تحقیقات علمی پزشکیسوالات پزشکیموضوعات پزشکی

کوچک کردن و لیفت سینه‌ها به روش‌های جراحی و غیر جراحی

مقدمه

در سال 2024 به وفور در رسانه‌های هالیوودی می‌بینید که سایز سینه‌های بانوان، کوچک شده است و زیبایی اندام به سمت لاغری می‌رود. در این مقاله از روش‌های خانگی کوچک کردن سینه‌ها تا انجام عمل جراحی لیفت و کوچک کردن سینه‌ها به شما خواهیم گفت.

روش‌های کوچک کردن سینه بدون جراحی

بزرگ بودن سینه‌ها، می‌توانند فرد را دچار کمر درد و شانه درد کند و ممکن است بسیاری از ورزش‌ها را دشوار سازد، همچنین در بعضی از افراد هم از نظر زیبایی شناسی، سینه‌های بزرگ فُرم استاندارد را از اندام می‌گیرد. این‌ها دلایلی هستند که افراد را به دنبال روش‌های کوچک کردن سینه‌ها می‌کشاند.

سینه‌ها به دلیل چاقی، ژنتیک و هورمون‌های زنانه می‌توانند بزرگ شوند و از اندازه استاندارد خارج شوند، با انجام فعالیت‌های زیر می‌توانید تا جایی که می‌شود بدون جراحی سینه‌ها را کوچک کنید.

کوچک کردن سینه با رژیم غذایی

در بسیاری از افراد دلیل بزرگ بودن سینه‌ها، اضافه وزن و زیاد بودن چربی بدن است که بطور طبیعی این چربی‌ها به سینه‌ها هم منتقل می‌شوند و باعث بزرگ شدن سینه‌ها می‌شوند.

اگر شما هم به دلیل اضافه وزن، سینه‌های بزرگی پیدا کردید حتماً متوجه شدید که سینه‌ها، خوش فُرم و گرد نیستند بلکه بزرگ شدند و حتی زیبایی اندام را از شما گرفتند. برای رفع این مشکل ابتدا باید به سمت کم کردن وزن خود بروید و با داشتن رژیم غذایی مناسب، چربی‌های اضافه بدن را از بین ببرید.

هنگامی که اضافه وزن خود را جبران کردید احتمالاً دچار افتادگی سینه می‌شوید که در ادامه چاره افتادگی سینه را به شما خواهیم گفت.

 

کوچک کردن سینه با ورزش کردن

علاوه بر رژیم غذایی، ورزش هم موضوع مهمی برای از بین بردن چربی‌ها در سینه و کل بدن است.

برای کوچک کردن سینه‌ها به کمک ورزش، باید از دو نوع ورزش استفاده کرد.

  1. ورزش‌های مخصوص عضلات سینه: باید از این نوع ورزش‌ها استفاده شود تا ماهیچه سینه‌ها قوی‌تر شود و چربی‌های سینه‌ها کاهش یابند.
  2. ورزش‌هایی با کالری سوزی بالا: دلیل استفاده از این نوع ورزش‌ها این است که باید کل بدن در روند کالری سوزی و لاغری قرار گیرد تا سینه‌ها هم همانند دیگر اندام به تناسب برسند.

کاهش استروژن

استروژن هورمون زنانه است که در بزرگ شدن سینه‌ها نقش مهم ایفا می‌کند. در نتیجه با کاهش استروژن در بدن می‌توانید تا مقدار بالایی از رشد سینه‌ها جلوگیری کنید.

داروهای ضد بارداری از دسته داروهایی هستند که به دلیل داشتن هورمون استروژن می‌تواند سایز سینه‌ها را تغییر بدهد.

بطور کلی یکی از گزینه‌های کوچک کردن سینه‌ها بدون جراحی، کاهش مصرف استروژن است که این هورمون می‌تواند در محصولات غیرطبیعی (غیر اگانیک)، محصولات سویا و قرص‌های ضد بارداری بطور غیرطبیعی یافت شود.

**” در صورت استفاده از قرص‌های ضدبارداری برای درمان، از قطع آن بدون هماهنگی پزشک خودداری کنید.”

روش دیگری مانند بستن سینه‌ها هم وجود دارد که اصلا پیشنهاد نمی‌شود چون ممکن است بانوان را دچار مشکلات جبران ناپذیری کند پس لطفاً از بستن سینه‌ها و پوشیدن سوتین‌های تنگ خودداری کنید تا سلامتی خود را به خطر نیندازید.

کوچک کردن سینه ها با جراحی

در ادامه به بررسی روش های کوچک کردن سینه به وسیله جراحی میپردازیم.

جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه

اگر از روش‌های غیر جراحی کوچک کردن سینه نتیجه ای نگرفتید و یا بزرگ بودن سینه‌های شما ژنتیکی است، بهترین روش جراحی کوچک کردن سینه است.

جراحی کوچک کردن سینه‌ها، یک جراحی زیبایی و درمانی است که با برداشت چربی و پوست اضافه، سینه‌ها را کوچک‌تر می‌کند.

جراحی کوچک کردن سینه‌ها در دنیا به محبوبیت بالایی رسیده است زیرا ریسک بالایی ندارد، دوره نقاهت 2 هفته ای دارد که کوتاه است و همچنین با کوچک کردن سینه‌ها، اندام لاغرتر بنظر خواهد رسید.

جراحی لیفت سینه‌ها

جراحی لیفت سینه ها

جراحی لیفت سینه‌ ها از ترندترین جراحی سال 2024 است زیرا با بالا بردن سینه‌ها و خوش‌فُرم کردن سینه‌ها می‌توان اندامی تراشیده و زیباتر داشت.

در جراحی لیفت سینه تغییرات بسیاری می‌توان بر سینه‌ها داد که عبارتند از:

  • بالا بردن سینه‌ها
  • سفت کردن سینه‌ها
  • گرد کردن سینه‌ها
  • کوچک کردن سینه‌ها
  • و …

جراحی لیفت سینه‌ها، جراحی است که در آن علاوه بر بالا بردن سینه‌ها می‌توان تغییرات دیگری هم داد و همین دلیلی است که لیفت سینه توانسته محبوبیت بالایی بدست آورد چرا که هم جنبه درمانی و هم جنبه زیبایی دارد.

 

جراح های لیفت سینه

در کلینیک سلامت و زیبایی دکتر اکبری، با استفاده از متخصصان حاذق می‌توانید امن ترین و بهترین جراحی لیفت سینه را انجام دهید.

برخی از جراحان لیفت سینه کلینیک رز طلایی عبارت اند از:

  • دکتر سامان طهماسبی
  • دکتر مهدی احمدی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا