران با فعالیت در این نوع از بازی‌ها و انجام ماموریت‌های مختلف، ارز دیجیتال به دست می‌آورند. ارزهای دیجیتال به دست آمده می‌تواند به صورت ان اف تی یا انواع دیگر توکن‌ها باشد. در چنین بازی‌هایی آیتم‌های دیجیتالی موجود در بازی به صورت ان اف تی ساخته شده‌اند تا کاربران با به دست آوردن آنها پاداش دریافت کنند.
شما می‌توانید این آیتم‌های قیمتی را برای توسعه خود استفاده کرده یا به فروش برسانید. بسته به محبویت بازی بلاک چینی و کمیابی بازی مورد نظر، ارزش ان اف تی و توکن‌های به دست آمده نیز متغیر خواهد بود. به بازی‌های بلاک چینی به همراه درآمد، بازی‌های P2E یا Play to Earn نیز گفته می‌شود. نوع دیگر این بازی‌ها، بازی‌های Move to Earn هستند که کاربر را مجبور به انجام ورزش خاصی می‌کنند. به طور مثال شما می‌توانید با پیاده روی کردن به درآمد برسید.

ورود به دنیای ارزهای دیجیتال با کیف پول من

همان‌ طور که قبلا نیز اشاره کردیم، یکی از اولین چیزهایی که برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال و کسب درآمد از آن نیاز خواهید داشت، صرافی ارز دیجیتال است. صرافی ارز دیجیتال محلی است که می‌توانید ارزهای فیات خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنید. صرافی‌های ارز دیجیتال به عنوان کیف پول شما نیز عمل می‌کنند. چون که ارزهای دیجیتال شما در این پلتفرم ذخیره می‌شود. به طور مثال برای ورود به برخی بازی‌های بلاک چینی و کسب درآمد از آن نیاز است تا ان اف تی اولیه‌ای تهیه کنید. برای خرید این آیتم نیاز است تا از ارزهای دیجیتال استفاده نمایید.
به همین خاطر باید ارزهای دیجیتال را از صرافی خریداری کرده و به کیف پول خود انتقال دهید. صرافی ارز دیجیتال ایرانی کیف پول من به آدرس https://kifpool.me/ با پشتیبانی از 1000 ارز دیجیتال مختلف می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد. این صرافی ارز دیجیتال امنیت کاربران خود را در اولویت قرار داده و محیط کاربری روانی دارد تا به راحتی از قابلیت‌های مختلف آن استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا