تازه های پزشکیجراحی‌ها و اقداماتدندانپزشکی

آشنایی با انواع عمل‌های جراحی زیبایی زنان

جراحی زیبایی زنان به مجموعه‌ای از روش‌های جراحی و غیرجراحی گفته می‌شود که به منظور بهبود ظاهر، عملکرد و افزایش راحتی و رضایت در ناحیه تناسلی زنان انجام می‌شود.

این نوع جراحی‌ها می‌توانند شامل تغییرات در شکل و اندازه لابیا، تنگ کردن واژن، ترمیم پرده بکارت، و بهبود ناحیه پرینه باشند. جراحی‌های زیبایی زنان به دلایل مختلفی از جمله بهبود ظاهر، رفع مشکلات فیزیکی، افزایش رضایت جنسی، و افزایش اعتماد به نفس انجام می‌شوند.

معرفی لیست 8 تایی ازانواع جراحی زیبایی زنان

انواع عمل‌های جراحی زیبایی زنان به منظور بهبود ظاهر و کارکرد ناحیه تناسلی و افزایش رضایت جنسی انجام می‌شوند. در زیر به برخی از متداول‌ترین انواع این عمل‌ها اشاره شده است:

1. لابیاپلاستی (Labiaplasty)

این جراحی برای تغییر اندازه یا شکل لابیاهای کوچک (لبه‌های داخلی) و گاهی لابیاهای بزرگ (لبه‌های خارجی) انجام می‌شود.

از این جراحی معمولا به منظور بهبود ظاهر، راحتی بیشتر هنگام فعالیت‌های روزانه و ورزشی، و افزایش اعتماد به نفس زنان استفاده می‌شود.

لابیاپلاستی در تهران نسبت به سایر روش‌های زیبایی واژن، جزو جراحی‌های پرطرفدارتر و متداول‌تر است. این آمار معمولا در دنیا هم صدق می‌کند. اگر چه که تزریق چربی و فیلر هم جزو جراحی‌های رایج هستند.

2. واژینوپلاستی (Vaginoplasty)

از واژینوپلاستی برای تقویت و تنگ کردن واژن انجام می‌شود. این جراحی باعث بهبود استحکام و قابلیت ارتجاعی واژن، افزایش رضایت جنسی و درمان مشکلات ناشی از زایمان یا پیری می‌شود.

3. هودکتومی (Hoodectomy)

جراحی هودکتومی شامل برداشتن پوست اضافی اطراف کلیتوریس (کلیتوریس هود) است. هدف از انجام هودکتومی افزایش تحریک جنسی و بهبود ظاهر ناحیه تناسلی زنان است.

4. مونسپلاستی (Monsplasty)

به طور کلی منوسپلاستی برای کاهش اندازه و رفع افتادگی ناحیه مونس پوبیس (ناحیه چربی در بالای لبه‌های واژن) انجام می‌شود. بهتر شدن ظاهر ناحیه تناسلی و افزایش راحتی در پوشیدن لباس‌های تنگ از مزایای اصلی مونسپلاستی برای خانم‌ها به حساب می‌آید

5. پرینوپلاستی (Perineoplasty)

این جراحی برای ترمیم و بهبود ناحیه پرینه (ناحیه بین واژن و مقعد) انجام می‌شود. پرینوپلاستی در بیشتر مواقع برای زنان پس از زایمان طبیعی تجویز می‌شود که موجب بهبود استحکام و عملکرد ناحیه پرینه، معمولاً پس از آسیب‌های ناشی از زایمان می‌شود.

6. هایمنوپلاستی (Hymenoplasty)

افرادی و جوامعی که به دلیل فرهنگ خود پارگی و از بین رفتگی پرده بکارت را یک مشکل جدی می‌دانند، هایمنوپلاستی میتواند به آنها کمک کند تا پرده بکارت خود را ترمیم و یا بازسازی کنند.

این فرهنگ در کشورهای اسلامی و مذهبی به خصوص ایران جایگاه بالایی دارد.

7. جراحی زیبایی لب‌های بزرگ واژن (Labia Majora Augmentation)

جراحی زیبایی لابیاماژور شامل تزریق چربی یا فیلر به لبه‌های بزرگ واژن است. انجام این جراحی باعث افزایش حجم و بهبود ظاهر لبه‌های بزرگ واژن میشود و ظاهری جوان به واژن زنان می‌بخشد.

8. تزریق چربی به واژن (Fat Grafting to the Labia Majora)

این روش شامل برداشت چربی از یک قسمت بدن و تزریق آن به لبه‌های بزرگ واژن برای افزایش حجم و بهبود ظاهر است. هدف از انجام آن افزایش حجم و نرمی لبه‌های بزرگ واژن و بهبود ظاهر کلی ناحیه تناسلی است.

در اینجا سعی کرده‌ایم تا به صورت کلی توضیحات خلاصه‌ای را در مورد هر کدام از عمل‌های جراحی ارائه دهیم. درصورتی که نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از این جراحی‌ها هستید کافی است عنوان آن را در گوگل جستجو کنید تا اطلاعات کامل و جامعی را در خصوص هر یک از موارد بالا به دست آورید.

جراحی زیبایی زنان توسط چه متخصصین و پزشکانی انجام میشود؟

جراحی زیبایی زنان توسط پزشکان متخصصی انجام می‌شود که در زمینه جراحی‌های پلاستیک و ترمیمی و یا زنان و زایمان تخصص دارند. این پزشکان آموزش‌های ویژه‌ای در زمینه آناتومی ناحیه تناسلی زنان و تکنیک‌های جراحی زیبایی و ترمیمی دریافت کرده‌اند. در زیر به انواع متخصصینی که می‌توانند این جراحی‌ها را انجام دهند، اشاره می‌شود:

  • متخصصین جراحی پلاستیک و ترمیمی

  • متخصصین زنان و زایمان

  • متخصصین جراحی ترمیمی و زیبایی زنان

انتخاب متخصص مناسب

انتخاب پزشک متخصص مناسب برای جراحی زیبایی زنان باید با دقت و بر اساس تجربه، مهارت و تخصص وی انجام شود. مهم است که بیماران قبل از تصمیم‌گیری با پزشک خود مشاوره کنند، درباره تمامی گزینه‌ها و عوارض ممکن صحبت کنند و نمونه‌های کارهای قبلی پزشک را مشاهده کنند. انتخاب یک پزشک با تجربه و معتبر می‌تواند به کاهش عوارض و بهبود نتایج جراحی کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا