دانستنی هاآموزشچرافناوری در زندگی

علت شارژ نشدن ریش تراش فیلیپس

بعد از خرید ریش تراش شاید برای شما هم پیش آمده باشد، که به طور ناگهانی ریش تراش فیلیپس شما شارژ نشود. اگر به تازگی ریش تراش خود را تهیه کرده اید، بهتر است با پشتیبان آن شرکت تماس بگیرید. همچنین اگر محصول شما به دلایل نقص فنی بهم ریخته است، جهت برطرف کردن مسئله را حل های متفاوتی وجود دارد.

چرا ماشین ریش تراش فیلیپس شارژ نمی شود؟

یکی از مشکلاتی، که بسیاری از کاربران حین استفاده از ریش تراش فیلیپس خود با آن مواجه می شوند، شارژ نشدن دستگاه می باشد. در ادامه هریک از دلایل شارژ نشدن ریش تراش فیلیپش را ذکر می کنیم:

1. شارژر خراب می باشد یا سیم های آن قطع شده است

شارژر، یکی از اصلی ترین اجزای دستگاه های الکترونیکی می باشد، که احتمال دارد به علت استفاده نادرست بخش هایی از آن مانند ترانزیستور یا کاندنسور آسیب نیز دیده باشند. این قطعات احتمال دارد به خاطر نوسانات برق، مشکلات طراحی یا جریانات بالا از کار افتاده باشند. البته که، قطع شدن سیم شارژر نیز که نقش تغذیه الکتریکی ماشین اصلاح را بر عهده دارد در خراب شدن آن بی تاثیر نمی باشد.

همچنین سیم های شارژر احتمال دارد در اثر قرار گرفتن در رطوبت دچار خوردگی شده باشند یا به خاطر استفاده غیر اصولی آسیب ببینند. یکی دیگر از دلایل آسیب دیدن سیم های شارژر می تواند در معرض فشار یا ضربه نیز باشد.

2. اتصال نادرست شارژر

یکی از موارد بسیار ساده مسئله شارژ نشدن ماشین ریش تراش فیلیپس، توجه نکردن به اتصال اصولی آن به برق می باشد، که سبب می شود برق به درستی به باطری ماشین اصلاح وارد نشود.

3. خرابی آداپتور

آداپتور یکی از مهم ترین قسمت های شارژر ریش تراش می باشد، که در تامین انرژی باطری ریش تراش نقش موثری دارد و خرابی آداپتور نیز در شارژ شدن ماشین ریش تراش نیز تاثیر بسزایی دارد و احتمال دارد در شارژ شدن آن مشکلاتی را به وجود بیاورد.

4. خرابی باتری

یکی از اصلی ترین دلایل شارژ نشدن ماشین ریش تراش فیلیپس مربوط خراب بودن باتری آن می باشد. اگر مدتی است، که ریش تراش در صورت متصل بودن به شارژر، برای مدت زمانی کوتاه روشن می شود و نمی تواند شارژ را به خوبی نگه دارد، نشان دهنده خراب بودن باطری آن می باشد.

5. تجمع آلودگی روی پین ها یا سوکت شارژر

اگر ریش تراش خود را در محیط های آلوده یا مرطوب استفاده کرده اید و گرد و غبار در شیار و سوکت های آن نفوذ کرده باشد، این گرد و غبار می تواند در شارژ شدن ماشین ریش تراش فیلیپس تاثیر داشته و عملکرد آن را کاهش دهد. جهت حل این مسئله می توانید با استفاده از یک گوش پاک کن و الکل آن را تمیز کنید تا دستگاه به خوبی شارژ شود.

6. استفاده از شارژرهای نامناسب و ناسازگار

شاید شما هم تجربه کرده باشید، که به دلیل خرابی شارژر ریش تراش فیلیپس، اقدام به خرید شارژر آن بدون توجه به تناسب و مدل آن با محصول خود کرده باشید. شارژر های مناسب ریش تراش مقدار مشخصی را به ماشین اصلاح می رسانند و بهره وری از شارژر های دیگر و نامناسب باعث وارد شدن جریانات برق به صورت کنترل نشده به آن می شوند

7. فعال بودن حالت صرفه جویی انرژی

علت شارژ نشدن ماشین اصلاح فیلیپس

بعضی از دستگاه های جدید ریش تراش فیلیپس دارای قابلیتی به نام ذخیره انرژی می باشند. کاربرد این قابلیت این است، که بعد از رسیدن حد مشخصی از شارژ باطری، این گزینه فعال می شود و مصرف شارژ باتری را کنترل می کند و باعث می شود شارژ آن دیرتر خالی شود.

8. خراب شدن موتور ریش تراش

همانطور که می دانید، موتور به عنوان قلب تپنده ماشین های ریش تراش می باشد، که تیغه های آنهارا به تحرک وا می دارد. همچنین کار کردن مداوم، نگهداری غیر اصولی و یا قدیمی بودن ماشین ریش تراش یکی از دلایل خرابی موتور ریش تراش می باشد.

ماشین های ریش تراش یکی از وسایل بسیار کاربردی جهت تنظیف و فرم دادن ریش و سبیل مردان می باشد. در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی، ریش تراش‌هایی با امکانات گوناگون و متفاوتی عرضه و تولید می شود . یکی از مبتدی ترین راه حل ها بررسی کابل شارژ ریش تراش می باشد. دیگر راه حل ، بررسی صدای ریش تراش است و در صورتی که تمامی موارد را بررسی نمودید بهتر است، محصول خود را به یک فروشنده تخصصی یا تعمیر کار ماهر ارسال نمایید تا هرچه سریع تر ریش تراش شما تعمیر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا