سفراماکن دیدنیایران گردیجاذبه های گردشگری

اصفهان گردی در یک روز (اصفهان کجا بریم؟) ندای اصفهان

مهم ترین جاهای دیدنی اصفهان، اصفهان گردی در یک روز

  • پل خواجو (مهم ترین مکان دیدنی اصفهان)

اگر تا بحال در سفر به اصفهان از پل خواجو دیدن نکردی، انگار هیچ جایی از اصفهان ندیدی! شاید با دیدن تصاویری از پل خواجو و معماری آن به رازهای این پل پی ببرید و کنجکاو شوید که معمار پل خواجو کیست؟ در ادامه با ندای اصفهان همراه باشید تا با نگاهی ریز به جزئیات مهم آن بپردازیم.

پل خواجو در شرق سی و سه پل و یکی از چندین پل بر روی زاینده رود میباشد. و زیباترین پل اصفهان شناخته میشود. نقاشی هایی زیبا علاوه بر معماری آن دلربایی میکند و بخش میانی پل خواجو همچون نگینی می درخشد.

پل حسن خان بیک متعلق به دوره تیموری و به دستور شاه عباس دوم صفوی بر روی خرابه های همین پل، پل خواجو بنا شد و بخاطر کاشیکاری هایی منحصر به فرد در پل خواجو به عنوان زیباترین پل جهان در زمان خود محسوب میشد. لیست تورهای گردشگری اصفهان با ندای اصفهان همراه شوید.

نوازندگان و خوانندگانی در این پل هنر خود را به نمایش می گذارند و فضایی متفاوت برای شادی مردم در کنار خواجو بوجود می آورند.

  • سی و سه پل اصفهان

نام های دیگر سی و سه پل اصفهان شامل: پل الله وردی خان، پل سی و سه چشمه، پل عباسی، پل جلفا و یکی از یازده پل اصفهان که بر روی رودخانه زاینده رود عبور میکند. به دلیل وسعت، موقعیت مرکزی و معماری برجسته ای که دارد به معروف ترین پل اصفهان شهرت دارد. مرکز تفریحات شبانه اصفهان است. اگر قصد رزور بهترین نرخ خرید تور اصفهان لحظه آخری را داشته باشید، توصیه می‌شود که در کنار سایر جاذبه‌های دیدنی از سی و سه پل نیز دیدن کنید، (با ندای اصفهان همراه شوید).

آیین خاج شویان و آب پاشان از مهم ترین مراسم های ویژه در دوره صفوی که به ثبت رسیده اند و امروزه در تیرماه برابر با جشن تیرگان اجرا می شود. و اهالی با آب بازی و پاشیدن آب به یکدیگر به شادی میپردازند.

مصالح معمولی در معماری سی و سه پل از جمله آجرهای زردرنگ و سنگ آهک استفاده شده و جهت استحکام بنا سفیده تخم مرغ کار شده است.

  • محله جلفا (کلیسا وانک اصفهان)

تور کلیسا وانک و محله جلفا (ندای اصفهان)

استان اصفهان علاوه بر آثار تاریخی بی نظیر پل های تاریخی، باغ ها، میدان ها، بازارها و مساجد و خانه های تاریخی خیابان ها و محله های اصفهان هم دیدنی هستند. در این بخش کلیسای وانک اشاره میکنیم. برنامه تور اصفهان گردی در یک روز در وبسایت ندای اصفهان ارزانترین تورهای اصفهان.

هتل جلفا، میدان جلفا، کلیسا وانک و مرکز خرید جلفا در محله جلفا واقع شده اند. در طول سال گردشگران بسیاری از این منطقه بازدید میکنند. و جز پر ترددترین محله های اصفهان میباشد.

محله جلفا در بخش جنوبی رودخانه زاینده رود بین سی و سه پل و پل مارنان قرار دارد.

  • چهار باغ اصفهان (چهار باغ بالا، چهارباغ پایین، چهار باغ عباسی)

محله چهارباغ پایین اصفهان (ندای اصفهان)

خیابان چهار باغ اصفهان متشکل از چهار باغ است که اطراف یک خیابان اصلی بنا شده اند. متعلق به دوره صفویه است اما در دوره قاجاریه مورد بی مهری واقع شد. اما با کمک مردم از مرگ نجات یافت. و امروزه یکی از معابر اصلی شهر است و هم رده با سایر جاذبه های گردشگری اصفهان به شمار میرود.همه گشت ها در این مقاله را میتوانید طی دو روز بازدید کنید، رزرو تور اصفهان از تهران لحظه آخری و ارزان را با ندای اصفهان همراه شوید.

چهارباغ عباسی از سی و سه پل شروع شده و به سمت شمال شهر امتداد دارد. چهار باغ بالا نیز از سی و سه پل به سمت جنوب امتداد دارد. چهارباغ پایین هم در امتداد چهارباغ عباسی به سمت شمال شهر ساخته شده است.

جوی آب از میان چهار باغ تا زاینده رود جریان داشته و تقاطع حوض هایی نیز ساخته بودند. و در دو طرف خیابان درختان چنار به موازات خیابان و در دو ردیف کاشته شده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا