زوج و خانوادهخانوادهدانستنی هاروابط زناشویی و جنسیروانشناسی و خانوادهنکات

روش های کاربردی تغییر همسر بعد از ازدواج از رفتار تا کردار

آیا تغییر همسر بعد از ازدواج ممکن است و می شود رفتارها و کردارهای او را عوض کرد؟ گاهی شروع رابطه با یک فرد ممکن است آنقدر برای شما جذاب و هیجان‌انگیز باشد که شما را از دیدن بدی‌های فرد مقابل منع کند و باعث شود که جزخوبی و زیبایی در فرد مقابل چیز دیگری نبینید و بدی‌های او را انکار کنید. گاهی هم ممکن است با وجود مشاهده صفات منفی در فرد مقابل به امید تغییر او در آینده و بعد از ازدواج از آن موضوع چشم‌پوشی کنید.

حال باید دید افراد بعد از ازدواج چه تغییراتی در صفات خود دارند و آیا تغییر ویژگی‌های شخصیتی فرد در آینده امکان‌پذیر است یا خیر. در این مقاله از فارسی‌رو به مبحث تغییر همسر بعد از ازدواج و چگونگی تغییر دادن همسر بعد از ازدواج خواهیم پرداخت و خواهیم گفت که آیا تغییر دادن رفتار همسر بعد از ازدواج امکان دارد یا خیر.

به امید تغییر بعد از ازدواج، ازدواج نکنید!

به نظر شما آیا بعد از ازدواج می‌توان همسر خود را تغییر داد؟ شخصیت انسان دارای پیچیدگی بسیاری است و صفات و رفتارهای افراد یک شبه به وجود نیامده است؛ همچنین عوامل متعددی در شکل‌گیری شخصیت هر فرد دخیل است و معمولا تغییر افراد بدون خواست و اراده خود شخص و توسط دیگری امری بعید به نظر می‌رسد. به گفته روانشناسان افراد در شروع رابطه خود معمولا بهترین حالات رفتاری خود را برای جلب نظر فرد مقابل بروز می‌دهند و احتمالا بیشتر افراد ماسک‌های گوناگونی برای جلب اطمینان و تظاهر به آن‎‌چه که نیستند روی شخصیت خود دارند که این موضوع باعث می‌شود شخصیت واقعی‌شان کمتر نمایان گردد.

روانشناسان می‌گویند که افراد پس از ازدواج اگر بدتر نشوند بهتر از آنچه هستند نخواهند شد؛ بنابراین اگر صفت منفی و نادرستی را در شخصیت فردی مشاهده کردید هرگز به سادگی از کنار آن عبور نکنید و به این فکر نباشید که بتوانید تغییر رفتار خاصی را در فرد مقابل به بعد از ازدواج موکول کنید. آیا فکر می کنید که تغییر دادن رفتار همسر بعد از ازدواج به سادگی انجام پذیر است؟

مواردی که قبل از ازدواج باید در نظر بگیرید و به امید تغییر آن نباشید

برخی از ویژگی‌ها هستند که باید نسبت به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید و اگر آن‌ها را در فردی مشاهده کردید، بدون تردید از ادامه رابطه با فرد مقابل صرف‌نظر کنید. این موارد شامل ویزگی‌هایی به شرح زیر است:

همچنین بخوانید: نکات مهم و سوالات جلسه اول خواستگاری؛ از مکان برگزاری تا سوال های مهم

تغییر همسر بعد از ازدواج

تحت سلطه خانواده بودن و تماس بیش از حد خانواده برای کنترل فرد

اگر متوجه این موضوع در طرف مقابل شدید که مدام در حال گزارش وضعیت خود به خانواده بود و تماس زیادی بین آن‌ها برای توضیح کارهای خود برقرار بود، باید این موضوع را بسیار جدی بگیرید و در ادامه رابطه خود با وی صرف‌نظر کنید. احتمالا این فرد به بلوغ شخصیتی نرسیده و برای تصمیم‌گیری در زندگی خود وابسته به دیگران است و این موضوع در آینده مشکلات زیادی را برای شما به وجود خواهد آورد. تغییر همسر بعد از ازدواج در این نوع افراد بسیار سخت و اغلب غیرممکن است.

داشتن روابط صمیمانه با جنس مخالف به بهانه‌های مختلف

افرادی هستند که با وجود جدی‌شدن رابطه دو نفره‌شان با شما، با افراد زیادی از جنس مخالف خود به بهانه‌‌ها و نام‌های گوناگون رابطه دارند و دائما در حال توجیه روابطشان هستند؛ دوست اجتماعی، هم‌دانشگاهی، همکار، فامیل و … هیچ‌کدام از این نام‌ها نمی‌تواند بهانه‌ای برای برقراری روابط صمیمانه افراد با جنس مخالف باشد و افرادی که این‌گونه روابط بدون رعایت حریم و بسیار صمیمانه با جنس مخالف خود دارند انتخاب مناسبی برای زندگی نیستند و شا نمی‌توانید آن‌ها را تغییر دهید.

شکاک‌بودن

از موارد دیگری که در شخصیت افراد تغییرناپذیر است وجود شخصیت پارانوئید و شکاکی در آن‌هاست. حتی ممکن است این صفت ژنتیکی بوده و افرادی که دچار این نوع شخصیت هستند بسیار سخت تغییر می‌پذیرند و معمولا صفت بدبینی و شکاکی تا آخر عمر به شیوه‌های مختلف در شخصیت آن‌ها بروز خواهد داشت. این خصیصه هرگز با هیچ ترفند و روش تغییر دادن رفتار همسر بعد از ازدواج درست نمی شود.

عدم توانایی در کنترل خشم و پرخاشگری

اگر پارتنر شما دارای ویژگی پرخاشگری است، به طور جدی به شما پیشنها می‌دهیم که از او فاصله بگیرید؛ زیرا این افراد تغییرناپذیرند و تا زمانی که خودشان برای بهبود خود قدم برندارند، این صفت در آن‌ها دائمی خواهد بود.

خساست

ویژگی خساست در فرد مقابل شما قطعا در زندگی آینده شما بیشتر نمایان خواهد شد و معمولا افرادی که این وِیژگی را دارند ممکن است همزمان صفات وسواس‌گونه دیگری را هم در خود داشته باشند که تاثیر منفی زیادی را در زندگی شما خواهد داشت؛ بنابراین از زندگی‌کردن با افراد خسیس دوری کنید؛ زیرا توان مقابله و تغییر آن‌ها را نخواهید داشت.

دروغ‌گویی و عدم صداقت

دروغ‌گویی نوعی عادت منفی در افراد است که به هیچ‌عنوان قابل تغییر نخواهد بود؛ بنابراین در صورت مشاهده این صفت در فرد مورد نظر به ادامه رابطه خود شک کنید. اما آیا بعد از ازدواج می توان همسر خود را تغییر داد؟

اشتباهات رایج افراد برای تغییر همسر خود

چند اشتباه وجود دارد که برای تغییر همسر توسط افراد انجام می‌شود. این اشتباهات شامل موارد زیر است:

همچنین بخوانید: مراقبت از عشق چگونه است: ۱۳ راز نگهداری از عشق در رابطه

تغییر دادن همسر بعد از ازدواج

تلاش برای کنترل دیگران

اغلب افراد در زندگی زناشویی سعی در کنترل فرد مقابل برای تغییر رفتار آن‌ها دارند و گمان می‌کنند با این کار توانایی تغییر همسر خود را دارند. باید این نکته را یادآوری کنم که شخصیت افراد وابسته به مسائل مختلف و پیچیده‌ای است که با گذر زمان شکل گرفته و با کنترل شما تغییر مورد نظر حاصل نخواهد شد. در بسیاری از موارد این تلاش برای تغییر فرد مقابل شما را دچار ناکامی، اضطراب و افسردگی خواهد کرد و نتیجه مطلوبی را در بر نخواهد داشت.

بهتر است بدانید که برای تغییر دیگران باید از خود آغاز کنید و این را بدانید که شما تنها توان تغییر خود را دارید؛ بنابراین برای داشتن شخصیتی متعادل، سالم، شاد و تاثیر گذار نباید به فکر تغییر دیگران باشید؛ بلکه باید تحول را از درون خود شروع کنید.

مشورت با دوستان، فامیل و افراد غیرمتخصص

برخی نیز هستند که گمان می‌کنند با بازگوکردن مشکلات خود نزد دیگران و کمک‌گرفتن از آن‌ها می‌توانند شخصیت همسر خود را تغییر دهند؛ غافل از این‌که دانستن روش های تغییر دادن همسر بعد از ازدواج نیاز به آگاهی دارد و تغییر رفتارهای هر فرد باید طبق اصول خاصی انجام گیرد. تنها کسانی می‌توانند به تغییر افراد کمک کنند که تخصص لازم را در زمینه ویژگی‌های پیچیده شخصیت‌ انسان داشته باشند؛ آن هم با خواست و اراده خود فرد برای تغییر.

ترفندهایی برای تغییر همسر بعد از ازدواج

چطور بعد از ازدواج همسر خود را تغییر دهیم؟ اگر با فردی ازدواج کردید که ویژگی‌های نامطلوبی داشت می‌توانید با چند ترفند به تغییر آن‌ها کمک کنید. این ترفندهای تغییر دادن همسر بعد از ازدواج به صورت زیر است:

ارزش به خود برای تغییر دادن رفتار همسر بعد از ازدواج

احترام به خود باعث می‌شود دیگران هم برای شما ارزش و احترام قائل شوند و تا زمانی که شما خود را در نظر دیگران بی‌ارزش جلوه دهید، به جلب احترام و توجه دیگران به سمت خود کمک چندانی نخواهید کرد. اولین قدم برای تغییر فرد مقابل این است که ارزش‌های خود را محکم در آغوش بگیرید تا بتوانید مرز روشنی میان خود و دیگران مشخص کرده و آنان را مجاب به این امر کنید که به شما احترام بگذارند.

محبت‌کردن بی‌قید و شرط

عوض کردن رفتار همسر خود بعد از ازدواج ممکن است به رفتار محبت‌آمیز شما بستگی زیادی داشته باشد. این ضرب‌المثل که می‌گوید “از محبت خارها گل می‌شوند.” حقیقت محض است و شما با ابراز محبت بی‌قید و شرط به  همسر خود القا می‌کنید که رابطه شما دارای ارزش است و او نیز متقابلا سعی می‌کند که به خود و در نتیجه شما عشق بورزد. این روش از بهترین روش های تغییر دادن رفتار همسر بعد از ازدواج است.

مراجعه مرتب و مداوم به مشاور خانواده و زوج‌درمانگر

یکی از راه‌های ایجاد تغییرات اخلاقی بعد از ازدواج مشورت با متخصصین خانواده و روابط است. مراجعه مداوم شما به مشاورین خانواده باعث می‌شود که آگاهی شما در زمینه روابط خانواده بالا رفته و در نتیجه مهارت شما در برقراری ارتباط و تغییرات رفتارتان افزایش بیاید. اگر شما به مشاوره مراجعه کنید و همسرتان تغییرات مثبت شا را مشاهده کند، احتمالا ای موضوع روی او هم تاثیرگذار بوده و این موضوع باعث ایجاد تغییرات مثبت در هر دوی شما می‌گردد. پس برای تغییر دادن رفتار همسر بعد از ازدواج مشاوره را فراموش نکنید.

همچنین بخوانید: 14 تعبیر خواب خیانت زن، مرد، شوهر، همسر، دوست پسر و دختر

روش های تغییر دادن همسر بعد از ازدواج

سوالات متداول

آیا امکان تغییر دادن همسر بعد از ازدواج وجود دارد؟

تغییر همسر بعد از ازدواج به شرطی صورت می‌گیرد که شما ترفندهای لازم را اجرا کنید و همسر شما نیاز به تغییر را در خود احساس کند و در جهت آن گام بردارد.

بهترین روش تغییر همسر بعد ازدواج چیست؟

از خود شروع کنید تا بتوانید شخصیتی تاثیرگذار و مثبت داشته باشید.

جمع‌بندی

شخصیت افراد طی سالیان سال شکل گرفته و تغییر آن، به خصوص تغییر همسر بعد از ازدواج به صورت آنی امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر این سؤال در ذهن شما پیش آمد که چگونه همسر خود را بعد از ازدواج تغییر دهیم، باید فکر تغییر افراد بعد از ازدواج را از سر خود بیرون کنید و اگر علامت منفی بارزی را در شخصیت کسی مشاهده کردید، ساده از کنارش عبور نکنید و حداقل در مورد آن کمی تامل کنید.

برخورد کورکورانه با صفات و ویژگی‌های منفی افراد با خیال تغییر دادن رفتار همسر بعد از ازدواج ممکن است در سال‌های آینده خسارات جبران‌ناپذیری را بر زندگی مشترک شما تحمیل کند. دیدن صفات منفی از جمله تحت‌ کنترل‌ بودن از طرف خانواده، داشتن روابط صمیمانه و خارج از عرف با جنس مخالف به بهانه‌های مختلف، خساست، دروغ‌گویی، شکاک‌بودن، پرخاشگری، دروغگویی و بسیاری از صفات منفی دیگر باید به شما این نکته را یادآوری کند که تغییر افراد با این ویژگی‌ها بسیار سخت و در اغلب اوقات غیرممکن است.

بنابراین سعی کنید به امید تغییر دادن همسربعد از ازدواج با آن‌ها ازدواج نکنید. نحوه تغییر دادن همسر بعد از ازدواج به این صورت است که سعی کنید هر اقدامی را که برای تغییر خودتان لازم است انجام دهید تا تغییرات فرد مقابل را احساس کنید. اگر نظر و یا پیشنهادی برای بهبود کیفیت مطالب وبسایت دارید، لطفا در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا