دیزاین و دکوراسیون

بیشترین هزینه در اجرای نمای ساختمان صرف چه مواردی می‌شود؟

نمای ساختمان به عنوان یکی از بخش های مهم ساختمان شناخته می‌شود که جلوه گر و معرف کلی ساختمان است.  احتمالا ساختمان هایی را مشاهده کردید که بر خلاف ظاهر ناخوشایند و غیر مهندسی، معماری داخلی زیبایی دارند؛ اما به دلیل نمای آن‌‌ها حتی به ذهنتان خطور نکرده است که ممکن است داخل بنا به این شکل باشد.

طراحی و اجرای نمای ساختمان به همین دلیل است که اهمیت دارد، اگر مالک یا کارفرما هزینه بسیاری برای طراحی پلان و طراحی داخلی یک بنا در نظر بگیرد اما بودجه ای را برای نمای آن کنار نگذارد، ساختمان بنایی فاقد هویت معماری به نظر می‌رسد.  نمای بیرونی ساختمان در واقع بخشی از بنا است باعث ارتباط فضای داخلی و خارجی می‌شود و تنها قسمتی از آن است که افراد خارج ساختمان آن را مشاهده کرده و بر اساس آن ساختمان را قضاوت می‌کنند.

در این مقاله قصد داریم عواملی که بر هزینه اجرای نمای ساختمان تاثیر می‌گذارند را بررسی کنیم، انتخاب یک شرکت مجری نمای  تخصص به شما کمک می‌کند تا بتوانید هزینه اجرای نما را تا مقدار قابل توجهی کاهش دهید، بنابراین در انتها نیز یکی از بهترین شرکت های طراحی و اجرای نما در ایران را به شما معرفی خواهیم کرد؛ همراه ما باشید.

عوامل موثر بر قیمت اجرای نما

برخی از مهم ترین مواردی که هزینه اجرای نما تاثیر دارند عبارتند از:

  • سبک طراحی نما

یکی از مواردی که تاثیر مستقیم در هزینه طراحی و اجرای نما دارد، سبکی است که برای نمای ساختمان انتخاب می‌شود. برخی از سبک های معماری جزئیات بیشتری دارند و از تزئینات بیشتری در آن ها استفاده می‌شود؛ مانند سبک کلاسیک یا رومی.

سبک کلاسیک، سبکی برگرفته از معماری باستانی روم و یونان است که تزئینات پیچیده‌ای دارد و در آن از متریال های گران قیمت نیز استفاده می‌شود، به همین علت است که هزینه اجرای آن بیشتر از سبک مدرن است که بر پایه سادگی است. اجرای نما به هر سبکی که باشد، اصول خاص خود را دارد که باید به آن توجه شود و تیم طراحی باید از این اصول آگاه باشند و طراحی را بر اساس این اصول پیش ببرند.

  • نوع متریال

اینکه چه نوع متریالی برای نما مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز در تعیین هزینه اجرای نما موثر است. هزینه تهیه هر متریال با توجه به کیفیت و نوع آن متفاوت است و بخش زیادی از هزینه اجرای نمای ساختمان را تشکیل می‌دهد. برای مثال؛ متریال سنگ به عنوان متریالی گران قیمت شناخته می‌شود که غالبا در نمای کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ برخی از افراد تصمیم می‌گیرند در اجرای نمای ساختمان خود سیمان را جایگزین سنگ کنند و هزینه کم‌تری برای اجرای نما بپردازند.

نوع متریال در نما

  •  دستمزد تیم طراحی

دستمزد طراح نمای ساختمان نیز، بخشی از هزینه کلی اجرای نما را تشکیل می‌دهد. نمی‌توان بدون نقشه طراحی شده توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه اقدام به اجرای نما کرد، حتی با توجه به اینکه افراد آماتور با هزینه‌های بسیار کم طراحی نما را انجام می‌دهند، اما به عنوان کارفرما بهتر است که مقدار بیشتری هزینه کنید و طراحی نما را به مهندسین با تجربه بسپارید تا هنگام اجرا با مشکل خاصی مواجه نشوید و احتیاجی به تغییر طراحی انجام شده و هزینه بیشتر زیرسازی و شاسی کشی نباشد.

  • دستمزد تیم اجرایی

اجرای نمای ساختمان شامل مراحل مختلفی می‌شود و که هر کدام از این مراحل هزینه خود را دارند. برای مثال؛ هزینه زیرسازی، شاسی کشی و نصب متریال تنها برخی از هزینه‌های دستمزد تیم اجرای نما هستند.

.

اجرای تخصصی نما با نمادیزاین

نمادیزاین یکی از بهترین شرکت های طراحی و اجرای نما در ایران است که از سال 89 فعالیت خود را شروع کرده است و توانسته است اجرای نمای ساختمان‌های بسیاری را با موفقیت به پایان برساند. همانطور که گفتیم شرکت تخصصی مجری نما به شما کمک می‌کند بتوانید تا مقدار زیادی هزینه اجرای نمای ساختمان خود را کاهش دهید؛ در همین راستا نمادیزاین با استراتژی توجه به بودجه کارفرما و ارائه راهکارهایی در همین راستا، باعث کم شدن درصد زیادی از هزینه اجرای نما شده است. برخی از این راهکارها عبارتند از:

  • طراحان نمادیزاین تمامی نقشه‌های فاز دو و اجرایی را متناسب با ابعاد متریال به کارفرما تحویل می‌دهند، ارائه نقشه‌ها به صورت متناسب با ابعاد متریال از پرتی مصالح جلوگیری می‌کند و هر چقدر که پرتی مصالح کمتر باشد، هزینه تهیه متریال نیز کاهش می‌یابد.
  • کارشناسان نمادیزاین دو پیش‌فاکتور از هزینه تهیه متریال در دو کیفیت خوب و متوسط  را در اختیار کارفرما قرار خواهند داد تا متناسب با بودجه خود، متریالی که برای استفاده در نمای ساختمان به صرفه‌تر است را انتخاب کند.
  • نمادیزاین واسطه را حذف کرده و متریال‌های مورد نیاز برای اجرای نما را به صورت مستقیم از کارخانه تهیه می کند. تهیه متریال از کارخانه تولید کننده تا حدود زیادی در کاهش هزینه‌ها تاثیر دارد.

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و تماس با کارشناسان این تیم به سایت نمادیزاین به آدرس https://nama.design/ مراجعه کرده و از طریق تماس با شماره‌های ذكر شده یا پر کردن فرم مشاوره با نمادیزاین در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا