کسب و کار کوچکاستایلمد و فشن

راهنمای بهینه سازی تصاویر در فروشگاه‌ های آنلاین

مقدمه

وقتی به خرید آنلاین فکر می‌کنید، چه چیزی برای اولین بار نظر شما را به خود جلب می‌کند؟ آیا توضیحات محصول یا نظرات مشتریان؟
خوب، در حالی که این عوامل مهم هستند، یک چیز وجود دارد که نقش بسیار مهمی در موفقیت فروشگاه آنلاین مخصوصا در حوزه لباس ایفا می‌کند – تصاویر واقعی محصول.
بله، درست شنیدید! هر کسب و کار تجارت الکترونیکی موفقیت خود را نه تنها از محصولات نوآورانه‌اش به دست می‌آورد، بلکه از محتوای محصول جذاب تصویری نیز بهره می‌برد.
بنابراین، در این مطلب، قصد داریم به نقش تصاویر محصول در موفقیت کسب و کار تجارت الکترونیکی بپردازیم. فروشگاه لباس زنانه انگور به عنوان پیشرو در زمینه عکاسی با روش انحصاری برند انگور الگوی خوبی برای یک فروشگاه مد و لباس است.

.
آماده باشید تا ببینید که چگونه تصویری به نظر ساده می‌آید که می‌تواند تأثیر بزرگی بر فروش شما داشته باشد!

نقش تصاویر در فروشگاه‌های آنلاین

تصاویر محصولات در فروشگاه‌های آنلاین یک پنجره به دنیای واقعی برای مشتریان ایجاد می‌کنند. وقتی مشتریان به دنبال خرید لباس یا پوشاک هستند، آن‌ها بیشتر از همه به تصاویر محصولات توجه می‌کنند. بنابراین واضح است که تصاویر باید اطلاعات کافی از محصول ارائه دهند تا مشتریان به تصمیم‌گیری بپردازند.

راهنمای بهینه‌سازی تصاویر

1. کیفیت بالا
تصاویر با کیفیت بالا باید در فروشگاه‌های آنلاین استفاده شوند. تصاویر واضح و با وضوح بالا به مشتریان اعتماد می‌بخشند و اطلاعات دقیقی از محصول ارائه می‌دهند.

2. متنوع بودن
تنوع در تصاویر محصولات به مشتریان این اجازه را می‌دهد که محصول را از زوایای مختلف مشاهده کنند. از تصاویر محصول از جلو، پشت، کنار، و از زاویه‌های مختلف استفاده کنید.

3. استفاده از مدل‌ها و مشتریان واقعی
نمایش محصولات روی مدل‌ها یا مشتریان واقعی به مشتریان اجازه می‌دهد تا محصول را در معرض شرایط واقعی تری ببینند. این کمک می‌کند تا مشتریان بهتر بفهمند چگونه محصول به آن‌ها خواهد نشست.

4. استفاده از تصاویر با رنگ‌های جذاب
انتخاب رنگ‌های مناسب برای تصاویر محصول می‌تواند توجه مشتریان را جلب کند. بررسی رنگ‌های متداول در صنعت مد و پوشاک می‌تواند کمک کند.

روسری نخی کشمیر

5. تصاویر محصولات در حالی که استفاده می شوند
تصاویر از محصولات در حین استفاده، نشان می‌دهند که چگونه محصول در واقعیت کار می‌کند. این نوع تصاویر مشتریان را به خرید ترغیب می‌کند. مثلا برای یک کیف تصاویری که نشان دهنده تیپ شخص باشد به انتخاب راحت تر و تبدیل بازدید کننده به خریدار کمک می کند.

6. تصاویر متعدد برای مقایسه
امکان مقایسه محصولات با تصاویر متعدد از مزیت‌های خرید آنلاین است. این تصاویر مشتریان را ترغیب به مقایسه انواع محصولات مشابه می‌کند.

7. استفاده از تصاویر محصولات در محیط‌های مختلف
تصاویر محصولات در محیط‌های مختلف مانند دفتر کار، مهمانی، یا ورزشگاه نشان می‌دهند که چگونه محصول به مختلفیت زندگی مشتریان پاسخ می‌دهد.

کاهش تعداد مرجوعی‌های محصول با تصاویر مناسب

تصاویر محصول به مدیریت انتظارات مشتریان کمک می‌کنند. این تصاویر به مشتریان کمک می‌کنند تا اندازه، رنگ و ظاهر کلی محصول را درک کنند و به آن‌ها کمک می‌کنند تصمیمات آگاهانه‌تری در مورد اینکه آیا محصول مناسب برای آن‌هاست بگیرند. همچنین می‌توانید تصاویر نمایی از ویژگی‌های مهم، تصاویری از محصول در حال استفاده و تصاویر مختلف از زوایای مختلف محصول ارائه دهید. با ارائه یک مجموعه کامل از تصاویر، می‌توانید به مشتریان کمک کنید تا در تصمیم خرید خود اطمینان بیشتری پیدا کنند. تصاویر با کیفیت بالای محصولات شرکت Frank and Oak به اندازه کافی خوب هستند که جزئیات کوچک پارچه را نشان دهند و باعث کنجکاوی بازدیدکنندگان در مورد محصول شوند.

کاهش ناخشنودی و مرجوعی‌ها به دلیل عدم تطابق انتظارات

یکی از بزرگترین چالش‌هایی که کسب و کارهای تجارت الکترونیک با آن مواجه هستند، مدیریت ناخشنودی و مرجوعی‌ها به دلیل عدم تطابق انتظارات مشتریان است. برای کاهش ناخشنودی و مرجوعی‌ها، مهم است که اطلاعات دقیق و جزئی در مورد محصول ارائه دهید، از جمله تصاویر با کیفیت از زوایای مختلف. این می‌تواند به مشتریان کمک کند تا اندازه، رنگ و ظاهر کلی محصول را درک کنند و تصمیم آگاهانه‌تری در مورد اینکه آیا محصول برای آن‌ها مناسب است، بگیرند. همچنین مهم است اطمینان حاصل شود که توضیحات و تصاویر محصول با واقعیت مطابقت داشته باشند. این به معنای جلوگیری از  از زبان  فریب‌دهنده و اطمینان از این است که تصاویر به درستی محصول را نشان دهند. تصاویر محصول شرکت Flyod توصیف‌های محصولات را تقویت می‌کنند تا دوام و کیفیت محصول را نشان دهند. یک صفحه جزئیات محصول ایده‌آل زمانی است که تصاویر محصول با کیفیت بالا یا تصاویر محصول در استفاده روزمره با یک توصیف دقیق ترکیب می‌شوند.

عکاسی از لباس زنانه

تشویق مشتریان راضی به به اشتراک گذاری نقدها و توصیه‌های مثبت

نقدها و توصیه‌های مثبت از مشتریان راضی، یک ابزار قدرتمند برای هر کسب و کار تجارت الکترونیک است. این می‌تواند به ایجاد اعتماد و اعتبار برای مشتریان با پتانسیل کمک کند و آن‌ها را ترغیب به خرید کند. می‌توانید مشتریان راضی را تشویق به اشتراک گذاری نقدها و توصیه‌های مثبت کنید. یک رویکرد موثر این است که برای مشتریان شرایطی فراهم کنید تا تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. این کار می‌تواند با ارسال ایمیل‌های پس از خرید برای درخواست بازخورد یا روش ساده تر و کاربرپسند تر همانند فعال سازی بخش نظرات محصول محقق شود. به عنوان مثال یکی از نقاط قوت دیجی کالا بخش نظرات بسیار پویای تمامی محصولات است به شکلی که بسیاری از مشتریان جدای از اینکه از چه فروشگاهی خرید کنند در ابتدا برای بررسی نظرات سری به این سایت و برگه لباس مورد نظر خود می زنند.

در نظر گرفتن  توصیف محصولات در کنار تصاویر

اطلاعات محصول نوشتاری مانند توصیفات و مشخصات محصول می‌توانند به مشتریان اطلاعات اضافی در مورد محصول ارائه دهند که از تصاویر به تنهایی بدست نمی‌آید. وقتی از تصاویر به همراه اطلاعات محصول نوشتاری استفاده می‌شود، می‌تواند نمایش تصویری محصول را تکمیل و تقویت کند. نمایش ویژگی‌ها، مزایا و کاربرد محصول به منظور افزایش رضایت و وفاداری مشتریان و در نهایت به افزایش نرخ تبدیل و موفقیت کسب و کار منجر می‌شود.

نکات برای ایجاد تصاویر محصول با کیفیت بالا

سرمایه‌گذاری در تجهیزات مناسب یا استخدام یک عکاس حرفه‌ای می‌تواند تفاوت قابل توجهی در کسب و کار تجارت الکترونیک شما ایجاد کند. برای به دست آوردن تصویر دقیق از انواع مختلف محصولات، می‌توانید یک حرفه‌ای که به دوربین‌های با کیفیت بالا، تجهیزات نورپردازی و نرم‌افزارهای ویرایش دسترسی دارد استخدام کنید تا تصاویر محصولات تجارت الکترونیک شما شفاف، واضح و به دقت نمایش دهد.

عکاسی محصول و اولین تأثیرات

وقتی به خرید آنلاین می‌پردازید، مشتریان به شدت به تصاویر محصول اتکا می‌کنند تا تصمیمات خرید خود را اطلاع رسانی کنند.
اما این فقط در مورد تعداد تصاویر نیست – کیفیت تصاویر نیز بسیار مهم است.
تصاویر خوب می‌توانند به ایجاد اعتماد به برند شما و انتقال حس حرفه‌اییت و دقت کمک کنند.
از سوی دیگر، تصاویر با کیفیت پایین یا نوردهی نامناسب می‌توانند به مشتریان این تصور را دهند که محصولات شما ارزان یا کیفیت پایینی دارند. نمونه خوبی از بکار گیری تصاویر ساده محصول که تاثیر گذاری خوبی بر مشتریان دارد را می توان در فروشگاه شال و روسری کاتلیا مشاهده نمود.
این به این معناست که نرخ تبدیلی به شدت به نحوی از چگونگی ارائه محصولات شما وابسته است.
این موضوع به ویژه برای فروشگاه‌های مد و جواهر آلات صدق می‌کند. اولین انطباق‌هایی که توسط رولکس ایجاد می‌شود، تأثیر زیادی را بر ذهن هر کسی می‌گذارد.

اهمیت ارائه تصویری یکپارچه و حرفه‌ای

وقتی به ارائه تصویری فکر می‌کنید، تهیه تصاویر با کیفیت بالا با انواع مختلف تصاویر برداری محصول کافی یا مناسب نیست.
یکپارچگی نیز نقش مهمی در این موضوع دارد. این به معنای استفاده از یک طرح رنگی یکپارچه، فونت و سبک مشترک در تمام صفحات محصول و مواد تبلیغاتی شما است.
با حفظ هویت تصویری یکپارچه، می‌توانید به شناخت برند کمک کرده و برای مشتریان آسان‌تر شود تا برند شما را تشخیص داده و به خاطر بیاورند.

تأثیر تصاویر جذاب بر تصویر و شهرت برند

تصاویر جذاب می‌توانند حس حرفه‌اییت، دقت و کیفیت کلی را منتقل کنند.
با ارائه محصولات شما به بهترین شکل ممکن، می‌توانید انطباق مثبتی در ذهن مشتریان خود ایجاد کنید و به برند خود اعتماد به نفس و اعتبار بدهید.
این می‌تواند به افزایش وفاداری مشتری و معرفی مثبت از طریق دهان به دهان منجر شود، که در نهایت به افزایش شهرت و قابلیت رویت برند شما کمک می‌کند.
از سوی دیگر، تصاویر با کیفیت پایین یا غیرجذاب می‌توانند تأثیر معکوس داشته باشند و باعث شود مشتریان برند شما را به عنوان غیرحرفه‌ای یا ناقص مشاهده کنند. شاید تفاوت بانی مد با دیجی کالا توجه کمتر این برند به موضوع کیفیت تصاویر محصولاتش باشد.
در برخی موارد، تصاویر محصول نامناسب می‌توانند به نقد و برگشت محصول منجر شوند که باعث تضرر بیشتری از شهرت برند شما و تأثیر بر درآمدتان می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا