راهنماچطوردانستنی ها

آسانترین روش افتتاح حساب در امارات

کشور امارات متحده عربی، کشوری شیخ نشین در حوزه خلیج فارس است که‌ دارای اقتصادی پویا و ثروتی فراوان است. این کشور مدرن به جهت داشتن امکانات فراوان و شرایط جذب مسافر، هر ساله تعداد زیادی سرمایه‌گذار و گردشگر را به سوی خود جذب کرده است‌. آسانترین روش افتتاح حساب در امارات ثبت شرکت در دبی است. خرید خانه در دبی، تحصیل و کار از اصلی‌ترین روش‌های اخذ اقامت امارات است.

شرایط خرید خانه در دبی

دبی شهر جذاب و بسیار مجلل است که دل گردشگران و مسافران را برای خرید خانه برده است. اقامت دائم دبی علیرغم تبلیغات گسترده، امکان پذیر نبوده و مهاجران با خرید خانه در دبی فقط می‌توانند اقامت کوتاه مدت ۲ تا ۶ سال بگیرند.‌ خرید آپارتمان در شهر چلچراغ دبی بسیار آسان و بی استرس است.

images_1707123893_65c0a4b51bf54.jpg

 1. خانه مورد نظر باید مسکونی و قابل سکونت باشد.

 2. خانه‌ای که خریداری می‌شود باید سند داشته باشد و خانه قولنامه‌ای مورد قبول نخواهد بود.

 3. سند خانه خریداری شده نباید در رهن بانک باشد.

 4. مهاجران و خریداران نمی‌توانند در منطقه اصلی دبی اقدام به خرید خانه کنند و در منطقه آزاد این شانس را دارند که اقدام به خرید خانه نمایند.

 5. در گذشته برای خرید یک ملک در دبی باید حداقل یک میلیون درهم امارات هزینه پرداخت می‌شد، اما از سال 2019 می‌توان ارزش چند ملک در دبی را حداقل یک میلیون درهم در نظر گرفت. این موضوع شرایط خرید را تسهیل می‌کند.

 6. اگر فردی بخواهد از طریق خرید ملک در دبی اقامت دریافت کند، باید ملک کامل ساخته شده باشد. از قوانین خرید ملک در دبی این است که ملک پایان کار داشته باشد.

 7. متراژ خانه باید برای تمام اعضای خانواده تناسب داشته باشد. یعنی جوابگوی نیاز خانواده باشد.‌

 8. سند مالکیت توسط اداره زمین صادر شود.

 9. اگر آپارتمان خریداری شود، حتما سالانه یا ماهانه هزینه نگهداری باید پرداخت شود.‌

 10. اگر ملکی خریداری شده که چند نفر شریک هستند، باید سهم هر فرد یک میلیون درهم باشد تا به هر فرد سند داده شود.

 11. برای خرید خانه در دبی افراد می‌توانند از تسهیلات و وام استفاده کنند.

 12. مدت زمان ویزای دریافتی در امارات با توجه به ارزش ملک خریداری شده مختلف خواهد بود.‌

 13. اگر قیمت ملک خریداری شده بین یک میلیون درهم تا ۴ میلیون درهم باشد اقامت دو ساله صادر می‌شود.

 14. اگر قیمت ملک بین۵ تا ۱۰ میلیون درهم باشد اقامت ۵ ساله امارات صادرات می‌شود.

 15. اگر نرخ و قیمت ملک بیش از 10 میلیون درهم باشد اقامت 10 ساله صادر خواهد شد.

 16. به این نکته دقت کنید با خرید ملک در دبی، اقامت دائم و تابعیت دریافت نمی‌کنید. کشور امارات متحده عربی به هیچ کس اقامت دائم نمی‌دهد.

 17. قوانین خرید خانه در دبی برای همه خارجیان یکسان است. یعنی ایرانیان هم می‌توانند در دبی خانه خریداری کنند.‌

 18. مقدار بها و مدت زمان ثبت کردن شرکت در دبی

 19. یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای گرفتن اقامت ثبت شرکت در دبی است. سرمایه‌گذاران و صنعتگران به آسانی می‌توانند پس از ثبت یک شرکت محلی یا تجاری اقدام به گرفتن اقامت کنند.

هزینه و مدت زمان ثبت شرکت در دبی

هزینه ثبت شرکت در دبی بر اساس نوع کسب و کار شرکت متفاوت است. هزینه ثبت شرکت در دبی شامل:

 • هزینه تهیه گواهینامه و اسناد

 • مجوز کسب و کار

 • تهیه مجوزهای دولتی

 • تهیه مجوز صنعتی

 • هزینه و حق‌الزحمه ویزا

 • هزینه ترجمه مدارک در صورت نیاز

دستمزد مشاوران برای انجام خدمات برتر، در مجموع هزینه ثبت شرکت در دبی چندان بالا نبوده و به راحتی میسر است. هزینه ثبت شرکت در دبی از حدود 17.000 تا 25.000 درهم برای یک شرکت عمرانی با دفتر مجازی و مجوز تجاری به مدت یک سال است.

یکی از عمده هزینه های ثبت شرکت‌های LLC یا محدود اجاره دفترکار است. محل دفتر فیزیکی در امارات باید عاقلانه و منطقی بر اساس نوع تجارت و گردش مالی سالانه صاحب شرکت انتخاب شود. هزینه اخذ مجوز اقامت دبی با ثبت شرکت و ویزای اقامت از دیگر هزینه‌های تاسیس شرکت‌های تجاری در این کشور است. در مجموع هزینه ثبت شرکت در دبی بر اساس ساختار و نوع شرکت و مجوزهای شرکت متفاوت است. هزینه ثبت و تاسیس شرکت در دبی از حدود 20000 هزار درهم تا 45000 درهم متغیر است. هزینه بعضی از شرکت‌ها مانند شرکت‌های خدماتی کمتر است. در مقابل شرکت‌های صنعتی و تولیدی هزینه‌های بیشتری پرداخت می‌کنند.‌

گاهی افرادی که اقدام به ثبت شرکت در دبی می‌کنند دچار اشتباه بزرگی می‌شوند، برای کاهش هزینه‌های خود اقدام به گرفتن یک شریک ناشناس می‌کنند، گاهی این بی‌تجربگی موجب از بین رفتن سرمایه اصلی می‌شود. مدت زمان ثبت شرکت در دبی حدود ۱۵ روز تا یک ماه زمان لازم دارد.

سخن پایانی

کشور امارات و در راس آن شهر دبی نگین سبز دریا و کشورهای حوزه خلیج فارس است. این شهر به دلیل رفاه، امنیت، آسایش و درآمد بالا مقصد بسیاری از جوانان برای مهاجرت و گرفتن اقامت است. یکی از آسانترین روش افتتاح حساب در امارات ، ثبت شرکت و خرید خانه و ملک در دبی است‌.

خرید خانه در دبی باید طبق قوانین خاصی انجام گیرد. خانه یا ملک خریداری شده باید دارای سند قطعی باشد، در رهن بانک نباشد. هزینه سالانه نگه‌داری یا شارژ ملک پرداخته شود. پایان کار آن توسط دولت امارات صادر شده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا