شبکه های اجتماعیآموزشدانستنی هافناوری در زندگی

معنی pronouns اینستاگرام + آموزش افزودن ضمیر در اینستاگرام

قابلیت اضافه‌ کردن ضمیر یا pronouns اینستاگرام قابلیت جدیدی است که به صورت یک بخش اختصاصی به اینستاگرام افزوده شده است. قبل از این اضافه کردن ضمیر در قسمت بایو امکان‌پذیر بود؛ اما اکنون اینستاگرام با احترام به هویت افراد این قسمت را برای افرادی که نیاز به معرفی خود از طریق ضمیر دارند اضافه کرده است. در این مقاله از فارسی‌رو درباره کارایی pronouns در اینستاگرام شرح خواهیم داد؛ در واقع به این سؤال پاسخ می‌دهیم که pronouns اینستاگرام چیست و نحوه انجام اضافه کردن ضمیر در اینستاگرام را به‌صورت گام به گام برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

منظور از pronouns در اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام پلتفرمی است که میلیون‌ها نفر از آن در جهان استفاده می‌کنند و قبل از این در قسمت معرفی هویت افراد جای خالی ضمایر شخصی احساس می‌شد. معنی pronouns در اینستاگرام انتخاب ضمیر شخصی است. اکنون این قابلیت افزوده شده است و بسیاری از مردم بابت آن خشنودند. ضمایر شخصی که در اینستاگرام می‌توان نمایش داد ضمایری هستند که شما به انتخاب خود آن‌ها را برای عموم به نمایش می‌گذارید. مفهوم pronouns در اینستاگرام اغلب به موضوع جنسیت افراد برمی‌گردد.

استفاده از ضمایر در پروفایل اینستاگرام (pronouns اینستاگرام)

مردم از ضمایر به عنوان راهی برای اشاره به کسی بدون استفاده از نام او استفاده می‌کنند. هنگامی که ضمایر را به پروفایل اینستاگرام خود اضافه می‌کنید، به افراد این امکان را می‌دهد که بدانند هنگام برقراری ارتباط با شما از کدام ضمایر استفاده کنند. همچنین به افراد جنسیت خود را معرفی می‌کنید.

می‌توانید تا چهار ضمیر به نمایه خود اضافه کنید تا به دیگران کمک کنید به شما مراجعه کنند. ضمایرهایی که اضافه می‌کنید در نمایه شما نمایش داده می‌شوند و برای اشاره به شما در جای دیگری در اینستاگرام استفاده نمی‌شوند. حتی اگر نخواهید ضمیری که در پروفایل خود قرار دادید را همه نبینند و فقط فالورهای خودتان ببینند می‌توانید گزینه Show to followers only را فعال کنید.

تنظیم Show to followers only برای اکانت‌های اینستاگرام متعلق به افراد زیر 18 سال بر اساس تاریخ تولدی که به حساب اینستاگرام خود اضافه می‌کنند، به طور پیش فرض روشن خواهد بود.

اگر در اینستاگرام مورد آزار و اذیت قرار گرفتید، می‌توانید محتوای توهین آمیز را گزارش دهید. به خاطر داشته باشید که گزارش شما ناشناس است، مگر اینکه در حال گزارش نقض مالکیت معنوی باشید. حسابی که گزارش کردید نمی‌بیند چه کسی آن‌ها را گزارش کرده است پس نگران نباشید و با خیال راحت گزارش دهید.

همچنین بخوانید: آموزش حذف تبلیغات اینستاگرام: 8 راه جلوگیری از تبلیغ اینستا

pronouns اینستاگرام

ضمیر اینستاگرام و کاربرد آن ها

یکی از مشکلات درج ضمیر در بیو اینستاگرام کوتاه محدودیت در تعداد کلمات مورد استفاده در بیو بود که با افزودن گزینه ی pronouns در اینستاگرام این مشکل حل شد. چند نمونه pronouns در اینستاگرام شامل he, she, they, him, her, them و ضمایر دیگر است و شما مختارید که انتخاب کنید، آیا مردم مجاز به دیدن این ضمایر هستند یا خیر. Pronouns اینستاگرام در کنار نام شما در صفحه اصلی پروفایلتان قرار می‌گیرد و مشخص می‌کند که دیگران شما را با چه ضمیری بشناسند و خطاب کنند.

اجازه دهید برای درک بهتر ضمیر اینستاگرام مثالی بزنم: شما یک پیج فروش لباس ورزشی دارید و عکس پروفایل شما نشان‌دهنده جنسیت یا ضمیر مربوط به شما نیست. افرادی که قصد خرید از شما را دارند نمی‌دانند که شما را خانم یا آقا خطاب کنند. قرار گرفتن این ضمیر در کنار نام شما این موضوع را برای آن‌ها ساده می‌کند و تکلیفشان را مشخص می‌کند. یک مثال دیگر برای معنی ضمیر در اینستاگرام در مورد فردی است که پیج خبری با تعداد فالوور بالا دارد و در مواقعی که مردم می‌خواهند نقل قول را از پیج مورد نظر انجام دهند، استفاده از ضمیر اینستاگرام کاربرد دارد.

pronouns اینستاگرام

مورد دیگر این است که شاید فردی هویت جنسی خود را مغایر با جنسیت فیزیکی خود بداند؛ پسر زاده شده اما خود را زن می‌داند یا ممکن است فردی دوجنسه باشد یعنی جنسیتی غیر از زن و مرد داشته باشد. در این حالت‌ها نیاز به تعریف ضمایر بیشتر می‌شود و افراد راحت‌تر و با آزادی بیشتری می‌توانند هویت درونی خود را به مردم بشناسانند. برخی افراد هستند که هیچ‌ تضادی در جنس و جنسیت آن‌ها وجود ندارد.

مثلا جنس مردی که خود را با هویت جنسی مردانه می‌شناسد؛ اما برای حمایت از جامعه دگرباشان ضمیر خود را they یا them معرفی می‌کند. در این حالت احساس امنیتی را به بقیه افراد که با جنسیت تعریف ‌شده خود مشکل دارند می‌دهد، تا آن‌ها بتوانند در انتخاب ضمیر خود آزادانه رفتار کنند.

ضمیر اینستاگرام

آموزش گذاشتن ضمیر در اینستاگرام

پس از دانش به این‌ موضوع که ضمیر اینستاگرام چیست نوبت به آموزش افزودن ضمیر در اینستاگرام می‌رسد. روش افزودن ضمیر اینستاگرام کار ساده‌ای است و شما می‌توانید با انجام مراحل زیر حداکثر چهار ضمیر را برای خود انتخاب کنید تا در کنار نام خود به رنگ خاکستری در پروفایل شما نمایش داده شود. قبل از انجام آن مطمئن شوید که اینستاگرام شما آپدیت شده است؛ سپس گام به گام مراحل را طی نمایید.

در گام اول اینستاگرام را باز کنید و روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید تا وارد بخش پروفایل شوید.

در گام بعدی روی قسمت Edit profile ضربه بزنید تا وارد قسمت ویراش پروفایل شوید.

در قسمت pronouns اینستاگرام روی قسمت خالی ضربه بزنید تا وارد مرحله بعدی شوید. در این مرحله می‌توانید چهار ضمیر را به دلخواه خود در پروفایلتان قرار دهید. این ضمایر از قبل تعیین شده‌اند و شما با تایپ ‌کردن تنها قسمتی از آن‌ها باید گزینه پیشنهادی برنامه را انتخاب کنید. برخی از ضمایر اینستاگرام که از قبل تعریف شده‌اند عبارتند از:

 • co/cos
 • e/ey/em/eir
 • fae/faer
 • he/him/his
 • she/her/hers
 • they/them/theirs
 • ne/nee/nir/nirs/ner/ners
 • mer/mers
 • per/pers
 • thon/thons
 • ve/ver/vis/vi/vir
 • xe/xem/xyr
 • ze/zir/zie/hir

پس از تایپ ضمیر دلخواه و انتخاب آن، علامت تیک بالای صفحه را بزنید تا عملیات انتخاب ضمایر نهایی شود.

ضمیر در اینستاگرام

اگر ضمیری که می‌خواهید استفاده کنید در این قسمت تعریف نشده بود، می‌توانید از قسمت help center فرمی را برای درخواست درج ضمیر دلخواه خود از اینستاگرام پر کرده و ارسال نمایید تا بررسی شود. در صورتی‌که مایل نیستید ضمیر انتخابی شما به‌ صورت عمومی به نمایش در بیاید؛ در قسمت پایین pronouns می‌توانید گزینه show to followers only را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه فقط دنبال‌کنندگان شما قادر به دیدن ضمیر شما خواهند بود. هرچند وقت یکبار اینستاگرام قسمت ضمایر را آپدیت می‌کند تا ضمایر قدیمی را با ضمایر جدیدتر جایگزین کند و اگر ایرادی وجود داشت آن را برطرف نماید. معنی ضمیرهای اینستاگرام متفاوت است و این ضمایر به جنسیت فرد اشاره می‌کند.

همچنین بخوانید: آموزش ساخت استیکر اینستاگرام: ساختن ایموجی چهره برای اینستا

سوالات متداول

Add your pronouns چیست؟

برای اضافه کردن pronouns در بیو اینستاگرام وقتی وارد قسمت pronouns در اینستاگرام می‌شوید باید ضمیر دلخواه خود را اضافه کنید. Add your pronouns به این معنی است که “ضمیر خود را اضافه کنید”.

معنی she/her در بیو اینستاگرام چیست؟

به این معنی است که در نقل قول از پیج فرد مورد نظر از she/her که ضمیر فاعلی و مفعولی مؤنث است به جای نام او می‌توانید استفاده کنید.

معنی he/him در بیو اینستا چیست؟

ضمیر فاعلی و مفعولی جنسیت مرد در زبان انگلیسی he/him است. فردی که از این ضمایر برای خود استفاده کرده است هویت جنسی مرد را برای خودش به رسمیت می‌شناسد.

ضمیر mers در اینستا گرام یعنی چه؟

ضمیر mers در انگلیسی در جنس زن نان باینری به کار برده می‌شود.

قسمت pronouns در اینستاگرام چیست؟

قابلیت تعریف ضمیر برای اینستاگرام افراد در قسمت pronouns انجام می‌شود.

pronouns در اینستاگرام

جمع‌بندی

قابلیت افزودن ضمیر در اینستاگرام قابلیتی است که اخیرا به آن افزوده شده است. در این مقاله سعی کردیم نکاتی را درباره    pronouns در اینستاگرام مطرح کنیم و روش افزودن ضمیر را در کنار نام کاربری در اینستاگرام به صورت گام به گام شرح دهیم. شاید برای شما هم این پرسش پیش آمده باشد که “ضمیر اینستاگرام یا pronouns اینستاگرام چیست؟ ” امیدواریم با خواندن مقاله حاضر به پاسخ این سؤال که دلایل استفاده از ضمیر در اینستاگرام چیست پی برده باشید.

کی از دلایل به‌وجود‌آمدن انواع ضمایر در اینستاگرام نشان‌دادن هویت جنسی افرادی است که هویتی غیر از جنس زن و مرد به معنای سنتی دارند. در عصر امروز در بسیاری از کشورها هویت‌های جنسی ال‌جی‌بی‌تی مانند همجنسگرایان و بایسکشوال ها به رسمیت شناخته شده و قوانین جنسیتی جدید مدعی هستند که غیر از زن و مرد هویت‌های دیگری نیز در جامعه وجود دارد که در اینستاگرام قبل از این به این موضوع توجهی نشده بود. اکنون افراد می‌توانند از این طریق آزادانه به معرفی جنسیت رسمی خود پرداخته و به نوعی از تحمیل ناخواسته هویت جنسی زن یا مرد به خود دوری کنند.

پس از آن که متوجه شدید pronouns در اینستا یعنی چه می‌توانید عملیات افزودن ضمیر در اینستاگرام را آغاز کنید. روش افزودن ضمیر در اینستاگرام به‌این‌صورت است که ابتدا وارد حساب کاربری خود شده و از قسمت ویرایش پروفایل، ضمایر دلخواه را به قسمت پروفایل خود وارد کنید. با انتخاب گزینه نشان‌ دادن تنها به دنبال‌کنندگان می‌توانید ضمایر اختصاص‌ یافته به خود را از دید عموم مخفی کنید. اگر ضمیر دلخواهتان در این قسمت تعریف نشده بود با پرکردن فرمی در قسمت help center  می‌توانید درخواست خود را درباره افزودن ضمیر دلخواه خود به کارکنان اینستاگرام ارسال کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا