آرایشی و زیباییآرایشآرایش بدن

لیزر موهای زائد مردان چقدر تاثیر دارد و آیا دائمی است؟

داشتن پوستی جذاب و بدون مو هم برای خانم ها لذت بخش است، هم برای آقایان. چند سالی است که از ورود دستگاه های لیزر و روی کار آمدن بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در ایران گذشته است و هنوز هم بسیاری از کلینیک ها خدمات خود را به بانوان ارائه می کنند. اما لیزر موهای زائد مردان نیز می تواند اثربخشی بسیار خوبی داشته باشد و به آقایان کمک کند تا پوستی بدون مو داشته باشند و در عین حال بیشتر به بهداشت شخصی خودشان توجه کنند.

یکی از ابهاماتی که در میان آقایان وجود دارد، این است که آیا لیزر موهای زائد مردان تاثیر همیشگی دارد؟ یا اینکه با لیزر کردن موهای زائد چقدر شاهد رفع موهای زائد هستیم؟ در این مقاله قصد داریم به صورت واقع بینانه در مورد میزان تاثیر لیزر موهای زائد برای مردان صحبت کنیم.

میزان تاثیر لیزر موهای زائد برای مردان

لیزر موهای زائد مردان با کمک دستگاه های قوی که می توانند موهای مردانه و مشکی را مورد هدف قرار دهند، انجام می شود. دستگاه های لیزر با ارسال امواج خاص به زیر پوست، فولیکول های مو را مورد هدف خودشان قرار خواهند داد و باعث سوزاندن آن ها می شوند. در جلسه اول لیزر، ممکن است شاهد ریزش حجم زیادی از موهای بدن خودتان باشید که این به دلیل شوک وارد شده به فولیکول های مو است. اما معمولا در جلسه دوم و سوم، کمی رشد مو افزایش پیدا می کند و با مراجعه منظم، مجددا بخش زیادی از موها از بین می روند.

بنابراین میزان تاثیر لیزر موهای زائد مردان وابسته به تعداد جلسات مراجعه کننده، شرایط جسمی و ژنتیکی فرد و عوامل این چنینی است. معمولا تا 90 درصد از حجم موهای آقایان پس از لیزر کاهش پیدا می کند. کاهش تراکم موها در نواحی مختلف بدن باعث شده تا انجام این کار جنبه زیبایی نیز پیدا کند.

میزان تاثیر لیزر موهای زائد برای مردان

اثربخشی لیزر موهای زائد مردان در نواحی مختلف بدن

به طور کلی لیزر برای موهایی مناسب است که ضخیم و مشکی رنگ هستند. موهای نازک و کرکی با لیزر رفع نمی شوند و ممکن است ضخیم‌تر از قبل نیز شوند. بنابراین اثربخشی لیزر موهای زائد مردان ، بیشتر برای نواحی از بدن بهتر است که موهای ضخیم تر و تیره تر دارند. هر یک از آقایان فرم متفاوتی برای رشد موها دارند؛ اما در اکثر مواقع لیزر موهای زائد آقایان در نواحی زیر به خوبی نتیجه می دهد:

  • سینه
  • پشت گردن و زیر گردن
  • بیکینی
  • زیر بغل
  • پاها

آیا لیزر موهای زائد مردان دائمی است؟

واژه دائمی برای لیزر موهای زائد آقایان چندان قابل استناد نیست. فولیکول های مو هر کدام در هنگام لیزر در مرحله رشد و استراحت هستند. اگر فولیکول ها در مرحله رشد باشند، می توان آن ها را با امواج لیزر مورد هدف قرار داد. اما فولیکول های مو در حال استراحت نمی توانند با امواج لیزر از بین بروند. از این رو باید آقایان مجددا 30 الی 40 روز بعد برای اینکه فولیکول های مو در حال استراحت، به مرحله رشد برسند؛ مراجعه کنند.

همین موضوع باعث شده تا در چند جلسه اول شاهد اثربخشی زیاد موهای زائد نباشیم؛ اما به مرور زمان بخش زیادی از موها از بین می روند. لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای بدن آقایان به صورت دائمی است. البته این بدین معنا نیست که با چند جلسه لیزر، تا آخر عمر نیازی به مراجعه مجدد ندارید؛ اما آنقدر حجم موها کاهش پیدا می کنند که عملا می توان این روش را به عنوان یک روش دائمی برای حذف موهای زائد شناخت.

اثربخشی لیزر موهای زائد مردان در نواحی مختلف بدن

چند جلسه طول می کشد تا لیزر موهای زائد آقایان اثر کند؟

تعداد جلسات برای اثربخشی لیزر موهای زائد مردان بستگی به عوامل بسیار زیادی دارد. نوع پوست، نوع موها، فاصله بین جلسات لیزر و همچنین شرایط ژنتیکی هر فرد روی این موضوع تاثیرگذار است. به طور کلی توصیه می شود که برای مشاهده حداکثر اثربخشی، آقایان 6 تا 8 جلسه به صورت منظم و هر ماه یکبار برای لیزر مراجعه کنند.

پس از اتمام جلسات، مجددا باید شرایط موها بررسی شوند. اگر رشد موها زیاد است، باید 2 الی 4 جلسه دیگر نیز به صورت منظم مراجعه شود. پس از آن می توان هر 2 تا 3 ماه یکبار یا هر زمانی که موها رشد زیادی داشتند، برای لیزر موهای زائد مراجعه کرد.

کلینیک آی گل؛ بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد آقایان

یکی از عواملی که می تواند روی میزان اثربخشی لیزر موهای زائد مردان تاثیرگذار باشد، دستگاه انتخاب شده و تخصص و دقت اپراتور است. اینکه اپراتور تمامی نواحی را در هنگام لیزر کردن پوشش دهد، اهمیت بسیار زیادی دارد. آی گل، بهترین کلینیک لیزر موهای زائد که توانسته با بهترین دستگاه های لیزر، بهترین خدمات را برای لیزر موهای زائد ارائه کند. در صورت نیاز به دریافت مشاوره و خدمات لیزر، می توانید با کارشناسان این کلینیک در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا