دانستنی هاچه چیزیراهنما

موجودات سبزی که خانه را زنده می کنند!

گیاهان موجودات سبز

کارتر توضیح می‌دهد که به زبان ساده، “گیاهان اشیای زنده‌ای هستند که می‌توانند فضاهای خسته، ضعیف یا بی‌جان را احیا کنند.” “آنها همیشه در حال تغییر و رشد هستند، که می‌تواند به مردم کمک کند تا در هر زمینه‌ای از زندگی خود احساس رضایت داشته‌باشند.” او این احساس را تکرار کرد و افزود: «گیاهان عنصر چوب را به فضا می‌آورند که یکی از پنج عنصر اصلی خانه است. این انرژی سلامت، رشد و اکتشاف پرجنب و جوش را ایجاد و پشتیبانی می‌کند. کارتر می‌افزاید: علاوه بر این، قابلیت‌های تصفیه هوای گیاهان باعث افزایش سطح اکسیژن رسانی خوب می‌شود که اساس خانه مثبت برای سلامتی و تندرستی است. سبزی همچنین انرژی پرجنب و جوش و حیات بخش مادر طبیعت را وارد فضای خانه می‌کند و هر فردی به آن نیاز دارد.

رنگ سبز گیاه چه تاثیری دارد؟

در روانشناسی رنگ، چندین اثر مشترک رنگ سبز بر احساسات انسان وجود دارد، اما مهم‌ترین آنها آرامش و رشد است.

آرامش: رنگ سبز اغلب با طبیعت مرتبط است. سبز رنگی سرد است که نماد طبیعت و دنیای طبیعی است. شاید به دلیل ارتباط قوی با طبیعت، تصور می‌شود که رنگ سبز نشان دهنده آرامش، خوش شانسی و سلامتی است. تصور می‌شود که رنگ سبز استرس را از بین می‌برد و به بهبودی کمک می‌کند. کسانی که محیط کار سبز دارند کمتر دچار معده درد می‌شوند.

بسیاری از روانشناسان به بیماران خود توصیه می‌کنند که برای استراحت و دور کردن چیزها به حومه شهر سفر کنند. هنگام رفتن به سفر، مردم اغلب به یک مکان دورافتاده سفر می‌کنند که در آن علف‌ها و درختان سرسبز بیشتری نسبت به مردم می‌بینند، این مناظر ذهن را آرام می‌کند. به دلیل رنگ غالب سبز که در طبیعت دیده می‌شود، این موضوع تا حد زیادی با رنگ مرتبط است. دانشمندان همچنین می‌گویند که چون رنگ سبز چشمان ما را کمتر تحت فشار قرار می‌دهد، به آرامشی که احساس می‌کنیم کمک می‌کند.

رشد: “سبز” کلمه‌ای مشتق شده از واژه انگلیسی میانه و آنگلوساکسون “grene” است که به معنای “علف” یا “رشد” است. باز هم، این طرز فکر با طبیعت مرتبط است. همانطور که مردم برای اولین بار با دیدن طبیعت به فکر فرو می‌روند. با این حال، رشد نه تنها محدود به رشد زندگی است، بلکه می‌تواند با رشد مالی نیز همراه باشد. سبز اغلب به عنوان رنگ پول استفاده می‌شود. اولین بار زمانی شروع شد که جعل پول در دهه 1860 بیداد می‌کرد. دولت فدرال ایالات متحده به فکر سبز کردن پول بود، بنابراین تشخیص اصل و تقلبی آسان باشد.

حال متوجه شدید که چرا وجود گیاهان باعث زنده شدن خانه و همچنین خود شما می‌شود.

بهترین گیاهانی که برای خانه مناسب هستند

بهترین و سالم‌ترین گیاه آپارتمانی، گیاهی است که با سبک شخصی شما و همچنین برنامه روزانه و روتین مطابقت داشته‌باشد. مراقبت از بهترین گیاهان برای سلامتی شما آسان است، بنابراین می‌توانید از حضور آنها لذت ببرید و از مزایای سلامتی آن بهره‌مند شوید. اغلب مردم در خانه‌هایشان از گل و گیاه و کاکتوس و ساکولنت استفاده می‌کنند. مراقبت و نگهداری کاکتوس و ساکولنت بسیار راحت تر از گل و گیاه است. به همین دلیل بیشتر مردم از کاکتوس و ساکولنت در خانه استفاده می‌کنند. این موجودات سبز بسیار مقاوم هستند.

ساکولنت چیست؟

ساکولنت، گیاهی با بافت گوشتی ضخیم است که برای ذخیره آب سازگار است. برخی از ساکولنت‌ها آب را فقط در ساقه ذخیره می‌کنند و فاقد برگ یا برگ‌های بسیار کوچک هستند، در حالی که برخی دیگر آب را عمدتاً در برگ‌ها ذخیره می‌کنند. بیشتر ساکولنت‌ها دارای سیستم ریشه‌ای عمیق یا گسترده هستند و بومی بیابان‌ها یا مناطقی هستند که فصل نیمه خشک دارند. گیاهان ساکولنت در بیش از 60 خانواده گیاهی یافت می‌شوند که اعضای Aizoaceae، Cactaceae و Crassulaceae غالباً ساکولنت هستند.

یکی از سازگاری‌های رایج در بسیاری از ساکولنت‌ها، زمان باز شدن روزنه‌های آنهاست که ساختارهای دهان‌مانند کوچکی روی سطح برگ‌ها و ساقه‌های گیاه هستند. روزنه‌ها باعث جذب دی اکسید کربن از محیط و از دست دادن آب و اکسیژن به محیط می‌شوند. برخلاف بسیاری از گیاهان، روزنه بسیاری از گیاهان آبدار در روز بسته و در شب باز است. در نتیجه، از دست دادن آب در ساعات گرم و خشک روز به حداقل می‌رسد و جذب دی اکسید کربن (CO2) در تاریکی اتفاق می‌افتد. بنابراین، این گیاهان، شکل اصلاح شده‌ای از تثبیت CO2 و فتوسنتز به نام متابولیسم اسید کراسولاس را نشان می‌دهند.

کاکتوس چیست؟

ما می‌توانیم کاکتوس را نوعی گیاه تعریف کنیم که در مناطق گرم و خشک مانند بیابان رشد می‌کند. ساقه گیاه کاکتوس بسیار ضخیم و دارای نوک‌های تیز مانند سوزن است. کاکتوس‌ها برگ ندارد. کاکتوس یک گیاه گوشتی ضخیم است که در نقاط مختلف جهان می‌روید. می‌توان گیاه کاکتوس را به عنوان یک گیاه داخلی در گلدان پرورش داد. گیاه کاکتوس دارای ویژگی بسیار منحصر به فردی برای حفظ آب است و به همین دلیل است که می‌تواند در محیط خشک زنده بماند زیرا می‌تواند آب را در داخل خود ذخیره کند. این یک عامل منحصر به فرد گیاه کاکتوس است. کاکتوس گیاهی بیابانی است زیرا در مکان‌های خشک رشد می‌کند، این گیاهان دارای خارهای تیز هستند که محافظت بسیار خوبی از این گیاه می‌کنند. خانواده کاکتوس‌ها Cactaceae است که نزدیک به 2000 گونه دارد. کلمه کاکتوس از لاتین گرفته شده‌است.

گیاهان به چه چیزهایی نیاز دارند؟

گیاهان در حالی که به طور فعال در حال رشد و فتوسنتز هستند به دمای بالاتر از انجماد نیاز دارند. آنها همچنین برای فتوسنتز به نور خورشید، دی اکسید کربن و آب نیاز دارند. مانند بسیاری از موجودات دیگر، گیاهان برای تنفس سلولی به اکسیژن و مواد معدنی برای ساخت پروتئین‌ها و سایر مولکول‌های آلی نیاز دارند. بیشتر گیاهان خود را در بالای زمین با ساقه‌های سفت نگه می‌دارند تا نور، دی اکسید کربن و اکسیژن دریافت کنند. بیشتر گیاهان نیز برای جذب آب و مواد معدنی ریشه در خاک رشد می‌کنند. و البته ما برای زنده ماندن به انرژی ذخیره شده در گیاهان از طریق فتوسنتز نیاز داریم. زندگی همانطور که می‌دانیم بدون گیاهان ممکن نیست.

وجود گیاه در خانه چه فوایدی دارد؟

گیاهان داخل خانه علاوه بر داشتن ظاهر خوب و زیبایی، بلکه می‌توانند احساس خوبی به ما بدهند. مطالعات نشان داده‌است که گیاهان داخل خانه می توانند…

  • خلق و خوی، بهره وری، تمرکز و خلاقیت را تقویت کنید
  • استرس و خستگی را کاهش دهید
  • هوای داخل خانه را با جذب سموم، افزایش رطوبت و تولید اکسیژن تمیز کنید.
  • به فضاهای استریل زندگی بیافزایید، حریم خصوصی ارائه دهید و سطح سر و صدا را کاهش دهید
  • برای مراقبت درمانی باشد

گیاهان ما را شادتر می‌کنند: وقتی با طبیعت ارتباط برقرار می‌کنیم،احساس شادی و سرزندگی می‌کنیم. مطالعات نشان می‌دهد که زمان صرف شده در فضای سبز می‌تواند خستگی ذهنی ما را کاهش دهد، آرامش ما را افزایش دهد و حتی شناخت ما را بهبود بخشد. ما مقدار قابل توجهی از زمان خود را در داخل خانه می‌گذرانیم. اینجاست که گیاهان داخلی می‌توانند به کمک بیایند. و نه تنها وجود گیاهان سرپوشیده می‌تواند تسکین و احیا کند، بلکه مطالعات میدانی علمی نشان داده‌اند که در محیط‌های کاری که گیاهان داخلی اضافه شده‌اند، عملکرد کاری افزایش می‌یابد، رفاه کارکنان بهبود می‌یابد و مرخصی‌های استعلاجی کاهش می‌یابد.

بهبود کیفیت هوا: چیزهای زیادی در خانه‌های ما وجود دارد که باعث ایجاد آلودگی هوا می‌شوند. محصولات تمیزکننده، رنگ، کپک و کپک. گیاهان همچنین دی اکسید کربن را با اکسیژن تازه جایگزین می‌کنند. بر اساس مطالعه ناسا در سال 1989، گیاهان آپارتمانی می‌توانند با حذف مواد شیمیایی سرطان زا مانند فرمالدئید و بنزن از هوا به بهبود کیفیت هوا کمک کنند. مطالعه دیگری نشان داد که خاک موجود در گیاهان گلدانی نیز می‌تواند به تمیز کردن هوای داخل خانه کمک کند. میکروارگانیسم‌های موجود در خاک گیاه به تمیز کردن هوا نیز کمک می‌کنند. همچنین مشخص شده است که این میکروارگانیسم‌ها دارای اثرات ضد افسردگی هستند.

استرس را کاهش دهید: یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که مراقبت از گیاهان سرپوشیده استرس روانی و فیزیولوژیکی  کاهش می‌دهد. تعامل با گیاهان به سرکوب فعالیت سیستم عصبی سمپاتیک و فشار خون دیاستولیک کمک می‌کند. افراد احساس راحتی در هنگام کار با گیاهان در مقابل کار با کامپیوتر داشتند. وقتی گیاهان را به داخل می‌آوریم، از طبیعت در فضای خودمان استقبال می‌کنیم. حس خوب بودن خود را بهبود بخشید. یک مطالعه اسکاندیناویایی نشان داد که قرار گرفتن در معرض گیاهان سرپوشیده در مقایسه با افرادی که در معرض گیاهان نبودند، احساس خوشبختی را در افراد بهبود می‌بخشد. و ما می‌دانیم که احساس خوب بودن می‌تواند به بهبود سلامت جسمانی شما نیز کمک کند.

چگونه گیاهان را به خانه بیاوریم؟

اولین قدم انتخاب گیاهی است که باید به خانه بیاورید، مراقب باشید که در کجا سفارش خود را ثبت می‌کنید. شما باتوجه به سلیقه‌ی خود، می‌توانید گیاه را انتخاب کنید. شما هم می‌توانید به صورت حضوری و هم آنلاین این موجودات سبز را خریداری کنید. وجود گیاه در هر خانه‌ای الزامی است. فوایدی که گفته‌شد شمارا ترقیب می‌کند تا این گیاهان را در خانه داشته‌باشید. برای خرید گل و گیاه، کاکتوس و ساکولنت می‌توانید به سایت کاکتی استور مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا