خانوادهروانشناسی و خانوادهزوج و خانواده

10 روش برخورد و آرام کردن همسر عصبانی (بایدها+ و نبایدها-)

همسران وقتی عصبانی هستند می‌توانند خطری جدی محسوب شود؛ مانند یک بمب که ناگهان روبروی صورت شما منفجر خواهند شد. عصبانیت آن‌ها می‌تواند به هر دلیلی باشد؛ ممکن است شما شب دیر به خانه آمده باشید، ممکن است وقتی برای شما غذا درست می‌کند یادتان برود از او تعریف کنید و هزاران هزار دلیل دیگر که ممکن است شما حتی آن را ندانید.

اما باید بدانید که از واکنش تند همسرتان تعجب نکنید و ناراحت نشوید. آرام باشید و همسرتان را به خاطر ناراحتی سرزنش نکنید. به خود یادآوری کنید که او نمی‌خواهد ناراحت شود؛ زیرا هیچ‌کس ناراحتی را دوست ندارد. او ترجیح می‌دهد شما را دوست داشته باشد و برای انجام این کار به کمک شما نیاز دارد. برای آرام کردن همسر عصبانی کارهای زیادی وجود دارد که به جای متشنج‌ترکردن جو خانه می‌تواند از تنش جلوگیری کند.

آرام کردن همسر در هنگام عصبانیت کار سختی نیست فقط راه‌هایی دارد که شما باید آن‌ها را یاد بگیرید. از این رو، در این مقاله فارسی رو قصد دارد نحوه آرام کردن همسر در هنگام عصبانیت را به شما بیاموزد؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

یک همسر عصبانی چه خصوصیت‌هایی دارد؟

یک همسر عصبانی دارای خصوصیات و ظواهر گوناگونی است و به خلق و خوی او بستگی دارد. برخی از همسران هنگام عصبانیت هیچ گونه واکنشی از خود نشان نمی‌دهند و کاملا تودار هستند، آن‌ها ترجیح می‌دهند هیچ کلمه‌ای را به زبان نیاورند؛ زیرا نمی‌خواهند چیزهای نادرستی بگویند.

از سوی دیگر، برخی از همسران عصبانی به کارهای روزمره خود می‌پردازند که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. با این حال، رفتار و منش آن‌ها به شما می‌گوید که آن‌ها بسیار عصبانی هستند و شما باید مراقب رفتار خود با آن‌ها باشید.

از این رو، باید همسرتان را زیر نظر داشته باشید و بدانید که در هنگام عصبانیت چگونه رفتار می‌کند. توجه به او در طول زمان به شما کمک می‌کند تا بفهمید که چگونه هنگام عصبانیت با او رفتار کنید.

نحوه آرام کردن همسر در هنگام عصبانیت (10 روش برخورد با همسر عصبانی)

خشم می‌تواند روابط را ویران کند و برای هر دو شریک زندگی مضر باشد. راهکارهای عالی برای آرام کردن همسر عصبانی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا رابطه را همانطور که هست نگه دارید.

به عنوان مثال، شما همیشه می‌توانید هر زمان که درگیری شروع شد بدون این که با او بحصث کنید آرام باشید و وقتی همسرتان آرام شد، از آن لحظه به عنوان فرصتی برای صحبت با او در مورد مسائل اصلی که منجر به عصبانیت او می‌شوند، استفاده کنید. در هر صورت نباید با عصبانیت با موقعیت روبرو شوید. هدف حل مشکل از طریق نفوذ است و نه کنترل‌کردن او.

همچنین بخوانید: روش های کاربردی تغییر همسر بعد از ازدواج از رفتار تا کردار

روش های آرام کردن همسر عصبانی

در ادامه ۱۰ تا از راه های آرام کردن همسر عصبانی در هنگام عصبانیت را خواهید خواند:

1. برای کوتاهی خود عذرخواهی کنید

وقتی همسرتان از دست شما عصبانی است، سعی کنید حالت تدافعی نداشته باشید. یکی از دلایل ماندگارماندن مشکلات انواع ازدواج این است که یکی از طرفین به جای عذرخواهی برای کم کاری خود حالت تدافعی به خود می‌گیرد. وقتی مشکلی پیش آمد و همسرتان عصبانی است، بابت اشتباهات خود عذرخواهی کنید و قول بدهید که بهتر عمل کنید.

2. سعی کنید او را آرام کنید

اگر همسرتان مدام جیغ و داد می‌کند، ممکن است به این دلیل باشد که نمی‌دانید چگونه او را آرام کنید. مردانی که نمی‌دانند چگونه همسرشان را آرام کنند، در نهایت با واکنش‌های منفی بیشتری ار سوی او مواجه می‌شوند. وقتی عصبانی است، چیزهای آزاردهنده به او نگویید. کلمات شیرینی به او بگویید که اعصاب او را آرام کند.

3. به شکایات او گوش دهید

همیشه یک موضوع حل نشده و یا یک بحث ناتمام پشت خشم هر زنی وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به شکایات او توجه کنید تا مطمئن شوید که خشم او از کجا سرچشمه می‌گیرد و این موضوع دوباره منجر به عصبانیت او نمی‌شود. اگر او از موضوع خاصی شکایت کرد، به او اطمینان دهید که تغییر می‌کنید و دوباره آن کار را تکرار خواهید کرد.

4. غرور خود را کنار بگذارید

یک روش برخورد با همسر عصبانی زیرپا گذاشتن غرور است. اگر حاضر نیستید غرور خود را کنار بگذارید، همسرتان از دست شما عصبانی خواهد ماند. وقتی می‌خواهید همسرتان را خوشحال کنید، غرور خود را از بین ببرید. وقتی منیت خود را کنار بگذارید، چیزها را از منظر او خواهید دید. در واقع غرور چیز بدی نیست؛ اما گاهی غرور بیش از حد می‌تواند روابط را به تباهی بکشاند. پس بدون این که جبهه‌ای حق به جانب بگیرید، بپذیرید که شما هم ممکن است اشتباه کنید و از آن ابراز پشیمانی کنید.

همچنین بخوانید: مراقبت از عشق چگونه است: ۱۳ راز نگهداری از عشق در رابطه

روش برای آرام کردن همسر عصبانی

5. غافلگیرش کنید

وقتی همسرتان عصبانی است سعی کنید با خوشحال‌کردن او، دلش را به دست آورید. می توانید او را با چیزهایی غافلگیر کنید که به طور طبیعی او را خوشحال می‌کند. همسر شما می‌داند که شما در تلاش برای آرام‌کردن او تمام‌کردن بحث و جدل هستید، پس او هم با شما همکاری خواهد کرد.

6. به او فضا و زمان بدهید

چگونگی آرام کردن همسر عصبانی به این بستگی دارد که شما چقد خلق و خوی او را می‌شناسید. بسته به اخلاق همسرتان، اگر او به طور مداوم عصبانی می‌شود، می‌توانید به او فرصتی بدهید تا تنها بماند. گاهی اوقات، اگر زنی از دست شوهرش عصبانی است، می‌خواهد تنها باشد و شما باید به تصمیم او احترام بگذارید. البته این بیشتر درمورد مردان صدق می‌کند؛ زیرا معمولا آن‌ها هنگام عصبانیت دوست دارند چند ساعتی با خود تنها باشند و فکر کنند.

7. به او محبت نشان دهید

برخی از همسران ممکن است این را به زبان نیاورند؛ اما یک زن عصبانی نیاز دارد که شما درد و رنج او را احساس کنید. اگرچه رفتار او ممکن است ناامیدکننده باشد و آن چیزی نباشد که شما انتظارش را دارید؛ اما شما باید با او صبور باشید. او نیز وقتی می‌بیند شما سعی می‌کنید او را درک کنید، به تدریج ارام خواهد شد.

8. همسرتان را به گرمی در آغوش بگیرید

اگر هنوز می‌پرسید که برای آرام كردن همسر عصباني چیکار کنیم؟ یکی از استراتژی هایی که معجزه می‌کند این است که همسرتان را در آغوش بگیرید. لازم نیست چیزی بگویید؛ او را نزدیک کنید، او را به گرمی در آغوش بگیرید و روی گونه‌هایش ببوسید. این طریقه آرام کردن همسر عصبانی، روی بانوان بسیار جواب می‌دهد و می‌شود گفت از دیگر روش های آرام کردن همسر عصبانی جواب نداد، این یکی مطمئنا به شاما کمک خواهد کرد. فواید آغوش گرفتن و انواع بوسیدن بسیار زیاد است که باید به آن ها در رابطه توجه ویژه ای داشت.

9. غذای مورد علاقه او را سفارش دهید

یکی دیگر از راه های مناسب برای آرام کردن عصبانیت همسر این است که نشان دهید به او اهمیت می‌دهید. هر کسی غذای مورد علاقه خود را دارد و این یکی از اولین چیزهایی است که در اوایل رابطه خود باید در مورد او بدانید. هر زمان که او عصبانی است، می‌توانید غذای مورد علاقه او را به صورت آنلاین سفارش دهید. وقتی او این عمل محبت‌آمیز را می‌بیند، به حالت عادی خود باز می‌گردد.

10. برخورد با همسر عصبانی باید قاطعانه و محترمانه باشد

قاطعانه و محترمانه عمل ‌کردن، در واقع رفتاری است که در آن بتوانید خواسته‌های خود را به طور مستقیم و محترمانه بیان کنید و در عین حال احساسات و خواسته‌های شریک زندگی خود را نیز در نظر بگیرید. وقتی محترمانه رفتار و صحبت می‌کنید، شما یک فرد مطمئن، صادق و با فکری باز جلوه می‌کنید. در عین حال، با قاطعیت، به شریک زندگی خود قدرت می‌دهید تا مسئولیت خود را به عهده بگیرد.

همچنین بخوانید: میک لاو چیست: فواید، انواع و مراحل Make love (عشق بازی)

تکنیک هایی برای آرام کردن همسر عصبانی

در هنگام عصبانیت همسر چه کارهایی را نباید انجام دهیم

تا اینجا یاد گرفتیم که چه کارهایی را باید هنگام عصبانی‌شدن همسرتان انجام دهید، حال بیایید ببینیم هنگام عصبانیت او چه کارهایی را نباید انجام داد:

1. موضوع را سریعا به خود نگیرید

هرگز علت عصبانیت همسرتان را سریعا به خود نگیرید. به‌جای این که سریعا احساس گناه کنید و فرض کنید که بدخلقی همسرتان تقصیر شماست، به شیوه‌ای سازنده در مورد آن نظر بدهید و بگویید: «می‌دانم که حال شما بد است. آیا می‌خواهید در مورد آن صحبت کنید یا ترجیح می‌دهید همین الان تنها بمانید؟»

2. در برخورد با همسر عصبانی او را تحقیر نکنید

یکی از کارهایی که نباید حین آرام کردن همسر زودجوش خود انجام داد این است که وسط مشاجره او را تحقیر کنید و عیب‌های او را به یادش آورید. این باعث شدیدتر شدن دعوا و به وجودآمدن کینه بین شما می‌شود.

3. با همسرتان بد برخورد نکنید

یکی از مهم‌ترین تکنیک هایی برای آرام کردن همسر عصبانی وجود دارد این است که کاملا با خلق و خوی او آشنا باشید. با او بد صحبت نکنید. به لحن صدا و زبان بدن خود توجه کنید و مطمئن شوید که شما را دلواپس و نه ستیزه‌جو یا متهم‌کننده، می‌بینید. به جای گفتن “باز چه مشکلی برایت پیش آمده؟” سعی کنید بگویید «می‌بینم چیزی شما را آزار می‌دهد. دوستت دارم و اینجا هستم.»

4. اجازه ندهید خشم بر شما چیره شود

چه هنگام جر و بحث با همسر و چه با دیگران، اجازه ندهید خشم فرصت فکرکردن را از شما بگیرد؛ خشم مانند یک سیب زمینی داغ است. زمانی که همسرتان احساس بدی دارد و عصبانی است، اجازه ندهید این روی شما تاثیر بگذارد. یا صحنه را ترک کنید و یا نفس عمیق بکشید و به حرف‌هایی که می‌خواهید بزنید خوب فکر کنید.

آرام کردن همسر زودجوش

سوالات متداول

نحوه برخورد با مردان زود جوش چگونه است؟

سعی کنید به او عشق و توجه خود را نشان دهید و تمام نکات گفته شده در این مقاله را نیز انجام دهید.

با شوهر بداخلاقم چه كنم؟

با به دست‌آوردن دل او می‌توانید به مشکلات خود پایان دهید و فراموش نکنید به تمام توصیه‌هایی که در این مقاله بیان‌ شده است، عمل کنید.

جمع بندی

هر زندگی مشاجره‌ها و بحث‌های خود را دارد و نمی‌توان از آن اجتناب کرد؛ اما اگر نحوه آرام کردن همسر در هنگام عصبانیت را بلد باشید می‌توانید این مسائل را به راحتی پشت سر بگذارید. آرام کردن همسر عصبانی می‌تواند سخت و یا آسان باشد، این بسته به خلق و خوی همسرتان متفاوت است. پس اگر آرام کردن همسر در هنگام عصبانیت را بلد نیستید می‌توانید با خواندن این مقاله و رعایت توصیه‌های آن به راحتی مشاجره‌های خود را پایان دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا