آموزشچطوردانستنی ها

بهترین روش مهاجرت به کاری و تحصیلی به سوئد

مهاجرت به سوئد از اینرو طرفداران زیادی دارد که سوئد از جمله کشورهای پیشرفته دنیاست. مردم در این کشور حقوق اجتماعی و رفاهی بالایی دارند تا حدی که از این نظر زبانزد است. به همین دلیل مهاجرت به سوئد انتخاب افراد زیادی است. آنها این کشور را برای مهاجرت به تمامی کشورهای پیشرفته ترجیح می دهند.

جالب است بدانید اکثر خدمات اجتماعی به صورت رایگان در اختیار مردم این کشور قرار می گیرد یا این که با کمک هزینه های دولتی همراه است. می دانید که تنها 30 درصد از خاک سوئد قابل زیستن است و بقیه نقاط به شدت سرد هستند و یا دیگر شرایط لازم برای زندگی را ندارند؟ به صورت کلی این کشور از نظر آب و هوایی سرد محسوب می شود.

چرا مهاجرت به سوئد اینقدر طرفدار دارد؟

مزایا و معایب مهاجرت به کشور سوئد و به همین دلیل هم مورد توجه افراد زیادی است.

  • اینترنت در سوئد وضعیت بسیار خوبی دارد.
  • می توانید میان درآمد و هزینه های زندگی تان تعادل خوبی برقرار کنید.
  • از آب و هوای تمیز و سالم برخوردار هستید.
  • دولت خدمات درمانی و اجتماعی خوبی در اختیارتان قرار می دهد.
  • تعداد زیادی از بهترین دانشگاه ها در این کشور قرار دارد.
  • می توانید به دریافت اقامت دائم شهروندی سوئد فکر کنید.
  • داشتن دانش زبان انگلسیسی در بسیاری از موارد کارتان را راه می اندازد.
  • برابری جنسیتی وجود دارد و از این نظر دچار مشکل نخواهید بود.

روش های مختلف برای مهاجرت به سوئد

در صورتی که به فکر مهاجرت به این کشور هستید خوب است انواع روش هایی که پیش روی شماست را بشناسید. در این مطلب کوتاه سعی می کنیم مهم ترین این روش ها را مرور کنیم.

مهاجرت تحصیلی به سوئد

در صورتی که بخواهید در این کشور تحصیل کنید باید ویزای موقت بگیرید. پس از این که فارغ التحصیل شوید می توانید در سوئد اجازه کار گرفته و پله های اقامت دائم این کشور را هم طی کنید.

سیستم آموزشی در سوئد فوق العاده قدرتمند است و برخی از بهترین دانشگاه ها را در خود جای داده است.

اولین قدم این است که رشته و دانشگاه تان را انتخاب نموده و سپس پذیرش بگیرید. پس از آن شما باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید که خودش مراحل مشخصی دارد.

پس از اتمام تحصیل شما برای مدت 6 ماه فرصت دارید تا شغل مناسبی در سوئد پیبدا کنید. در صورتی که موفق به انجام این کار شوید می توانید اقامت کاری دریافت نمایید و پس از آن هم به فکر اقامت دائم باشید.

مهاجرت به سوئد برای سرمایه گذاری

در صورتی که بخواهید در سوئد سرمایه گذاری کنید می توانید اقامت یک ساله دریافت نمایید. پس از آن شما می توانید این اقامت را برای مدت یک سال دیگر هم تمدید نمایید. برای سرمایه گذاری با توجه به روشی که انتخاب می کنید، میزان سرمایه مورد نیاز متفاوت خواهد بود.

شما باید اساسنامه شرکت تان را ارائه دهید و مشخص کنید که چه کالا یا خدماتی دارید؟ هزینه ها و برآوردهای آنها چگونه است؟ پس از آن باید حساب بانکی مد نظر را در این کشور افتتاح نموده و سرمایه لازم را در آن قرار دهید. این حساب تا دو سال بلوکه خواهد شد. نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که لازم است مالک نیمی از شرکت و یا 51 درصد از سهام آن باشید.

داشتن بیزینس پلن در این روش خیلی به شما کمک می کند. در صورتی که 4 سال از شروع کسب و کارتان بگذرد و هم چنان فعال و سودده هم باشد می توانید در سوئد اقامت دائم بگیرید.

سرمایه گذاری در سوئد می تواند به صورت استارتاپ، ثبت شرکت، خرید ملک و بسیاری موارد دیگر باشد. هر کدام از این روش ها شرایط متفاوتی از دیگری دارد. همچنین برای دریافت اقامت دائم هم این روش ها شرایط متفاوتی خواهند داشت.

مهاجرت شغلی به سوئد

افرادی که می خواهند در سوئد به کار مشغول شوند یعنی برای یک کارفرما کار کنند، می توانند از این روش استفاده کنند. برای این کار باید ویزای کاری بگیرید. شما باید تخصصی داشته باشید که در سوئد به آن احتیاج داشته باشند و یک کارفرما شما را استخدام نماید.

در صورتی که بتوانید ویزای کار کشور سوئد بگیرید و برای مدت 4 سال متوالی در این کشور مشغول باشید، می توانید اقامت دائم  سوئد را به دست آورید. این روش را می توانید از جمله مطمئن ترین روش ها برای مهاجرت به این کشور بدانید. افراد زیادی هر ساله از این طریق وارد سوئد شده و اقامت دائم می گیرند.

مهاجرت به سوئد راه های دیگری هم دارد. مهاجرت از طریق ازدواج، تولد فرزند، اسپانسرشیپ، مهاجرت برای گروه های خاص و.. از آن دسته است.

هزینه های زندگی در سوئد

وقتی می خواهید به یک کشور مهاجرت کنید قطعا مهم است که بدانید تا چه حد کشور گران و یا ارزانی محسوب می شود. روش مهاجرتی شما هم در این موضوع موثر است. مثلا وضعیت هزینه ها برای دانشجویان نسبت به سرمایه گذاران مهمتر است.

می توان گفت سوئد با توجه به خدمات مختلفی که برای شهروندانش دارد کشور گرانی هم محسوب می شود. هزینه ها در این کشور معمولا بالاست. دقت کنید که درست است برخی هزینه ها برایتان گران محسوب می شود اما در عوض از خدمات مختلف آموزشی و درمانی به صورت رایگان و یا با تخفیف های دولتی برخوردار هستید.

مهاجرت به سوئد شرایط سنی دارد؟

برای این که به سوئد مهاجرت کنید راه های زیادی پیش پایتان است. بسته به این که از چه روشی می خواهید اقدام کنید شرایط سنی متفاوت خواهد بود. مثلا اگر برای تحصیل به این کشور می روید بسته به مقطع تحصیلی مد نظر شرایط سنی متفاوت خواهد بود. خوب است بدانید سوئد برای تحصیل محدودیت سنی در نظر نمی گیرد اما این محدودیت برای ویزای تحصیلی وجود دارد.

در صورتی که می خواهید برای یافتن شغل دلخواهتان سوئد را انتخاب کنید شرایط سنی برای شما از 18 تا 41 سالگی خواهد بود.

کمی بیشتر در مورد کشور سوئد

این کشور از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی است. واحد پولی آن کرون است. دانمارک و نروژ از جمله کشورهای دیگری هستند که با سوئد در این ناحیه قرار می گیرند. اگر به آب و هوای سرد تمایل دارید و از گرما فراری هستید، سوئد برایتان مناسب است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا